Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι πιστεύετε για τον Θεό?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι πιστεύετε για τον Θεό?

    Το topic του ΦΥΓΕ έγινε σχεδόν topic σχετικά με τον Θεό και καλό θα ήταν να συνεχιστεί εδώ.Ας ανταλλάξουμε απόψεις γύρω από αυτό το,πάντα, φλέγον ζήτημα...

    Υπάρχει Θεός,δεν υπάρχει?Τι πιστέυετε ότι είναι ο Θεός κτλ...

    Όταν θα έχω περισσότερο χρόνο θα γράψω και εγώ...



  • #2
    Το βρίσκω απίστευτο οτι στο έτος 2008 πολύς κόσμος πιστεύει ακόμα σε θεούς και σε θρησκείες

    Σχεδόν όλα πλέον εξηγούνται επιστημονικώς και όσα δεν έχουν εξηγηθεί ακόμα θα εξηγηθούν καθώς εξελίσσεται η επιστήμη.

    Οι θρησκείες έχουν κάνει τεράστιο κακό στην ανθρωπότητα και είναι απόλυτα σωστό το οτι είναι το όπιο των λαών. Ο κόσμος μας θα ήταν πολύ καλύτερος χωρίς θεούς και θρησκείες και μακάρι τα απίστευτα ποσά που δαπανούνται παγκοσμίως για εκκλησίες, τζαμιά και ναούς πάσης φύσεως που κυμίζουν τους ανθρώπους και οι τεράστιες κινητές και ακίνητες περιουσίες των ανα των κόσμο θρησκευτικών οργανισμών να δαπανόνταν για σχολεία και νοσοκομεία.

    Για το αν υπάρχει θεός, δείτε τον πόνο, τον θάνατο, την βαρβαρότητα και την εξαθλίωση που επικρατεί σε πολλά μέρη του κόσμου και μετά πείτε μου. Όλα αυτά τα εκατομμύρια που υποφέρουν αμαρτωλοί είναι;

    Comment


    • #3
      Ποιον θεο απ'ολους ? τον θεο σου, τον θεο μου, τον θεο του, τον θεο που ονομαζουν οι παπαδες και η ορθοδοξη εκκλησια ή μηπως η καθολικη, τους θεους που εχουν οι δωδεκαθεϊστες και λοιποι pagans, οι βουδιστες κι οποια αλλη θρησκεια ? βλεπεις υπαρχουν τοσοι πολλοι θεοι που μαλλον ο καθενας εχει το δικο του, και γιατι οχι κι εγω ειμαι ενας απο αυτους, ναι ναι ειμαι θεος, οπως κι εσυ κι ολοι μας! αυτο ακριβως ειναι η πιστη στο θεο, κατι προσωπικο στο μυαλο του καθενος για τις δυσκολες ωρες. τωρα αν εγω, εσυ, αυτος κι εκεινος θελει να πιστευει σε κατι μεγαλυτερο τοτε το κανει χωρις την "βοηθεια" παπαδων κι αλλων που ρουφαν το αιμα του κοσμακη και εκμεταλλευονται τους φοβους και τις αναγκες του για προστασια! γιατι αυτο κανουν οι εκκλησιες και οι ιερεις, "οδηγουν" την μαζα των πιστων σαν τα προβατα προς οποια κατευθηνση θελουν, προς οπου αυτοι θεωρουν σωστο (ξεχνωντας οτι κι αυτοι ειναι ανθρωποι) κι οταν δουν καποιος ξεχωριζει κι απομακρυνεται αμεσως τον κακοχαρακτιριζουν σατανιστη!

      Comment


      • #4
        κι οταν δουν καποιος ξεχωριζει κι απομακρυνεται αμεσως τον κακοχαρακτιριζουν σατανιστη!
        [/b]
        Σ' έκοψα εσένα και από το άβαταρ σου, είσαι σατανιστής!!

        Comment


        • #5
          Πωπω πολύ φιλοσοφία έπεσε τον τελευταίο καιρό στο forum . Τέλος πάντων, πολλά από όσα πιστεύω συνοψίζονται στη ρητορική ερώτηση που έθεσε ο shadow. Από εκεί και πέρα ελάτε σπίτι μου κανά βράδυ, να βάλουμε ωραία μουσικούλα και να φιλοσοφήσουμε, παρέα με καλό κρασί. Τέτοιες συζητήσεις μέσα σε fora είναι λίγο ανόητες .

