Announcement

Collapse
No announcement yet.

YouTube Channel: New Upload

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στειλτου μηνυμα στο facebook, εκει ειναι συνεχεια
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Nai paidia sorry re den eixa dei to post katholou.
      Deus opote theleis man steile mou sto FB na sou dwsw kwdikous kai na sou pw etsi poio live ti na kaneis, den einai dyskolo mporeis na ta anevaseis kai esy.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Όταν έπεσε το GO, αποφάσισα να ανεβάσω 2-3 βιντεάκια Rayman Legends σε Daily Challenge. Επειδή δεν μου δόθηκε ποτέ η ευκαιρία να ποζεριάσω, το κάνω με καθυστέρηση 1,5 χρόνου, σιγά το πράμα



        Το συγκεκριμένο challenge, είναι "as far as you can get". Μπορεί θεωρητικά να φτάσει άπειρο, όμως υπάρχουν διάφορα random generated glitches που σου κόβουν τον δρόμο κάθε μερικά χιλιόμετρα. Αν τώρα είσαι αρκετά καμμένος, μαθαίνεις και πώς να αποφεύγεις τα glitches αν και όποτε σου βγουν στον δρόμο. Στην συγκεκριμένη πίστα (Living Dead), αυτά εμφανίζονται κατά κύριο λόγο, τυχαία, κάποια στιγμή μετά τα 10 χλμ, επομένως δεν μπορώ να κάνω επίδειξη αυτών, αφού ψοφάω στα 9,6 χλμ.

        HIGHLIGHTS (αφού από ένα σημείο και μετά, το βίντεο καταντάει μονότονο αν απλώς βλέπεις )
        • 2:28. Επειδή στην αρχή βαριέμαι, κάνω χαζομάρες, όμως γλίτωσα δεξιοτεχνικά μία κοτρόνα που ήλθε κατά πάνω μου. Λίγες φορές έχω καταφέρει να με πλακώσει και να της ξεφύγω.
        • 2:40. Ύστερα από ένα σημείο και μετά, σταματάνε να εμφανίζονται εύκολα patterns, και επαναλαμβάνονται τα παλούκια. Αυτό είναι το συγκεκριμένο σημείο.
        • 3:22. Ήθελα να κάνω τον Ταρζάν, και παραλίγο να με φάνε οι φωτιές και να έχανα από χαζομάρα.
        • 4:57. Πάτησα το hit μερικά frames αργότερα, με αποτέλεσμα να χτυπήσω πάνω στην κολόνα και να χάσω επιτάχυνση, όμως την έβγαλα την άκρη
        • 9:59. Εδώ είναι μία παγίδα (σκόπιμη, όχι glitch), που εμφανίζεται πολύ σπάνια, με σκοπό να σταματάει παίχτες από το διαμαντένιο, δηλαδή το ΤΟΡ 1%. Εδώ βέβαια εμφανίστηκε στα 8 χλμ που είχα ήδη το διαμαντένιο στο τσεπάκι, όμως και πάλι. Εν ολίγοις, αν δεν κάνω βουτιά και συνεχίσω όπως με πετάξει το ελατήριο, πέφτω στο κενό και φτου κι απ' την αρχή.



        Αυτά νομίζω. Έχουμε βάλει κι άλλα δύο, ίσως να κάνω commentary κάποια άλλη φορά. Απλά επέλεξα αυτό επειδή είχε τις περισσότερες προβολές (σχεδόν 400, γινόμεθα διάσημοι )

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Αποφάσισα να πιάσω το Sonic CD επιτέλους και δεν περίμενα να είναι τόσο καλό!

          Έπαιξε ρόλο και το ότι το έφτιαξε o Christian Whitehead, οπότε δεν μιλάμε για ένα απλό port, η δουλειά που έχει κάνει στα menu, videos και μουσική, μαζί με την υποστήριξη 16:9 και φίλτρων απεικόνισης συνθέτουν ένα solid game που σε προδιαθέτει να το παίξεις, αντιθέτως με τα original roms που δείχνουν πολύ πιο εύκολα την ηλικία τους. Ένα από αρνητικά του τίτλου νομίζω είναι τα "μονότονα" - όχι τόσο ζωντανά χρώματα.

          Έκανα και ένα GO video με τον "κλασσικό" αγώνα με τον metal sonic, που δίνει achievement αν τον κερδίσεις χωρίς να χτυπηθείς. Στο description του βίντεο αναφέρω ένα tip να το καταφέρεις, δηλ. να προσέχεις να τον αποφεύγεις όταν συναντάς τα καρφιά, γιατί τότε συνήθως σου επιτίθεται.

