Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εντυπωσιάστηκα (Retro Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Ramparter View Post
    Βασικα ηταν παρα πολυ δυσκολο, 3 save points μονο σε τεραστειες πιστες και περιορισμενα πυρομαχικα.



    Αρκεί.-
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      Καλα ναι, εβλεπα τα γραφικα τοτε στο δημοτικο με τους φιλους μου και ειχαμε μεινει, " πωωω μαλακα, κοιτα γραφικα " δεν ειχαμε καν expansion pak τοτε, ειχαμε παιξει και κατι τετραπλα ολα τα λευτα, πριν 3 χρονια το ξαναπαιξα σε δανεικο n64 και πηγα να βγαλω τα κλαμματα, πως γινεται να ειχε τοσο ΕΛΕΕΙΝΟ και ασταθες framerate και εγω να μην καταλαβαινα χριστο ? :S

      Αυτο που μου ειχε μεινει ητανε η πιστα που καβαλαγες τον τρικερατοπα, δεν το τερματισα ποτε ομως, ειμαι σιγουρος παντως οτι αμα το ξαναπαιξω σημερα στο pc θα μου φανει πολυ πιο ευκολο, αντε τωρα να κανεις headshot πατοντας το κατω C (ποτε δεν με βολευε το expert control scheme ) και με 10fps

      Για τα οπλα τι να πει κανεις ? απολαυστικοτατα και το καθενα με τον δικο του χαρακτηρα, οχι οπως στα σημερινα fps που αλλαζεις οπλο και νομιζεις οτι εχεις το ιδιο οπλο με πριν απλα με διαφορετικο skin και μικροαλλαγες στην συμπεριφορα ( βλεπε τα rifles στο modern warfare / bad company

      Δεν νοειται old school fps fan χωρις να εχει παιξει turok και soldier of fortune

      Comment


      • #33
        Για τα οπλα τι να πει κανεις ? απολαυστικοτατα και το καθενα με τον δικο του χαρακτηρα, οχι οπως στα σημερινα fps που αλλαζεις οπλο και νομιζεις οτι εχεις το ιδιο οπλο με πριν απλα με διαφορετικο skin και μικροαλλαγες στην συμπεριφορα
        Ακριβώς!!! Στον τομέα όπλα θύμιζε περισσότερο adventure, όπως το λες ακριβώς περι χαρακτήρα, και ότι τα έβρισκες σε ένα σημείο στην πίστα, το "εξερευνούσες" έπειτα το όπλο, το τελείως διαφορετικό potential του κλπ...
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #34
          Θυμάμαι ότι με είχαν εντυπωσιάσει αφάνταστα τα bonus stages στο Sonic του Master System. Τα χρώματα, η ταχύτητα, τα αστεράκια στο background, όλα αυτά τα ελατήρια που σε πηγαίναν πέρα δώθε, τι τέλειο που ήταν lol.

          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #35
            Θυμάμαι πόσο είχα εντυπωσιαστεί από τα γραφικά και τα cinematics του Wing Commander Prophecy. Εκείνη την εποχή ήταν πολύ μπροστά τεχνικά, ενώ το καστ ήταν σκέτη sci-fi χαρντκορίλα-Top-Gun-με-διαστημόπλοια με ό,τι περιμένει να δει κανείς. Κορυφή ο Mark Hammill με μούσι (aka Luke Skywalker) στο ρόλο του Blair, του κεντρικού ήρωα των 4 πρώτων παιχνιδιών, όπως και οι παλιοί γνώριμοι Hawk, Maniac και Stiletto.

            Τρέιλερ

            This is a PR Trailer for the Origin Systems Windows PC game Wing Commander Prophecy. This trailer was included in the Ultima Collection.


            Cinematics (αξίζουν πραγματικά τον κόπο, δε τα φτιάχνουν πια έτσι σήμερα με πραγματικούς ηθοποιούς!!!)
            After flight cinematics for mission 7 in Origin's Wing Commander Prophecy space combat simulator.

            Mission briefing for mission 1 in Origin's Wing Commander Prophecy space combat simulator.

            Cinematics, mission briefing, and combat action for mission 15(part 1 of 2) in Origin's Wing Commander Prophecy space combat simulator.


            Gameplay

            Combat flight recording(part 3 of 3) and part 1 of 2 of the final cinematics for mission 34 in Origin's Wing Commander Prophecy space combat simulator.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #36
              Originally posted by Somari View Post
              Ακριβώς!!! Στον τομέα όπλα θύμιζε περισσότερο adventure, όπως το λες ακριβώς περι χαρακτήρα, και ότι τα έβρισκες σε ένα σημείο στην πίστα, το "εξερευνούσες" έπειτα το όπλο, το τελείως διαφορετικό potential του κλπ...