          Comment


          • #6
            H εμφυτη ταση του ανθρωπου να πιστευει σε κατι ανωτερο που θα τον καθοδηγει, μεταφραζεται σε θρησκεια και Θεο.

            Εαν οντως υπηρχε Θεος θα ηταν κοινoς για ολους κ δε θα υπηρχαν τοσες θρησκειες, αιρεσεις κτλ.

            Απο αυτα που εχω διαβασει για τους διαφορους Θεους ανα τον κοσμο, γιατι περι αναφορων σε κειμενα προκειται, απλα δε με καλυπτουν και στην ηλικια που ειμαι και βαση της κουλτουρας που εχω κ αποδεδειγμενα διαφερει απο αυτη των παλαιοτερων και δει θρησκοληπτων, δε μου επιτρεπει την πιστη σε τετοιους ειδους φιλοσοφιες.

            Λεγοντας κουλτουρα δεν εννοω αποκλειστικα την παιδεια.
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #7
              H εμφυτη ταση του ανθρωπου να πιστευει σε κατι ανωτερο που θα τον καθοδηγει, μεταφραζεται σε θρησκεια και Θεο.
              [/b]
              αυτο το ονομαζω απλα φοβο!
              Εαν οντως υπηρχε Θεος θα ηταν κοινoς για ολους κ δε θα υπηρχαν τοσες θρησκειες, αιρεσεις κτλ.
              [/b]
              συμφωνω και τους λογους τους ειπε κι ο MarVell, αν υπηρχε θεος ή κατι το ανωτερο δεν θα υπηρχε τοση δυστηχια στο κοσμο, θα εκανε κατι...

              Comment


              • #8
                Συμφωνώ με τον Marvell, ο άνθρωπος καλύτερα θα ήταν χωρίς θεούς και θρησκίες, κάποτε καλά ήταν να κάθονται οι αναλφάβητοι ήσυχα για τους πλούσιους, τώρα 2008...
                Άσε ΤΖΑΜΠΑ τα λεφτά.
                Και μου την δίνει που είναι θρησκεία και στρατός. ΔΕΝ ΣΥΝΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.

                Comment


                • #9
                  Κύριοι δεν είχα παρακολουθήσει την συζήτηση στο άλλο τοπικ και ίσως αυτά που να γράψω να έχουν ειπωθεί.

                  Το βρίσκω απίστευτο οτι στο έτος 2008 πολύς κόσμος πιστεύει ακόμα σε θεούς και σε θρησκείες

                  Σχεδόν όλα πλέον εξηγούνται επιστημονικώς και όσα δεν έχουν εξηγηθεί ακόμα θα εξηγηθούν καθώς εξελίσσεται η επιστήμη[/b]
                  Όχι ακριβώς.Μην πιστεύεις τον κάθενα που λέει ότι έχει θεωρίες για την προέλευση του σύμπαντος και της ζωής. Λόγο δουλειάς ξέρω αρκετές από αυτές αλλά όλες έχουν κενά.


                  Οι θρησκείες έχουν κάνει τεράστιο κακό στην ανθρωπότητα και είναι απόλυτα σωστό το οτι είναι το όπιο των λαών. Ο κόσμος μας θα ήταν πολύ καλύτερος χωρίς θεούς και θρησκείες και μακάρι τα απίστευτα ποσά που δαπανούνται παγκοσμίως για εκκλησίες, τζαμιά και ναούς πάσης φύσεως που κυμίζουν τους ανθρώπους και οι τεράστιες κινητές και ακίνητες περιουσίες των ανα των κόσμο θρησκευτικών οργανισμών να δαπανόνταν για σχολεία και νοσοκομεία.[/b]
                  ;?;
                  Άμα δεν υπήρχε η εκκλησία το ελληνικό στοιχείο δύσκολα θα είχε επιζήσει. Οι βιβλιοθήκες τον εκκλησιών έσωσαν τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό και τα κείμενα των φιλοσόφων από την φωτιά των Τούρκων.

