Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yep!!! I failed today...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Yep!!! I failed today...

    To topic που εκφραζετε το καθημερινο σας fail. Κανατε μαλακια; Μοιραστείτε το! Ειπατε κοτσανα και γινατε ρεζιλι; Ειμαστε εδω για να σας συμπονεσουμε (και να γελασουμε πισω απο την πλατη σας!!!). Αλλα περιμενατε κι αλλα σας ηρθαν; Το φορουμ μπορει να σας βοηθησει!!!

    Ξεκιναω με το σημερινο μου fail:

    Μου εχει ερθει η καψα απο τους Iced Earth που ακουγα και ψαχνω να κατεβασω τα πρωτα κομικ του Spawn. Ψαχνω απο εδω, ψαχνω απο εκει, τελικα βρισκω ενα site που εχει σε pdf τα 20 πρωτα τευχη. "ΑΑΑΑ" λεω, "εδω ειμαστε!". Πατω με περισια ορεξη το download now, και περιμενω υπομονετικα να κατεβουν τα τευχη, ενω παραλληλα 50αριζα στο Forza.

    Μετα απο καμποση ωρα, το θεμα τελειωνει και τα αρχεια εχουν κατεβει. Τα αποσυμπιεζω, ανοιγω το πρωτο τευχος και βλεπω οτι το εξωφυλλο ειναι το σωστο!!!

    Και εκει που με πιανει η τρελη χαρα γιατι ειχα να διαβασω Spawn 10 χρονια, προχωραω και τι να δω;;;;;













    .........................τα τευχη ηταν στα Γαλλικα........................................... .......













    (ο μαλακας ο seeder δεν μπορουσε να βαλει απο διπλα απο το ονομα του αρχειου FRENCH EDITION;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)



    Ι failed.....
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

  • #2
    oh mon dieu!
    Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
    ---------------------
    animEΛ_ΛΑΣ

    Comment


    • #3
      Πήρα εξωτερικό σκληρό δίσκο χθες και ανακάλυψα σήμερα πως η MotherBoard μου έχει μονάχα 1.1 USB θύρες!!!!! Μέγιστη ταχύτητα στην μεταφορά 12 mbs και θέλω να μαεταφέρω 150 GB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Περιτώ να πώ πως για να μεταφερθεί το Mad Men (~5 γίγα) χρειάστηκαν 12 λεπτά. 24x12 = 288 λεπτά ακόμα.

      Το κερατό μου να μην έχει ούτε e-sata ούτε firewire η μαλακία.

      Comment


      • #4
        Κάποτε λέγαμε με κάτι συμφοιτητές πόσο αποτυχία θα ήταν να πηγαίνε κάποιος στο ΤΕΙ στη Σίνδο με αμάξι και να γύριζε με λεωφορείο (για τον οποιοδήποτε λόγο). Κάποια μέρα πάω με αμάξι, παρκάρω, κάνω το μάθημά μου μέχρι τις 6 και πάω να φύγω. Έλα όμως που χάλασε η χαζομάρα που βγάζει το συναγερμό και αναγκάστικα να γυρίσω με το λεωφορείο, να πάω την επόμενη μέρα να αλλάξω μπαταρία και να πάω ξανά ΤΕΙ να πάρω το αμάξι.

        Ένας άλλος φίλος πάλι ερχόταν με τελείως κατεστραμένο αμάξι, που δεν κλείδωνε και δεν άνοιγαν από έξω οι πόρτες (λολ) και έμπαινε από το πορτ μπαγκάζ...

        Comment


        • #5
          Σε μένα συνέβη άλλο περιστατικό...

          Πήγαμε να αγοράσουμε μία βαλίτσα ρολό για να μπορώ να βάζω την bogu πανοπλία μου(την δοκιμάσαμε για χώρο). Την αγοράσαμε, γυρίσαμε στο αμάξι... Εκεί είναι η καφρίλα και το phail.

