Announcement

Collapse
No announcement yet.

Devil May Cry 4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Devil May Cry 4

    Πρόσφατα πήρα το DMC4 για το 360 (σε limited λόγω τρομερού κουτιού και προσφοράς στο Play.com) και το προχωράω σιγά σιγά. Το παιχνίδι είναι τρομερό ως τώρα και όντας hardcore (;p) το έβαλα με την μία στο Devil Hunter Difficulty για να μην την πατήσω όπως με πολλά άλλα παιχνίδια (Blue Dragon, Mass Effect, Halo3 etc etc) που είναι πανεύκολα στο normal.
    Έπαιζα λοιπόν και ανέβαζα τα σκορ μου στα leaderboards κάθε φορά που με ρωτούσε. Τσεκάρω λοιπόν τις προάλλες για να δω που βρισκόμουν και έπαθα πλάκα.. στην καλύτερη μου αποστολή που έβγαλα βαθμό S είχα 100,000 :blink: ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ βαθμούς από τον πρώτο στο ladder. Κάνω κάτι λάθος ή οι τύποι λιώνουν μέχρι τελικής πτώσεως;

    <div align="center"></div>



  • #2
    To paixnidi prosferei apisteftous syndiasmous xtyphmatwn, idiaitera otan perneis Dante, oi syndiasmoi einai kyriolektika apeiroi.
    Teleiwsa proxtes to paixnidi kai exw meinei ikanopoihmenos me ola (ektos apo to teliko boss ).

    Den exw prospathisei gia na vgalw vathmologia akoma, alla vohthaei to ti xrono tha kaneis, ti combos tha xrhsimopoihseis (to quality twn combos, ta SSS metrane thetika), poses orbs tha vreis, h xrhsh items h continues (arnhtika), to na mhn kaneis backtrack 2 fores sto idio dwmatio, To an tha skotwseis olous tous exthrous, an tha xtyphtheis ktl ktl

    Mhn meneis ekplhktos apo kapoia high scores, panta tha yparxoun terata paixtes se kathe paixnidi.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #3
      Κομματακι αργα εκατσα να γραψω σε αυτο το θεμα...τελος παντων.Η αληθεια ειναι πως σε καθε τιτλο (οπως αναφερθηκε) υπαρχουν ατομα που εχουν σα στοχο την εξαντληση των δυνατοτητων του παικτη και των glitches για την επιτευξη εξωπραγματικων scores.Μην ασχολεισαι (εκτος αν προκειται πχ για το αγαπημενο σου παιχνιδι) διοτι αποκλειεται να φτασεις στο επιπεδο των πιο "καμμενων" χρηστων.
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #4
        ego emina apogoitevmenos apo to devil may cry 4 den prosferi tipota neo mono grafika kala ehi ke kati allo ego agorazo devil may cry gia na pexo me ton dante ke ohi me enan klono tou afou o nero ine o idios o dante se pio neo oute gios tou na itan

        Comment


        • #5
          Tην άποψη μου για το game την αναφέρω εδώ

          Για μένα το game δεν αποτελεί ούτε για πλάκα απογήτευση :blink: .
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #6
            ego emina apogoitevmenos apo to devil may cry 4 den prosferi tipota neo mono grafika kala ehi ke kati allo ego agorazo devil may cry gia na pexo me ton dante ke ohi me enan klono tou afou o nero ine o idios o dante se pio neo oute gios tou na itan
            [/b]
            Να υποθεσω το ιδιο εχεις να πεις πχ και για τον Raiden απο το Metal Gear Solid 2:Substance;Ελατε παιδες,λογικο ειναι οταν ενας νεος χαρακτηρας κανει την εισοδο του σε μια καταξιωμενη σειρα να εχει ομοιοτητες με τον πρωταγωνιστη.Δε θα μπορουσε να εισαχθει επιτυχως στις δομες του gameplay αλλιως.
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • #7
              Εμενα μου αρεσε ο nero ηταν αρκετα badass απο την αλλη η απογοητευση μου ηταν ο dante.. σα βλακακο τον ειχαν κανει σε αυτο το παιχνιδι...

              Comment


              • #8
                E oxi kai vlakakos o poio bad ass dante ths istorias.

                Isa isa tous paradexome pou ton gerasan me afton ton tropo, twra einai experienced badass.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #9
                  E oxi kai vlakakos o poio bad ass dante ths istorias.

