Announcement

Collapse
No announcement yet.

Alone in the Dark

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alone in the Dark

    Ο τίτλος θα κυκλοφορήσει 20 Ιούνιου για PC,X360,Wii,PS2 και το φθινόπωρο (26/09 κατά wiki) για PS3.
    Εδώ θα συγκεντρώνεται υλικό και εντυπώσεις για το πολυαναμενόμενο game.
    Φέτος και στα survival horror games αναμένονται μεγάλα ονόματα και το ΑitD ποντάρει στην διαδραστικότητα του περιβάλλοντος και την ενσωμάτωση του στο gameplay για να ξεχωρίσει.





    [u]collector's edition
    The full contents of the European Limited Edition box are as follows:
    ? Alone in the Dark game, one of the most anticipated games of the year;
    ? Figurine of the game?s legendary hero, Edward Carnby;
    ? Official Soundtrack CD featuring 8 in-game tracks of original music by Olivier Derivi?re and performed by Grammy? Award-winning choir The Mystery of Bulgarian Voices;
    ? Full colour, bound art book featuring never before seen production sketches, storyboards and original artwork from Eden Games;
    ? ?Making Of? documentary feature DVD with exclusive interviews, behind the scenes footage and additional bonus content.

    Exclusive items to the Limited Edition include the art book, hero figurine and ?making of? documentary DVD which are only available through purchase of the Limited Edition in Europe.
    NDS themes

  • #2
    I shall say two words so loud that will shake the ground....

    EDWARD CARNBY!!!!!!!!&#33 ;

    Comment


    • #3
      να και το πρώτο trailer της έκδοσης για Wii


      http://www.gametrailers.com/player/35111.html
      NDS themes

      Comment


      • #4
        Σίγουρα θα αγοράσω το παιχνιδάκι, δεν ξέρω ποια έκδωση όμως (μάλλον PS2)
        https://www.emulator-zone.com
        I am an iteration closer to my desired solution!
        The World Ends With You

        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
        Castlevania Lords of Shadow

        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
        Hyperdimension Neptunia

        Comment


        • #5
          Πραγματικα,πολυ σπανια βλεπουμε projects να στοχευουν ΤΟΣΟ ψηλα...Ευχομαι τα παιδια να πετυχουν αυτο που εθεσαν σα στοχο διοτι αν τα καταφερουν θα εχουμε να κανουμε με εναν απο τους πιο επαναστατικους τιτλους στην ιστορια της βιομηχανιας...το θεμα ειναι πως το παιχνιδι παει να ενσωματωσει τοσα πολλα στοιχεια και καινοτομιες που μου ειναι λιγο δυσκολο να φανταστω να το κανει επιτυχημενα.Η συλλεκτικη του εκδοση ειναι σιγουρα πολυ ενδιαφερουσα (και μαλλον για αυτη παω - 360) πραγμα που φυσικα θα εχει σημασια μονο εφοσον ο το παιχνιδι θα αποδειχθει αξιολογο...αναμενουμε.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #6
            Και εγω οσα videos και previews εχω δει μου εχουν κινησει το ενδιαφερον για το παιχνιδι,φαινεται υποσχομενο αλλα κραταω μικρο καλαθι γιατι ειναι Atari και ο developer δεν εχει παρουσιασει κατι αξιολογο στο παρελθον.Παντως το horror-genre χρειαζεται ενα γερο re-invention σε μηχανισμους gameplay και το Αlone in the Dark εχει τις δυνατοτητες να δειξει τον δρομο.Το play.com τo εχει in-stock για οποιον ενδιαφερεται.

            Comment


            • #7
              1st review
              http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=154462

              Επεσα μεσα στις προβλεψεις μου, ambitious but flawed, ακριβως το αποτελεσμα που περιμενα .

              Comment


              • #8
                Επεσα μεσα στις προβλεψεις μου, ambitious but flawed, ακριβως το αποτελεσμα που περιμενα .
                [/b]
                Κακουργος ανθρωπος ρε γμτ .Oπως και να εχει το 7/10 που πηρε δεν ειναι κι ασχημο κι αν λαβει κανεις υποψην του πως ο τιτλος θα χωριζεται σε downloadable επεισοδια υπαρχει ακομα και τωρα χωρος για βελτιωση.
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • #9
                  mia hara fenete to alone in the dark tha to paro gia 360

                  Comment


                  • #10
                    Για να δούμε και τα υπόλοιπα reviews, αν κυμαίνεται σε αυτά τα επίπεδα καλά είναι πάντως. Δε κρύβω ότι φοβόμουνα πολύ ένα flop, αν όντως το παιχνίδι είναι του 7 καλά είναι.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #11
                      73 και στο Xbox 360 Magazine UK.
                      Αν θελετε user feedback (πραγμα που παντα προτιμω), στο NeoGAF εχει ψωμι.

                      Comment


                      • #12
                        Από πότε το 7 είναι κακός βαθμός? (βέβαια είναι και θέμα τι hype έχεις φάει για επαναπροσδιορισμό του είδους κτλ οπότε...)
                        Ας είχε καμμιά εταιρεία με καλύτερο PR τμήμα και θα έβλεπες τι 8 και 9 θα έπαιρνε.
                        Δεν το έχω παίξει βέβαια αλλά είναι σίγουρη αγορά.Ειδικά η ειδική έκδοση είναι από τις λίγες που αξίζουν τα χρήματά τους imo.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ θα σου έλεγα να το παίξεις πρώτα κάπως και μετά να αποφασίσεις να το αγοράσεις, ή να περιμένεις για κάποιο Price drop ή used. Εγώ έτσι σκέφτομαι να το αγοράσω (αν το αγοράσω) γύρω στα 20?. Τώρα για le ούτε καν το σκέφτομαι.

                          Comment


                          • #14
                            Εννοείται μιλάμε για price drop.Eλπίζω δλδ.
                            Τώρα έρχονται άλλα πχ Crisis Core οπότε no money...
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #15
                              Βγηκαν και κατι 3ρια σε καποια γερμανικα sites και η Atari τους απειλει να τα κατεβασουν...

                              http://kotaku.com/5018149/legal-mess-over-...ws-%5Bupdate%5D
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X