Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το αυτοκίνητο των ονείρων σας!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το αυτοκίνητο των ονείρων σας!

    Κοίταξα όσο πιο πολύ μπορούσα στο off-topic, αλλά δεν είδα κάποιο σχετικό θέμα, οπότε εάν ήδη υπάρχει τέτοιο θεμά παρακαλώ κλειδώστε-διαγράψτε τούτο.

    Λοιπόν, title says all. Όλοι θέλατε σίγουρα να αγοράσετε γρήγορο αμάξι και οι περισσότεροι πάω στοίχημα καταντήσατε με Hyundai

    Είσασταν τρελαμένοι από τις Αμερικανικές ταινίες, και γεμίζετε νοσταλγία τώρα που βλέπετε Fast and Furious.

    Λοιπόν σας παρακαλώ να προσπαθήσετε να το βγάλετε αυτό από μέσα σας, να μας πείτε τις ιστορίες σας για να πείσετε τους γονείς σας να αλλάξουν το αμάξι τους με Lamborghini, και μερικές φοτος του αγαπημένου σας αυτοκινήτου.

    .........Λοιπόν ας ξεκινήσω εγώ.
    Ο μπαμπάς μου κι εγώ λατρεύουμε τα Ιαπωνικά αμάξια, αφού ο ο μπαμπάς μου έχει ένα Mitsubishi lancer για πάνω από 15 χρόνια και είναι γαμάτο και κάνει ταξίδια. Βέβαια θέλουμε το νέο lancer αλλά whatever.
    Λοιπόν εγώ πάντα ήθελα να πάρω το Evo και συζητούσα με το μπαμπά μου για αυτό, βλέπαμε στο internet εικόνες, κτλ.
    Έφτασε μέχρι και 10ο μοντέλο, το οποίο με έχει ξετρελάνει. Ελπίζω να συνεχίσει η σειρά ώστε να πάρω ένα σε λίγα χρόνια ξέρω γω evo 12 15 whatever.

    Να το!






    Ελπίζω τουλάχιστον να βρω κανα μεταχειρισμένο mazda παρά Ευρωπαΐκο
    ;) Στα χέρια σας!!!!!!!!!!

  • #2
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      τι εχει το Hyundai??? εγω εχω ενα scoupe και ειμαι ευχαριστημενος... και ειδηκα με τα 9 χιλιαρικα που θα του ριξω...!!! ενι γουει εκτος του εβο 10 που το λατρευω θα ηθελα και αυτο που ειανι η καψουρα μου:


      οποιο μαστανκ και να μου δωσουν (ακομα και του νωε εποχης) με ευχαριστει... μου αρεσει ο ηχως να βγαινει απο την μηχανη !!!

      Comment


      • #4
        Ναι, επίσης δεν είπα ότι εκτός από τα Ιαπωνικά (skyline,evo,subaru,ftw) μου αρέσουν και οι Αμερικάνικες "αντίκες" ή έστο παλιό στυλ.
        Θέλω πολί επίσης το Impala Chevrolet 1967. Όσοι βλέπουν supernatural to ξέρουν.

        Comment


        • #5

          Comment


          • #6
            To all time favorite:



            To twrino mou agaphmeno:



            Kai telos 3 palia mou agaphmena:




            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #7
              Εντάξει, έχετε όλοι γαμάτο γούστο στα αμάξια, respect!
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #8
                Saleen S7


                Dodge viper


                Συμβιβαζομαι και με ενα audi rs4 ομως..

                Comment


                • #9
                  Ferrari F50



                  Ας είναι καλά τα ραλλάκια (κυρίως τα Outrun 2 και PGR) που μπορώ και τα οδηγάω

                  Και το EVO βεβαίως ένα από τα αγαπημένα μου. Εκεί ας είναι καλά τα Colin McRae.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #10

                    Comment


                    • #11
                      Please λέτε μοντέλα, ή τουλάχιστον μάρκες.
                      Aston Martin είναι αυτό;

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Linkmastersword View Post
                        Please λέτε μοντέλα, ή τουλάχιστον μάρκες.
                        Aston Martin είναι αυτό;


                        Maserati GranTurismo
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • #13
                          Όταν έβγαλα άδεια έκανα ένα χρόνο χωρίς να οδηγό σχεδόν καθόλου αυτοκίνητο (με εξαίρεση σπανια το Civic Type-are κάποιου γνωστού) επειδή ήθελα να αγοράσω ένα συγκεκριμένο αυτοκίνητο και όχι ότι νάνε για να περνώ.

