Announcement

Collapse
No announcement yet.

MODERATOR : THE GAME !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MODERATOR : THE GAME !

    Δεν ξερω αν υπαρχει κατι παρομοι παντως αυτο το παιχνιδι που λεω να παιξουμε το ανακαλυψα εγω, σκεφτομουν την ιδεα αρκετες μερες και τελικα την τελιοποιησα με μια απροσμενη εμπνευση της τελεταιας στιγμης.

    Η φιλοσοφια του παιχνιδιου μοιαζει με τη νυχτα στο παλερμο, και το παιχνιδι εχει ως εξης, θα αποτελειτε για αρχη απο7 παιχτες + 1 που θα ειναι ο moderator, οταν ξεκηναει ενα παιχνιδι θα υπαρχει ενα ατομα (για το πρωτο παιχνιδι θα το κανω εγω για τα επομενα θα ειναι ο νικητης του προηγουμενου παιχνιδιου) το οποιοθα διαλεγει απο τα 8 ατομα ποιος θα ειναι ο Mod και θα τον ενημερωνει μεσω πμ, ο Μοντ δε θα πρεπει να αποκαλυψει τη ταυτοτητα του και ο οργανωτης του παιχνιδιου επισης θα θετει το θεμα που θα συζητανε οι παιχτες.

    Απο τη στιγμη που ο οργανωτης του παιχνιδιου θα βαζει το θεμα και θα διαλεγει τον Μοντ θα πρεπει ολοι να συζητανε γυρω απο το θεμα, ο Μοντ θα παραμενει κρυφος και θα κανει ενα ατομο Ban καθε μερα το παιχνιδι θα διαρκει 4 μερες, στοχος των παιδιων θα ειναι να ανακαλυψουν ποιος ειναι ο Μοντ οποτε καθε μερα θα δινουν και μια ψηφο, απο τη στιγμη ομως που θα πεφετι η ψηφος δε θα μπορουν να συμμετεχουν μεχρι να ψηφησουν και τα υπολοιπα μελη, ο οργανωτης θα φροντιζει να ελεγχει τη ψυφοφορια αν και πιστευω οτι θα μπορει να γινει και απο τα μελη ανετα, οποτε καθε μερα θα προτεινετε ενα ατομο για αποχωρηση ως Μοντ, αν τελικα βρουν τον Μοντ θα κερδιζουν τα μελη, αν οχι ομως στο καπακι ο Μοντ θα στελνει πμ στο ατομο που θελει να κανει Ban, οποτε το δευτερο ατομο που θα υποχορει απο το Μοντ θα πρεπει να το ανακοινωνει πως εγινε ban (και ενοειτε να μη μαμησει το παιχνιδι λεγωντας το ονομα του Μοντ).

    Αυτο ειναι λοιπον, τι λετε γουσταρετε?

  • #2
    Ban απο το θεμα θα γινομαστε ή απο το forum?
    My blog:Doppel's Den

    Comment


    • #3
      Δεν ξερω αν υπαρχει κατι παρομοι
      [/b]
      Η φιλοσοφια του παιχνιδιου μοιαζει με τη νυχτα στο παλερμο
      [/b]
      Δεν μοιάζει απλά με το Παλέρμο, είναι το Παλέρμο σε συνδιασμό με τον δολοφόνο (που είναι παρόμοιο). Πολύ ωραίο παιχνίδι για μεγάλες παρέες αλλά νομίζω πως δύσκολα θα πιάσει σε forum μορφή.


      Comment


      • #4
        βασικα οντως ειναι λιγο δυσκολο αλλα μπορει και να πετυχει οποτε να το δοκημασουμε.

        Ban απο το παιχνιδι ρε συ ειναι δυνατον απο το φορουμ? ελεος

        Comment


        • #5
          Τι είναι το "Παλέρμο";
          Πάντως πρέπει να πω ότι δεν έχω καταλάβει το νόημα αυτού που περιέγραψε ο ΦΥΓΕ. Δηλαδή για τι πράγμα θα συζητάνε; Πώς θα μαντεύουν ποιος είναι ο μοντ, έτσι στην τύχη;

          Comment


          • #6
            Aν ειχες παιξει νυχτα στο παλερμο θα καταλαβενες πως παιζετε, αρχικα οντως ψηφηζεις στη τυχη μετα ομως προσπαθεις να καταλαβεις το τροπο σκεψης του μοντ, το θεμα συζητησης θα ειναι απλα η εναρξη της κουβεντας αλλα με βαση μια συζητηση γυρω απο ενα θεμα ισως να μπορεις να καταλαβεις καποια υποπτη κινηση, ενω οταν καποια στιγμη θα αρχισει να κατηγορει ο ενας τον αλλον τοτε συμφωνα με τις απαντησεις και τις αιτιολογησεις προσπαθεις να καταλαβεις ποιο ειναι το ατομο με το οποιο κατι δε παει καλα.... και παει λεγοντας.