                  Το ίδιο έκαναν οι 12θειστές όταν τους έσφαζαν οι χριστιανοί.

                  Παλιότερα που δεν υπήρχαν λαμόγια στην εκκλησία οι παπάδες (άγιοι άνθρωποι οι περισσότεροι) έδιναν τα πάντα για να βοηθήσουν.

                  Συμπέρασμα:η ορθόδοξη εκκλησία έχει βοηθήσει πολύ τους Έλληνες.

                  Για το αν υπάρχει θεός, δείτε τον πόνο, τον θάνατο, την βαρβαρότητα και την εξαθλίωση που επικρατεί σε πολλά μέρη του κόσμου και μετά πείτε μου. Όλα αυτά τα εκατομμύρια που υποφέρουν αμαρτωλοί είναι;[/b]
                  Ο ίδιος ο Χριστός είχε πει ότι η παρουσία Του στη Γη θα είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ παρέμβαση του Θεού στην ιστορία. Το ότι είματε βλάκες, κατακτητές και ματαιόδοξοι είναι δική μας επιλογή.

                  Είτε είναι κάποιος χριστιανός είτε όχι οφήλει να αναγνωρήσει το μεγαλείο του Χριστού και της διδασκαλίας του. Πέτυχε κάτι ασύλληπτο: να χωρήσει την ιστορία στην μέση. Δίδαξε πράγματα απίστευτα για την εποχή του που βρίσκουν άμεση εφαρμογή και στο σήμερα :αγάπη και αλληλοβοήθεια.

                  Ποιον θεο απ'ολους ? τον θεο σου, τον θεο μου, τον θεο του, τον θεο που ονομαζουν οι παπαδες και η ορθοδοξη εκκλησια ή μηπως η καθολικη, τους θεους που εχουν οι δωδεκαθεϊστες και λοιποι pagans, οι βουδιστες κι οποια αλλη θρησκεια ? βλεπεις υπαρχουν τοσοι πολλοι θεοι που μαλλον ο καθενας εχει το δικο του, και γιατι οχι κι εγω ειμαι ενας απο αυτους, ναι ναι ειμαι θεος, οπως κι εσυ κι ολοι μας! αυτο ακριβως ειναι η πιστη στο θεο, κατι προσωπικο στο μυαλο του καθενος για τις δυσκολες ωρες. τωρα αν εγω, εσυ, αυτος κι εκεινος θελει να πιστευει σε κατι μεγαλυτερο τοτε το κανει χωρις την "βοηθεια" παπαδων κι αλλων που ρουφαν το αιμα του κοσμακη και εκμεταλλευονται τους φοβους και τις αναγκες του για προστασια! γιατι αυτο κανουν οι εκκλησιες και οι ιερεις, "οδηγουν" την μαζα των πιστων σαν τα προβατα προς οποια κατευθηνση θελουν, προς οπου αυτοι θεωρουν σωστο (ξεχνωντας οτι κι αυτοι ειναι ανθρωποι) κι οταν δουν καποιος ξεχωριζει κι απομακρυνεται αμεσως τον κακοχαρακτιριζουν σατανιστη![/b]
                  Ψιλοσυμφωνώ. Αν και δεν είμαι απόλυτα κατασταλαγμένος είπα μέχρι εδώ να αναφέρω κάποιες απαντήσεις του χριστιανισμού κάνοντας περισσότερο το δικηγόρο του διαβόλου. Συμφωνώ στο ότι η εκκλησία έγινε, πολύ κακώς, ΚΟΣΜΙΚΗ εξουσία ενώ ο ρόλος της είναι άλλος: ψυχική, υλική και ουσιαστική βοήθεια σε όποιον έχει ανάγκη. Αυτή την εκκλησία ίδρυσε ο Χριστός, όχι αυτή που έχουμε σήμερα.

                  Τέτοιες συζητήσεις μέσα σε fora είναι λίγο ανόητες [/b]
                  Όντως αλλά έχει πλάκα.


