Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ραλλάκια - και μια ερώτηση

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ραλλάκια - και μια ερώτηση

    Ξεκινάω με την ερώτηση - ψάχνω για ένα παιχνίδι με ουσιαστικό tuning και μετατροπές στο αυτοκίνητο, που να μη μένει στο επιφανειακό/ απλοϊκό του Need For Speed. Δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση για το στήσιμο (κόντρες - ράλλι - αγώνες με πολλά αυτοκίνητα), αν και κάποιο με αρκετές arcade επιλογές για τα διάφορα modes θα με ευχαριστούσε. Το τελευταίο Colin McRae τι λέει?

    Πέρα από αυτό, είστε ελεύθεροι να μιλήσετε για ραλλάκια. Δυστυχώς έχω μείνει στην εποχή του Lotus, του Jaguar και του Micro Machines, με κάποια περάσματα από Megarace 3, κάποια Test Drive και Destruction Derby 2. Η σημερινή εποχή τι λέει? Υπάρχει ακόμα arcade πνεύμα ή χάθηκε στην καγκουριά του Underground? Και, επιτέλους, υπάρχει πραγματικός αγώνας?
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    Έχει χαθεί στην καγκουριά του Underground <_<
    Εκτός από τα ραλλάκια που αναγκαστικά δεν μπορούν να κάνουν κι αλλιώς αλλά σίγουρα θα ήθελαν.

    Έχω δει και παίξει ότι Game με αυτοκίνητα κυκλοφορεί σε Video Club λόγω του όυι ο αδερφό μου έχει μία κ...α με το είδος. Όλα είναι του ίδιου στυλ....φτιαξε...αναβαθμισε...χρωματισε <_<


    Ποτέ δεν μ&#39;άρεσαν και μάλλον ποτέ δεν τους άρεσα ούτε εγώ.

    Μόνο το GT, το Forza και το άλλο του XBox είναι άλλου στυλ όπως βλέπω.


    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • #3
      Για arcade πνεύμα, Sega Rally Revo και τα μυαλά στα κάγκελα. Ήταν μια μικρή αποκάλυψη αυτό το παιχνίδι, total respect μιας κι έσκασε μύτη απ&#39;το πουθενά κι έκανε τους οπαδούς στην κερκίδα να παραλυρούν. Μεγάλη παιχτούρα λέμε&#33;&#33;&#33;
      sigpic

      Comment


      • #4
        Φίλε Titus σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Τrackmania ...
        Καθαρόαιμη arcade racing σειρά για pc, με μεγάλη online κοινότητα και χιλιάδες πίστες φτιαγμένες από χρήστες,μπορείς κι εσύ να σχεδιάζεις δικές σου και να τις τρέξεις με παίκτες από όλο τον κόσμο.
        NDS themes

        Comment


        • #5
          Εγώ από την άλλη, παραμένω εντελώς κλασσικός.

          Για Arcade - Fun και μάλιστα με μπόλικο moding: Lego Rally&#33;&#33;&#33;&#33;

          Για κάτι πιο σοβαρό, τότε Colin McRae Ι και ΙΙ. (το dirt δεν το έχω δει ακόμη, καθώς έχω εγκαταλείψει από καιρό το συγκεκριμένο είδος.)
          OniBocho Η Θέα μέσα από ένα Ζωντανό Κουτί

          Σ.Π.Ι.Χ. Productions Όραμα, Ιδέες, Αγάπη

          Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it... - Lord Lucifer Morningstar

          Comment


          • #6
            Tιτε αν εννοεις το DiRT ειναι πολυ καλο,το παιζω που και που σε ενα φιλο,αλλα ειναι πολυ βαρυ το ατιμο.Με C2D 6600,2GB RAM και 7950GT παει καλα στα medium σε 1024 χ 768,παραπανω σβαρνιεται.Στο λαπτοπ που το βαλαμε(C2D 2GHZ,2GB RAM,8400GS),δε τη παλευε και πολυ,θελει να κανεις πολλες υποχωρησεις για να παιξεις.

            To Τrackmania που σου λεει ο boy ειναι πολυ εθιστικο στο multi.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • #7
              Τίτε δεν ξέρω αν έχεικυκλοφορήσει για προσωπικούς υπολογιστές αλλά τσέκαρε το midnight club 3 dub edition του οποίου τώρα ετοιμάζεται και σίκουελ.
              Carpe diem

              Comment


              • #8
                Κι αυτό όμως είναι με αναβαθμίσεις, χρώματα, underground στυλ και τα σηναφή,
                Για κάποιο λόγο μου άρεσε μιας και ήταν πιο "ελεύθερο" παιχνίδι ακόμα καισ τους αγώνες, απλά έπρεπε να πας από το ένα σημείοσ το άλλο, το πως και γιατί ήταν δικό σου θέμα και αυτό μου άρεσε. Πήγαινες από άλλα δρομάκια, σοκάκια, παράδρομους και έβρισκες νέους τρόπους να περνάς μπροστά.....ή απλά να μένεις πίσω
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • #9
                  δε νομίζω ότι είναι τόσο επιφανειακό το συγκεκριμένο,σε αντίθεση με τα nfs και γι&#39;αυτό το ανέφερα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    Κατεβασα χθες το trackmania.Στην αρχη δε μου αρεσε και πολυ γιατι το φανταζομουν οτι θα ειμαστε μεσα στη πιστα καποια αμαξια κ θα τρεχουμε διπλα διπλα για το ποιος θα βγει πρωτος σε καποιους γυρους.Στο free που κατεβασα τρεχεις σε time trial που απλα βλεπεις τα ατομα που τρεχουν διπλα σου σε ghost μορφη και ανα πασα στιγμη μπορεις να κανεις restart αν κατι δε σου παει καλα στη διαδρομη και χασεις χρονο.Στο full game που πρεπει να αγορασεις δε ξερω αν εχει κ αγωνες τυπου circuit.
                    Στην αρχη δε μου αρεσε και τοσο αλλα μετα το πηρα πατριωτικα το θεμα κ ηθελα να ανεβασω το ελληνικα βαμενο αυτοκινητο μου στο βαθρο καταφερνοντας να πιασω 2η και 3η θεση μια φορα.
                    Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..&#33;
                    http://oxidesmansion.wordpress.com/
                    http://www.myspace.com/oxiderulezzz

                    Comment


                    • #11
                      Forza 2 παίδες. Απίθανο simulation racing παιχνίδι και έχει άπειρες δυνατότητες tuning, οι οποίες κάνουν διαφορά.


                      Comment

                      Working...
                      X