          Ο μαλάκας ο μπαμπάς μου παρατήρησε την βαλίτσα λερωμένη και επειδή δεν είχε άλλο μοντέλο σαν αυτήν την βαλίτσα, μας την έκαναν έκπτωση. Και σαν μην έφτανε αυτό, μου είπε να περιμένω στο αμάξι και το αμάξι ήταν ανοιχτό !!! Περίμενα σα το μαλάκα ένα τέταρτο για να γυρίσει. Μου έστειλε μετά μήνυμα να έρθω εκεί μαζί με τα κλειδιά, τα οποία ΔΕΝ είχα εγώ. Έψαξα σα μαλάκας να βρω τα κλειδιά για να κλειδώσω το αμάξι, γιατί ο ίδιος μου είπε ότι είχε αφήσει τα κλειδιά στο αμάξι(Jeep Daihatsu Terios), στην πραγματικότητα αυτόσ ο noob είχε τα κλειδιά και εγώ έψαξα 3 φορές σα παπάρας το αμάξι... Οπότε phail... Περίμενα να γυρίσει και μου είπε ότι τα είχε στην κωλότσεπη του !!!

          Έλεος δηλαδή...

          Και άκυρο περιστατικό και phail...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Den xreiazetai na vrizeis toso esena kai thn oikogenia sou
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #7
              Α , είναι οικογενειακό και είχα ανυσηχήσει...

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ground_zero View Post
                Den xreiazetai na vrizeis toso esena kai thn oikogenia sou
                Αν την γνωρίσεις την οικογένεια μου θα καταλαβεις γιατί τους βρίζω... Είναι σχεδόν διαλυμένη οικογένεια, αλλά δεκάρα τσακιστή δεν δίνω...

                Η μάνα μου με άλλον, ο πατέρας μου με άλλην, ο αδερφός μου με άλλην και τώρα φεύγει φάνταρος. Εγώ απλά την ησυχία μου θέλω και να βρω και κοπέλα και να φύγω μακριά τους... Ώρες ώρες με έχουν ζαλίσει τα "τέτοια" μου... Εγώ απλά την ησυχία μου θέλω...

                Εσάς σας ζηλεύω που έχετε μια χαρά οικογένεια και έχετε και αρμονική ζωή με όλους και έχετε και κοπέλες(πόσο μάλλον οικοπέλες να έχουν αγόρια), ενώ εγώ να έχω την σκατοζωή μου με αυτούς πάνω και να μην έχω και το χρόνο να βρω και κοπέλα... Γιαυτό με είδατε να μην χαμογελάω ποτέ, όπως έτσι στο avatar μου.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  και έχετε και αρμονική ζωή με όλους και έχετε και κοπέλες
                  Σε αυτο το φορουμ δε τα λενε αυτα.:xp:


                  Επισης:

                  ο αδερφός μου με άλλην

                  Αυτο γιατι ειναι κακο;
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by DjSolid View Post
                    To topic που εκφραζετε το καθημερινο σας fail. Κανατε μαλακια; Μοιραστείτε το! Ειπατε κοτσανα και γινατε ρεζιλι; Ειμαστε εδω για να σας συμπονεσουμε (και να γελασουμε πισω απο την πλατη σας!!!). Αλλα περιμενατε κι αλλα σας ηρθαν; Το φορουμ μπορει να σας βοηθησει!!!

                    Ξεκιναω με το σημερινο μου fail:

                    Μου εχει ερθει η καψα απο τους Iced Earth που ακουγα και ψαχνω να κατεβασω τα πρωτα κομικ του Spawn. Ψαχνω απο εδω, ψαχνω απο εκει, τελικα βρισκω ενα site που εχει σε pdf τα 20 πρωτα τευχη. "ΑΑΑΑ" λεω, "εδω ειμαστε!". Πατω με περισια ορεξη το download now, και περιμενω υπομονετικα να κατεβουν τα τευχη, ενω παραλληλα 50αριζα στο Forza.

                    Μετα απο καμποση ωρα, το θεμα τελειωνει και τα αρχεια εχουν κατεβει. Τα αποσυμπιεζω, ανοιγω το πρωτο τευχος και βλεπω οτι το εξωφυλλο ειναι το σωστο!!!

                    Και εκει που με πιανει η τρελη χαρα γιατι ειχα να διαβασω Spawn 10 χρονια, προχωραω και τι να δω;;;;;













                    .........................τα τευχη ηταν στα Γαλλικα........................................... .......













