Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

    Τώρα που ήμουν στο χωριό άρχισα το Zeldahantom Hourglass

    Μόλις έχω τελειώσει το dungeon της φωτιάς και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές.Τα γραφικά απλά καταπληκτικά,ο χειρισμός μόνον με το stulys απίστευτος και η μουσική όπως πάντα κορυφαία!!!!

    Έπαιξα και κανένα δύωρο διπλό με έναν φίλο.Απλά πανέξυπνο και κολλητικότατο είναι.Πραγματικά ΠΡΕΠΕΙ να πάρω moden/router να το λίωσω και αυτό B)



  • #2
    Είναι και το πρώτο Zelda που έπαιξα και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον ως προς τις ενέργειες που κάνεις με τα όπλα σου. Τα μίνι-games επίσης πολύ εθιστικά. Το stylus δίνει ωραία αίσθηση επίσης. Ως προς το σενάριο τίποτα ιδιαίτερο μια ιστοριούλα για μικρά παιδάκια με μυστήριο όμως τέλος. Οι διάλογοι πολύ παιδικοί και προβλέψιμοι επίσης. Ένα άλλο που με χάλασε είναι ότι επισκέπτεσαι ανα διαστήματα το ίδιο dungeon, κάνοντας μέχρι ένα σημείο τα ίδια πράγματα. Γενικά όμως έχει πάρα πολλά διαφορετικά πράγματα να κάνεις και σε διάφορα επίπεδα δυσκολίας. Για αυτό και του έδωσα αρκετή σημασία. Έχω όλες τις καρδιές και τα κόκκινα διαμάντια και πριν το ξανατερματίσω απο το τελευταίο save θα προσπαθήσω να μαζέψω και όλα τα υπόλοιπα μπλε και πράσινα διαμάντια.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #3
      Είναι και το πρώτο Zelda που έπαιξα και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον ως προς τις ενέργειες που κάνεις με τα όπλα σου. Τα μίνι-games επίσης πολύ εθιστικά. Το stylus δίνει ωραία αίσθηση επίσης. Ως προς το σενάριο τίποτα ιδιαίτερο μια ιστοριούλα για μικρά παιδάκια με μυστήριο όμως τέλος. Οι διάλογοι πολύ παιδικοί και προβλέψιμοι επίσης. Ένα άλλο που με χάλασε είναι ότι επισκέπτεσαι ανα διαστήματα το ίδιο dungeon, κάνοντας μέχρι ένα σημείο τα ίδια πράγματα. Γενικά όμως έχει πάρα πολλά διαφορετικά πράγματα να κάνεις και σε διάφορα επίπεδα δυσκολίας. Για αυτό και του έδωσα αρκετή σημασία. Έχω όλες τις καρδιές και τα κόκκινα διαμάντια και πριν το ξανατερματίσω απο το τελευταίο save θα προσπαθήσω να μαζέψω και όλα τα υπόλοιπα μπλε και πράσινα διαμάντια.[/b]
      Διαμαντάκια εννοείς τα rupees ;
      Αν ναι χέστα εκτός αν θες να αγοράσεις κάποιο ship part...
      Σου προτείνω να μαζέψεις όλα τα Ship parts , μερικά μπορείς να ανταλλάξεις μέσω ΝWFC με άτομα που παίζεις
      Για να ενεργοποιείσεις αυτήν την επιλογή πρέπει να έχεις πάει στο μέρος πάνω δεξιά του Mercay Island...

      Comment


      • #4
        Διαμαντάκια εννοείς τα rupees ;
        Αν ναι χέστα εκτός αν θες να αγοράσεις κάποιο ship part...
        Σου προτείνω να μαζέψεις όλα τα Ship parts , μερικά μπορείς να ανταλλάξεις μέσω ΝWFC με άτομα που παίζεις
        Για να ενεργοποιείσεις αυτήν την επιλογή πρέπει να έχεις πάει στο μέρος πάνω δεξιά του Mercay Island...
        [/b]
        Εννοώ τα gems. Έχω μαζέψει όλα τα power gems, και μου μένουν 2 courage gems και 4 wisdom gems. Tα rupees τα έχω φτάσει 9999 2 φορές και τα χαλάω για ship parts όπως λες. Ναι θέλω να μαζέψω και όλα τα ship parts Έχω κάνει και ανταλλαγή, πλάκα έχει, αναγκάζεσαι όμως να παίξεις battle game πρώτα.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #5
          Το zelda με έχει μαγέψει απλά...τρομερό παιχνίδι.Από τα καλύτερα του DS IMO


