Announcement

Collapse
No announcement yet.

MAYΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MAYΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ

    Δεν ξέρω πόσοι από σας είδανε χτες τα 2 πρώτα επεισόδια(άρχισε 22:00,τελείωσε 23:30) της νέας τηλεοπτικής σειράς του Mega αλλά πιστεύω ότι η συγκεκριμένη σειρά τα σπάει.
    Την περίμενα εδώ και κάτι μήνες όταν σε μία συνέντευξή του ο Πέτρος Φιλλιπίδης είχε πει ότι θα αρχίσει μετά τις γιορτές μία καινούρια σειρά από την ομάδα που έκανε το πολύ πετυχημένο 50-50και κατ'εμέ μία από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη,ελληνικές σειρές (της οποίας το σενάριο έγραφε ο Βασίλης Ρίσβας, και ναι γράφει και εδώ).
    Αυτό που δεν είχε πει ή δεν θυμάμαι εγώ να είχε πει είναι ότι πλέον στην ομάδα συμμετέχουν οι Πάνος Κοκκινόπουλος και Μπέσυ Βουδούρη που κάνανε τις σειρές Δεκατη Εντολή, Κόκκινος Κύκλος,Αχ και να ξερες,Ανατομία ενός Εγκλήματος κτλ.
    Το αποτέλεσμα είναι μία ξεκαρδιστική μαύρη κωμωδία με πολύ καλό καστ,θα το δειτε στα διαφημιστικά σποτ-δεν αναφέρω τώρα,η οποία εμένα προσωπικά μου έχει δημιουργήσει υψηλές προσδοκίες.

    Highlights:
    η γκοθού κόρη
    ο gamer & masturbator γιος
    ο ζαν κλωντ

    ...ως τώρα αυτά.

    Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα...
    Carpe diem

  • #2
    Είχα σκοπό να το δω για τους λόγους που αναφέρεις κι εσύ,αλλά δυστυχώς κάτι μου έτυχε και το έχασα.Ένας φίλος που το είδε μου είπε και αυτός πως είναι πολύ καλό.Μήπως ξέρει κανείς αν θα το δείξει κάποια στιγμή σε επανάληψη?Επειδή είναι νωρίς ακόμα αν ακούσετε-διαβάσετε κάτι πείτε μου
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • #3
      Είχα σκοπό να το δω για τους λόγους που αναφέρεις κι εσύ,αλλά δυστυχώς κάτι μου έτυχε και το έχασα.Ένας φίλος που το είδε μου είπε και αυτός πως είναι πολύ καλό.Μήπως ξέρει κανείς αν θα το δείξει κάποια στιγμή σε επανάληψη?Επειδή είναι νωρίς ακόμα αν ακούσετε-διαβάσετε κάτι πείτε μου
      [/b]
      Kυριακη στις 22:00 το βραδυ επαναληψη τα 2 πρωτα επεισοδια
      ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

      Comment


      • #4
        Kυριακη στις 22:00 το βραδυ επαναληψη τα 2 πρωτα επεισοδια
        [/b]

        ΥΑΥ!!!Θα το δω όπωσδηποτε διότι δεν μπόρεσα να το παρακολουθήσω,αν και ήθελα, την Δευτέρα που μας πέρασε...Το τρέιλερ που είδα μου άρεσε πολύ και θαρρώ πως η σειρά θα προσφέρει ωραίες στιγμές γέλιου B)

        Thanks for the info ;)


        Comment


        • #5
          Η σειρά τα σπάει ανελέητα, είναι μια από τις πιο πρωτότυπες δουλειές που έχω δει. Αλλα τα λόγια είναι περιττά.

          Titus - Για γνωστούς λόγους, τα links σβήστηκαν. Συζητήσεις για το πού μπορείτε να βρείτε αυτό που ψάχνετε ή να δώσετε αυτό που έχετε γίνονται εδώ κι έτσι
          Joined the dark side since 2005

          Comment


          • #6
            Highlights:
            η γκοθού κόρη[/b]
            post pics plz&thnx

            Comment


            • #7
              Τα πρώτα επεισόδια της σειράς είναι πραγματικά άψογα, και φυσικά πολλά υποσχόμενα για τη συνέχεια. Αν και όχι τόσο πρωτότυπο σενάριο (υπήρχε παρόμοιο σε παλαιότερη σειρά του ΑNT1 με τον Γιάννη Μπέζο), οι καλοστημένοι χαρακτήρες, η εξαιρετική επιλογή των ηθοποών που μοιάζουν να είναι "κομμένοι και ραμμένοι" για τους ρόλους (με αποκορύφωμα τον Μάινα και την Μάλφα) και γενικότερα το όλο κλίμα της νύχτας και της μαφίας (όπου όλοι πατάνε επί πτωμάτων με μόνο σκοπό το προσωπικόι όφελος) που αποδίδεται πιστά, καθώς και η αληθοφάνεια που έχει η σειρά (δεν θυσιάζει τον ρεαλισμό για χάρη της διακωμώδησης) σε συνδυασμό με την παράλληλη διατήρηση των κωμικών της στοιχείων την καθιστούν ικανή να αποδειχθεί αν όχι η καλύτερη μία από τις καλύτερς φετινές (ελληνικές) σειρές της ελληνικής τηλεόρασης. Ένα μεγάλο μπράβο στο Mega.


