Announcement

Collapse
No announcement yet.

GameCube

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GameCube

    Πιος δεν ειχε το GameCube!Μαυτην την κονσολα περασα το περισσοτερο χρονο τησ ζοης μου σε video game!!!Εχω ακομα την κονσολα(πλατινενια μαλιστα,αλλα ποτε δεν αγορασα 2ο χειρηστηριο... )

    εχω περιπου 9 παιχνιδια:mario kart dd-luigis mansion-super mario sunshine-wario ware mega party games(apaisio!!!!!!)-SSBM-finding nemo-mario party 4-mario party 5 kai mickey mouse magical mirror!

    Πολυ ωραια γραφικα για την εποχη και καλυτερο απο X-box kai playstasion 2

    sygnvmh ki olas pou ta anefera enw milw gia to GameCube

  • #2
    Πιος δεν ειχε το GameCube


    [/b]

    Πολλοί

    sygnvmh ki olas pou ta anefera enw milw gia to GameCube [/b]
    Συγχωρεμένος...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Εαν ενα νεαρο ατομο που εζησε το 90s gaming στο μεγαλειο του (20+) μου ελεγε οτι το Gamecube ειναι very best, θα απαντουσα λυπαμαι πολυ.
      Το θεμα αλλαζει φυσικα, εφοσον ασχοληθηκε για πρωτη φορα, συστηματικα με το Gaming, με αυτην την κονσολα.

      Για να μην πολυλογω η Nintendo επαψε να υπαρχει για εμενα που την υπερεκτιμουσα, απτο Gamecube και μετα.

      Και επειδη παντα θα υπαρχουν weirdos, δε λεω οτι η κονσολα δεν εχει καποιους καλους τιτλους.
      Απλα δεν αντιπροσωπευει την Nintendo που γνωρισα εγω.

      Τεχνολογικα νομιζω πως ναι ειναι η πιο δυνατη κονσολα της εποχης της αλλα δεν αρκει αυτο.
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • #4
        Τεχνολογικα νομιζω πως ναι ειναι η πιο δυνατη κονσολα της εποχης της αλλα δεν αρκει αυτο.
        [/b]
        Όχι σε επιδόσεις το Xbox είχε τα πρωτεία, με το PS2 να έχει το πιο περίεργο-εξωτικό hardware και το Gamecube να είναι κάπου στην μέση. Το Gamecube ήταν η πρώτη κονσόλα που αγόρασα την προηγούμενη γενιά και αγοράζω ακόμα παιχνίδια όπου βρώ (π.χ. χθές αγόρασα το Pikmin 2). Η ατυχία του είναι ότι αγόρασα και Xbox 360 οπότε "καινούριο μου καλάθι και πού να σε κρεμάσω" που λέει και ο σοφός λαός. Γενικά το Gamecube είναι πολύ καλό μηχάνημα, με καλύτερη γκάμα ποιοτικών τίτλων από το Wii. Τα Super Mario Sunshine και Wind Waker είναι αριστουργήματα και ας μην έλαβαν καλή υποδοχή από μερικούς ανεγκέφαλους :nintendo: fans. Το καλό είναι ότι το Wii είναι και Gamecube μαζί. οπότε αν βρείτε τα παρακάτω, αγοράστε ανεπιφύλακτα:

        Super Mario Sunshine
        Legend of Zelda: Wind Waker
        Metroid Prime
        Super Monkey Ball
        Resident Evil Remake & 4
        Pikmin 1 & 2
        Ikaruga (NTSC only, the PAL is playable but worse)
        Fire Emblem: Path of Radiance
        F-Zero GX
        Warioware Inc.
        Timesplitters 2
        και δεν θυμάμαι και κάποια. To Starfox δυστυχώς ήταν απίστευτη μάπα σε σχέση με το N64...

        Edit: Τι δουλειά έχει το θέμα στα Retro, τώρα που το είδα;
        Insert Coin

        Comment


        • #5
          Tελικά αυτή η πουτάνα η Nintendo έχει κάνει πολύ κακό σε πολύ κόσμο...όλοι κάποτε την αγαπούσαν και όλοι την θυμόντουσαν κάπως, αλλά πλέον όλο και κάτι σπάει μέσα τους και πλέον περασμένα μεγαλεία, παλιές αγάπες κτλ..
          Κατά τα άλλα, σαν μέλος του Wii Defense Force, νομίζω είναι άδικο να συγκρίνουμε την ποιότητα των όσων δώθηκαν σε διάστημα 2 χρόνων, με αυτά που δώθηκαν σε διάρκεια ενός κύκλου ζωής..
          Αν και imho τόσο από first όσο και από 3rd party, η ποιότητα στο Wii είναι πολύ υψηλή..
          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

          Let's just all say the magic words and go back to reality.