                    (ο μαλακας ο seeder δεν μπορουσε να βαλει απο διπλα απο το ονομα του αρχειου FRENCH EDITION;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)



                    Ι failed.....
                    Σ' έχω, κατεβάζω μια σειρούλα, κάνω pause γιατί είχε βουλώσει η γραμμή από τα πολλά torrents, ασχολούμαι με κάτι άλλο, χτυπάω το μεσημεριανό μου, γυρνάω, βλέπω ο δίσκος πίτα, γράφω κανά δυο dvd μπας και το σώσουμε, σβήνω τα αρχεία, πάω να κάνω restart τα τορρεντς, FILES NOT FOUND. Είχα γράψει τα paused αρχεία στα dvd -__- ~~~Μεγάλο Δράμα :whip:

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Tannosuke View Post
                      Αν την γνωρίσεις την οικογένεια μου θα καταλαβεις γιατί τους βρίζω... Είναι σχεδόν διαλυμένη οικογένεια, αλλά δεκάρα τσακιστή δεν δίνω...

                      Η μάνα μου με άλλον, ο πατέρας μου με άλλην, ο αδερφός μου με άλλην και τώρα φεύγει φάνταρος. Εγώ απλά την ησυχία μου θέλω και να βρω και κοπέλα και να φύγω μακριά τους... Ώρες ώρες με έχουν ζαλίσει τα "τέτοια" μου... Εγώ απλά την ησυχία μου θέλω...

                      Εσάς σας ζηλεύω που έχετε μια χαρά οικογένεια και έχετε και αρμονική ζωή με όλους και έχετε και κοπέλες(πόσο μάλλον οικοπέλες να έχουν αγόρια), ενώ εγώ να έχω την σκατοζωή μου με αυτούς πάνω και να μην έχω και το χρόνο να βρω και κοπέλα... Γιαυτό με είδατε να μην χαμογελάω ποτέ, όπως έτσι στο avatar μου.

                      Αδερφουλη μου, εγω θα σου πω ενα πραγμα για να τελειωσει εδω το ζητημα:

                      Μην εχεις την εντυπωση οτι, επειδη δεν τα λεμε, εχουμε τις τελειες ζωες.
                      Επειδη δε μασαω, θα σου πω κι εγω οτι ειμαι παιδι χωρισμενων γονιων απο τα 5 μου, δεν ξερω τι παει να πει "οικογενεια" μεσα στο σπιτι, εχω ενα καρο προβληματα που περνανε καθημερινα απο το χερι μου και το κεφαλι μου αλλα δεν εχω βγει ΠΟΤΕ να βρισω ή να παραπονεθω για τιποτα απο ολα αυτα.

                      Ξερεις γιατι;

                      Γιατι το φορουμ για μενα ειναι η χαλαρωση μου. Ειναι εδω που βρισκω πεντε παιδια να πω πεντε κουβεντες και να ηρεμισω, να ξεχαστω ή οτιδηποτε. Να ασχοληθω με τα θεματα που γουσταρω κλπ. Ειναι εργαλειο. Δεν αφορα κανεναν μεσα στο φορουμ το τι προβληματα εχω. Και αν οντως θελω να τα πω, παιρνω ενα τηλ, ή μιλαω στο msn. Ρωτα τον Azrael,τον Evans, τον Doppelganger και τον Bart για κουβεντες που εχουμε πει και θα καταλαβεις.

                      To να εισαι ευγενης και να σηκωνεις κεφαλι στα προβληματα σου ειναι καλο για σενα και σε κανει πιο δυνατο.


                      Βεβαια θα βγουν απο πισω καποιοι και θα αρχισουν να λενε παλι για τον Dj και να κοροϊδευουν, αλλα πραγματικα
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • #12
                        Ο Dj εχει δικιο tanno.

                        Δεν ειναι ολοι χαλαροι σε αυτο το θεμα και αλλοι εχουν προβληματα,εγω προσωπικα για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω θεμα με τους γονεις μου και γενικοτερα εχω τελεια σχεση με την οικογενεια μου ΑΛΛΑ μπορω να σε καταλαβω.