                  Εαν οντως υπηρχε Θεος θα ηταν κοινoς για ολους κ δε θα υπηρχαν τοσες θρησκειες, αιρεσεις κτλ. [/b]
                  Όχι. Οι περισσότερες θρησκείες και αιρέσεις είναι αποτελέσματα προσωπικών φιλοδοξιών και όχι ουσιαστικής διδασκαλίας.
                  Πέρα από το χριστιανισμό και κάποιες αιρέσεις του οι διδασκαλίες πολλών θρησκειών είναι ανύπαρκτες και ηθικά και ουσιαστικά.

                  Απο αυτα που εχω διαβασει για τους διαφορους Θεους ανα τον κοσμο, γιατι περι αναφορων σε κειμενα προκειται, απλα δε με καλυπτουν και στην ηλικια που ειμαι και βαση της κουλτουρας που εχω κ αποδεδειγμενα διαφερει απο αυτη των παλαιοτερων και δει θρησκοληπτων, δε μου επιτρεπει την πιστη σε τετοιους ειδους φιλοσοφιες.[/b]
                  Εξακολουθώ να πιστεύω πως η διδασκαλία του Χριστού, ανεξάρτητα εάν κάποιος πιστεύει ή όχι, είναι σωστή για να την ακολουθεί κάποιος. Τι καλύτερο απ'το να αγαπάς και να βοηθάς τον πλησίον σου;

                  Δεν λέω πως το εφαρμόζω πάντα αλλά εάν το ακολουθούσαν κάποιοι δεν θα υπήρχε πόλεμος και θάνατοι.


                  Αυτό πάντοτε φοβόμουν ως ενδεχόμενο είναι ο θεός και η εκκλησία να είναι παγίδα, όπως στο Xenogears.

                  Δεν μπορώ νσ πω πως είμαι χριστιανός καθώς εκκλησία πάω μόνο σε γάμους και βαφτίσια. Αυτό που αναροτιόμουν είναι τι θεωρούν για το θάνατο όσοι δεν είναι χριστιανοί. Δεν είμαι και φανατικά υπέρ αλλά φένεται πως είναι η μόνη θρησκεία με ξεκάθαρη θέση απέναντι στο θάνατο.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment


                  • #10
                    Egw den eimai kai teleios atheos, afto einai ena allo thema, pistevw se kati (eite afto einai o hlios eite einai to xrhma eite kati allo) to thema omws opws to vlepw egw kai opws to thetei o MarVell den einai to ti einai o theos kai an yparxei alla to poso kakh einai h organwmenh thriskeia sto perasma twn aiwnwn mexri shmera.

                    Allo to se ti pisteveis kai an yparxei kai allo to pou sou lene na pistepseis kai pws sou trwne ta lefta.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      ασχετο... scaty, το sig σου μαμαει

                      στο θεμα μας... καποιος ειπε για τον χριστο πριν -βαριεμαι και να διαβαζω- οτι ηταν ιστορικο προσωπο και κανενας δεν πρεπει να αμφισβητει τα γεγονοτα της βιβλου και μπλα μπλα μπλα... ιστορικο προσωπο ηταν, αλλα εκανε πραγματι ολα αυτα που εκανε? ποιος μου λεει εμενα πως δεν ηταν ολα στημενα για να πιστεψει ο κοσμος σε θαυματα? κατι ακομα, αφου ο θεος ειναι δημιουργος των παντων τοτε ας παμε σε αλλους μακρινους γαλαξιες οπου σιγουρα και εκει θα υπαρχει ζωη. ο θεος υπαρχει για αυτους? ο χριστος πεθανε και για τις δικες τους αμαρτιες? ο χριστος ηταν ταυτοχρονα στην γη και σε αλλους πλανητες? και γιατι στο διαολο ο θεος να ασχοληθει ποτε μαζι μας? αλλη δουλεια δεν ειχε και εφτιαξε τον ανθρωπο?