          Last edited by Ryu_gr; 16-06-2017, 02:17 AM.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Ηθελα να ρωτησω αν μπορω να συνδραμω και εγω καπως στο καναλι μας, γενικα κανω πολυ συχνα recording μεσω του ps4 και εχω ανεβασει καποια απο αυτα και στο προσωπικο μου καναλι ωστοσο θα προτιμουσα αφου εχουμε μεσω του site gaming καναλι να εκανα τα uploads εκει (για να υπαρχει και κινηση). Αυτη τη στιγμη εχω μια σειρα απο ετοιμα πραγματα, δυστυχως ωστοσο εχω σβησει το μεγαλυτερο ποσοστο του υλικου μου λογω ελλειψης χωρου στο ps4 (πχ ειχα αρκετο pvp απο το destiny το οποιο δεν υπαρχει ποια) ωστοσο εχω ενα πολυ ωραιο pvp απο bloodborne και καποια boss fights απο ds3 που μπορουν να ανεβουν.

            Γενικα παντα κανω record απο τα παιχνιδια που παιζω και μου αρεσει το editing του ps4 μεσω share factory καθως ειναι πολυ εργονομικο οποτε θελω να πω οτι ακομα και αν εχω σβησει το μεγαλυτερο ποσο του υλικου μου στο μελλον θα υπαρχει νεο απο πιο προσφατα παιχνιδια. Ο λογος που δεν το ειχα αναφερει μεχρι τωρα ειναι πρωτο επι δεν το ειχα σκεφτει δευτερο οτι παλιοτερα επρεπε να στειλεις το βιντεο στον Ground και με τις αρχαιες συνδεσεις που ειχαμε τοτε δεν ειχα μπει στη διαδικασια.

            Το μονο που πρεπει να τσεκαρω ειναι το transfer των video απο το ps4 στο pc μεσω usb (να δω πως δουλευει γιατι δεν το εχω ξανακανει) μιας και μεσω ps4 μπορω να κανω direct upload μονο στον δικο μου λογαριασμο.

            Anyway δειτε το και αν μπορειτε να μου δωσετε προσβαση στο καναλι θα μπορεσω να συνδραμω σχετικα συχνα υποθετω.

            Comment


            • Πολύ καλή η ιδέα του Νοοτο, θα με ενδιέφερε και εμένα καθώς έχω πολύ υλικό από διάφορα παιχνίδια, κυρίως Bloodborne και Final Fantasy XII.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Η φόρμουλα για να συνδράμετε άμα θέλετε νομίζω μπορεί να βρεθεί εύκολα. Από εκεί πέρα το ερώτημα που τίθεται είναι κατά πόσο έχει νόημα το upload από gameplay videos. Από όσα δείχνουν τα νούμερα του καναλιού, δυστυχώς ελάχιστο έως ανύπαρκτο. Οι πηγές πλέον για να πάρει ιδέα κάποιος από ένα game είναι άπειρες και video τέτοιου είδους αν δεν έχουν κάτι πολύ ιδιαίτερο πολύ σπάνια να περάσουν διψήφιο αριθμό views. Όχι φυσικά ότι υπάρχει πρόβλημα να το κάνετε άμα θέλετε, απλά να ξέρετε ότι μάλλον θα είναι χάσιμο χρόνου.

                Comment


                • Ωραιος!!!

                  Τωρα κοιτα σε οτι αφορα τα views κλπ δεν διαφωνω καθολου, και στο δικου μου καναλι μονο τα video του ffXV εχουν 3ψηφιο και 4ψηφιο αριθμο απο views και μονο το κομματι απο τα piano videos που εκανα παλιοτερα εχει 5ψηφιο. Τα υπολοιπα δεν εχουν πανω 2ψηφιο. Απο την αλλη προσωπικα μου αρεσει να κανω capture και να ανεβαζω οποτε ας το κανω καλυτερα στο GO και ακομα και αν δεν τα βλεπει κανενας δεν με πολυ πειραζει .

                  Εγω σε πρωτη φαση εχω στο μυαλο μου pvp uploads ή optional bosses και υλικο απο rpgs κλπ. Απο κει και περα υπαρχουν φορες που ψηνομαι και για lets plays αλλα ας ξεκινησουμε προς το παρον με οτι υπαρχει αυτη τη στιγμη και βλεπουμε. Προσωπικα ξαναλεω, δεν με πειραζει να μην εχουν views τα videos, η ολη διαδικασια μου αρεσει ουτως ή αλλως + θεωρω οτι ειναι καλο το καναλι να εχει καποια κινηση (ποτε δεν ξερεις αν μπορει να δωσει κατι και αυτο).