                        Koιτα να δεις,οπως ειπε και ο Jedah στο shoutbox κανενας εδω δε θα σε κοροιδεψει ή θα κανει χαβαλε με το προβλημα σου.Ενταξει εδω για να κανουμε πλακα ειμαστε αλλα δεν ειμαστε ζωα.Αν θες να μιλησεις κανε με add στο msn.Θα σε ορκισω σε φωτια και ατσαλι και στη μουσικη των Manowar και δε θα καταλαβαινεις τιποτα.Μη μου πεις τωρα πως η ακοη σου δεν ειναι καλη,οι Manowar ειναι τοσο Manowar που παιζουν τσιτα και στο σπιτι μου τριζουν τα πατωματα.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • #13
                          Θα συμφωνησω με τους δυο απο πανω.Τελος παντων,για να ξαναμπουμε on-topic θα σας πω ενα fail ενος γνωστου μου.

                          Παρηγγειλε on-line απο γνωστο μαγαζι μια τηλεοραση 28-30 ιντσων,δεν θυμαμαι ακριβως.Αφου περασε ενας μηνας και δεν ειχε παραλαβει ακομα την τηλεοραση,μπαινει σε σάιτ ενος αλλου μαγαζιου και την βρισκει 30 ευρω φθηνοτερα.Ετσι,την παραγγελνει και παιρνει τηλ. τους αλλους και ακυρωνει την παραγγελια του.Οταν λοιπον εφτασε η τηλεοραση σπιτι του,ανοιξε την κουτα και δεν εβρισκε τηλεκοντρολ.Αφου ψαχνοταν για πολλη ωρα,συνειδητοποιησε οτι απο το δευτερο μαγαζι δεν παρηγγειλε τηλεοραση αλλα μονιτορ gia pc.. :resp:

                          Eχω κι ενα δικο μου fail αρκετα καλο,θα το γραψω πιο βραδυ.

                          Comment


                          • #14
                            Ένα μικρό φρέσκο fail.

                            Πηγαίνω μαζί με κάτι φίλους σε τοπικό videoclub, ανάμεσα στους σωρούς απο PS3 παιχνίδια βλέπω 2-3 πράσινες συσκευασίες. Πάω να δω, το πρώτο ήταν το Terminator. Το αφήνω, πάω στο απο πίσω και ήταν το Resident Evil 5. Ενθουσιάζομαι. Γυρνάω το κουτί και βλέπω τιμή 59€. Το αφήνω και αυτό.
                            Τελικά αγοράζω 10 κουτιά για τα "ατιμασμένα" μου.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Raphael View Post
                              Ένα μικρό φρέσκο fail.

                              Πηγαίνω μαζί με κάτι φίλους σε τοπικό videoclub, ανάμεσα στους σωρούς απο PS3 παιχνίδια βλέπω 2-3 πράσινες συσκευασίες. Πάω να δω, το πρώτο ήταν το Terminator. Το αφήνω, πάω στο απο πίσω και ήταν το Resident Evil 5. Ενθουσιάζομαι. Γυρνάω το κουτί και βλέπω τιμή 59€. Το αφήνω και αυτό.
                              Τελικά αγοράζω 10 κουτιά για τα "ατιμασμένα" μου.
                              w00t...?

                              Κι εμένα μου έτυχε το ίδιο περιστατικό...

                              Με τον μεγάλο αδερφό του Vuzzi είχαμε πάει για ψώνια στο Carefour στην Νεάπολη Θεσσαλονίκης. Πήγαμε να ρίξουμε μία ματιά για τα παιχνίδια.

                              Εγώ αγόρασα τα Kengo: Legend of 9(Χ360) και Odin Sphere(PS2). Είχα δει την ταμπέλα να γράφει 9,99 ευρώ. Και μετά περίμενα τον ανηψιό μου να πληρώσει τα συναφή και μετά μου είπε ότι το Odin Sphere έκανε 14,99 ευρώ. Παραξενεύτηκα και πήγα πίσω να δω αν ισχύει. Όταν πήγα να δω την ταμπέλα είδα ότι από την άλλη έγραψε για PS2 κονσόλας προσφορά 14,99 ευρώ. Και μετά γύρισα πίσω και πλήρωσα παραπάνω από ότι έπρεπε...
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X