Announcement

Collapse
No announcement yet.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Call of Duty: Modern Warfare 2

    Λοιπόν επειδή σε 2 μέρες κυκλοφορεί το παιχνίδι, θα ήθελα να πάρω λίγο τον σφυγμό του forum, σχετικά με την επερχόμενη κυκλοφορία. Εγώ έχω μείνει εντυπωσιασμένος απο ότι έχω δεί μέχρι τώρα στην δημοσιότητα, αλλά δεν ξέρω αν θα το αγοράσω σύντομα και σε ποιά έκδοση. Σημαντικό ρόλο όμως ίσως παίζει σε αρκετούς το κατα πόσο θα έχουν παρέα ή στις πρώτες εντυπώσεις από το τελικό προιόν. Για αυτό ανοίγω αυτό το θέμα που είναι δημοψήφισμα αλλά και ανοικτό σε κάθε είδους σχετική συζήτηση.
    0
    ...θα το αγοράσω για PC
    0%
    0
    ...θα το αγοράσω για PS3
    0%
    0
    ...θα το αγοράσω για Xbox 360
    0%
    0
    ...μου φαίνεται μάπα, δεν θα το αγοράσω
    0%
    0
    ...μου φάινεται καλό, αλλά θα περιμένω
    0%
    0

    The poll is expired.

    Insert Coin

  • #2
    Δεν έχω δει όχι βίντεο, ούτε μια screenshot από το MW2. Θα το τιμήσω όμως στάνταρ στο πισάκι μου μιας και το πρώτο ήταν παρα πολύ καλό.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Αφού στο Ονλάιν κομμάτι τα σκάτωσανε μάλλον για κανα κατέβασμα πάει να τελιώσω το campaign (50 ευρώ για 8 ώρες δεν δίνω ).

      Comment


      • #4
        Σωστό αλλά καλύτερα νοικιασέ το ή δανείσου το. Γιατί σκατώσανε το online; Πέρα από το θέμα με τους dedicated servers που είναι ΠΟΛΥ σημαντικό, τι άλλο έχουνε κάνει λάθος;
        Insert Coin

        Comment


        • #5
          Εγώ πρόβλημα με τους Dedicated (or the lack of) έχω πάνω απο όλα, αλλά πάρε μια ωραία λίστα.

          Comment


          • #6
            Πωπω, σε τίποτα ρε συ δεν είναι καλύτερο απο το προηγούμενο. Τους γράψανε τελείως τους χρήστες στο PC. Εγώ το βλέπω χρόνια ότι το PC online gaming θα αναγκαστεί να ελαχιστοποιηθεί για το κέρδος. Το έλεγα και με την εισαγωγή του Live, ότι οι εταιρείες μοιραία θα περάσουν στις ληστρικές στρατηγικές της Microsoft, ανεξαρτήτως μηχανήματος. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν υπάρχει (ακόμα) συνδρομή. Εξαιρώντας τα MMO βεβαίως...
            Insert Coin

            Comment


            • #7
              @Jedah: Τιποτα, υπερβολες των pc-αδων.
              edit: ok ισως να μην ειναι υπερβολες

              Εγω παντως ειπα οτι ειναι μαπα και δε θα το αγορασω γιατι δε μ'αρεσει καθολου η σταση της activision και ειναι καιρος να φαει μεγαλο στραπατσο. Και απορω με την επιτυχια των Call of Duty τα τελευταια χρονια. Και τα πρωτα εσπερναν αλλα δε πουλαγαν τοσο, θεωρω οτι ειναι περισσοτερο πωλησεις του hype. Επισης τι πραμα ειναι αυτο να εχουν περασει 2 χρονια απ'οταν βγηκε το 4 και να ναι ακομη πανακριβο; Αλλα το κερασακι στη τουρτα ειναι ο τελευταιος CEO της Activision, τη μια λεει οτι θα ηθελε να ανεβασει κι αλλο τις τιμες στα παιχνιδια, (εχουν γαμηθει δε εκει στην Activision να πουλανε 500 guitar hero το χρονο σε κατι τραγικες τιμες) απ'την αλλη η Activision ενα χρονο τωρα μας ειχε πρηξει να λεει οτι πρεπει να ριξουν οι εταιρειες τις τιμες στις κονσολες. Νομιζουν οτι ειναι οι νταβατζηδες της βιομηχανιας αλλα δε θα τους περασει. Οτι ανεβαινει αποτομα κατεβαινει αποτομα.

