Announcement

Collapse
No announcement yet.

Too Many Games, too Little Time !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Too Many Games, too Little Time !

    Vrika ena paromoio topic sto thriliko Neogaf, kai poli apla tautistika mazi tou .. O arxikos poster periegrafe tin diki tou simerini empeiria me ta videogames, stin opoia den prolavainei na paiksei auta pou thelei pleon .. Se mia analogi thesi, vrisko kai ego ton eauto mou simera .. An kai kathimerina mou aresei poli otan anoigo ton ypologisti mou na mpaino ektos apo selides athlitikon, kai se selides gaming gia na enimeronome gia ta nea tis viomixanias, otan erthei i ora na agoraso ta paignidia kai na ta paikso, den vrisko ton xrono gia na mporo na simvadizo me tis kiklofories ton paignidion ..
    Gia paradeigma ton teleutaio kairo, pira Resident Evil Umbrella Chronicles, Zack & Wiki kai den termatisa tipota pros to paron .. Apo tin mia i eksetastiki, apo tin alli diafores ypoxreoseis, den me afisan na asxolitho mazi tous ... Martis pleon kai mesa sto hype tou Freeloader gia to Wii, proxorisa stin agora tou kai tou Smash Bros Brawl apo tin US, gnorizontas oti tha ithela episis to Pro Evolution 2008 kai to Mario Kart ta opoia vgainoun se 1 peripou mina .. Etsi opos me vlepo se ena peripou mina tha exo peripou 5 paignidia na kathonte mprosta mou, kai ego na min ksero ti na protopaikso alla kirios POTE na ta protopaikso Oso gia to 2o playthrough tou Mario Galaxy kai Metroid Prime 3, oute logos pleon .. Eimai xaroumenos pou katafera na ta paikso esto kai mia fora To tragiko omos einai oti einai akoma Aprilis ... Alimono mou ta fetina Xristougenna ..
    Etsi mou dimiourgithike to erotima an ftaio pragmati ego .. Exo ftasei se ekeini tin stigmi pou otan eimoun mikros, oi megaliteroi mou elegan oti den exoun xrono pleon gia videogames ?? Ma eimai akoma 21 !!!! Se ti thesi tha eimai arage 5 xronia apo simera ?? I pragmati oi rithmoi tis agoras ton videogames exoun ginei ypervolika grigoroi gia ton average gamer ??
    Peste tin diki sas apopsi/katastasi ..

    P.s. Osoi eiste katoxoi 2 i perissoteron konsolon, peste pos ta katafernete .. San katoxos Wii ( tis konsolas me tis ligoteres kiklofories ) eimai hdh se adieksodo ..




  • #2
    Ακριβώς το ίδιο θέμα ήθελα να ανοίξω και εγώ.
    Εγώ πλέον τα έχω χάσει.
    Έχω τουλάχιστον 10 παιχνίδια που απλά έχω ανοίξει τη ζελατίνα...
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • #3
      Δε νομιζω να εχει να κανει με την ηλικια σου φιλε μου.Ειναι απλα οι καθημερινες υποχρεωσεις που βιωνουμε ολοι μας σε συνδιασμο με τους πολλους καλους τιτλους που κυκλοφορουν συνεχως!Κι εγω αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα,εχω πανω απο δεκα κορυφαιους τιτλους να καθονται και προσπαθω να τους βαλω σε προγραμμα.Ωστοσο μην απελπιζεσαι αφου το RE:UC βγαινει ανετα σε δυο καλα sessions (κοντευω να το τελειωσω κι επαιξα σχετικα λιγες ωρες).Keep your head up fellow gamer ;)
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #4
        Έχω τουλάχιστον 10 παιχνίδια που απλά έχω ανοίξει τη ζελατίνα...[/b]
        Ouch &#33;&#33;

        Δε νομιζω να εχει να κανει με την ηλικια σου φιλε μου.Ειναι απλα οι καθημερινες υποχρεωσεις που βιωνουμε ολοι μας σε συνδιασμο με τους πολλους καλους τιτλους που κυκλοφορουν συνεχως&#33;Κι εγω αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα,εχω πανω απο δεκα κορυφαιους τιτλους να καθονται και προσπαθω να τους βαλω σε προγραμμα.Ωστοσο μην απελπιζεσαι αφου το RE:UC βγαινει ανετα σε δυο καλα sessions (κοντευω να το τελειωσω κι επαιξα σχετικα λιγες ωρες).Keep your head up fellow gamer ;) [/b]
        Kai emena opos me vlepo prepei na valo ena programma .. To vasiko einai na stamatiso na agorazo omos
        Xairome omos pou den eimai monos se auton ton agona &#33;&#33;



        Comment


        • #5
          Πάνω κάτω τα ίδια με εσένα κι εγώ. Αγόρασα-δεν αγόρασα 360, το ίδιο και το αυτό είναι. Το μόνο που κατάφερα να παίξω και να ευχαριστηθώ ήταν το Sega Rally. Το ταμείο έχει αλλάξει χέρια προπολλού και πλέον ο αδερφός μου διαχειρίζεται το τι games μπαινοβγαίνουν στο σπίτι, οπότε και εδώ δεν μπορώ να πω πολλά.