          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

          Comment


          • #6
            Tελικά αυτή η πουτάνα η Nintendo έχει κάνει πολύ κακό σε πολύ κόσμο...όλοι κάποτε την αγαπούσαν και όλοι την θυμόντουσαν κάπως, αλλά πλέον όλο και κάτι σπάει μέσα τους και πλέον περασμένα μεγαλεία, παλιές αγάπες κτλ..
            Κατά τα άλλα, σαν μέλος του Wii Defense Force, νομίζω είναι άδικο να συγκρίνουμε την ποιότητα των όσων δώθηκαν σε διάστημα 2 χρόνων, με αυτά που δώθηκαν σε διάρκεια ενός κύκλου ζωής..
            Αν και imho τόσο από first όσο και από 3rd party, η ποιότητα στο Wii είναι πολύ υψηλή..
            [/b]
            +1 σε αυτο.

            Εγω ξεκινησα με SNES οπου ηταν και οι πρωτες μου επαφες με βιντεοπαιχνιδια στην τηλεοραση. Απλα μαγεια, ισως γιατι ηταν η πρωτη φορα, η πρωτη εμπειρια να παιζεις πολυχρωμα παιχνιδια με τις ωρες...

            Βεβαια οπως εχει χιλιοειπωθει το απολυτα συναισθημα (που δεν επαναλαμβανεται που να σκασουν απο το κακο τους και να μας βγαλουν Wii με δυνατοτητες PS3x5) το νιωσαμε ολοι οσοι πηραμε N64 και βαλαμε για ΠΡΩΤΗ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ φορα το Super Mario 64. Μαγεια ετσι ?

            Ε λογικο νομιζω μετα απο τα αριστουργηματα SNES & N64 το Gamecube αλλα ισως και το Wii να μας φαινεται ως κατι πιο αναμενομενο και οχι τοσο εντυπωσιακο.

            Ειμαι και γω ενας που θεωρει πως η παλια Nintendo (με τις λιγες πωλησεις, τα αρκετα προβληματα κτλ αλλα με ΤΙΣ παιχνιδαρες) εχει πλεον χαθει, ειδικα με το Wii.

            Ευτυχως πηραμε Mario Galaxy & Zelda αλλα απο κει και περα πολυ Casual εχει γυρισει η ολη φαση και κατι θα πρεπει να γινει συντομα γιαυτο..





            Comment


            • #7

              Και τέλος.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #8
                Την συγκεκριμένη κονσόλα την "συμπαθούσα" πολύ. Πιστεύω ότι στην εποχή της αποτελούσε την ιδανική επιλογή για δεύτερη κονσόλα. Η τιμή της είχε πέσει αρκετά γρήγορα πολύ χαμηλά και είχε μερικά πολύ αξιόλογα παιχνίδια. Σίγουρα θα είχε πάει πολυ καλύτερα αν είχε προωθηθεί πιο σωστά από την :nintendo:

                Comment


                • #9
                  Link123, σε αυτό που boldαρες, i was being sarcastic..
                  Aν και συμφωνώ πως με fanservices του στυλ Sιn&Punishment 2, μιλάμε για την απόλυτη casual προδοσία... :icon_twisted:

                  Oφείλω όμως να ομολογήσω πως το πέτυχες διάνα με αυτό που είπες για την παιδική ηλικία και την πρωτόγνωρη τότε μαγεία του 3d και των πολλών χρωμάτων, όπως χαρακτηριστικά είπες..
                  Νομίζω συντείνει σε πολύ μεγάλο βαθμό, το όλο ψυχολογικό υπόστρωμα εκείνης της ηλικίας, χωρίς φυσικά να μέμφομαι επ ουδενί την ιστορία και τα όσα πέτυχε το n64,στο να έχουμε καθαγιάσει εκείνη την περίοδο...
                  Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                  Let's just all say the magic words and go back to reality.

                  THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                  Comment


                  • #10
                    Προσωπικά απορρίπτω τα περί ηλικίας κλπ, αν ήταν έτσι, κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει ισχυρότερο σοκ από εκείνο της αρχικής επαφής που έχει κάποιος με ένα video game που γουστάρει για πρώτη φορά. Αγαπημένη κονσόλα όλων υπό αυτές τις συνθήκες θα έπρεπε να είναι η πρώτη του, και λόγο ηλικίας (συνήθως) και λόγο απειρίας και λόγο πρωτόγνωρου συναισθήματος.

