Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy VII Remake

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Final Fantasy VII Remake

    http://ff-fan.com/post/sign-the-peti...emake-ff7.html

    αυτό που λέει ο τίτλος.δεν ήξερα που να το βάλω.


    έχουν συγκεντρωθεί 14.000 υπογραφές.εγώ δεν υπέγραψα ακόμα.θα γίνει κι αυτό βέβαια.όσοι το θέλετε..ορίστε.
    Carpe diem

  • #2
    Δε νομιζω πως εχει καποια "δυναμη" ενα petition, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για κατι τοσο σημαντικο και δαπανηρο.

    Προσωπικα το εχω πει αρκετες φορες και θα το λεω συνεχεια οτι δε θελω remakes σε καταξιωμενους τιτλους, αλλα μονο σε οσους αξιζουν μια 2η ευκαιρεια.

    Comment


    • #3
      δε θελω remakes σε καταξιωμενους τιτλους, αλλα μονο σε οσους αξιζουν μια 2η ευκαιρεια. [/b]
      I second that.
      Isws na kanoume petition gia osous den theloun na ginei remake?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        το final fantasy Vii για πολύ κόσμο θεωρείται το καλύτερο της σειράς.καλό δε θα ήταν να μπορέσουν να το παίξουν όσο το δυνατόν πιο πολλοί,μιας και πλέον δε βρίσκεται εύκολα.άσε που κι εγώ που το'χω ακόμα και το '99 που πήγα να το παίξω ζαίστηκα από τα γραφικά και δεν το έχω ξαναγγίξει.πλέον είναι outdated.κάτι που στα δικάσ μου μάτια τουλάχιστον δεν ισχύει για τα ffViii & ffix.

        w/e.εγώ το έβαλα εδώ όποιος ενδιαφέρεται υπογράφει.εμένα άλλωστε δε με καίει.τυχαία το βρήκα και σκέφτηκα ότι πολύς κόσμος ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο οπότε why not spread the word?
        Carpe diem

        Comment


        • #5
          Όπως είπα και άλλη φορά και με έκραξε κόσμος (lol) αν το remake είναι όπως είναι τα remakes των ΙΙΙ και IV, ας βγει. Σε αυτά τα παιχνίδια πρόσθεσαν πάρα πολύ πράμα, ειδικά στο IV, τόσο πράμα που είναι λες και μιλάμε για άλλο παιχνίδι. Βέβαια το FFVII είναι τόσο ολοκληρωμένο παιχνίδι (ανεξάρτητα από τις τελείως δήθεν εμμονές κάποιων) που ένα τέτοιο remake φαντάζει κάπως απίθανο. Παρόλα αυτά, ξαναλέω, αν το έφτιαχναν από την αρχή, με extra υλικό (πολύ παραπάνω σενάριο, περισσότερες περιοχές, περισσότερες προκλήσεις), με νέο battle system, νέες ιδέες, καλύτερα σκηνοθετημένες σκηνές, πρωτότυπες ιδέες κτλ θα ήμουν αρκετά δεκτικός με την ιδέα του "remake".

          Comment


          • #6
            Αν και το petition δεν θα βοηθήσει, υποστηρίζω τον σκοπό


            Comment


            • #7
              μαζι σας παιδια μου, και μακαρι να δουμε Remake στο PS3 παρολο που δεν εχω τη κονσολα και ισως δεν προκειται να την παρω ποτε...

              συμφωνω με τον Evans, και προσωπικα θα ηθελα το σεναριο να συνεχιζετε και να δουμε διαφορετικο τελος και με την Aerith να ανασταινεται (παρακαλειται ο Ground_zero να μην κραξει ).

              Comment


              • #8
                Δε χρειάζεται petition για να βγει remake, αργά ή γρήγορα θα το βγάλει η Square έτσι κι αλλιώς και εννοείται πως είμαι υπέρ, τόσο για το Final Fantasy VII, όσο και για οποιονδήποτε ποιοτικό τίτλο, καταξιωμένο ή μη.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #9
                  BTW δεν "υπέγραψα" στο petition . Είμαι κατά των remakes απλώς με καλύτερα γραφικά. Είμαι υπέρ των remakes όπως τα περιέγραψα παραπάνω.

                  Comment


                  • #10
                    <div class='quotetop'>(Shadow &#064; Mar 20 2008, 02&#58;08 PM) [snapback]15157[/snapback]</div>
                    μαζι σας παιδια μου, και μακαρι να δουμε Remake στο PS3 παρολο που δεν εχω τη κονσολα και ισως δεν προκειται να την παρω ποτε...

