Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Gamer's Odyssey Podcast: Alpha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re Solid den eipa na to anevasoume Youtube, den ginetai alwste me 11 lepta xroniko perithorio...

    Egw rwthsa ean yparxei kanena site pou na kanei host podcasts, opws to youtube videos.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #17
      Δεν εχω υποψη μου κατι τετοιο δυστυχως. Ειδα ομως οτι με το που εβαλε ο Τιτος το δικο του upload, φορτωσε με την μια και ο player κατω αριστερα στον Μοζιλλα. Επειδη δεν εχω ιδεα απο αυτη την περιπτωση, εαν ξερει καποιος κατι, ας το πει, γιατι δεν ειναι καθολου ασχημη ιδεα.

      Ground εχω δει ομως και βιντεακια 50λεπτα και πανω στο Youtube. Φανταζομαι οτι αυτο θελει ειδικη αδεια;...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #18
        Άκουσα το υλικό (πέρασα επί τροχάδην τα τμήματα του Splinter cell γιατί δε με ενδιέφεραν καθόλου) και να κάνω κάποια σχόλια.

        Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια για τον κόπο σας. Τεχνικά δεν έχω κάποιο παράπονο πέρα από τα κοψίματα/χασίματα στον ήχο, που μάλλον οφείλονται στο Skype. Όσον αφορά τη μουσική, θα την ήθελα λίιιγο πιο ψηλά και να υπάρχουν ενδιάμεσα μουσικά διαλείμματα με μουσική σχετική με το θέμα σας. Στο περιεχόμενο, τα πήγατε πολύ καλύτερα όταν είχε περάσει το αρχικό άγχος και κύλησε πιο αβίαστα η κουβέντα. Μου άρεσε κι εμένα πολύ το ότι δε μπήκατε στη λογική του review ή της πλήρους κάλυψης, αλλά ήταν καθαρά κουβεντούλα. Αυτό που δε μου άρεσε τόσο ήταν το ότι κάπου χαθήκατε με τη θεματολογία σας. Σαν πρώτη φορά κανείς δεν έχει απαιτήσεις, αλλά αν είχατε περιοριστεί μόνο στα Halo ή μόνο στα Splinter Cell το τελικό αποτέλεσμα θα ήταν πιο συνεκτικό.

        Οπότε λοιπόν πέρα από τη χρήση της μουσικής δεν έχω να παρατηρήσω ή να προτείνω κάτι σημαντικό. Σαν πρώτη απόπειρα είναι πολύ ανώτερο από αυτό που θα περιμέναμε όλοι μας, και περιμένουμε ακόμα περισσότερα την επόμενη φορά!
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #19
          Το ψάχνω για podcast hosting.

          Αυτό που δε μου άρεσε τόσο ήταν το ότι κάπου χαθήκατε με τη θεματολογία σας. Σαν πρώτη φορά κανείς δεν έχει απαιτήσεις, αλλά αν είχατε περιοριστεί μόνο στα Halo ή μόνο στα Splinter Cell το τελικό αποτέλεσμα θα ήταν πιο συνεκτικό.


          Η αλήθεια είναι πως ξεκινήσαμε μονάχα για δοκιμή, και μετά αρχίσαμε να γουστάρουμε και έτσι βγήκε ολόκληρο, και τελείως συνειρμικά.

          Comment


          • #20
            Τιτε, οπως ειπα και πριν, πραγματικα ΤΙΠΟΤΑ δεν ηταν προκαθορισμενο. Ειπαμε να το κανουμε και απλα κουβεντιαζαμε.

            Η αληθεια ειναι οτι εγω εχω καποια πειρα παραπανω στο θεμα, διοτι εχω κανει και ραδιοφωνο πιο μικρος, οποτε θεματα ροης, χασιματος, κενων κλπ τα ξερω. Εαν δεις τα παραπανω ποστ μου θα καταλαβεις το τι εχω στο μυαλο μου.

            Στο θεμα της μουσικης, ειναι καλυτερα να παιζει background σε αυτο το επιπεδο στην κουβεντα αντι για καθολου, διοτι το Skype καμια φορα χανεται πισω απο το mp3. Κοινως δεν ημουν τοσο σιγουρος για τα επιπεδα της, και λειτουργουσα αποκλειστικα με το αφτι μου σε αυτο το θεμα.

            Μεχρι να καταληξω σε μια βασικη ροη - προγραμμα - δομη, θα κοιταξουμε να κανουμε λιγο πιο συχνα podcasts, μεχρι το κανονικο πρωτο επισημο το οποιο θα ειναι ολοκληρωμενο και απο πλευρας ροης προγραμματος και απο πλευρας μουσικης. Υπομονη, τα εχω ολα κανονισμενα!!!χαχα!!

            Ευχαριστουμε δια την γνωμην σας!
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #21
              Egw pistevw oti h mousikh htan se kalo epipedo, alla nai tha htan wraia na diakopteis anamesa se themata gia na vazeis kana lepto apo ena mousiko kommati.