                  Comment


                  • Το κανάλι έχει κίνηση και έχει βγάλει σε μεγάλο βαθμό τα έξοδα των 2 διαγωνισμών που κάναμε (ουσιαστικά πάει στον αυτόματο εδώ και χρόνια) από τα top 20 videos για τις κονσόλες. Πάντως από τη στιγμή που λες ότι γουστάρεις τη διαδικασία εννοείται ότι οποιοδήποτε video ανεβαίνει είναι ευπρόσδεκτο

                    Comment


                    • Έχει στο humble πακέτο με το vegas οπότε σκέφτομαι να το πάρω για να αρχίσω πάλι και τα τοπ 20 videos με απώτερο σκοπό να συμπληρωθεί η συλλογή. Λέω να ξεκινήσω με ps2 που είναι και το πιο εμπορικό αλλά επειδή δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με την κονσόλα θα εκτιμούσα αν μπορούσε κανείς να βγάλει μία ενδεικτική τοπ 20 λίστα πάνω στην οποία να πατήσω.

                      Comment


                      • Όπως είπα και πριν θα συνεισφέρω και εγώ ανεβάζοντας βιντεακια στο youtube όταν ευκαιρήσω - έχω πολλά ενδιαφέροντα- καθώς το βρίσκω εξαιρετική ιδέα. Επίσης, μπορούμε να τα ανεβάζουμε και να τα προωθούμε στο φατσοβιβλίο, κίνηση που πιστεύω θα αυξήσει τα view στο κανάλι μας και ίσως φέρει νέα μέλη στο φορουμ.

                        Sub zero αυτά πιστεύω πως είναι πολύ καλή λίστα για ένα top 20 play2 video. Να σημειώσω πως υπάρχουν πάρα πολλά που θα μπορούσαν να μπουν καθώς πρόκειται για μια κονσόλα που έχει από τις καλύτερες βιβλιοθήκες τίτλων -αν όχι την καλύτερη- όλων των εποχών.

                        Με τυχαία σειρά.

                        Final Fantasy XII
                        Kingdom Hearts II
                        Okami
                        Shin Megami Tensei Persona 4
                        Dragon Quest VIII The journey of the Cursed King
                        Jak 2
                        Gran Turismo 4
                        God of War 2
                        Devil May Cry 3
                        Metal Gear Solid 3 Snake Eater
                        Ico
                        Shadow Of The Colossus
                        Silent Hill 2
                        Rez
                        Ratchet and Clank 2
                        Prince Of Persia Sands Of Time
                        Sly Cooper 2
                        Resident Evil 4
                        Bully
                        Grand Theft Auto San Andreas
                        Last edited by Deus; 22-12-2017, 12:18 AM.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Ώραια λίστα, μάλλον κάπως έτσι θα την κάνω με μοναδική εξαίρεση το bully για να χωρέσω κανένα pes ή κάποιο fighting + to ff που μάλλον θα βάλω το Χ γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι το ποιο εμπορικό οπότε να αποφύγουμε ηλίθιο κράξιμο στα σχόλια από το κάθε μαλακισμένο

                          Comment


                          • Σχετικά με το ff έχεις κάποιο δίκιο.

                            Γενικά η γνώμη που τείνει να επικρατήσει είναι (βλακωδώς) πως μετά το 10 η σειρά έχει πεθάνει, αν υποστηρίξουμε πως το 10 είναι χειρότερο από το 12, παρόλο που ισχύει με τα 1000, θα πέσουν να μας φάνε.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Originally posted by sub_zero View Post
                              Ώραια λίστα, μάλλον κάπως έτσι θα την κάνω με μοναδική εξαίρεση το bully για να χωρέσω κανένα pes ή κάποιο fighting + to ff που μάλλον θα βάλω το Χ γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι το ποιο εμπορικό οπότε να αποφύγουμε ηλίθιο κράξιμο στα σχόλια από το κάθε μαλακισμένο
                              Καλά σοβαρολογείς;Το Bully δε θα βάλεις;
                              /can't facepalm enough.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Έχουμε ξεφύγει απτην εποχή της αθωότητας, εμπορικοί μέχρι και στα τοπ20 πλέον.

                                Comment

                                Working...
                                X