                  Isa isa tous paradexome pou ton gerasan me afton ton tropo, twra einai experienced badass.
                  [/b]
                  Πλακα κανεις ετσι.? ολο κατι βλακειες λεει μου φαινετε σα να προσπαθησαν να του γραψουν one liners αλλα στερεψαν απο ιδεες, και η σκηνη στην οπερα ηταν απλα ηλιθια..

                  Δε λεω σαν playable χαρακτηρας αλλα στα cut-scenes kαι σαν μερος της ιστοριας, εχει τις στιγμες του δε λεω αλλα μου φανηκε αρκετα πιο "χαζος" σε σχεση με τα αλλα dmc..

                  Comment


                  • #10
                    Pote den kanw plaka.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      E oxi kai vlakakos o poio bad ass dante ths istorias.

                      Isa isa tous paradexome pou ton gerasan me afton ton tropo, twra einai experienced badass.
                      [/b]
                      Συμφωνώ, οι ατάκες του Dante είναι εκπληκτικά έξυπνες και ωραίες και όπως ακριβώς είπες είναι X-perienced Badass ^^

                      Όσο για την σκηνή στην όπερα, απο όσου εχουν παίξει το παιχνίδι εχω ακούσει οτι ήταν πανέξυπνη και ωραία σχεδιασμένη.. δεν ξέρω..

                      Comment


                      • #12
                        Ετσι ηταν παντα ο dante ... μονο που εδω τον κανανε λιγο πιο ποζερα και καμμενο απ&#39;οτι ηταν στο 3 ( η αληθεια ειναι πως δεν πιστευα οτι γινεται παραπανω lol ) . Anyway περι leaderboards δεν το συζητω στην καλυτερη μου αποστολη με 150.000 ποντους ειμαι καπου στις 5000 θεσεις πιο κατω απο τον πρωτο ( ενα τρελο ιαπωνα ) που εχει 350.000 . Ειναι καμμενοι αυτοι οι ιαπωνες , εβλεπα τα gamercards τους και ειχαν καταφερει και τα 45 achievements κατι που για να πω την αληθεια αποτελει τρελη προκληση ετσι οπως ειναι η κατανομη τους...Δε ξερω παιζει να το συνεχισω το παιχνιδι για καποιο καιρο ακομα να ανεβασω το gamerscore...ειναι πραγματικα προκληση και ψυχεδελια.

                        Comment


                        • #13
                          OK εχουμε διαφορετικο γουστο στο τι θεωρουμε "εξυπνο" εμενα ο dante στο 4 δε μου αρεσε.. και σε αλλα φορουμ που ειδα αρκετοι εχουν την ιδια αποψη με εμενα.

                          Η σκηνη στην οπερα εξυπνη.? χμμμ...

                          Comment


                          • #14
                            λλη η απογοητευση μου ηταν ο dante.. σα βλακακο τον ειχαν κανει σε αυτο το παιχνιδι... [/b]
                            Eγώ από την άλλη τον είδα πιο ώριμο.

                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #15
                              Κοιτα πιο ωριμο δεν θα τον ελεγα με τιποτα ... αν σε καποιον απο τους τιτλους ηταν &#39;&#39;καπως&#39;&#39; ωριμος αυτος ειναι ο πρωτος . Ισα ισα που θεωρω πως στο 4 ειναι το απολυτο ποζερι ( ναι ξεπερναει και τον εφηβο εαυτο του στο dmc3 ) ... Δεν λεω οτι ειναι ασχημο αλλωστε πολλες ατακες του προκαλουν αρκετο γελιο (πχ η σκηνη με τον Berial ) , απλα οπως εχω ξαναγραψει το σεναριο εχει ενα σοβαρο τονο οσον αφορα στην ιστορια του nero ( ο οποιος για παραδειγμα μου φανηκε εξαιρετικος χαρακτηρας , ναι μεν ειχε τρελες ατακες αλλα κρατουσε ενα επιπεδο ) και ο τονος αυτος καταστρεφεται με την ultra καφρικη παρουσια του dante . Παρ&#39;ολα αυτα οπως ειπε και ο Ueg εχει και αυτος τις στιγμες του .

                              Ξαναλεω δεν μου φανηκε ασχημη η ολη φαση με τον dante ( για να πω την αληθεια χαρηκα με το πως εξελλιξαν το χαρακτηρα του ) απλα με τιποτα δε θα ελεγα οτι ειναι σοβαρος ή ωριμος . Ειναι αυτο που ηταν και στους προηγουμενους τιτλους , ενας ποζερας - ατακαδορος - badass.

                              Comment

                              Working...
                              X