              Παρτε εδω και τον τυπο που ειναι για πολλες μπουνιες.

              "The goal that I had in bringing a lot of the packaged goods folks into Activision about 10 years ago was to take all the fun out of making video games."

              Φυγε απο τη βιομηχανια μας μωρη καμπια.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #8
                Υπερβολές ξευπερβολές αυτά τα πράγματα είναι στάνταρ για να μπορείς να παίζεις με την Clan σου με άλλες Clan και να είστε ίσοι.

                Comment


                • #9
                  Όντως ρε για πόσες γονατιές στην μούρη είναι αυτό το λαμόγιο! Φωνάζει η μούρη του "Είμαι ρουφιάνος γραφειοκράτης που παίζει με τις τράπεζες και την αγορά και στο τέλος φουσκώνουν οι τσέπες μου χωρίς να προσφέρω καλύτερα προιόντα".

                  Πάντως το 4 αν θές την αποψή μου, τράβα μέχρι το ELX, εγώ το πήρα 15 ευρώ απο εκεί, ένα χρόνο και πριν. Είναι και καλό παιχνίδι, αντίθετα με τα υπόλοιπα Call of Duty. Είναι διαφορετικό και πιο καλοδουλεμένο.
                  Insert Coin

                  Comment


                  • #10
                    Απ'ότι έχω ακούσει το single plyer campaign θα είναι 6 ώρες, ούτε καν 8.
                    Ντροπή δλδ.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Jedah View Post
                      Πωπω, σε τίποτα ρε συ δεν είναι καλύτερο απο το προηγούμενο. Τους γράψανε τελείως τους χρήστες στο PC. Εγώ το βλέπω χρόνια ότι το PC online gaming θα αναγκαστεί να ελαχιστοποιηθεί για το κέρδος. Το έλεγα και με την εισαγωγή του Live, ότι οι εταιρείες μοιραία θα περάσουν στις ληστρικές στρατηγικές της Microsoft, ανεξαρτήτως μηχανήματος. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν υπάρχει (ακόμα) συνδρομή. Εξαιρώντας τα MMO βεβαίως...

                      Ακριβως.


                      Για ενοικιαση καποια στιγμη θα παει οπως το 4 για το single.Φυσικα ηταν τρομερο το 4,πολυ καλυτερο απο το WAW που βγηκε μετα.Το 4 ακομα 50ε κανει η GOTY edition,δεν ασχολουμαι με online fps,αλλα το single θελω να το δω.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • #12


                        "Mobile bars to show pings is fucking dreadful. IW have said 100ms pings play fine, I beg to differ and you can't even tell anymore. "

                        " xbox 360 users were too dumb to figure out what 100 ms meant, so they just put in some colored bars so the apes could tell if the game was laggy or not. " <- PRICELESS !

                        source -> http://www.hardforum.com/showthread....460795&page=82

                        Ολοι αυτοι που θα μπουκοταρουν την εκδοση για pc μαλλον θα ασχοληθουν για το bad company 2 (beta τον επομενο μηνα), περιμενοντας ταυτοχρονα για το big (gang)bang, to battlefield 3

                        Και ναι κυριες και κυριοι, φτασαμε σημερα στο σημειο να εχουμε χειροτερη γνωμη για την activision απο αυτην που εχουμε για την ΕΑ, για ολα φταινε το ΠΑΣΟΚ-ΝΔ

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by crpl_shepherd View Post
                          Και ναι κυριες και κυριοι, φτασαμε σημερα στο σημειο να εχουμε χειροτερη γνωμη για την activision απο αυτην που εχουμε για την ΕΑ, για ολα φταινε το ΠΑΣΟΚ-ΝΔ
                          Γυρίσματα που κάνουν οι καιροί.... Σε λίγο να δείτε που θα παίρνει και πρωταθλήματα ο ΠΑΟ (μακριά απο εμάς...)

                          Πάντως μπορεί επιτέλους να πέσει η τιμή του πρώτου και να το χαρούν και όσοι δεν το έχουν δει ακόμα.
                          Insert Coin

                          Comment


                          • #14
                            Αν πέσει το 1 στα 15 ευρώ ξέρω γω θα το τιμήσω , το 2 θα το νοικιάσω να το τελιώσω και μέχρι εκεί...

                            Comment


                            • #15
                              crpl σε αυτή την φώτο ο τύπος που hostarei και έχει 11-31 ρεκόρ μου χει βγάλει το μάτι.

                              Comment

                              Working...
                              X