Announcement

Collapse
No announcement yet.

The House of The Dead: Overkill

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The House of The Dead: Overkill

    House of the Dead: Overkill

    OΚ δεν είναι καμία βαρύγδουπη ανακοίνωση, είναι απλά ένα rail shooter, αλλά το video είναι Must, αν τα προηγούμενα House of the Dead είχαν το cult B Movie στοιχείο έντονο, εδώ απλά αλλάζει επίπεδο, πραγματικά καταπληκτική αισθητική στο trailer.

    http://www.gamekyo.com/video12684_nouveau-...ad-sur-wii.html
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

  • #2
    Γουστάρω τρελά! Και έχει και FMVs στο στυλ του BMX XXX από ότι είδα...
    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


    Comment


    • #3
      Παιδες μολις προσεξα το αρθρο που εγραψε ο Boy στο site και αφου ειδα το trailer που παρεθεσε ειπα να ανοιξω ενα topic σχετικα με τον τιτλο.

      Οσοι εχετε ασχοληθει στο παρελθον με τιτλο της σειρας (πλην του πρωτου) θα ξερετε πως ολα τα παιχνιδια που φερουν το ονομα της χαρακτηριζονται απο εναν κοινο παραγοντα:ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ.Ηρθε η ωρα λοιπον για το νεο μερος να κανει την εμφανιση του στο...

      COMMODORE 64!

      Πλακα κανω φυσικα...προκειται ΠΑΛΙ για το Wii και μιας και θεωρω δεδομενο πως το παιχνιδι θα ειναι αισχος και παλι συνεχιζω να στηριζω την αποψη μου πως το Wii εχει μετατραπει στην κονσολα της τρελλης αρπαχτης...οι σκεψεις σας;

      Οριστε και το σχετικο trailer: http://www.gamekyo.com/video12684_nouveau-...ad-sur-wii.html
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #4
        Και γαμώ τα γέλια Άπειρο respect στο trailer&#33;

        Comment


        • #5
          το δεύτερο όταν το είχα παίξει στο dreamcast θυμάμαι είχα μείνει.άνετα στα αγαπημένα μου αρκαδοπαίχνιδα.
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            I don&#39;t want to die&#33;
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #7
              I don&#39;t want to die&#33;
              [/b]
              Σε εχω:

              "Seems like my advice had no effect&#33;Suffer like G did (εδω αναλογα με το ποσο καλα ακουει κανεις μπορει να βαλει ".", "&#33;" ή "?")"

              Lmaohaohaohaohao&#33;&#33;&#33; B)


              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • #8
                Έλα ρε αρρώστια FiOth όχι και αίσχος τα House of Dead (σαν παιχνίδια λέω). Σίγουρα δεν είναι αριστουργήματα κι έχουν μείνει αρκετά στάσιμα όλα αυτά τα χρόνια, (γενικότερα το είδος δηλαδή, αλλά δε ξέρω και πόσος χώρος υπάρχει στη συγκεκριμένη περίπτωση για νεωτερισμούς και εξέλιξη, καθώς τα arcade rail shooters σαν είδος ήταν πάντα κάτι ιδιαίτερα συγκεκριμένο). Όμως τα House of the Dead, όπως και όλα τα arcade rail shooters, βγαίνουν με σκοπό να ικανοποιήσουν συγκεκριμένες απαιτήσεις και απευθύνονται ξεκάθαρα σε πολύ εξεζητημένο κοινό, προσωπικά θεωρώ τα House of the Dead ιδιαίτερα ποιοτικά παιχνίδια σε αυτό που κάνουν.

                Από την άλλη η όλη αισθητική των τίτλων είναι απολύτως άθλια, όπως δηλαδή πρέπει να είναι, και είναι εσκεμμένα έτσι ώστε να βγάζει το ύφος κάκιστης υπερcult low budget B Movie. Cheesy μουσικές, απαίσιο voice acting, τρομακτικά άθλιοι, άκυροι και cheesy διάλογοι, είναι όλα αυτά που κάνουν τα House of the Dead αυτά που πρέπει και έχουν σκοπό να είναι, κορυφαίο όλων σε καλτίλα το House of the Dead 2.

