Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γνωμες για παιχνίδια του 360

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Γνωμες για παιχνίδια του 360

    Ρε παιδιά το blue dragon το έχει παίξει κανείς να μας πει τι λέει; Σκέφτομαι να το πάρω μιας και στο πλαίσιο το έχει πολύ φτηνά. Υπόψιν ότι δεν είμαι φαν των jrpg, για την ακρίβεια δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο.

  • #2
    Η απάντηση που σκέφτηκα με τη μία ήταν:

    "Αν είσαι fan να το πάρεις"

    Μετά διάβασα το υπόλοιπο και κατέληξε στην εξής:

    "Αν δεν είσαι fan και θέλεις να ασχοληθείς, να το πάρεις"
    "Αν δεν είσαι fan και θέλεις απλώς να παίξεις κάτι πολύ καλό και επικό, να μην το πάρεις.Περίμενε το Lost Odyssey "

    Εν ολίγοις, κλασσικό, πολύ ωραίο, χιουμοριστικό, απλό, ευχάριστο, καλό σύστημα μάχης (πολύ καλό). Από σενάριο και overall feeling δεν μπορώ να σου πω, χτες το ξεκίνησα. Πάντως είναι ότι πρέπει για κάποιον άσχετο (με το συμπάθιο κι όλας ).

    Comment


    • #3
      "Αν δεν είσαι fan και θέλεις απλώς να παίξεις κάτι πολύ καλό και επικό, να μην το πάρεις.Περίμενε το Lost Odyssey tongue.gif " [/b]
      Το θεμα είναι ότι το άλλο είναι μόλις 20 ευρώ η τιμή. Για full price δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω κάτι τέτοιο και επειδή ένα παχνίδι που δεν έχει βγει καν ακόμα, μέχρι να πέσει η τιμή του... για αυτό το ερώτημα περιορίζεται μόνο στο αν αξίζει να πάρω to blue dragon και απόσα λες μάλλον αξίζει...

      Comment


      • #4
        Εγω σε επαφημε τον τιτλο ηρθα μονο μεσω ενος Demo.Aπο τεχνικη πλευρας ειναι πολυ καλο,το BS οπως διατυπωθηκε και παραπανω εχει ενδιαφερον ειναι αναλαφρο κτλ...but take heed!Ειναι γελιοδως παιδαριωδες στην παρουσιαση του.Αν εχεις ανοχη σε αυτο το χαρακτηριστικο πιθανοτατα θα σου αρεσει.
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • #5
          όσο πιο εύκολο τόσο το καλύτερο.άρα μάλλον θα το πάρω...
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Το θεμα είναι ότι το άλλο είναι μόλις 20 ευρώ η τιμή. Για full price δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω κάτι τέτοιο και επειδή ένα παχνίδι που δεν έχει βγει καν ακόμα, μέχρι να πέσει η τιμή του... για αυτό το ερώτημα περιορίζεται μόνο στο αν αξίζει να πάρω to blue dragon και απόσα λες μάλλον αξίζει...
            [/b]
            Πιστεύω ότι αξίζει, εγώ το ευχαριστιέμαι πολυ πάντως και σκέψου ότι παίζω JRPGs χρόνια. Αν είναι κάποιος να ξενερώσει με το στυλ του παιχνιδιού, αυτός θα είναι ένα που ασχολείται με το είδος χρόνια, ακριβώς γιατί πρόκειται για μία πανάρχαια ιδέα αρκετά σουλουπωμένη.

            Όσον αφορά το lost odyssey, μπορείς να το βρεις άνετα 45-50? maximum. Λίγο ψάξιμο και είσαι αρχηγός ;) . Προσωπικά, παρόλο που περιμένω τον τίτλο πολύ καιρό, δεν πρόκειται να το πάρω full price, όπως δεν πήρα και κανένα παιχνίδι του ΧΒΟΧ360 (πέραν του HALO3, που το πήρα πριν καν πάρω ΧΒΟΧ360). Ebay και myxbox.gr και κάτι θα βρεις.

            Comment


            • #7
              για αυτην την τιμη, αξιζει. για full price, με την καμια.

              προσωπικα με απογοητευσε λογο του ανυπαρκτου σεναριου.

