Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευχαριστώ το Gamepro...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ευχαριστώ το Gamepro...

    ...γιατί μου γνώρισε αξιόλογους ανθρώπους. Πέρα από το ότι μου άνοιξε τα μάτια γύρω από το θέμα videogames, μέσα από αυτό είχα τη δυνατότητα να γνωρίσω άτομα που έπαιξαν, παίζουν και ελπίζω να συνεχίσουν να παίζουν μεγάλο ρόλο στη ζωή μου.

    Το σκεφτόμουν χθες. Είναι εκπληκτικό. Πραγματικά απίστευτο. Πέρα από άτομα που ξέρω αρκετά καλά, ή συνάντησα 2 και 3 φορές, είστε κάμποσοι εσείς που δεν δει ούτε μια φορά στη ζωή μου. Άτομα που δεν έχω γνωρίσει και όμως διαβάζω τί γράφουν, τι σκέφτονται, τί απόψη έχουν (έστω και για περιορισμένα θέματα), σχεδόν καθημερινά από το 2005. Ναι, ήταν 2005 όταν γράφτηκα στο forum του gamepro! It's been five fuckin' years goddamit!
    Σοβαρά, παίζει να είστε (είμαστε αν θέλετε) η πιο δεμένη διαδικτυακή κοινότητα πανελληνίως. Μια κοινότητα που ούτε το κλείσιμο του ίδιου της το forum δεν κατάφερε να διασπάσει (και προφανώς thumbs up στους ιθύνοντες για αυτό).

    Δε λέω ότι σας αγαπάω, ότι θα σας παντρευτώ, δε λέω κάν ούτε σας συμπαθώ. Όμως, αν μη τι άλλο, η μακροβιότητα τούτης της κοινότητας είναι κάτι αξιοπρόσεκτο.

    Αυτά είχα να πω. Ένα topic καθαρά νοσταλγικό, ένας φόρος τιμής στην αφορμή της δημιουργίας αυτής της κοινότητας. Πράγματα που έχουν ειπωθεί πολλάκις, ποτέ συγκεντρωμένα όμως και είναι κρίμα.

    Γιατί οι true μεταλλάδες κατά βάθος είναι ευαίσθητοι σαν 5χρονα κοριτσάκια. Βγάλτε λοιπόν και 'σεις τον gay εαυτό σας έξω. Μπορείτε.
    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

  • #2

    Comment


    • #3
      :w0000t:

      Comment


      • #4
        Den kserw ean efxaristoume to periodiko, h to Forum.

        Proswpika efxaristw to periodiko, giati mou emathe ta prwta kai vasika pragmata gyrw apo to agaphmeno mou hobby.

        Efxaristw ta atoma tou Forum gia thn parea kai thn antallagh apopsewn.
        Eimai mellos se polla gaming Forum, alla mono edw niwthw san sto spiti mou.

        Afta, liga kai kala.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #5
          Μέσω του cgmag/gamepro γνώρισα τον Sindar, μέσω του Sindar έτυχε να γνωρίσω την κοπέλα μου, άμα παντρευτώ θα φταίει πως έκανα εγγραφή σε ένα forum το 2004.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Imrahil View Post
            Μέσω του cgmag/gamepro γνώρισα τον Sindar, μέσω του Sindar έτυχε να γνωρίσω την κοπέλα μου, άμα παντρευτώ θα φταίει πως έκανα εγγραφή σε ένα forum το 2004.
            Εγω παλι καηκα με το κωλο forum και τωρα εχω καταντησει admin να νταντευω καμενους gamers, αμα δε παντρευτω θα ειναι επειδη γραφτηκα στο gamepro το 2005.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Να ευχαριστήσω κι εγώ το GamePro για τον ίδιο λόγο. Δηλαδή, ψιλοθεωρία του Χάους το όλο σκηνικό, αλλά δε βαριέσαι! :xp:

              Ευχαριστώ GamePro!