                    συμφωνω με τον Evans, και προσωπικα θα ηθελα το σεναριο να συνεχιζετε και να δουμε διαφορετικο τελος και με την Aerith να ανασταινεται (παρακαλειται ο Ground_zero να μην κραξει ).
                    [/b]
                    θα κράξω εγώ. αυτή η σκηνή απ&#39;όσο ξέρω έχει εντυπωθεί στη μνήμη πολλών gamers και είχε προκαλέσει σοκ τότε.τώρα τόσα χρόνια μετά να ακυρωθεί μία από τις πιο έντονες σκηνές στην ιστορία του gaming το θεωρώ ιεροσυλία.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Οντως κατι τετοιο ειναι 101% παραλογο λες και καθε τι "λυπητερο" πρεπει να αναιρειται.
                      Μηπως και στο Jeanne D&#39; Arc του PSP γινετια κατι παρομοιο; Οχι τιποτα αλλο αλλα νομιζω πως ξερω το ending .

                      Comment


                      • #12
                        Θα συμφωνήσω με τον Evans.

                        Αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι σίγουρα δεν πρέπει να αλλάξει το σενάριο και να έχουμε "αναγεννήσεις". Τα 3 και 4 είναι νέα παιχνίδια χωρίς να χάνεται η ουσία και να καταστρέφεται ή να αλλάζει η πλοκή των αρχικών τίτλων.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #13
                          θα κράξω εγώ. αυτή η σκηνή απ&#39;όσο ξέρω έχει εντυπωθεί στη μνήμη πολλών gamers και είχε προκαλέσει σοκ τότε.τώρα τόσα χρόνια μετά να ακυρωθεί μία από τις πιο έντονες σκηνές στην ιστορία του gaming το θεωρώ ιεροσυλία.
                          [/b]
                          μα ακριβως επειδη εμεινε χαραγμενη αυτη η σκηνη στη μνημη ολων που παιξαν το παιχνιδι, και λογο των διαφορων "φημων" που ακουστηκαν κι ακουγονται ακομα, ας μας δωσει η SquareEnix ενα καλο τελος, ετσι για να μην μεινει η πικρα σε ολους αυτους που φανταζονται την ανασταση κι επιστροφη της. τεσπα ας βγει Remake και δε θα κολλησουμε εκει.

                          Comment


                          • #14
                            Ατιμη ζωη, μας γεμισες πικρες ιστοριες χωρις happy endings.

                            Comment


                            • #15
                              Mμμ δεν ειμαι σιγουρος αν θα ηθελα να βγει remake ... εχουμε να δουμε τοσα νεα πραγματα που δεν κρινω οτι θα προσεφερε τιποτα μια τετοια επανεκδοση (εκτος απο οικονομικα ωφελη για την square enix ) . Ουτως η αλλως ( μπορει να ακουστει τραγικο αυτο που θα πω ) βρισκω πιο outdated το ff12 παρα το ff7 . Γενικοτερα η αισθητικη των 3 τιτλων του psone μου φαινεται αξεπεραστη και αρκετα συχρονη ακομα και σημερα ( η prerendered χρηση στα τοπια ειναι καταπληκτικη και για τα τωρινα δεδομενα και δεν περιοριζει το gameplay)

                              Anyway ανεξαρτητα απο τα θελω του καθενος , προς το παρον εγω χαιρομαι που σε λιγο καιρο κυκλοφορει το crysis core ( που σαν κινηση το βλεπω και πιο ουσιωδες ).

                              Mμμ δεν ειμαι σιγουρος αν θα ηθελα να βγει remake ... εχουμε να δουμε τοσα νεα πραγματα που δεν κρινω οτι θα προσεφερε τιποτα μια τετοια επανεκδοση (εκτος απο οικονομικα ωφελη για την square enix ) . Ουτως η αλλως ( μπορει να ακουστει τραγικο αυτο που θα πω ) βρισκω πιο outdated το ff10 παρα το ff7 . Γενικοτερα η αισθητικη των 3 τιτλων του psone μου φαινεται αξεπεραστη και αρκετα συχρονη ακομα και σημερα ( η prerendered χρηση στα τοπια ειναι καταπληκτικη και για τα τωρινα δεδομενα και δεν περιοριζει το gameplay)

                              Anyway ανεξαρτητα απο τα θελω του καθενος , προς το παρον εγω χαιρομαι που σε λιγο καιρο κυκλοφορει το crysis core ( που σαν κινηση το βλεπω και πιο ουσιωδες ).

                              Comment

                              Working...
                              X