              αλλα το gameplay ειναι καλα δεμενο, τα γραφικα ειναι καλουτσικα κ η μουσικη επισης.
              γενικα ειναι ενας μετριος τιτλος. αλλα μιας κ δεν εχεις καμια επαφη με τον χωρο, ειναι καλο σκαλοπατι για να ξκινησεις καθως ειναι ιδιαιτερα ευκολο και ευχρηστο.

              θα προτειμουσα ομως το Eternal sonata, ακομα κ αν θελει τα 3πλα χρηματα ;)

              Comment


              • #8
                θα προτειμουσα ομως το Eternal sonata, ακομα κ αν θελει τα 3πλα χρηματα wink.gif[/b]
                Αν ήσουν από τα μέρη μου (Θεσσαλονίκη) θα στο δάνειζα για να έκανες αργότερα edit αυτό το post . eternal sonata=παιχνίδι του 6. Μία αισθητική και μία ιδέα δεν μπορεί να σώσει τη μετριότατη υλοποίηση και το ανεξήγητα άθλιο φινάλε του. W/e, όταν ανοίξει το section για τα reviews θα δείτε τι ακριβώς έγραψα για το παιχνίδι .

                Comment


                • #9
                  ελπίζω χωρίς spoilers έτσι;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    Review με spoilers θα έγραφα ;

                    Comment


                    • #11
                      Παντως φιλτατε για 20 ευρω δε χρειαζεται να προβληματιζεσαι και πολυ.Για τη συλλογη και μονο αξιζει αυτα τα χρηματα.
                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • #12
                        Μην το σκεπτεσαι sub zero..αμα γενικα δεν εχεις ασχοληθει πρεπει να ειναι οτι πρεπει για αρχη...απ&#39;οτι εχω διαβασει ειναι πολυ απλο σε σχεση με το που εχει φτασει το ειδος. Θα το παρω και εγω μαλλον απλα προτεινω να μην πας στο πλαισιο στο κεντρο γιατι εχει τελειωσει και απ&#39;οτι μου ειπαν δεν το βλεπουν να το ξαναφερνουν συντομα&#33;&#33;

                        Comment


                        • #13
                          Kατέβασα το demo Και έπαιξα λίγο. Για να πω την αλήθεια δεν πολυενθουσιάστηκα κίολας. Δεν μπόρεσα να καταλάβω τι ακριβώς παίζεται με τις μάχες και πως αυτές εξελίσονται. Τώρα που το σκέφτομαι κιόλας δεν ξέρω αν θα μπορούσα να παίξω ένα παιχνίδι το οποίο να επαναλμβάνει συνεχώς αυτό το σκηνικό με τις μάχες. Δεν έχω ξανασχοληθεί και με κάτι ανάλογο και για αυτό μου είναι δύσκολο να αποφασίσω αν τελικά θα μου αρέσει. Πάντως αν και η τιμή είναι δελεαστική, η πρώτη επαφή που είχα δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις οπότε μάλλον δεν θα το πάρω.

                          Comment


                          • #14
                            Καλά εγώ όταν έπαιξα το demo, που θα έλεγα ότι είμαι και σχετικός με το είδος, έχασα τα αβγά και τα πασχάλια. Άθλιο από κάθε άποψη. Εγώ θα σου έλεγα να το πάρεις και αν δε σου αρέσει πούλα το. Άλλο να εξελίσσεται με μία λογικη σειρά το παιχνίδι και άλλο να σε πετάει σε ένα προχωρημένο dungeon,με πόσα μαγικά και κλάσεις κια να σου λέει "παίξε". Η αλήθεια είναι, όμως, ότι οι μάχες θα είναι επαναλαμβανόμενες, όπως ακριβώς τις είδες (με τη διαφορά ότι δε θα έχεις θεούς χαρακτήρες).

                            Comment


                            • #15
                              Αν ειναι δυνατο να προσπαθουμε να κρινουμε το game απο ενα demo σε προχωρημενο σημειο.Εγω προσωπικα νομιζω απο αυτα που εχω δει και διαβασει πως προκειται για καλο τιτλο,οχι το JRPG της χρονιας αλλα ενδιαφεροντα παρ&#39;ολα αυτα.Το δικο μου εβαλα να μου το φερουν στο κεντρο απο αλλο καταστημα.Το απογευμα παω να το παρω.
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment

                              Working...
                              X