Announcement

Collapse
No announcement yet.

New Windows '09

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • New Windows '09

    Για οσους δεν εχουν ενημερωθει:O Bill Gates δηλωσε πως ο συνεχιστης των Vista θα βγει στην αγορα το 2009!Χωρις καμια ντροπη η MS αγνοει τις χιλιαδες των χρηστων που εσπευσαν να αγορασουν το αισχρο λειτουργικο και ετοιμαζεται να κυκλοφορησει νεο,με φυσικο επακολουθο το αρμεγμα του καταναλωτη.Οι λογοι που εικαζονται ειναι πολλοι και διαφοροι αν και η γνωμη του γραφοντος ειναι πως βασικο αιτιο αποτελει το "σπασιμο" των sVista (βεβαια,μη χασουμε κανενα $$).Πραγματικα πλεον εχει παραχεστει (συγγνωμη για την εκφραση) το ζητημα,καμια συμασια στον κοσμο που εδω και χρονια ταιζει την εταιρεια...οι σκεψεις σας.

    ΥΓ.Φυσικα δεν μπηκα στη διαδικασια να τους τα ακουμπησω,τα συλλυπητηρια μου σε οσους το εκαναν.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

  • #2
    Για οσους δεν εχουν ενημερωθει:O Bill Gates δηλωσε πως ο συνεχιστης των Vista θα βγει στην αγορα το 2009&#33;Χωρις καμια ντροπη η MS αγνοει τις χιλιαδες των χρηστων που εσπευσαν να αγορασουν το αισχρο λειτουργικο και ετοιμαζεται να κυκλοφορησει νεο,με φυσικο επακολουθο το αρμεγμα του καταναλωτη.Οι λογοι που εικαζονται ειναι πολλοι και διαφοροι αν και η γνωμη του γραφοντος ειναι πως βασικο αιτιο αποτελει το "σπασιμο" των sVista (βεβαια,μη χασουμε κανενα &#036;&#036;).Πραγματικα πλεον εχει παραχεστει (συγγνωμη για την εκφραση) το ζητημα,καμια συμασια στον κοσμο που εδω και χρονια ταιζει την εταιρεια...οι σκεψεις σας.

    ΥΓ.Φυσικα δεν μπηκα στη διαδικασια να τους τα ακουμπησω,τα συλλυπητηρια μου σε οσους το εκαναν.
    [/b]
    Κάτσε κάτσε γιατί δεν μας τα λες καλά. Χαρακτηρίζεις το λογισμικό αισχρό και τώρα που ανακοίνωσαν ότι θα βγάλουν τελείως νέα και προφανώς καλύτερη έκδοση πάλι το κράζεις; What gives?
    Όσο για τα vista, τα πήρα 20 ευρώ από το πανεπιστήμιο (ναι καλά ακούσατε, ΕΙΚΟΣΙ ευρώ) αυθεντικά και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστμένος. Δουλεύουν όλα ρολόι και είναι καλύτερα από ποτέ.


    Comment


    • #3
      Το προβλημα ειναι οτι αν παρει καποιος laptop πλητωνει στη τιμη και τα Vista ασχετα αν θα τα βγαλει μετα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #4
        Γιατί αίσχος τα vista; Και που είναι το πρόβλημα με την κυκλοφορία ενός νέου λειτουργικού; Dunno, pls enlighten me .

        Comment


        • #5
          εγω ευτηχως εχω ακομα τα ΧΡ, γιατι με οσα ακουω για τα vista απογοητευομαι. τα δοκιμασα κι ο ιδιος βεβαια στον υπολογιστη της κοπελας μου που ετυχε να τα εχει, αλλα δε μου καναν και καμια εντυπωση ουτε διαπιστωσα μεγαλη αλλαγη (πολλα effects ισως). καλυτερα να περιμενε για να κυκλοφορησει κατευθειαν το 2009 το νεο λογισμικο, νομιζω πως βιαστικε...

          Comment


          • #6
            Για οσους δεν εχουν ενημερωθει:O Bill Gates δηλωσε πως ο συνεχιστης των Vista θα βγει στην αγορα το 2009&#33;Χωρις καμια ντροπη η MS αγνοει τις χιλιαδες των χρηστων που εσπευσαν να αγορασουν το αισχρο λειτουργικο και ετοιμαζεται να κυκλοφορησει νεο,με φυσικο επακολουθο το αρμεγμα του καταναλωτη.
            [/b]

            anyone ?
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #7
              Η εικόνα δεν εμφανίζεται (ε μα πια με αυτό το photobucket ). Όπως και να έχει, καλύτερα να μεταφερθεί στο "Περί ανέμων και υδάτων" γιατί αυτό το forum είναι για τα δύο ΧΒΟΧ και όχι για τα σχετικά με τη MS θέματα.

              Comment


              • #8
                απλα το logo των Windows Millenium Edition δειχνει.

                Comment


                • #9
                  Ego den mporo na katalavo giati akoma antimetopizete tin agora san na einai monopolio ... Den eimaste sto 1998 pia .. Yparxoun ta Mac, kai yparxoun ta Linux gi&#39;autous pou den theloun na ksodeuoun ... Doste tous mia eukairia, tha ekplageite .. To MONO pragma pou exei meinei sta Windows, einai ta videogames ... Alla to PC gaming exei pethanei pro pollou
                  Oso gia tin kinisi tis Microsoft, prosopika tin vrisko poli sosti .. Ta Vista einai oti xeiroteri exei simvei stin etaireia, kai kala tha kanei na to ksefortothei grigora .. Den yparxei tpt to kako me to na ananeonete to OS kathe xrono, ftanei i timi tou na min einai eksofreniki, kai na yparxei enas vathmos ypostiriksis ton prohgoumenon gia osous den theloun na ksodeuoun lefta sinexeia ..

