Announcement

Collapse
No announcement yet.

Universal Console

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sorry αν έχω μπερδευτεί αλλά κάτι σαν universal platform δεν είναι και το pc;Παλιά υπήρχαν οι amiga,commodore κλπ...Δεν ξέρω,δεν μπορώ να σκεφτώ καθαρά,απλά σκόρπιες σκέψεις κάνω και συνειρμούς.
    Carpe diem

    Comment


    • #47
      Sony: Console exclusivity will become a thing of the past

      Sony has revealed that it fully believes console exclusivity will become a thing of the past. However, for third party games specifically, Sony sees themselves being able to offer the consumer a lot more than say the Xbox 360 versions due to the joys of things like Blu-ray. Here is the main part of what was told to IndustryGamers.com:

      "So what we've been doing is going to publishers and using that as our basic story, and going after exclusive content. You're going to see a lot of that, and for example, you're seeing it now with Dante's Inferno. EA had the collector's edition only on PS3. They filled up that Blu-ray disc and were able to do a lot more that they couldn't with 360. The consumer is starting to understand that – there's a lot of cross-ownership between PS3 and 360, and so we're now trying to differentiate that and give that consumer a reason to buy the PS3 version instead of the 360 version.”

      - MaxConsole

      Comment


      • #48
        Τέλος πάντων. Αυτό το θέμα έχει καταλήξει και πάλι console wars.

        Για να γίνει κάποια κονσόλα universal platform, η εταιρεία θα πρέπει να ικανοποιήσει τον καταναλωτή και όχι να κοιτάζει το χρήμα. Κοιτάζοντας το χρήμα, χάνει περισσότερο. Αν σκεφτεί να ενωθεί με την αντίστοιχη εταιρεία, τότε ίσως πάψει ο console war και η νέα κονσόλα γίνει βελτιωμένη και πιο δυνατή και μας ικανοποιήσει όλους.

        Η Nintendo, έχει τους δικούς της σκοπούς να κάνει και δεν νομίζω να θέλει καμία σχέση με όλο αυτό το φιάσκο. Αντίθετα η Sony και η Microsoft κοιτάζουν το χρήμα μόνο και μόνο για να παίζουν "μαξιλαροπόλεμο" με τις αποκλειστικότητες τους.

        Εγώ πιστεύω ότι η Microsoft θα χάσει σ' αυτό το πόλεμο γιατί είναι πολύ πίσω και σκέφτηκε το χρήμα και μόνο το χρήμα, ενώ η Sony σκέφτηκε τους πελάτες και είναι και μπροστά τόσο στις ικανοποιήσεις μας(σχεδόν), όσο και στις πωλήσεις.

        Αν ποτέ βγει το OnLive, μάλλον κατά την γνώμη μου θα σήμαινε το τέλος της πειρατείας, και όχι μόνο των κονσολών, σε όλο το μήκος της Γης.

        Αυτό που μ' ανησυχεί είναι: Αν θα μας ικανοποιήσει εμάς τους καταναλωτές ? Θα έχει προχωρημένη τεχνολογία ? Το χρηματικό κόστος κ.α.

        Αν δεν μας σκοτώσει το 2012, τότε θα δούμε που θα πάει η φάση...
        sigpic

        Comment

        Working...
        X