              To Animeplanet exw thn entypwsh pws exei player sto forum gia ta podacasts tous, anarwtiemai an mporoume na kanoume to idio.
              Tha rwthsw kapoion apo ekei na mou pei leptomeries.

              P.S: Palia yphrxe mia moda sto youtube gia na vazeis oshs diarkeias video thes alla den pianei pleon, twra an to kanoun akomh kapoioi nai to kanoun me sxetikh adeia.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #22
                Λοιπόν παλικάρια όπως είπα και στον Κώστα στο MSN , πέρασα πολύ ωραία ακούγοντάς σας και από την αρχή δημιουργήσατε ένα ωραίο παρείστικο κλίμα (μιλόντας για γκόμενες κτλ) , το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος.

                Τα αρνητικά που επισήμανα είναι τα εξής :
                1)Η background μουσική δεν ακουγόταν όπως θα ήθελα
                2)Ο φίλος Rapha σε κάποιες στιγμές δεν ακουγόταν καλά
                3)Δεν μου άρεσε η ανάλωση αρκετής ώρας (imo) σε ένα demo
                4)Κράξιμο στα Halo , ρε rapha ? Δεν το περίμενα από εσένα

                Συνεχίστε και να μεγαλώνει σιγά-σιγά η παρέα ;)

                Comment


                • #23
                  Mε βάση τις φωνές ο Dj μοιάζει με 18 χρονών και ο Raphael με 40.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #24
                    Καμια σοβαρη αποψη εχεις να μας πεις ή να αρκεστουμε στο χιουμορ;
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • #25
                      Kαλοί ήσασταν απλώς μου έκαναν εντύπωση οι φωνές Επίσης εσύ Dj ακουγόσουν αρκετά πιο καθαρά.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #26
                        Κανε ενα κοπο να διαβασεις απο την αρχη το θεμα, θα καταλαβεις τι παιχτηκε με τις φωνες και την ποιοτητα του ηχου. ;)
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #27
                          Ρε Κώστα ξέρεις πόσο σε αγαπώ...

                          Αλλλλά i cant restist making fun of it
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #28
                            Η πιο σοβαρη κριτικη που ακουσα ολη μερα: εισαι Σαλλλλλλλονικιος!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ!!!!!
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • #29
                              Αδέρφια για πρώτη προσπάθεια σας βρίσκω εξαιρετικούς! Παρότι είχατε οργανωθεί ελάχιστα και δεν υπήρχε έτοιμη θεματολογία πήγατε πολύ καλά.
                              Κώστα ακουγόσουν πεντακάθαρα και εκτός αυτού ήσουν άνετος λες και ασχολείσαι με podcast χρόνια. Γενικά έδινες την αίσθηση ότι είχες βγει με την παρέα για καφέ και έλεγες αυτά που ήθελες και όχι έναν έτοιμο και προσχεδιασμένο λόγο.
                              Ραφαέλε στην αρχή μου φάνηκες κάπως σφιγμένος αλλά στην πορεία έστρωσες! Στρώσε μία και το μικρόφωνο σου και θα είσαι κυριλέ. Οκ είπες κάτι νουμπιές στο τέλος που με έκαναν να θέλω να παρέμβω στην κουβέντα αλλά σε συγχωρώ. (προφανώς ήσουν πιωμένος!)
                              Καλή η αρχή λοιπόν αλλά εννοείται πως η συνέχεια πρέπει και μπορεί να είναι καλύτερη. Δλδ να έχετε κάποια έτοιμα θέματα (και να μην λέτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι) να μην βάζετε μουσική από μουφοπαίχνιδα (τύπου FF) και φυσικά να συμμετάσχουν περισσότερα άτομα.
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • #30
                                Ραφαέλε στην αρχή μου φάνηκες κάπως σφιγμένος αλλά στην πορεία έστρωσες!


                                Σ' αυτό το podcast ήμουν πολλά, αλλά η αλήθεια είναι πως σφιγμένος δεν ήμουνα. Ειδικά από την αρχή που πρωτομίλησα στον Solid ένιωσα μία έντονη αίσθηση οικειότητας.

                                να μην βάζετε μουσική από μουφοπαίχνιδα (τύπου FF)


                                Του το' λεγα αυτό, του 'λεγα να βάλει από 'κάνα Halo αλλά...

                                Τέλος πάντων, πέρα από μία απότομη αρχή (πριν καλά καλά την εισαγωγή) και ένα πολύ απότομο τέλος, καθώς και χαμηλή ποιότητα στη δικιά μου φωνή και έλλειψη συνοχής στη συζήτηση, νομίζω πως ήταν αρκετά καλό. Όσο για την έλλειψη συνοχής που είπα, δεν το καταλογίζω απαραίτητα ως αρνητικό, ήταν περισσότερο μία γενικότερη συζήτηση παρά ένα podcast με προσανατολισμένο και συγκεκριμένο ζήτημα.

                                Comment

                                Working...
                                X