Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αν είχες μια ευχή...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αν είχες μια ευχή...

    Βρισκόμουν πρόσφατα σε μια παραλία με τη φίλη μου,βραδάκι,βλέπαμε τ'αστέρια κτλ.στο ξαφνικό με ρωτάει αυτό ακριβώς."Αν είχες μια ευχή τι θα ζητούσες;"κλασσικά εγώ της απάντησα τις γνωστές @@ριες να μην τελείωνε αυτή η νύχτα κτλ.μετά όμως που έκατσα και το σκέφτηκα συνειδητοποίησα ότι δεν είχα κάτι συγκεκριμένο να ευχηθώ πέρα από γενικούρες.αν και πλέον ξέρω τι θα ευχόμουνα θα το γράψω μετά.


    Η μπάλα σε σας.
    Carpe diem

  • #2
    Nα εχω απειρες ευχες..

    Αφου λυσουμε το προβλημα της μιας ευχης παμε στα καλα, απειρα λεφτα, world domination, αθανασια, και τα υπολοιπα ωραια πραγματα που δε φερνουν την ευτυχια συμφωνα με τους ειδικους..

    Comment


    • #3
      Nα εχω απειρες ευχες..
      [/b]
      Το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα κι εγω

      Οκ χαλαμε το ρομαντικο στοιχειο που πηγε να ανθισει στο τοπικ, αλλα ακριβως επειδη ειναι δυσκολη η απαντηση, οι απειρες ευχες ειναι ο,τι καλυτερο να ζητησει κανεις.

      Μου θυμιζει και μια αλλη ερωτηση, οχι τοσο περιοριστικη. Αν ειχες την δυναμη να κανεις τα παντα εδω και τωρα τι θα επελεγες να κανεις; Στην αρχη σκεφτεσαι τα πιο τρελα πραγματα, αλλα μετα καθεσαι και σκεφτεσαι πως ακριβως επειδη μπορεις να κανεις τα παντα θα διαλαγες αυτα που ειναι πιο σημαντικα. Ξαφνικα μπορει να ακαλυψεις τι πραγματικα θελεις ή και να συγκρουστει το αισθημα του κοινου καλου με την εκπληρωση προσωπικων φιλοδοξιων μεσα σου.
      My blog:Doppel's Den

      Comment


      • #4
        να γινω θεος πολυ απλα. αν γινω μετα θα μπορω να κανω οτι θελω. :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

        Comment


        • #5
          Censorship...

          Comment


          • #6
            Love, peace and happiness......................................... .... yeeeeeah riiiiiiiiight!!

            Kai gia na sovareftoume tha hthela na plhronomai gia na kathomai... poly xrhma omws giati eimai kai kapitalas, ola ta alla erxontai.

            Edit:
            Na plhronomai gia na kathomai KAI na exw kalh ygeia
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #7
              Mαλλον να γινομουν ανιμε χαραχτηρας, δε θα πεθενα σχεδον ποτε, θα ειχα σουπερ δυναμεις και ολες οι γκομενες γυρω μου θα χαν τεραστια βιζια μεση δαχτυλισι θα ηταν ντροπαλες και θα πεζαν μαξιλαροπολεμο στα δωματια τους φορωντας ροζ κιλοτακια.... αυτα ειναι.

              Comment


              • #8
                <div class='quotetop'>(ΦΥΓΕ 114 &#064; Jun 21 2008, 07&#58;57 AM) [snapback]29387[/snapback]</div>
                Mαλλον να γινομουν ανιμε χαραχτηρας, δε θα πεθενα σχεδον ποτε, θα ειχα σουπερ δυναμεις και ολες οι γκομενες γυρω μου θα χαν τεραστια βιζια μεση δαχτυλισι θα ηταν ντροπαλες και θα πεζαν μαξιλαροπολεμο στα δωματια τους φορωντας ροζ κιλοτακια.... αυτα ειναι.
                [/b]
                :blink: Θεός&#33;

                Καλή ερώτηση, υγεία είναι το σημαντικότερο αλλά και υγεία και να ζεις στο παγκάκι δν λέει κάτι, όπως και να έχεις άπειρα λεφτά και να είσαι άρρωστος σε προχωρημένο στάδιο...τα ίδια είναι...

                Αν είμαι καλά, θα θελα να είχα κάποια περίεργη δυνατότητα, να ήμουν αόρατος για παράδειγμα, δν ξέρω αλλά μου αρέσει η προοπτική αυτή. Προφανώς όταν θέλω, όχι σε μόνιμη βάση.
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • #9
                  Perissoteri agapi... Ki apo ekei, 8a er8oun ola ta ypoloipa...
                  OniBocho Η Θέα μέσα από ένα Ζωντανό Κουτί

                  Σ.Π.Ι.Χ. Productions Όραμα, Ιδέες, Αγάπη

                  Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it... - Lord Lucifer Morningstar

                  Comment


                  • #10
                    Lamborghini Gallardo. End of story


                    Comment


                    • #11
                      αν εξαιρέσουμε κάτι μούφες τύπου να είχα άπειρες ευχές,άνιμε χαρακτήρες κτλ εγώ σκέφτηκα το εξής.ποιος ο λόγος να κάνω μια ευχή για να ζητήσω κάτι που δεν έχω;καλύτερα να την κρατήσω για όταν θα έχω όλα όσα θέλω.και τι θα ζητήσω;απλό.να τα κρατήσω αυτά που έχω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #12
                        ετσι προβλεπεται να την κρατας μεχρι που να εισαι ετοιμοθανατος κι αυτο που θα ζητησεις τοτε θα ειναι ειτε αθανασια ειτε να ξαναγινεις νεος ειτε απλα να βρεις την υγεια σου, οποτε θα παει στραφι η ευχη.

                        επισης δεν γινεται να κρατησουμε τιποτα απο αυτα που αποκτησαμε σε τουτη τη ζωη, ακομα και τα αισθηματα δεν ειναι 100% δικα μας...

                        Comment


                        • #13
                          Να υπηρχαν στην πραγματικοτητα pokemon.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Γεια σου ρε Ραμπίδη&#33; Gotta catch em aaaaaall. Εγώ θα παιρνα τον Mew για κατοικίδιο.


                            Comment


                            • #15
                              αν εξαιρέσουμε κάτι μούφες τύπου να είχα άπειρες ευχές,άνιμε χαρακτήρες κτλ εγώ σκέφτηκα το εξής.ποιος ο λόγος να κάνω μια ευχή για να ζητήσω κάτι που δεν έχω;καλύτερα να την κρατήσω για όταν θα έχω όλα όσα θέλω.και τι θα ζητήσω;απλό.να τα κρατήσω αυτά που έχω.
                              [/b]
                              "There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it. "

                              - Oscar Wilde

                              .. Exei dikaio Akoma kai an pareis osa theleis, meta otan den tha exeis tpt allo na zitiseis, tha gineis mizeros .. Einai stin fisi mas ..



                              Comment

                              Working...
                              X