          Comment


          • #6
            Για τους διαλόγους, παιδικοί μερικές φορές όντως, έχουν ωστόσο και καλές και έξυπνες στιγμές, στις οποίες γέλασα (ειδικά με το animation)

            Comment


            • #7
              Για τους διαλόγους, παιδικοί μερικές φορές όντως, έχουν ωστόσο και καλές και έξυπνες στιγμές, στις οποίες γέλασα (ειδικά με το animation)
              [/b]
              Ναι σε αυτό θα συμφωνήσω, με το animation και τα sound effects, όντως είχε πλάκα κάτι στιγμές.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #8
                Το Phantom Hourglass ειναι μια χαρα αλλα πιστευω μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο. Ωστοσο, αφηνει πολλες υποσχεσεις για ενα πολυ καλυτερο Zelda στο μελλον (που σιγουρα το επομενο θα ειναι βελτιωμενο).
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • #9
                  Τελείωσα το Legend Of Zeldahantom Hourglass για DS.Μαζεύω βέβαια ακόμα gems αλλά ουσιαστικά το τελείωσα...Εντάξει το παιχνίδι είναι απλά ο ορισμός του καλοσχεδιασμένου και ευχάριστου παιχνιδιού.Μάλλον θα ετοιμάσω review για περισσότερες λεπτομέρεις μιάς και το game μου άρεσε πάρα πολύ...9,78


                  Comment


                  • #10
                    To Zelda Phantom Hour Glass polly kalo sxetika san paixnidi.To mono spastiko pou exei einai oti exei ena temple to opoio einai kai to main temple,sto opoio kathe fora pou vgazeis ena dungeon,anagkazesai na xanagyrnas ekei piso kai na proxoros ena me dyo level sto temple kai xana se dungeon kai xana piso.

                    Apo ekei kai pera san paixnidi to polly 7 me 8 ores alla ean thes na kaneis ola ta extra kai ta mini-quest pano apo 20 ores (mias kai prepei na mazeveis kai arketes ruppees synexia,mias kai kapoia part ktl. prepei na ta agoraseis me times kapoies fores 5000 kai pano.

                    Mou arese i teliki maxi thymizei se Twillight Princess se style maxis alla me water (lol).
                    Born From Darkness...Raised By Light....
                    My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                    Official O.G.C Member

                    Comment


                    • #11
                      Παιζω το Phantom Hourglass.




























                      -----pause. breath.------











                      Ναι ξερω, καλα ξυπνητουρια. Κι ομως το απολαμβανω οσο λιγα παιχνιδια. Ειναι η δυναμικη του DS αυτη ρε γμτ, οταν κατι ειναι καλο στην κονσολα απλα δεν εχεις ξαναπαιξει κατι παρομοιο με αυτο.

                      Η πλακα ειναι οτι δεν το αντιμετωπιζω σαν κλασσικο Zelda, αλλα σαν ενα dungeon crawler του στυλ DnD. Και σαν τετοιο με εχει ενθουσιασει. Η ευριματικοτητα, το στυλ, η πεννα, πραγματικα απο το καλο στο καλυτερο οσο προχωραει το παιχνιδι.

                      Και η Nintendo επιμενει να θεωρει αυτα τα παιχνιδια παρατερα απο αυτο που ζηταει ο υπολοιπος (non gamer) κοσμος, γαμω τα λεφτα τους γαμω.
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • #12
                        Που να παιξεις και Mario Galaxy δηλαδη, μου φαινεται οτι τωρα ξεκινας να εχεις καποια επαφη με nintendo.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #13
                          Ναι, δεν ειναι ψεμα αυτο. Καποια στιγμη σιγουρα θα ασχοληθω. Το θεμα ειναι οτι δεν γουσταρω Νιντυ για γνωστους λογους, αρκετα ευνοητους.
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • #14
                            Δεν έχεις παίξει Galaxy και κάθεσαι και παίζεις το με διαφορά χειρότερο Zelda μέχρι σήμερα; Priorities fail.

                            Πλάκα πλάκα, δε ξέρω τι θα κάνεις, αλλά Galaxy πρέπει να παίξεις.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #15
                              Κοίτα DJ, και εγώ αυτό έχω να σου πω:

                              Πλάκα πλάκα, δε ξέρω τι θα κάνεις, αλλά Galaxy πρέπει να παίξεις.
                              Αλλά εγώ δεν κάνω πλάκα.

                              Comment

                              Working...
                              X