            Comment


            • #7
              Εχει μπλοφες ετσι?
              My blog:Doppel's Den

              Comment


              • #8
                Λοιπον πιστευω πως η πραξη θα δειξει αν θα πετυχει η οχι, οποτε στα επομενα ποστ δηλωστε συμμετοχες, για να μην υπαρχουν παραξηγησεις οι πρωτοι 8 που θα δηλωσουν θα ναι μεσα. εγω θα οργανωσω

                Comment


                • #9
                  Ρε Φυγε, αυτα τα Sig μονος σου τα φτιαχνεις?
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • #10
                    μονος του με τη βοηθεια καποιου προγραμματος υποθετω. σιγουρα GIF animator! αμα εχει ορεξη και χρονο κανεις... ;)

                    το συγκεκριμενο παντως ειναι πολυ ωραιο, και καλοκαιρινο, θα μπορουσαμε μεχρι και banner επανω να το βαλουμε!

                    ontopic: αν και δεν εχω καταλαβει τιποτα απολυτως, βαλτε με κι εμενα οποιος θελει, αν και δε ξερω τι πρεπει να κανουμε.

                    Comment


                    • #11
                      oxi gif animator , corel photo paint 12, επιτου θεματος ομως...

                      το συγκεκριμενο παντως ειναι πολυ ωραιο, και καλοκαιρινο, θα μπορουσαμε μεχρι και banner επανω να το βαλουμε! [/b]
                      thanx το δουλευα εδω και αρκετους μηνες, εκανα μερα παρα μερα απο λιγο, το χα παρατησει το ξαναπιασα και το τελιωσα, μου αρεσε η ιδεα του link με τη κοκκινη βαρκα αλλα προτημησα το luffy με ενα τερατακι που να μοιαζει στη κοκκινη βαρκα του Λινκ

                      Τωρα εχω αφοσιοθει σε ενα κομικ που θα φτιαξω εγραφα σεναρια εδω και αρκετες μερες με τη βοηθεια ενος ωραιου προγραμματος σχεδιασα χαρτες κλπ, αντε αν το παω καλα και δε το παρατησω θα το ανεβασω να το δειτε.

                      Comment


                      • #12
                        Τωρα εχω αφοσιοθει σε ενα κομικ που θα φτιαξω εγραφα σεναρια εδω και αρκετες μερες με τη βοηθεια ενος ωραιου προγραμματος σχεδιασα χαρτες κλπ, αντε αν το παω καλα και δε το παρατησω θα το ανεβασω να το δειτε.
                        [/b]
                        βασικα, αν αυτο το κομικ που φτιαχνεις, εχει σχεση με videogames, πχ εχεις τον Link απο τα Zelda σε καποιο δικο σου σεναριο, τοτε θα μπορουσε να μπει σαν extra στο site εδω περα, αν γουσταρουν οι admins παντοτε. ετσι απλα για ενα ευχαριστο διαλλειμα απο τα reviews κι ολα τα κειμενα που (θα) υπαρχουν στη κεντρικη σελιδα (οταν αυτη ολοκληρωθει).

                        Comment


                        • #13
                          βασικα, αν αυτο το κομικ που φτιαχνεις, εχει σχεση με videogames, πχ εχεις τον Link απο τα Zelda σε καποιο δικο σου σεναριο, τοτε θα μπορουσε να μπει σαν extra στο site εδω περα, αν γουσταρουν οι admins παντοτε. ετσι απλα για ενα ευχαριστο διαλλειμα απο τα reviews κι ολα τα κειμενα που (θα) υπαρχουν στη κεντρικη σελιδα (οταν αυτη ολοκληρωθει).
                          [/b]
                          Προτημω να μου κοπει το χερι παρα να κλεψω ηρωες ειδη πετυχημενους,μονο τον εαυτο μου ανεχομαι να κλεψω , καμια σχεση τα παντα ειναι δικα μου.

                          Comment

                          Working...
                          X