                  P.s. As min geliomaste, poios ksodeuei lefta gia software anw ??



                  Comment


                  • #10
                    Έχω μπουχτίσει με τους αντι-vistaικούς να σας πω την αλήθεια γιατί δεν ακούω από κανέναν κάποιο επιχείρημα της προκοπής για το μίσος αυτό. ΟΚ έβγαλαν μάπα έκδοση, τα windows ME, και; Αντί να χαρούμε που ακούνε τον κόσμο και βάζουν τα δυνατά τους να βγάλουν άλλη έκδοση πάμε να κράξουμε κατευθείαν. Φυσικά και πληρώνεις την τελευταία έκδοση του λογισμικού με κάθε νέο υπολογιστή, όπως κάνεις τα τελευταία 20 χρονια, τώρα σας πείραξε;


                    Comment


                    • #11
                      Το μόνο κακό των vista είναι οι βλακωδώς υψηλές υπολογιστικές απαιτήσεις τους.
                      https://www.emulator-zone.com
                      I am an iteration closer to my desired solution!
                      The World Ends With You

                      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                      Castlevania Lords of Shadow

                      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                      Hyperdimension Neptunia

                      Comment


                      • #12
                        Για οσους δε εντοπιζουν το κακο:

                        1.Οι χρηστες που αγορασαν full price το λειτουργικο θα τους μεινει στα χερια αφου λογικο ειναι να μην υποστηριχτει απο εκει και περα συστηματικα
                        2.Τα Vista ειναι α.βαρυα β.ασταθη γ.πολυ ακριβα αν λαβει κανεις υποψην του το πλανο που ειχε για αυτα η εταιρια.
                        3.O Somari πολυ καλα το εντοπισε,ετσι που εγινε η κατασταση μαλλον για κυκλοφορια της αρπαχτης θα περασουν κι αυτα...

                        Καθε χρονο αλλαγη OS?Αυτο παιδες ειναι αστειο,ποτε θα τα βελτιστοποιουν και ποτε θα διρθωνουν τα λαθη;Ειναι απλα αδυνατο.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • #13
                          Oσοι παραπονιουνται για τα vista μαλλον εχουν μπρικι pc, μια χαρα λειτουργικο ειναι εχω τα ultimate που μου τα εστειλε ο "θειος" και δουλευουν ρολοι εδω και ενα εξαμηνο περιπου, εχω περασει πολλα προγραμματα και εχω 8GB ελευθερα στο δισκο και δεν τρωνε κανενα κολλημα.. ;)

                          Κατι σαν αναβαθμιση η special edition των vista πρεπει να ειναι τα καινουργια αλλιως ποτε προλαβαν και εφτιαξαν καινουργιο λειτουργικο τοσο ευκολα? δυσκολο μου φαινεται..

                          Επισης εγω προσωπικα ειμαι κατα τις apple, δε μου αρεσει καθολου το λειτουργικο της και προτιμω ακομα και τα windows Me απο αυτα...

                          Comment


                          • #14
                            Για οσους δε εντοπιζουν το κακο:

                            1.Οι χρηστες που αγορασαν full price το λειτουργικο θα τους μεινει στα χερια αφου λογικο ειναι να μην υποστηριχτει απο εκει και περα συστηματικα
                            2.Τα Vista ειναι α.βαρυα β.ασταθη γ.πολυ ακριβα αν λαβει κανεις υποψην του το πλανο που ειχε για αυτα η εταιρια.
                            3.O Somari πολυ καλα το εντοπισε,ετσι που εγινε η κατασταση μαλλον για κυκλοφορια της αρπαχτης θα περασουν κι αυτα...

                            Καθε χρονο αλλαγη OS?Αυτο παιδες ειναι αστειο,ποτε θα τα βελτιστοποιουν και ποτε θα διρθωνουν τα λαθη;Ειναι απλα αδυνατο.
                            [/b]
                            1. Κάνεις λάθος. Σκέψου πότε σταμάτησαν να υποστηρίζουν τα Windows 98 και πως βγάζουν SP3 για τα XP σε λίγο καιρό.
                            2. Το ότι είναι βαρύ το λειτουργικό το δέχομαι, αν και όλα τα νέα PC εδώ και 2-3 χρόνια τα υποστηρίζουν. Όσο για την τιμή, δεν είναι διαφορετική από αυτή των XP πριν λίγα χρόνια. Ασταθή δεν είναι καθόλου τα vista, τα έχω από την στιγμή που κυκλοφόρησαν και το μόνο πρόβλημα που μου έχει δημιουργηθεί ήταν λόγω των drivers της κάρτας γραφικών τους πρώτους 2 μήνες.
                            3. Εδώ θα συμφωνήσω, μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Φυσικά αν σκεφτείς το κάθε πόσο βγάζουν νέες εκδόσεις οι ανταγωνιστές τότε δεν φαίνεται και τόσο άσχημο. Όσο για τα παράπονα, ξαναλέω πως αφού δεν σου αρέσει το λειτουργικό, γιατί παραπονιέσαι τώρα που ανακοίνωσαν καινούργιο;


                            Comment


                            • #15
                              Γιατί αίσχος τα vista; Και που είναι το πρόβλημα με την κυκλοφορία ενός νέου λειτουργικού; Dunno, pls enlighten me .
                              [/b]
                              Το πρόβλημα είναι οτι τα βγάζει η Micro&#036;oft.

                              Comment

                              Working...
                              X