                    Επίσης δε νομίζω ότι αρνείται κανείς (ρεαλιστής) το πόσο προβληματική ήταν η περίοδος του Nintendo 64, σίγουρα η πιο προβληματική περίοδος Nintendo κονσόλας, είτε αφορά την υποστήριξη, είτε τις τιμές, είτε ακόμα και τεχνικά ζητήματα. Οι βασικότεροι λόγοι σεβασμού και ?αγάπης? προς τη συγκεκριμένη κονσόλα είναι δυο, πρώτιστος η ποιοτικότερη ίσως περίοδος στην ιστορία της Nintendo (και της Rare) όσον αφορά το developing, και δευτερευόντως η φοβερή εμπειρία που προσέφερε η κονσόλα σε επίπεδο multiplayer, τι να κάνουμε το 1996 τέσσερις παίχτες μαζί ήταν μοναδική εμπειρία.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #11
                      Εγώ πάντως μια χαρά πέρασα με το Cube. Και μην ξεχνάμε ότι ήταν η τελευταία οικιακή κονσόλα με την πλειοψηφία των παιχνιδιών της να είναι exclusive.
                      Όχι σαν σήμερα...

                      Πάντως καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών εξακολουθεί να παραμένει το Ν64, και δεν αστειεύομαι καθόλου!

                      Comment


                      • #12
                        Πάντως καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών εξακολουθεί να παραμένει το Ν64, και δεν αστειεύομαι καθόλου!
                        [/b]

                        Τhe everlasting debate.. χμμ.. Οσο και αν μου αρεσε τοτε, κονσολα με παντελεις ελλειψεις σε ορισμενα ειδη κρινεται ανεπαρκεστατη.
                        Γιατι αγνοειτε τη δημιουργικοτητα Nintendo/Rare κτλ στη SNES-era δε μπορω να καταλαβω, οπου υπηρχε και ενα σοβαρο και πληρεστατο 3rd party lineup συν ολα τα αλλα.

                        Κατα τ' αλλα το Cube καλο ηταν και παροτι ειχε και αυτο τις ελλειψεις του, τουλαχιστον καταφερε να δωσει αρκετους τιτλους με καποια ιδιαιτερη "προσωπικοτητα".

                        Comment


                        • #13
                          Πάντως καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών εξακολουθεί να παραμένει το Ν64, και δεν αστειεύομαι καθόλου!
                          [/b]
                          Αγαπημένη εννοείς μάλλον, γιατί καλύτερη σίγουρα δεν είναι.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #14
                            Aυτο ειναι πιο λογικο.
                            Παντως εχω βαρεθει να βλεπω τη γκρινια για το οτι φταιμε που λεμε πως καποτε ηταν ολα τελεια και τωρα ολα μας ενοχλουν.
                            Οποιος θελει το δεχεται, ο καθενας εχει μια αποψη.

                            Δε νομιζω να ειναι μονο συναισθηματικοι οι παραγοντες οι οποιοι μας κανουν να καταληξουμε σε ενα τετοιο συμπερασμα.
                            Το θεμα ειναι να εχεις ενα μετρο συγκρισης σε καθε εποχη και τοτε μπορεις να εξαγεις αρκετα πιο ασφαλη συμπερασματα. Αλλοι το ειχαν, αλλοι οχι και αυτο βλεπω πως καθοριζει σε μεγαλο βαθμο τις αποψεις των περισσοτερων - εδω μεσα τουλαχιστον -, για να μην κανω και καποια γενικευση.

                            Comment


                            • #15
                              Γιατι αγνοειτε τη δημιουργικοτητα Nintendo/Rare κτλ στη SNES-era δε μπορω να καταλαβω, οπου υπηρχε και ενα σοβαρο και πληρεστατο 3rd party lineup συν ολα τα αλλα.
                              [/b]
                              Δε νομίζω ότι αγνοεί κανείς τις Nintendo και Rare στην Super Nintendo era, αλλά νομίζω επί Nintendo 64 και οι δυο τους έκαναν το κάτι παραπάνω, ειδικά η Rare έβγαλε τη στάμπα του DK only developer (OK ειχε και το Killer Instinct) και έδωσε το ένα διαμάντι μετά το άλλο.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment

                              Working...
                              X