              εκπερματωσα λεμε

              port στο XBLA / PSN ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑ

              Comment


              • #37
                Originally posted by Loggo
                Θυμάμαι ότι με είχαν εντυπωσιάσει αφάνταστα τα bonus stages στο Sonic του Master System. Τα χρώματα, η ταχύτητα, τα αστεράκια στο background, όλα αυτά τα ελατήρια που σε πηγαίναν πέρα δώθε, τι τέλειο που ήταν lol.


                Αυτη η πίστα μου χε μείνει τόσο πολύ που την έβλεπα στον ύπνο μου όταν προσπαθούσα να τη φτάσω στο τέλος... πραγματικά το sonic 1 στο μαστερ σηστεμ είναι η παρθενική μου εμπειρία στα βιντεοπαιχνίδια και για αυτό θα να ι πάντα αξέχαστο!

                έχουμε εντυπωσιαστεί με κορυφαίους τίτλους για αυτό θα πρότεινα να παραθέσουμε πιο άσημους... (μη γεμίσουμε πάλι Ζελντα...)


                Ενα αξέχαστο παιχνίδι λοιπόν το οποίο με συγκλόνισε τότε..

                Comment


                • #38
                  Aν κι είμαι νοσταλγός του Gameboy (που αποτελεί την αγαπημένη μου κονσόλα) ποτέ δεν περίμενα ότι εν έτει 2010 θ' ανακάλυπτα ένα κρυφό διαμάντι για το Gameboy Color τ' οποίο θα μ' έκανε να θέλω να το "προπαγανδίζω" με κάθε ευκαιρία. Ο λόγος για το Shantae, ένα πρώτης τάξεως platform που αναπτύχθηκε από την WayForward Technologies κι εκδόθηκε από την Capcom το 2002. Με διαφορά αποτελεί από τα καλύτερα παιχνίδια για Gameboy Color (κι ένα από τα καλύτερα που 'χω παίξει ποτέ μου) τ' οποίο όχι μόνο έσπρωχνε στα όρια της εν λόγω κονσόλα αλλά είχε και κορυφαίο gameplay. Δυστυχώς πέρα από το γεγονός ότι βγήκε μονάχα στην Αμερική κυκλοφόρησε ένα χρόνο μετά το λανσάρισμα του Gameboy Advance όπου κι ο περισσότερος κόσμος έστρεψε την προσοχή του. Γι' αυτόν τον λόγο όχι μόνο θεωρείται από τα πιο υποτιμήμενα παιχνίδια για το Gameboy Color (σημειωτέον είχε τις καλύτερες κριτικές τότε) αλλά κι από τα πιο σπάνια. Αν θελήσετε να το παίξετε σε emulator σας σημειώνω ότι σε αρκετούς emulator όπως το VisualBoyAdvance παίζει χάλια οπότε δοκιμάστε emulators όπως το bgb.

                  Περισσότερα για το παιχνίδι διαβάστε στα παρακάτω links:
                  If you’ve played all the blockbuster games on the Game Boy already and need to dig into the lesser-known-but-equally-exciting games, this is the guide for you.   I know a lot of people have been waiting a while for this guide, but we wanted to take the time to find some real gems for you.  I’ve […]

                  As the first installment of my Games That Pushed the Limits: Portable Edition, I chose to take on the games for both the original Gameboy and the Gameboy Color. While most of the games that I cover in this piece are only playable on the more powerful Gameboy Color (The processor is twice as fast […]


                  Το ευτύχημα της ιστορίας; Mέσα σε λίγες μέρες θα κυκλοφορήσει και το πολυαναμενόμενο sequel για το DSi:
                  - Anime based on videogames list -

                  Comment


                  • #39
                    sacrifice ->


                    messiah ->


                    Τα ειχα και τα 2 "δωρο" απο μια υλοποιηση της geforce 3 της asus, διαφορετικα δεν υπηρχε περιπτωση να τα δοκιμαζα, 11-12 χρονων ειμουνα, οτι επαιρνε κατω απο 9/10 στα review δεν το επαιρνα ουτε πειρατικο για 2 χιλιαρικα :S

                    Θα εβαζα και τα MDK αλλα δεν ειχα ποτε "προσωπικη" επαφη με αυτα, μονο τα screenshot του GAMES κοιταγα στους οδηγους στρατηγικης του και φανταζομουνα ποσο γαματα θα ηταν να επαιζα κιολας

                    Πραγματικα η καινοτομια στο gameplay εχει παει περιπατο, τοσα χρονια sequel απο δοκιμασμενες συνταγες μας σερβιρουνε και με το που παει καποιος να δοκιμασει κατι καινουργιο αμεσως πεφτει το θαψιμο απο στενομυαλους casual και λαδωμενους reviewer ( * γκουχ * γκουχ IGN και ασταματητο γλυφομουνοι οποτε βγαζει η rockstar παιχνιδι ). Αν αυτα τα παιχνιδια βγαινανε σημερα και οχι πριν 10 χρονια θα τρωγανε το τετραπλασιο κραξιμο και ας μην εχει κυκλοφορησει ποτε τπτ παρομοιο με αυτα. R.I.P Shiny

                    Comment

                    Working...
                    X