Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grand Slam Tennis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grand Slam Tennis

    Το πήρε κανείς ?? Το έπαιξε κανείς ?? Δώστε κάποιες εντυπώσεις, γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει ο τίτλος αλλά δεν θέλω να δώσω τα λεφτά μου τόσο εύκολα




  • #2
    Τωρα σωθηκες, μονο εμεις οι δυο ασχολουμαστε με Wii στο forum κι εγω ακομη δε το εχω.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Originally posted by Ramparter View Post
      Τωρα σωθηκες, μονο εμεις οι δυο ασχολουμαστε με Wii στο forum κι εγω ακομη δε το εχω κατεβάσει.
      /fixed

      Comment


      • #4
        Τωρα σωθηκες, μονο εμεις οι δυο ασχολουμαστε με Wii στο forum κι εγω ακομη δε το εχω.
        Υπέροχα Πάντως επειδή από το launch θέλω ένα καλό tennis παιγνίδι, και ψάχνω και μια αφορμή για το Motion Plus, ίσως και να το αγοράσω μετά το τέλος της εξεταστικής .. Στο GAF φαίνεται να τους αρέσει πολύ πάντως, και αυτό είναι πάντοτε θετικό



        Comment


        • #5
          Αν καποιος μου το κατεβασει θα του ριχνα κι εγω ενα βλεφαρο. Αντε ramp κανε 2 τα motion plus που σκοπευεις να παρεις.
          Βαριεμαι και να κατεβαζω τελευταια..

          Κατα τ' αλλα τα tennis games μου αρεσουν παρα πολυ σαν genre, αν δω κατι καλο θα μπορουσα ανετα να ασχοληθω. Το Virtua Tennis 2009 απετυχε, το Top Spin 3 παραειναι simulation, το Wii Sports Tennis δεν το σχολιαζω καν.. Τελευταια ελπιδα η αποπειρα της ΕΑ οπως φαινεται..

          Comment


          • #6
            Λοιπον ακομη και χωρις motion+ μου φανηκε παρα πολυ καλο το παιχνιδι, μονο και μονο με ενα tutorial στην αρχη οπου ενα μηχανημα σου πεταει μπαλες εφαγα αρκετη ωρα. Επαιξα επειτα ενα quick match στο medium οπου τον ηπια. Επαιζα και με nunchuck το οποιο ειναι πιο απαιτητικο ενω χωρις αυτο ο παικτης κινειται μονος του.

            Στη συνεχεια εφτιαξα εναν δικο μου παικτη σε ενα mode που λεγεται Get Fit οπου και καλα διαλεγεις ποσα καλορι θες να καις την ημερα και αναλογα θα πρεπει να παιξεις αντιστοιχους αγωνες για να το πετυχεις.

            Πολυ καλες οι πρωτες εντυπωσεις γενικα σαν πακετο δειχνει πολυ πληρες αλλα κι ο χειρισμος ειναι πολυ προσεγμενος. Με τις κινεισεις και το timing επηρεαζεις το σημαδι και τα φαλτσα ενω κουμπια χρησιμοποιεις για λομπες(κρατημενο το Α) και αδυναμα(Β).

            Να δω τωρα που θα βρω motion plus να ξεδιπλωσω ολο το potential του παιχνιδιου αλλα και του ταλεντου μου.

            Nick αν με ρωτουσες θα σου ελεγα παρ'το, εδω με εβαλε κι εμενα σε σκεψεις. Αλλιως περιμενε περισσοτερες εντυπωσεις οταν το παιξω με M+.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Ελιωσα παλι σημερα το βραδυ. Αλλα ας τα παρω με τη σειρα. Δοκιμασα και το Virtua Tennis 2009 το οποιο φανηκε να ειναι ρεαλιστικο ως προς τις απαιτησεις του αλλα με δυσκολεψε αρκετα και δε καταφερα να το ευχαριστηθω. Οποτε ειπα να γυρισω παλι στο GST.

