Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kendo Film: 4th Dan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kendo Film: 4th Dan

    Πρόκειται για μία νέα επερχόμενη low-budget ταινία, η οποία αφορά κυρίως το Kendo, από την μακρινή Ουγγαρία. Σίγουρα οι φίλοι της Ιαπωνικής Πολεμικής Τέχνης με σπαθιά, γνωστής ως Kendo, θα την λατρέψουν, το ίδιο θα την λατρέψουν και οι φίλοι των anime με samurai και Kendo. Το πότε θα βγει δεν το ξέρουμε.

    Επίσημη Ιστοσελίδα: http://www.kendoshortfilm.com/
    Επίσημο FaceBook: http://www.facebook.com/profile.php?...?v=info&ref=ts

    Trailer for '4th Dan', an independent short film by George Perrin | http://www.kendoshortfilm.com


    Σενάριο

    Ένας νεαρός 3th Dan θέλει να τραβήξει την προσοχή του πατέρα του, που τυχαίνει να είναι sensei, και να γίνει ο καλύτερος αθλητής Kendo. Στο Dojo τους εξασκούνται οι 2 τους, ώστε να περάσει τις εξετάσεις για το 4th Dan.

    Προσωπική άποψη

    Εγώ και πολύς κόσμος από αθλητές Kendo την περιμένουμε πως και πως την ταινία. Σίγουρα θα κάνει θραύση στον κόσμο του Kendo. Προειδοποιώ ότι το cast είναι υπαρκτά πρόσωπα και αληθινοί αθλητές Kendo.
    sigpic

  • #2
    Mas eftia3es leme....
    Deus Misereatur...
    Gloria filiorum patres i.e.m.e
    Viva los Vatos Locos

    ---------------------
    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

    Comment


    • #3
      Originally posted by Tannosuke View Post
      από την μακρινή Ουγγαρία. Σίγουρα οι φίλοι της Ιαπωνικής Πολεμικής Τέχνης με σπαθιά, γνωστής ως Kendo, θα την λατρέψουν
      E όχι και μακρινή

      Σίγουρα μια ενδιαφέρουσα ταινία για τους λάτρεις των πολεμικών τεχνών, των samurai κτλ κτλ
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #4
        Originally posted by BigBOSS View Post
        E όχι και μακρινή

        Σίγουρα μια ενδιαφέρουσα ταινία για τους λάτρεις των πολεμικών τεχνών, των samurai κτλ κτλ
        Έχω πάει στην Ουγγαρία, κυρίως στην Βουδαπέστη, όταν ήμουν 8 χρονών. Είναι μακριά ρε φίλε. Σχεδόν ίδια απόσταση με αυτήν του Βερολίνου με αεροπλάνο. Κάπου 2-3 ώρες ταξίδι. Γιαυτό λέω είναι μακρινή. Συνορεύεται με την Γερμανία, την Βουλγαρία και την Ρωσία.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by Tannosuke View Post
          Έχω πάει στην Ουγγαρία, κυρίως στην Βουδαπέστη, όταν ήμουν 8 χρονών. Είναι μακριά ρε φίλε. Σχεδόν ίδια απόσταση με αυτήν του Βερολίνου με αεροπλάνο. Κάπου 2-3 ώρες ταξίδι. Γιαυτό λέω είναι μακρινή. Συνορεύεται με την Γερμανία, την Βουλγαρία και την Ρωσία.
          Εμ... Η Ουγγαρία συνορεύει μόνο με Ρουμανία, Αυστρία, Σλοβακία, Ουκρανία, Σερβία, Κροατία και Σλοβενία και όχι με οποιαδήποτε από τις τρεις που έχεις αναφέρει.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • #6
            Originally posted by TheCursed View Post
            Εμ... Η Ουγγαρία συνορεύει μόνο με Ρουμανία, Αυστρία, Σλοβακία, Ουκρανία, Σερβία, Κροατία και Σλοβενία και όχι με οποιαδήποτε από τις τρεις που έχεις αναφέρει.
            Μικρός θα ήμουν και δεν θα θυμόμουν γεωμετρικά που ήταν...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Εμ... Η Ουγγαρία συνορεύει μόνο με Ρουμανία, Αυστρία, Σλοβακία, Ουκρανία, Σερβία, Κροατία και Σλοβενία και όχι με οποιαδήποτε από τις τρεις που έχεις αναφέρει.
              Όταν ήταν 8 χρονών μόλις είχε πέσει η Σοβιετική Ένωση οπότε μπορείς να πεις πως η Ουκρανία ήταν Ρωσία τότε.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #8
                Originally posted by straier View Post
                Όταν ήταν 8 χρονών μόλις είχε πέσει η Σοβιετική Ένωση οπότε μπορείς να πεις πως η Ουκρανία ήταν Ρωσία τότε.
                Το σκέφτηκα κι εγώ σε κάποια φάση αυτό, αλλά αν το πεις σε Ουκρανό ίσως σε κοντύνει μερικούς πόντους.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Tannosuke View Post
                  Μικρός θα ήμουν και δεν θα θυμόμουν γεωμετρικά που ήταν...
                  Γεωγραφικά θέλεις να πεις... Γεωμετρικά είναι οι κύκλοι, τα τετράγωνα, τρίγωνα κτλ...
                  Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                  ---------------------
                  animEΛ_ΛΑΣ

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Kirby View Post
                    Γεωγραφικά θέλεις να πεις... Γεωμετρικά είναι οι κύκλοι, τα τετράγωνα, τρίγωνα κτλ...
                    Άσε ... Κατά-κάηκα...
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X