                          Αυτό ήταν το:





                          Mitsubishi FTO 2.0 6v MIVEC 197hp

                          Με αυτό έκανα καριέρα μικρός στο Gran Turismo heh. Είναι σίγουρα ένα από τα πιο όμορφα αυτοκίνητα που υπάρχουν για μένα, ίσος και το ομορφότερο ακόμα και σε σύγκριση με super cars. Κάποτε όταν ασυναίσθητα το κοιτώ εκεί που το άφησα η βλέπω κάποιο άλλο στον δρόμο στιγμιαία αναρωτιέμαι πιο είναι αυτό το πανέμορφο αυτοκίνητο.

                          Όταν το πήρα η χαρά του να ακούς το Mivec να ανοίγει ήταν αρκετή, έβαζα και κόντρες για την πλακα όπου συνήθως νικούσα, έβγαζα και videos:



                          Όμως... Με τον καιρό η ταχύτητα έγινε σαν... eθισμός, δεν ήταν αρκετή, no chance. Να του βάλω turbo? Λεφτά, αστυνομίες, μηχανικούς...

                          Ένας φίλος αγόρασε Evolution 3, standard έχτος από μια external. Για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο ήταν powerful μπροστά στα υπόλοιπα standard Evo, του βγήκε νευρικό, το δούλευε με πίεση 0.8-1.2. Στην αρχή όταν με πήρε βόλτα είχα μείνει άφωνος, έτρεμα, όταν ανοίγει το turbo όλα αλλάζουν, σπάει η ατμόσφαιρα... Να ένα video που βάλαμε κόντρα:



                          Αν προσέξετε αρχικά βγαίνω μπροστά (το FTO έχει πανίσχυρη ροπή στις χαμηλές στροφές τις πρώτης ταχύτητας) όμως όταν ανοίγει το turbo... Με άφησε να το οδηγήσω once. Όμως...

                          Όσο έμπαινα μέσα τόσο το βαριόμουν, η ταχύτητα δεν είναι αρκετή.

                          Ένα από τα αυτοκίνητα τον ονείρων μου δεν είναι ακόμα μια συνηθισμένη Ferrari και τέτοια, είναι το:



                          Mclaren F1. Κάποτε ήταν το γρηγορότερο αυτοκίνητο στον κόσμο, ο ήχος του είναι ο αγριότερος και ομορφότερος που έχω ακούσει, και επίσης είναι το μονο supercar τριθέσιο για καλύτερο view στον δρόμο. Είναι σχεδόν καθαρά για αγρια οδήγηση και μέσα είναι σαν αεροπλάνο.

                          Όμως...

                          Επειδή δεν κέρδισα το Joker ακόμα... Τα options είναι:

                          1. Δυναμώνεις το αυτοκίνητο που έχεις τρώγοντας μια περιουσια που θα μπορούσες να χτίσεις σπίτι, σου τα τρώνε κανονικά η μηχανικοί όπου τους επισκέφτεσαι πολύ συχνά και γίνατε σαν μια οικογένεια, ο νομος διαφωνεί με αυτά που κανεις, η βενζίνη ακρίβυνε πάλι, η συντήρηση άσε...

                          2. Αγοράζεις ένα καινούριο, γρήγορο, και σταθερό αυτοκίνητο δίνοντας τουλάχιστον 35.000 Ευρώ και αβέβαιο για το αν θα σου αρκεί η ταχύτητα του.

                          3. Αυτή την λύση είναι που διάλεξα, χωρίς πολύ κατανάλωση τις βενζίνης (συνήθως), εύκολο parking, άνετη μετακίνηση ακόμα και στην πόλη, πολύ πιο cool, και κύριος... Unlimited power.

                          Comment


                          • #14
                            Θα φανώ γραφικός, αλλά η ταχύτητα και οι κόντρες δεν είναι για δημόσιους δρόμους.

                            Τον ομορφότερο ήχο μηχανής τον έχει το Toyota Prius.-
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #15
                              Όταν λες ομορφότερος τι ενοείς;;;;;;;;
                              Για εμένα της Lamborghini είναι το αγαπημένο μου μούγκρισμα!(μετά το EVO)
                              Μου θυμίζει χλιμίντρισμα αλόγου, είναι λεπτός ήχος(lambo)

                              Comment

                              Working...
                              X