              Για μενα δεν υπαρχει θεμα επιλογης, προτιμω με διαφορα το τιτλο της ΕΑ. Αρκετα πιο φιλικος αλλα και πιο ευχαριστος. Μπορει να μη καταφερνω ακομη να κερδιζω matches αλλα κερδιζω games. Ειναι φορες βεβαια που νιωθω οτι το παιχνιδι δε πιανει τη κινηση μου αλλα φταιει ισως το Wii Sports που μας ειχε καλομαθει με τα ανεπαισθητα waggles. Απ'την αλλη μονο οταν το παιξω με M+ θα δω ποσο καλος μπορει να γινει ο χειρισμος.

              Τουλαχιστον καταφερα να κερδισω σε 2 παιχνιδια 2 vs 2 καθως ειχα και την υποστηριξη της CPU. Η μεγαλυτερη ικανοποιηση βεβαια ηταν η νικη που πηρα στο πρωτο αγωνα μου online εναντια σε εναν Ιταλο. Πρωτο ματς και για τους δυο. Friend codes δεν υπαρχουν, αντιθετα διαλεγεις ενα nick - Rampo στη περιπτωση μου - και εγγραφεσαι στο EA Nation οπως γινεται και σε αλλα games της ΕΑ στο Wii.

              Κατι που παρατηρησα τοσο στο GST οσο και στο VT2009 ειναι οτι αν και τα παιχνιδια συνιστουν στον αρχαριο να παιζει χωρις nun chuck, η αυτοματη μετακινηση του παικτη δεν ειναι καθολου καλη κατα τη γνωμη μου. Παρ'οτι τελειως νουμπας σε παιχνιδια Tennis τα καταφερνα πολυ καλυτερα οταν κινουσα ο ιδιος τον παικτη.

              Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους ενδιαφερονται για ενα καλο Tennis στο Wii. Εν τελει το σκεφτομαι κι εγω για αγορα δεδομενου οτι 25€ κοστιζει το Motion Plus σκετο και 50€ το Bundle. Απ'τα 3 WM+ games που δοκιμασα αυτο με τραβηξε περισσοτερο τελικα.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #8
                (Πω πω πόσα ποστς σε θέμα για τεννις)
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  Μου χε λειψει το spam σου μ'αυτη τη νεκρα που εχει πεσει στο forum...
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #10
                    Εγώ αγόρασα χθες το Virtua Tennis.
                    Το σκεφτόμουν το GST, αλλά τα reviews ήταν πολύ mixed.
                    Ψιλορίσκαρα με το VT αλλά χθες που το δοκίμασα λίγο δείχνει αρκετά καλό.
                    Πήγα να πάιξω και ένα match αλλά έφαγα τα μούτρα μου. Γρήγορο είναι το άτιμο.

                    Θα γράψω περισσότερες λεπτομέρειες όταν παίξω περισσότερο.

                    Comment


                    • #11
                      Αν θες ανοιξε ενα θεματακι VT 2009 εστω για τα impressions, να πω κι εγω αναλυτικοτερα καποια πραγματα οταν το ξαναδω.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Ramparter View Post
                        Μου χε λειψει το spam σου μ'αυτη τη νεκρα που εχει πεσει στο forum...

                        Αφού με ξέρεις.Σταθερή αξία.
                        Όταν είδα τον τόπικ στάρτερ και την τελευταία δημοσίευση σκέφτηκα 2 ποστ θα έχει μόνο.:xp:
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Μιλας λες και τα sports games ειναι κατι που απευθυνονται σε λιγα ατομα.
                          Προσωπικα θεωρω τα κλασικα tennis games που ξερουμε εδω και χρονια την επιτομη του mind game στο sports genre.

                          Μου φαινεται αρκετα ενδιαφερον το οτι ολη σχεδον η ουσια ειναι απλα στο να μπλοφαρεις και να στειλεις τον αντπαλο σου αδιαβαστο, χωρις να μπαινουν πολλες αλλες παραμετροι στην εξισωση.