          Έχω επίσης κι εγώ την ίδια αίσθηση που έχεις κι εσύ. Τα πάντα μου φαίνονται ότι γίνονται με καταιγιστικούς ρυθμούς που απλά αδυνατώ να προλάβω. Βλέπω παιχνίδια και παιχνίδια να περνάνε στο rewind στις forum συζητήσεις και αισθάνομαι πως επικρατεί ένα άγχος για το πότε ο κόσμος θα πιάσει τον επόμενο τίτλο. Φρενίτιδα style. Ξεπέτες. Και αυτή η λούπα συνεχίζεται.

          Έπαιξα Bioshock πριν καμιά βδομάδα. "Man, you are soooo outdated". Ώπα ρε φίλε, χαλάρωσε λίγο&#33;
          Βλέπω κόσμο που αγοράζει ένα κάρο πράγματα και απλά δεν τα παίζει. Αυτή τη λογική ποτέ μου δεν την κατάλαβα ειλικρινά.

          Τέσπα, μιας και έχουμε και καρδιακά επεισόδια με τόσο τρέξιμο και δεν είμαι για τέτοια παιδί πάνω στα καλά του, έκλεισα τη πόρτα και πήγα παραπέρα ανοίγοντας μια άλλη. Εδώ και κάμποσο καιρό να πω την αλήθεια και οκ, αν και υπάρχουν φορές που θα γούσταρα να μπορούσα με τις ώρες να αράξω στον καναπέ παίζοντας ένα Mass Effect ή ένα Lost Odyssey, δεν μετανιώνω. Μέσα στις τόσες βόμβες που πέφτουν από παντού, αποφάσισα να περιμένω μόνο μια και ήταν αρκετά ανακουφιστική απόφαση. Οπότε 20 Μάη δε βλέπω την ώρα να ξαναβρεθώ online με τα φιλαράκια, ντόπιους και αλλοδαπούς, και να ξεκινήσουμε μαζί της περιπέτειές μας στη Hyboria.
          sigpic

          Comment


          • #6
            20 Μάη δε βλέπω την ώρα να ξαναβρεθώ online με τα φιλαράκια, ντόπιους και αλλοδαπούς, και να ξεκινήσουμε μαζί της περιπέτειές μας στη Hyboria.
            [/b]
            Θα ασχοληθεις με την PC εκδοση ή με αυτη του 360?Δεν ειμαι σιγουρος να οι servers του τιτλου θα ειναι αινιαιοι και στις δυο πλατφορμες,να ξερω αν εισαι πιθανος συμπαικτης ;)
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • #7
              Τελικα ο Miyamoto ειχε δικιο. Καλυτερα μεγαλυτερο replay, παρα μεγαλος χρονος για gameplay.
              Μια απο τα ιδια και εγω.
              Ned Stark

              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
              Ειναι ο Getta Robo.

              Comment


              • #8
                Θα ασχοληθεις με την PC εκδοση ή με αυτη του 360?Δεν ειμαι σιγουρος να οι servers του τιτλου θα ειναι αινιαιοι και στις δυο πλατφορμες,να ξερω αν εισαι πιθανος συμπαικτης ;)
                [/b]
                Με την PC έκδοση. Αυτή του 360 θα κυκλοφορήσει το λιγότερο σε 6 με 8 μήνες από την PC έκδοση ώστε να συμπέσει με την κυκλοφορία του πρώτου expansion (το οποίο θα συμπεριλαμβάνεται στην retail του 360).
                Oι servers κατα πάσα πιθανότητα θα είναι ξεχωριστοί.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ;;;;
                  Έτσι σκεφτόμουνα να το ονομάσω και ταυτόχρονα να ρωτούσα το πρόγραμμά σας.όσο ήμουνα Κρήτη κάπως προλάβαινα.τώρα που είμαι μόνιμα Αθήνα κι έχω πιάσει και δουλειά δεν προλαβαίνω ούτε να....
                  ξεκίνησα και γυμναστήριο τη Δευτέρα μπας και πέσουν οι πατσές(LaraCroft άμα είσαι πραγματική κοπέλα μην ακούς ή μάλλον μη διαβάζεις ).Άστα...πάντως χτες κατάφερα και τερμάτισα μια φορά το twisted metal head on.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    add me to that list ...

                    cod4 enemy territory quake wars και frontlines fuel of war τα εχω παιξει απο ελαχιστες ωρες online το καθενα

                    η τελευταια φορα που επαιξα tf2 ητανε πριν 4-5 updates

                    dark messiah of might and magic και call of juarez τα εχω παει ελαχιστα μπροστα

                    το stalker εκει που το προχωρουσα με σταθερο ρυθμο μου εβγαλε προβληματα με μπλε οθονες(99% η χαλασμενη 8800gt) και στην επομενη αδεια οταν τελικα το εφτιαξα αποφασισα να αρχισω το story απ&#39;την αρχη αυτη τη φορα με το oblivion lost mod που προσθετει σημαντικα σε ολους τους τομεις του παιχνιδιου και στην ουσια το μεταμορφωνει

