Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey στο YouTube

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gamers Odyssey στο YouTube

    Το σκέπτομαι καιρό τώρα και με αφορμή κάτι videos που έχω σκοπό να φτιάξω (αν τα καταφέρω) για Mega Drive και Super Nintendo, είπα να κόψω αντιδράσεις στο forum. Κάποια παιδιά, όπως ο Scatman και ο Ground, ξέρω ότι ασχολούνται με videos. Γενικά, σαν ενδιαφέρει η προοπτική να δημιουργήσουμε ένα channel στο YouTube όπου και θα μπορούμε να έχουμε μαζεμένες όλες τις δημιουργίες των μελών που αφορούν τα videogames; Συν βέβαια ό,τι videos έχουν να κάνουν με τη κοινότητα από forum meetings πχ.

    Για πείτε καμιά γνώμη.
    Προσωπικά θεωρώ ότι το YouTube, μέσα σ’ όλα, αποτελεί εν δυνάμει εργαλείο για να βγούμε σιγά σίγα προς τα έξω. Δε γνωρίζω κάποια άλλη αντίστοιχη, ελληνική, κοινότητα να το έχει δοκιμάσει (έξαλλου τα περισσότερα forums ανήκουν σε επαγγελματικά sites) και θεωρώ ότι θα μπορούσαμε να ωφεληθούμε από κάτι τέτοιο.
    0
    Ναι
    0%
    0
    Οχι
    0%
    0
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

  • #2
    Originally posted by Loggo View Post
    Το σκέπτομαι καιρό τώρα και με αφορμή κάτι videos που έχω σκοπό να φτιάξω (αν τα καταφέρω) για Mega Drive και Super Nintendo, είπα να κόψω αντιδράσεις στο forum. Κάποια παιδιά, όπως ο Scatman και ο Ground, ξέρω ότι ασχολούνται με videos. Γενικά, σαν ενδιαφέρει η προοπτική να δημιουργήσουμε ένα channel στο YouTube όπου και θα μπορούμε να έχουμε μαζεμένες όλες τις δημιουργίες των μελών που αφορούν τα videogames; Συν βέβαια ό,τι videos έχουν να κάνουν με τη κοινότητα από forum meetings πχ.
    .

    Thank you
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Ε εσύ δε κάνεις videos, εσύ κάνεις τέχνη.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #4
        Πάντως και κάτι σε μορφή podcast που συζητούσαμε δε θα ήταν κακό.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #5
          Ναι και αυτό ήθελα να το ρίξω στο τραπέζι, μάλιστα ήμουν έτοιμος να στείλω PM στον Sub για το θέμα μιας και ήταν δική του ιδέα, για να περιγράψει πως το σκέφτεται το πράμα. Sub αν βλέπεις κανε το ανάλογο Thread.

          Ο DJ ψήνεται πολύ πάντως.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #6
            Προσωπικα οχι απλως ψηνομαι, αλλα εχω λιωσει να ακουω τα παντα απο τα καλα podcasts των 1up, Eurogamer, GameTrailers και παλαιοτερα το υπερτατο Game Theory. Ετσι το μελετησα το ζητημα και ξερω τι ακριβως χρειαζεται ωστε να οργανονουμε μια φορα την εβδομαδα ή δυο ενα podcast.

            Ασε που εχει μαλλιασει η γλωσσα μου εδω και πανω απο 1 χρονο για αυτο. Πλεον ψηνω και την πιο "οργανωμενη" μερια, το Authority, για κατι τετοιο.

            Βεβαια αυτο δεν λεει και τιποτα για το δικο μας, το οποιο μπορει να ειναι παρεηστικο (οπως πρεπει να ειναι ενα podcast imo) και χαβαλεδιαρικο, χωρις βεβαια να του λειπει η σοβαροτητα.

            Ολα αυτα βεβαια σαν ιδεες ειναι πολυ ομορφες, απλα καλο θα ηταν να μπαιναν και σε ενα γενικοτερο πλαισιο, εναν κοινο τοπο οπου θα μπορει καποιος να βρει τα παντα. Αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #7
              Egw paidia kserete pws eimai mesa, eksalou giafto ksekinhsa na kanw gaming videos (oti mporw dhladh).
              Aplws tha hthela na mhn yparxei megalh piesh xronou sxetika me ta videos.
              Oti thelete.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #8
                Τεχνικα πως γινεται κατι τετοιο; Μπορουμε να μιλαμε απο μακρια πχ μεσω team speak και να το καταγραφουμε ταυτοχρονα;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Mporw sigoura na grapsw thn dikh mou fwnh, alla den exw prospathisei na grapsw ton allon.

                  Mporoume omws na grafoume o kathenas thn dikh tou fwnh se mia synomilia kai meta na enwsoume ola ta kommatia hxou se ena.

                  Thelw ligo peiramatismo prin mporesw na panthsw se afto
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #10
                    Μπορείτε σίγουρα να μιλάτε π.χ. στο Ventrilo και να καταγράφετε όλη την συνομιλία. Έχω Ventrilo server άρα είμαι 100% σίγουρος. Άμα θέλετε σας τον δίνω να πειραματιστείτε.

                    Comment


                    • #11
                      Ok to programma to exw kai egw, mallon etsi tha to kanoume.
                      Aplws den tha exoume eikona
                      Alla mporoume na vrethoume me kapoion gia eikona.
                      Poios filoksenei to savvatokyriako?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #12
                        Skype και εγγραφη σε mp3. Απλως γνωμη μου ειναι οτι, εαν κανουμε ενα podcast, θα πρεπει να ειναι και οργανωμενο, με θεματολογια καθε φορα κλπ χωρις απαραιτητα χρονικο οριο.

                        Εαν θελετε να δειτε τι εχω περιπου στο μυαλο μου, δειτε τα Retronaughts και Active Time Babble στο www.1up.com
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #13
                          Καλα σε πρωτη φαση ας κανουμε καποια πειραματα, κανονιστε με ποιο προγραμμα θα μιλησουμε, ας μαζευτουμε καμποσα ατομα και ξεκινωντας εστω και με ασυναρτησιες πιστευω θα βρουμε σιγα σιγα το δρομο μας.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Ειμαι μεσα για videos και οτιδηποτε αλλο.. Καλο θα ηταν ενα καναλι και να γινονται εκει add videos αν ειναι εφικτο. Και το podcast καλη ιδεα

                            Comment


                            • #15
                              Ναι γιατί όχι?

                              Videos αλα blog μου ακούγεται εξαιρετική ιδέα. Δλδ, Gaming απόψεις, συζητήσεις, vid reviews κτλ
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment

                              Working...
                              X