Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ποιο παιχνίδι έχετε παίξει περισσότερο από κάθ^

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ποιο παιχνίδι έχετε παίξει περισσότερο από κάθ^

    Βλέποντας το θέμα για το ποιο παιχνίδι είναι το αγάπημένο μας από όλα όσα έχουμε παίξει σκεφτόμουνα ότι το αγαπημένο μας παιχνίδι δεν είναι και καλά αυτό που έχουμε παίξει τις περισσότερες ώρες. Ποια λοιπόν είναι τα παιχνίδια που έχετε "κολλήσει" μαζί τους για εκατοντάδες ώρες;

    Εμένα τα 3 παιχνίδια που έχω παίξει περισσότερο είναι τα:

    Resistance: Fall of Man (600-700 ώρες περίπου )
    Final Fantasy VIII (250 ώρες περίπου)
    Advance Wars DS (200 ώρες περίπου)

  • #2
    Tetris.. δεν εχω ιδεα ποσες ωρες εχω παιξει και ουτε θελω να μαθω. Handhelds ftw.

    Προσπαθω να σκεφτω σε home consoles και pcs ποιο παιχνιδι εχω λιωσει πιο πολυ αλλα δε μου ερχεται κατι στο μυαλο...
    Αφηνοντας απ εξω σειρες ολοκληρες πχ ISS θα λεγα μαλλον το Diablo 2.. which is kinda sad.

    Comment


    • #3
      Diablo 2! (Απειρες ώρες περίπου ;) )

      Εdit: Γιατί sad ρε nooba xeno?? Μindless slashing ftw!!!
      I attack sharks
      when i smell them bleed
      I dont go swimming
      water just wants to be around me.

      Comment


      • #4
        ISSpro-PES(365μερες X 2 ωρες την ημερα μ.ο μεχρι να βγει το επομενο,καντε πραξεις )
        Dragon Quest 8(γυρω στις 200 ωρες γιατι το εφτασα ως ενα σημειο και το ξαναρχισα)
        Shadow of the colossus(το τερματησα 5 φορες,πηγα και στον ''μυστικο κηπο'')

        Το SOTC οχι τοσο για το συνολο των ωρων(δεν νομιζω να ηταν πανω απο 50)αλλα για τις αρκετες φορες που το τερματησα.

        Comment


        • #5
          Civilization 3 (πάνω απο 500 ώρες χαλαρά).
          WoW (γύρω στις 200 ώρες)

          Comment


          • #6
            Ta paixnidia pou exw asxolhthei perissotero sthn zwh mou einai ta Tekken kai Soulcalibur ta opoia metrane apeires wres eite eksaskhshs eite versus epi xronia, alla den mporw na ypologisw thn wra se afta moias kai pou den exoun mia arxh kai ena telos opws paixnidia allou eidous opws ta rpg as poume.

            Meta exoume to paixnidi pou exw paiksei kai exw teleiwsei perissoteres fores sthn zwh mou, to Final Fantasy VII to opoio exw teleiwsei panw apo 17 fores kai oles tis fores to roloi edeixne panw apo 170 wres.

            Telos to paixnidi pou asxolhthika mazi tou perissotero se 1 save mono (1 playthrough dhladh) einai sigoura to Disgaea stis 290 wres (gia enan xarakthra sta level 187.568) kai to Final Fantasy 10 akolouthei apo konta stis 268 wres.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #7
              to Final Fantasy VII to opoio exw teleiwsei panw apo 17 fores kai oles tis fores to roloi edeixne panw apo 170 wres.
              [/b]
              17 x 170 = 2890 ώρες!!! :blink: :blink: :blink: :wacko:

              Comment


              • #8
                More or less, den metrame ta resets....
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #9
                  Resident Evil 4 [Gamecube] 14 φορες και οταν με το καλο μπει το mod στο gamecube θα το τερματισω 1-2 ακομα. Ειχα πανω απο 10 ωρες στο καθε παιχνιδι.
                  Vampire the masquerade: Redemption [PC] πανω απο 30 φορες, υπηρχαν μερες (speedrun φυσικα) που το τερματιζα και 3 φορες για να απολαυσω το απιστευτο σεναριο και πλοκη του.
                  Diablo 1 [PC] Εχω το save απο το 1996 ως σημερα. 36 warrior / mage χτισμενος σιγα σιγα και προσεκτικα χωρις κωδικους και σαλτσες. Ειναι αγνωστο ποσες ωρες εχω πανω του 12 χρονια τωρα..
                  Ned Stark

                  A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                  It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                  A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                  In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                  Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                  Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                  Ειναι ο Getta Robo.

                  Comment


                  • #10
                    LMA Manager (το πρωτο) - Το παιχνιδι που με μυησε στο gaming managment. Απιστευα πολλες ωρες ειδικα στο διπλο...Δε ξερω ποσο χρονο του αφιερωσα, ειλικρινα...