                    Απ&#39;την αλλη ομως σκεφτομαι στην επομενη αδεια να το αφησω εκει που ειναι και να ασχοληθω με το clear sky που σεναριακα ειναι και ενα χρονο πισω και θεωρειται πιο ολοκληρωμενο game απ&#39;το shadow of chernobyl το οποιο δεν εχει ουτε τα μισα πραγματα απο αυτα που υποσχεθηκαν πριν 2-3 χρονια οι σχεδιαστες του οτι θα εχει

                    τα expansion του rogue spear urban ops και black thorn μαλλον τσαμπα τα αγορασα, οπως και την gold edition του ghost recon1 για 10 ευρω με τα 2 expansion (αφου το κεντρικο campaign το ειχα τελειωσει ετσι κι αλλιως εστω και αν εχουν περασει 4 χρονια ) , εδω περα το armed assault ειναι ακομα στην ζελατινα του

                    μην μιλησω για wii που εχω αφησει ακομα unfinished το metroid 3 και δεν εχω ασχοληθει παρα ελαχιστες ωρες με τα gc titles :star wars rogue squadron rogue leader sonic adventure 2 zelda OoT master quest windwaker και resident evil 0 & 1

                    καταραμενε Ε.Σ καταραμενη κυπρος, τα λεμε γιατι τελειωνει η εξοδος

                    Comment


                    • #11
                      Αν δεν θεωρείς πως είναι υποχρέωσή σου να παίξεις και να τερματίσεις όλα τα παιχνίδια που έχεις (το έχω πάθει) τότε ποτέ δεν θα αντιμετωπίσεις αυτό το πρόβλημα. Λάου-λάου, ένα παιχνίδι τη φορά, δε χρειάζεται να τρελαινόμαστε με πάνω απο δύωρο την ημέρα και νομίζω οτι είναι εντάξει.

                      Απο την άλλη δεν μπορώ να κρίνω σωστά γιατί ούτε 360 έχω παίξει ούτε PS3 ποτέ μου, μόνο το Wii και ξέρω πως ποτέ μα ποτέ δεν θα το πάθαινα αυτό σε μια τόσο φτωχή κονσόλα.

                      Comment


                      • #12
                        Απο την άλλη δεν μπορώ να κρίνω σωστά γιατί ούτε 360 έχω παίξει ούτε PS3 ποτέ μου, μόνο το Wii και ξέρω πως ποτέ μα ποτέ δεν θα το πάθαινα αυτό σε μια τόσο φτωχή κονσόλα.
                        [/b]
                        Eιλικρινά και χωρίς να θέλω να fanboyϊσω είτε να είμαι υπερβολικός, εγώ το έχω πάθει αυτό με το wii και με το wiiware...
                        Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                        Let's just all say the magic words and go back to reality.

                        THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                        Comment


                        • #13
                          εγω αυτην την κατασταση την αντιμετωπιζα παλιοτερα οταν ηθελα να δοκιμαζω καθετι που κινειται στη αγορα των videogames.τωρα που πλεον εχω κατασταλαξει σε ποια παιχνιδια θελω να ασχολουμαι εχω περισσοτερο χρονο να ασχοληθω μαζι τους.βεβαιως αυτο δεν σημαινει πως δεν εχω καποια διαμαντακια στο ραφη(α ρε disgaea2...).παραλληλα θα ηθελα να θιξω αλλο ενα θεμα που με βασανιζει.οταν επιτελους βρισκω ελευθερο χρονο για ασχοληθω αποκλειστικα με ενα παιχνιδι για να το λιωσω μερικες φορες με παινει μια μελαγχολια η οποια πηγαζει απο απο την αναγκη μου να ασχοληθω με το χομπυ μου αλλα επισης δεν θελω να χασω ενα ομορφο απογευμα με φιλους. και γενικα να μην κλειστω στο σπιτι μου και στον εαυτο μου.σας εχει τυχει ποτε αυτη η κατασταση???

                          Comment


                          • #14
                            Eιλικρινά και χωρίς να θέλω να fanboyϊσω είτε να είμαι υπερβολικός, εγώ το έχω πάθει αυτό με το wii και με το wiiware...
                            [/b]
                            Εντάξει δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με το wii-ware, μπορεί να είναι και η θεία επιφοίτηση του Wii.

                            Comment


                            • #15
                              Αυτά παθαίνεις (παθαίνουμε) με τους κωλορυθμούς του σήμερα.
                              Πρόβατα έχουμε γίνει. Σπίτι-δουλεία, δουλεία-σπίτι.

                              Εγώ ούτε χρόνο έχω, ούτε χρήματα για να αφοσιωθώ πλήρως στα παιχνίδια κι ας δουλεύω σαν το σκυλί.

                              Comment

                              Working...
                              X