              PS: Κορυφαία φάση της γκοθού κόρης:
              Μάινας: "Αυτό το φουστανάκι..." (αναφερόμενος σε ένα, που παραδόξως για spoiler λόγους είχε φορέσει η κόρη του και του προξένησε έκπληξη)
              Γκουού Κόρη: "Ναι;"
              Μάινας: "Πολύ μου άρεσε..."
              Γκοθού Κόρη: "Ε, να στο χαρίσω τότε"

              @Shadow: Εγώ δεν θέλω pics, θέλω τηλέφωνο.
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • #8
                δεν την εχω δει για να ζηταω τηλεφωνο, αλλα και να τη δω σιγα μην το γνωριζει κανεις, αλλα και πες οτι το ξερει καποιος, ποιον να πρωτοπρολαβει η κοπελα με τοσους θαυμαστες που θα χει? σιγουρα οχι εμας. γιαυτο ζηταω φωτο της, βολευομαι και μ'αυτη!

                Comment


                • #9
                  Η γοτθισα κόρη είναι γεννηθης το 81.Σας το χάλασα ε? :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                  Τώρα για τηλέφωνο δεν ξέρω αλλα για φωτογραφίες κάτι παίζει.Εννοείτε ότι δεν θα σας δείξω τίποτα :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: .

                  Αυτο το εμοτικον το λατρευω :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                  Joined the dark side since 2005

                  Comment


                  • #10
                    H σειρά είναι πολύ καλή και την παρακολουθώ κάθε Δευτέρα.Εντάξει έχει αρκετές στιγμές γέλιου,ωραίες ερμηνείες και ωραίους χαρακτήρες.Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι και καλύτερα!

                    Σιγά ρε παιδιά την Θεά την γκοθού.Εντάξει τρώγεται δεν λέω αλλά όχι και τέτοια θεοποίηση(που να δείτε και την δικιά μου γκοθού B) ).


                    Comment


                    • #11
                      Η γοτθισα κόρη είναι γεννηθης το 81.Σας το χάλασα ε? :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                      Τώρα για τηλέφωνο δεν ξέρω αλλα για φωτογραφίες κάτι παίζει.Εννοείτε ότι δεν θα σας δείξω τίποτα :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: .

                      Αυτο το εμοτικον το λατρευω :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                      [/b]
                      και τι να λεει που με περναει 2-3 χρονακια ? ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει, αλλα φωτος δεν βλεπω κι ετσι αερολογιες δεν μπορω. βαλτε καμια φωτο της πρωτα να δουμε κι εμεις που δεν ξερουμε περι τινος προκειται, και μετα κανουμε συζητηση επι του θεματος

                      Comment


                      • #12
                        Κι εγώ πλέον έχω δει όλα τα επεισόδια είδα και το σημερινό και πιστεύω ότι (θα) είναι η καλύτερη δουλειά που έχει γίνει φέτος από άποψη ελληνικών σειρών.Και για να πάω κόντρα και στους από πάνω εγώ δε θέλω φωτογραφίες της γκοθού κόρης,αλλά ούτε και το τηλέφωνο της...Το έχω!!! :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

                        Πέρα από την πλάκα έχει κάψει πολλές καρδιές η κοπέλα και όχι άδικα B)
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #13
                          βαλτε ρε μια φωτογραφια να δουμε. εγω tv δεν βλεπω καθολου παντως

                          Comment


                          • #14
                            Για όσους θέλουν να τη δουν ορίστε ένα video με απόσπασμα από τη σειρά,από το youtube.

                            Btw,ωραίο το κομματάκι που ακούγεται στο background. ;)

                            Μη σας παραξενέψει η σκηνή από το Grand Theft Auto στο τέλος.Σε εκείνο το σημείο αλλάζει η σκηνή και δείχνει τον πορωμένο με τα video games και τις τσόντες γιο τους.
                            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                            Comment


                            • #15
                              M O Y * A P A !!!!!!!! :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

                              Comment

                              Working...
                              X