                    Sega Rally - επαιζα καθημερινα 2 ωρες για 1-2 χρονια (εξαιρουνται οι πρωτες μερες οπου το ειχα αγορασει). Ο χειρισμος μου ειχε φτασει σε αδιανοητα επιπεδα...Οι κοντρες με φιλους ~που επισης γνωριζαν πολυ καλα~ κρινονταν στο ποιος θα επαιρνε τη στροφη λιγο πιο κλειστα. Για τρακα ουτε λογος...

                    Championship Manager (Football Manager)..υπαρχει εδω και χρονια στο σκληρο μου...δεν υπαρχει γυρισμος ουτε απεξαρτηση...

                    Pro Evolution 1 + 2 ... neever walk aloooone lol . No limit

                    Warlords Battle Cry 2 - Φοβερο strategy rpg, το οποιο τερματισα πανω απο 8 φορες με διαφορετικους warlords/. Η ολοκληρωση του απαιτουσε γυρω στις 50-60 ωρες. Αναλογα το χρονο που θα σου επαιρναν οι μαχες. Eιχα φτιαξει και δικο μου map...!

                    Αυτα/ No life
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #11
                      Melee με πάνω από 600 ώρες

                      RE4 (GC & Wii) γύρω στις 30 φορές τερματίστικε (κατά μέσο όρο 6 ώρες το κάθε Playthroug), + το Mercenaries και αυτό με την Ada.

                      Tetris, χωρίς να ξέρω ώρες.

                      Σίγουρα και το OoT παίρνει θέση, με 5-6 playthroughs.

                      Mario Kart 64, ΠΑΡΑ πολλές ώρες.

                      Soul Calibur ΙΙ είχα συμπληρώσει αρκετές, δεν θυμάμαι πόσες όμως.

                      Super Mario Land (για GameBoy), Super Mario Bros. , πολλές φορές και αυτά...

                      Υπήρχε και μια εποχή απόλυτου καψίματος, όταν πρωτοβγήκε το Lineage II, μαζί με 6 άτομα παρέα καιγόμασταν.... μπορεί το game αυτού καθέ αυτού να είναι gtp, αλλά στην παρέα ΟΛΑ παίζονται (και καίγονται)

                      Comment


                      • #12
                        Χμ..θα έλεγα ΟοΤ (δεκάδες φορές τερματισμένο),Μ64 ή ΜΜ, αλλά μια ματιά στα fps λύνει κάθε αμφιβολία.

                        Perfect Dark και
                        Halo 1 .

                        Έχω 23.000 kills στο multi του πρώτου,κι αν προσθέσω και τις ώρες του SP για πλήρη ολοκλήρωση (μαζί με easter eggs,cheat unlockings,πειραματισμούς κτλ.) θα έλεγα άνετα μπαίνουμε σε πολλές χιλιάδες ώρες.

                        Για το δεύτερο, από το 2002 μέχρι σήμερα παίζεται ακόμη, και θα συνεχίζεται για πολύ καιρό.
                        Co-op μόνο έχουμε εκατοντάδες ώρες και ξενύχτια με τον Ren.Από SP έχει τερματιστεί και στις 2 εκδόσεις άπειρες φορές...Πλέον στο καθησιό τερματίζεται στο legendary μέσα σε λίγες ώρες
                        NDS themes

                        Comment


                        • #13
                          Diablo 1 το οποί μαζί με το expansion του και σε κάθε επίπεδο δυσκολίας το έχω τελειώσει ουυυυ πάνω απο 60 ή 70 φορές.Μιλάμε κόλλημα και βαθύ.



                          Από κονσόλες

                          Virtua Fighter 2 και Soul Calibur 1 η έννοια της αυτοκαταστροφής.Δεκάδες,εκατοντάδες matches που ούτε που θέλω να θυμάμαι...

                          KotOR και Grandia 2 τα οποία ολοκλήρωσα 7 και 6 φορές το καθένα.

                          Halo 1 και 2 τα οποία ξεπέρασα πριν αρκετό καιρό το χιλιάρικο ωρών στο κάθε τίτλο και
                          τέλος επειδή μου έσπασε ο δίσκος και δεν ασχολήθηκα πολύ παίρνει μία θέση και το Halo 3 το οποίο δυστυχώς άντε να έχω φτάσει την 150 σε ώρες και 9 φορές το Campaign (η πρώτη με τον Boy).Βάλτε και ένα αξιόλογο αριθμό ωρών στο Live μιας και ήταν η πρώτη φορά που ασχολήθηκα και πάει όσο δεν πάει...

                          Comment


                          • #14
                            Den exw valei sthn lista mou MMORPGs giati elega pws den tha metrane...

                            Final Fantasy 11: Paizw 3 xronia, wres den krataei...
                            City of heroes: To exw parathsei poia, alla to epaiza gia 2 xronia gemata gemata.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #15
                              Λογικά Panzer Dragoon Saga (δε θα το έχω τερματίσει καμιά 30 φορές - κοντά- ;), FF XII (180 ώρες για πρώτη φορά), ε το VIII... Τέλος πάντων, εξαιρέσεις είναι αυτά, για μένα το ιδανικό είναι 50-80 ώρες. Το DQ VIII μου πήρε 105 .

                              Comment

                              Working...
                              X