                Να δούμε και τι θα λέει το καινούργιο, πάντως το trailer ήταν τρομερό αισθητικά, μακάρι και στο παιχνίδι να υπάρχει το ίδιο ύφος. Ούτε συζήτηση για full price (θα είναι έγκλημα αν βγει full price το παιχνίδι) αλλά στα 20 euro θα το έπαιρνα.
                IGN Interview
                http://wii.ign.com/articles/899/899925p1.html
                Boxart & art
                http://flickr.com/photos/25792657@N00/sets...57606827872444/
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #9
                  Loggo τρελλε μου αν οντως σου αρεσουν τα στοιχεια που ανεφερες τοτε εισαι η "mama culty" .Ειλικρινα ετσι οπως το θετεις δεν εχω καμια αντιρρηση με τα λεγομενα σου, εφοσον θεωρεις πχ το εμετικο voice - over μερος της cult παρουσιασης παω πασω ;) .Ωστοσο πιστευω πως η σειρα ειναι προβληματικη, ειδικα το τριτο μερος του οποιου μεχρι και η διαρκεια ηταν τραγικη (ακομα και για τα arcade δεδομενα).Γουστα ειναι αυτα βεβαια και χαιρομαι που αναφερονται πολλες αποψεις στο thread.
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • #10
                    Εγώ θέλω Typing of the Dead 2. Έλα μωρή αρρώστια loggo το ξέρω ότι πωρώνεσαι στην ιδέα . Typing of the Dead 2 + wireless keyboard = absolute awesomeness (dunno y).

                    Πάντως αυτά τα low-life rail shooters τύπου house of the dead και virtua cop ξυπνάνε καμένες no-life εποχές που έλιωνα με τον αδελφό τα demos του Saturn. Κάποια καθάρματα εδώ μέσα (Φιοθ-Burai Fighter) τα έχουν πάρει και στις σωστές εκδόσεις και εγώ ζηλεύω. Do want.

                    Comment


                    • #11
                      Ξαναπες με ΦιΟθ και θα want και μια ραφη σε συγκεκριμενο σημειο&#33;
                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • #12
                        Ε ναι όλα τα σκηνικά αθλιότητας είναι μέρος της προσπάθειας να αποδοθεί το σάπιο B Movie κλίμα, μάλιστα η Headstrong το έχει πιάσει πολύ το νόημα όπως διαπίστωσα από τη συνέντευξη που δώσανε, όλα δείχνουν ότι θα ζήσουμε επικές στιγμές,

                        Υ.Γ. Virtua Cop και μυαλά στα κάγκελα, δεν υπάρχει καλύτερη arcade rail shooter σειρά.
                        Virtua Cop 2 και μετά το χάος.

                        Enjoy teh greatness:
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #13
                          It can&#39;t be...you &#39;re ΘΕΛΩ ΜΑΧΗ ΜΕ MAGICIAN ΤΩΡΑ

                          και μετά βαράει αυτό κατά την μάχη

                          http://www.supload.com/music/Sega-Magician...5TE0UDXWP6.html

                          Το House Of The Dead 3 το σκοτώσανε...

                          Comment


                          • #14
                            Μετα απο το παραδειγμα σεψης που παρεθεσε ο Loggo θυμιζοντας μου αθλιες στιγμες απο το παρελθον μου επαθα αγκεφαλικο και το σαγονι μου κρεμεται διπλα απο τη δεξια μου πατουσα...
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • #15
                              The House of the Dead Overkill Impressions Of Delicious Gore
                              http://kotaku.com/5039876/the-house-of-the...-delicious-gore

                              Comment

                              Working...
                              X