                      Comment


                      • #12
                        στο θεμα μας... καποιος ειπε για τον χριστο πριν -βαριεμαι και να διαβαζω- οτι ηταν ιστορικο προσωπο και κανενας δεν πρεπει να αμφισβητει τα γεγονοτα της βιβλου και μπλα μπλα μπλα... ιστορικο προσωπο ηταν, αλλα εκανε πραγματι ολα αυτα που εκανε? ποιος μου λεει εμενα πως δεν ηταν ολα στημενα για να πιστεψει ο κοσμος σε θαυματα?
                        [/b]
                        Για την ύπαρξη του Ιησού δεν έχουμε αδιάσειστες αποδείξεις. Οι περισσότεροι ιστορικοί της εποχής του δεν τον αναφέρουν, πράγμα περίεργο αν αναλογιστεί κανείς πόσο γνωστός είχε γίνει στο Ισραήλ με τα θαύματα που έκανε. Επίσης, είναι αξιοπρόσεκτο ότι η ζωή του παρουσιάζει μεγάλες ομοιότητες με αυτήν άλλων θεών όπως π.χ. του Μίθρα, του Ζαρατούστρα, του Διόνυσου κ.α. Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το άρθρο για αρχή.

                        Όσον αφορά τις διδαχές του Χριστού, συμφωνώ σε πολύ μεγάλο βαθμό σχετικά με την αγάπη προς τον πλησίον μας και το ''μην κάνεις ο,τι δεν θες να σου κάνουν.'' Αλλά είναι απαραίτητη η θρησκεία για να είμαστε ''καλοί''; Δηλαδή, είμαστε καλοί μόνο για μην πάμε στην Κόλαση;

                        Α, και όποιον τον ενδιαφέρει, έχω την ''Περί Θεού Αυταπάτη'' του Richard Dawkins σε e-book στο PC μου. Είναι πραγματικά εξαιρετικό βιβλίο, συνοψίζει όλα τα επιχειρήματα για την ανυπαρξία του Θεού, εξηγεί δαρβινικά τον ρόλο της θρησκείας και παράλληλα υποστηρίζει πόσο επικίνδυνη είναι για τον άνθρωπο. Στείλτε μου PM αν είναι

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ το είπα..και προς Θεού δεν είπα να μην αμφισβητούμε την Biβλο...άλλωστε ερευνάτε τας γραφάς!

                          Παρόλα αυτά, αν δεν ήταν κάποιος ο Χριστός, γιατί 12 απόκληροι της κοινωνίας να αποδυθούν σε έναν αγώνα για να διαδώσουν το όνομα και τη διδασκαλία Του και να πεθάνουν μαρτυρικά για Αυτόν?
                          Και πραγματικά έλεος με τους άλλους πλανήτες..όταν με το καλό δούμε αποδείξεις πως υπάρχει νοήμων ζωή σε πλανήτες πέρα από τη Γη, ας έρθουμε να συζητήσουμε για το πως αλλάζει το νόημα του Χριστού...
                          Μέχρι τότε το επιχείρημα αυτό είναι έωλο..
                          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                          Let's just all say the magic words and go back to reality.

                          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Να αναφέρω ότι δεν αναφέρομαι μόνον στις Θρησκείες με την έννοια Θεός...Όπως είπε ο Ground Zero μπορεί να είναι ο ήλιος,τα χρήματα,το βρακί του παππού μου,εγώ ο ίδιος(shadow) κτλ...

                            <div class='quotetop'>QUOTE("Marvell")</div>
                            Το βρίσκω απίστευτο οτι στο έτος 2008 πολύς κόσμος πιστεύει ακόμα σε θεούς και σε θρησκείες huh.gif

                            Σχεδόν όλα πλέον εξηγούνται επιστημονικώς και όσα δεν έχουν εξηγηθεί ακόμα θα εξηγηθούν καθώς εξελίσσεται η επιστήμη.

                            Οι θρησκείες έχουν κάνει τεράστιο κακό στην ανθρωπότητα και είναι απόλυτα σωστό το οτι είναι το όπιο των λαών. Ο κόσμος μας θα ήταν πολύ καλύτερος χωρίς θεούς και θρησκείες και μακάρι τα απίστευτα ποσά που δαπανούνται παγκοσμίως για εκκλησίες, τζαμιά και ναούς πάσης φύσεως που κυμίζουν τους ανθρώπους και οι τεράστιες κινητές και ακίνητες περιουσίες των ανα των κόσμο θρησκευτικών οργανισμών να δαπανόνταν για σχολεία και νοσοκομεία.