                          Τωρα που μπαινει στη μεση και ο παραγοντας motion controls, δεν ξερω τι να περιμενω αλλα θα τα δοκιμασω και τα 2 σχετικα συντομα θελω να πιστευω (ακους Ramp; ).

                          Διαβαζω αρκετες αντιφατικες συγκρισεις μεταξυ GST και VT και πραγματικα ειμαι περιεργος να δω τι συμβαινει ιδιοις ομασι. Imo η SEGA εδω και χρονια τα εχει σκοτωσει τα VT, αφου η σειρα ειναι στασιμη εδω και ΔΕΚΑ χρονια, αλλα θελω να δω και το twist της οσον αφορα την προσθηκη wm+ controls.

                          Τελος θεωρω το ειδος ιδανικο και για 2vs2, πολυ καλη επιλογη για παρεα και αυξανει το lastability κατακορυφα.

                          Comment


                          • #14
                            Κοτζαμ topic και δεν εχουμε βαλει ουτε ενα trailer
                            [YOUTUBEHD]MXPqCVmlmQc[/YOUTUBEHD]

                            Το κομματι που ακουγεται ειναι απ'το παιχνιδι, τη συνθεση του ost την εχει κανει ο γνωστος DJ Paul Van Dyk.

                            Xeno κι εγω οσο πιο πολυ διαβαζω συγκρισεις τοσο μπερδευομαι. Εχω την εντυπωση παντως οτι το το GST ειναι πιο "rewarding" ενω το VT λιγοτερο "forgiving". Επισης εκει που φαινεται να υπερτερει ξεκαθαρα το GST, οπως λενε οι μαρτυριες, ειναι το Online κομματι.

                            Στο ενα παιχνιδι που επαιξα ειχα λιγο lag προσωπικα αλλα οκ ισως παιζει ρολο οτι το Wii πιανει 2 γραμμες σημα απ'το router κι οτι εχω λιωσει στα torrents τις τελευταιες μερες.
                            Παντως αντιπαλο βρηκα αμεσως. Ουτε καν καταλαβα οτι εψαξε, νομιζα οτι απλα φορτωνε την επομενη menu screen...

                            ΥΓ: Xeno ελα το συντομοτερο, απλως φερε remote + nunchuck.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Altair View Post
                              Αφού με ξέρεις.Σταθερή αξία.
                              Όταν είδα τον τόπικ στάρτερ και την τελευταία δημοσίευση σκέφτηκα 2 ποστ θα έχει μόνο.:xp:
                              Ευτυχώς που ήρθες και εσύ και έγιναν περισσότερα ..

                              Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους ενδιαφερονται για ενα καλο Tennis στο Wii. Εν τελει το σκεφτομαι κι εγω για αγορα δεδομενου οτι 25€ κοστιζει το Motion Plus σκετο και 50€ το Bundle. Απ'τα 3 WM+ games που δοκιμασα αυτο με τραβηξε περισσοτερο τελικα.
                              GST και για μένα από ότι φαίνεται .. Μου άρεσαν όλα σε όσα είδα, και σύμφωνα με το GAF, γίνεται πολύ καλύτερο παίζοντας το ... Στο κάτω-κάτω, έκανα και χειρότερες αγορές στο Wii

                              Τελος θεωρω το ειδος ιδανικο και για 2vs2, πολυ καλη επιλογη για παρεα και αυξανει το lastability κατακορυφα.
                              Yup, για multi θα είναι οτι πρέπει .. Κατά κάποιο τρόπο άλλωστε μπορεί να θεωρεί το spiritual sequel του Tennis στο Wii Sports ... Casual presentation, εύκολο για να το παίξεις ( χωρίς WM + ) κτλ.

                              Υ.Γ. Mcnroe FTW !



                              1:00 PRICELESS



                              Comment

                              Working...
                              X