Announcement

Collapse
No announcement yet.

Info σχετικα με το Amsterdam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Info σχετικα με το Amsterdam

    Γνωρίζω πως ένα μέλος μας κατοικεί στο Amsterdam και γι'αυτό ανοίγω το σγκεκριμένο θεμα.

    Λοιπον. Φετος, 2α λυκείου, υπάρχει στο σχολείο μας μια εξωσχολική δραστηριότητα ας πουμε, στην οποια συμμετέχει όποιος θελει. (αρκει να'ναι 2α λυκειου και απο το σχολείο :icon_twisted: ). Το θέμα αυτού είναι να μάθουμε να διοργανώνουμε ένα ταξίδι προς κάποιο προορισμό. Οπως καταλαβαίνετε ο προορισμός αυτός φέτος είναι το Amsterdam. B)

    Ο συνολικός αριθμός των ατόμων που μπορουν να πάνε είναι πανω κάτω 20. Ολοι οσοι συμμετέχουν είναι 35. Προφανώς πρεπει να αφήσει κάποιους έξω. Για να γίνει αυτό, ο καθηγητής - συντονιστής θα βασιστεί πάνω σε κάποιες εργασίες μας. Και τώρα φτάνω στην ουσία του θέματος

    Για την πρώτη εργασία πρέπει να κάνουμε μια λίστα με ολα τα σχολεία του Αμστερνταμ. Επειτα πρέπει να διαλέξουμε πεντε απο αυτά με βάση καποια κριτήρια, π.χ. την τοποθεσία τους (κοντά στο κεντρο της πόλης), δραστηριότητες (π.χ. μπολικες πολιτιστικές εκδρομές), ή ιδιαίτερες εγκαταστάσεις (οπως εργαστήρια). Τελος θα τους στείλουμε ενα γράμμα ζητώντας μια πρόσκληση για μία να παρακολουθήσουμε τα μαθήματά τους για μία μέρα, αλλιως εκδρομή γιοκ γιατί δεν θα πάρουμε εγκριση
    απο το υπουργείο.

    Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

    Επισης θα επακολουθήσει και η αντίστοιχη με μουσεία απ'οτι ξέρω οπότε...

    Και για εξτρα κίνητρο εχω ακούσει για κατι ωραίες προσφορές που ψήνεστε αρκετοί. Ποιος ξέρει τι μπορεί να γίνει ;)
    "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

    by Fyge 114 Amaliada edition

    "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

    by Chaoscrow
Working...
X