              P.S.: I liek gurls too.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #8
                Να πω με την σειρά μου πως και εγώ έχω γνωρίσει από εποχές GamePro και γαμώ τα παιδιά με όλη την σημασία της λέξεως εκ των οποίων κάποιοι συνεχίζουν να βρίσκονται στο Gamers-Odyssey.Ειχα την τύχη να γνωρίσω 2-3 και ελπίζω στο μέλλον ακόμα περισσότερους.
                Το 2006 αν δεν κάνω λάθος γράφτηκα (μαζί με την κυκλοφορία του Wii) και από τότε συνεχίζω να είμαι ένα μέλος της εναπομένουσας παρέας.
                Στο GamePro διάβασα άπειρες απόψεις , από διαφορετικά άτομα κάτι το οποίο με έκανε να μάθω κάποια πράγματα γύρω από το videogaming , γιαυτό και ευχαριστώ όλα τα παιδιά τα οποία γράφανε καθημερινά στο site είτε νέα είτε απόψεις.

                Comment


                • #9
                  Μέσα απ’ το GamePro γνώρισα και έπαιξα μπάλα με τον Alucard.:kill::kill::kill:
                  Nuff said.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #10
                    Πρώτα με το Nintendo.gr, αργότερα στο GamePro και μετά στο Gamers-Odyssey έμαθα σε όλους τους Gamers πως παίζεται το τόπι.

                    Στα λιγότερο σοβαρά, μέσα απο τα forums γνώρισα άτομα με τα οποία έχω την χαρά να επικοινωνώ καθημερινά εδώ και 6 (ή 7?) χρόνια. Επίσης, εντάχθηκα για τα καλά στην Gaming Community της χώρας στην οποία έχω γνωρίσει πολλά άτομα με τα οποία κυκλοφορούμε αρκετά και εκτός Gaming, Forums.

                    Επιπρόσθετα, γνώρισα το Ίντερνετ, το Gaming, τους υπολογιστές γενικότερα και ασχολούμαι με αυτούς ακόμα και σε ακαδημαϊκό επίπεδο πλέον.

                    Μπορώ να πώ οτι καλλιεργήθηκα σαν άτομο παρακολουθώντας και συμμετέχοντας (πιο σπάνια) σε διάφορα θέματα που μας απασχολούν σαν ανθρώπους έξω απο τον κόσμο του Gaming.

                    Thanx guys.

                    Comment


                    • #11
                      Αλλα ακομη δεν εμαθες οτι ηρθε καιρος να αφησεις το 1.6 και σα μεγαλο παιδι να μπεις στο Source club.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Imrahil View Post
                        Μέσω του cgmag/gamepro γνώρισα τον Sindar, μέσω του Sindar έτυχε να γνωρίσω την κοπέλα μου, άμα παντρευτώ θα φταίει πως έκανα εγγραφή σε ένα forum το 2004.
                        Imra για 'σένα ρε γαμώτο, θα σου χρειαστεί μου φαίνεται:
                        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                        Comment


                        • #13
                          ΟΛΟΙ στο φόρουμ gamers-odyssey είναι προσωπικότητες. Θα δανειστώ τη φράση του ChrisTop με την φυσικά συμφωνώ

                          Originally posted by ChrisTop View Post
                          Μπορώ να πώ οτι καλλιεργήθηκα σαν άτομο παρακολουθώντας και συμμετέχοντας (πιο σπάνια) σε διάφορα θέματα που μας απασχολούν σαν ανθρώπους έξω απο τον κόσμο του Gaming.
                          Δεν είναι θέμα μόνο gaming πλέον!
                          Ε, δηλαδή τώρα, μόνο τα signatures των μελών να διαβάσεις καταλαβαίνεις για τι επίπεδο μιλάμε! Είστε μεγάλοι λέμε!
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #14
                            Re molis tora sinideitopoiisa pos otan proto-eikoinonousame me ton christop itan paidaki 13 xronon kai tora olokliros gaidaros!

                            EMEIS SE KANAME ANTRA REEEE
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Som@r@s View Post
                              Re molis tora sinideitopoiisa pos otan proto-eikoinonousame me ton christop itan paidaki 13 xronon kai tora olokliros gaidaros!

                              EMEIS SE KANAME ANTRA REEEE
                              WTF, λες και είναι ο μόνος.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment

                              Working...
                              X