                            Για το αν υπάρχει θεός, δείτε τον πόνο, τον θάνατο, την βαρβαρότητα και την εξαθλίωση που επικρατεί σε πολλά μέρη του κόσμου και μετά πείτε μου. Όλα αυτά τα εκατομμύρια που υποφέρουν αμαρτωλοί είναι;[/b]
                            Θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου.Αλλά όχι ως προς του Θεούς.Το καλύτερο θα ήταν να μην υπήρχαν ιερατία(aka εκκλησία) διότι αυτοί οι άνθρωποι είναι που κάνουν κακό στην ανθρωπότητα(βλέπε Ιερά Εξέταση που ήταν χαλαρά από τις χειρότερες πράξεις που έχουνε γίνει στο όνομα του Χριστιανισμού).Παρόλα αυτά υπάρχουνε και εξερέσεις όπως τόνισε ο belmont.Οι Θεοί των θρησκειών πιστεύω βοηθούν τους ανθρώπους στις δύσκολες στιγμές(βλέπε Επανάσταση του 21&#39;) και δίνουν κουράγιο και ελπίδα.Είναι μία σανίδα σωτηρίας.

                            Τώρα εγώ προσωπικά δεν πιστέυω σε τίποτα,μόνον στην δύναμη του ανθρώπου και του ανθρώπινου μυαλού διότι καλώς ή κακώς αυτός παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτόν τον πλανήτη.Πιστέυω στον άνθρωπο με λίγα λόγια,χωρίς όμως να τον θεωρώ Θεό.Μπορεί να υπάρχει κάτι ανώτερο αλλά δεν με απασχολεί η παρουσία(ή καλύτερα απουσία) του.Ο άνθρωπος είναι αυτός που έχει την δύναμη...

                            Παρόλα αυτά όμως θαυμάζω και μένω έκπληκτος με την φύση.Τόσα πολλά πράγματα,τόσο περίπλοκοι οργανισμοί και αντικείμενα και συνάμα τόσο απλά αφού αποτελούνται όλα από μόρια.Είναι φανταστικό αυτό που βλέπουμε καθημερινά γύρω μας.Κάθετι φυσικό πλάι μας είναι τόσο τέλειο,έχει δημιουργηθεί με τόση μαεστρία που θα έπρεπε να μας αφείνει άφωνους.Ναι η φύση είναι ένας Θεός για εμένα...

                            ΥΓ: <div class='quotetop'>QUOTE("Evans")</div>
                            Από εκεί και πέρα ελάτε σπίτι μου κανά βράδυ, να βάλουμε ωραία μουσικούλα και να φιλοσοφήσουμε, παρέα με καλό κρασί. Τέτοιες συζητήσεις μέσα σε fora είναι λίγο ανόητες[/b]
                            Συμφωνώ αλλά από το να μην γίνονται καθόλου...


                            Comment


                            • #15
                              Έχουμε γεμίσει συνειδητοποιημένους άθεους. Έχω περάσει βέβαια και απο αυτό το στάδιο, δεν κατηγορώ.
                              Ναι, πιστεύω στον Θεό, στους παπάδες δεν πιστεύω, στον αρχιεπίσκοπο δεν πιστεύω, στον ηγούμενο της μονής εδώ στο νησί δεν πιστεύω, στους gay μοναχούς που ανοίγουν τα πόδια τους στον κάθε ομορφούλη δεν πιστεύω, στις ηλεκτρικές καμπάνες που βάζουνε σε κάθε ενορία τη σήμερον ημέρα δεν πιστεύω.

                              Συμφωνώ με τον ομογενέθλιο belmont (ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι μαθηματικός και όχι κανένα παπαδοπαίδι) σχεδόν σε όλα όσα είπε. Μάλλον σε όλα.

                              Από εκεί και πέρα ελάτε σπίτι μου κανά βράδυ, να βάλουμε ωραία μουσικούλα και να φιλοσοφήσουμε, παρέα με καλό κρασί. Τέτοιες συζητήσεις μέσα σε fora είναι λίγο ανόητες[/b]
                              Με Μάλαμα να παίζει απο πίσω κατά προτίμηση.

                              ΥΓ.: Και κόκκινο ξηρό.

                              Comment

                              Working...
                              X