Announcement

Collapse
No announcement yet.

Top 20 Nintendo 64 Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ότι και να πιστεύεις η γνώμη σου για το παιχνίδι δεν έχει καμία αξία.

    Μιλάς για παιχνίδια που δεν σου αρέσουν και δεν έχεις ασχοληθεί μαζί τους.

    Σα να λες πως πάει ένα αυτοκίνητο στο δρόμο χωρίς να τα έχεις οδηγήσει αλλά απλά να τα έχεις δει σε φωτογραφία ή να έχεις κάτσει στο κάθισμα του οδηγού.

    Αν δεν καταλαβαίνεις την όλη τραγικότητα σίγουρα δε θα σε πείσω εγώ.

    Nuff said.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Ground θα ειχες δικιο υπο αλλες συνθηκες αλλα νομιζω θυμασαι πως αντιδρας οταν καποιος μιλαει για παιχνιδια που δεν του αρεσουν και τα κραζει χωρις λογο και αιτια (βλ. FF, SC, Tekken κτλ) και τοτε εσυ εισαι αυτος που παιρνει το ρολο τον οποιο κατακρινεις τωρα και ειναι κατι που εχει γινει ουκ ολιγες φορες.

      Δε μπαινω για να την πω σε κανεναν, αλλα οταν αναλωνεστε στα ιδια και στα ιδια και απλα βλεπω να συνεχιζεται μια παραλογη αντιπαραθεση δε μπορω να μη μιλησω.
      Οποιος δεν το βλεπει/αντιλαμβανεται κακο του κεφαλιου του, μιας και δεν εισαι ο μονος με αυτη τη λογικη εδω σε αυτο το thread.

      Μπηκα για να γραψω 2 λογια για ενα thread στο οποιο σιγουρα ειχα 5 πραγματα να πω, αλλα με αυτα που ειδα το αφηνω για αλλη φορα, μπας και εχω περισσοτερη ορεξη τοτε...

      Comment


      • Tha eixes dikio xeno alla yparxoun merika pragmata pou den elaves ypopshn.

        Prwta prwta exw paiksei to paixnidi, den to eida stis fwtografies.

        Defteron exw pei polles fores oti ksekinhse ws asteio, den xreiazotan na parei sta sovara kaneis oti elega (peran tou oti anefera gia thn teleiws proswpikh mou gnwmh) oute zhtisa na ginei kati tetoio.

        Telos perimenes thn mia fora pou ekatsa kai eipa thn gnwmh mou gia ena game pou suckarei gia na mou thn peis?
        Otan alloi ekanan to idio se ekatommyria alla themata, eixa thn yposthriksh kanenos?
        Me eidate na vrizomai me ton Ramparter, ton Pilgrim kai allous otan lene ta FF moufopaixnida?
        Afto einai to tragiko sthn ypothesh oxi ta alla pou anaferete.

        Nuff said xeirokrothmata ktl ktl
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Πρωτον κι εγω στα παραδειγματα που ανεφερα ειχαμε να κανουμε με ατομα που ειχαν παιξει ορισμενα παιχνιδια, αλλα επειδη για τους λογους τους δεν τους αρεσαν (αυτο ειναι δεκτο), οπου τους δινοταν η ευκαιρια λεγαν ξανα και ξανα τα ιδια χωρις να προσφερουν κατι ουσιαστικο, αφου ουτως ή αλλως η αποψη τους ηταν γνωστη.

          Τωρα τα περι αστειου ή οχι ποσως με ενδιαφερουν, εγω βλεπω ενα thread το οποιο γαμηθηκε και ψοφησε για να το πουμε απλα να ξεμπερδευουμε.

          Comment


          • Otan mou deikseis ena topic sto opoio lew sta isia se enan pou exei paiksei to paixnidi pws den metraei h gnwmh tou sta sovara tote tha exeis dikio.

            Mexri tote an thes svhse olo to topic h ta asxeta mynhmata efoson se prosvaloun.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Σιγα μη σβησω τιποτα ή νιωσω προσβεβλημενος. Απλως ειπα να παρω θεση στο θεμα.
              Οσο για τα περι βαρυτητας γνωμης κτλ δε θα σταθω καν εκει, η ζημια αρχισε απο πολυ πιο νωρις.
              Στην τελικη αν θεωρεις τοσο βαρυ το οτι η γνωμη σου δεν εχει αξια, ας επαναδιατυπωσω εγω λεγοντας πως με τα επιχειρηματα σου ως τωρα σιγουρα δε μπορω κι εγω να πειστω για το οτιδηποτε ισχυριζεσαι, απλως μενω στο οτι αυτη ειναι η αποψη σου και το θεμα τελειωνει εκει.

              Comment


              • Poses fores tha prepei na pw oti den prospathw na peisw kanenan?
                Den xreiazetai kan na parete sta sovara thn gnwmh mou...
                Den zhtisa na me parete sta sovara, aplws petaksa ekei ti pistevw egw kai gia poio logo, den xreiazetai na kollate se mena, oute na eirwneveste omws.

                Apo ekei kai ystera whatever...
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Αλήθεια έχει παίξει κανείς από εδώ μέσα το Conker's Bad Fur Day; Το είχα παίξει σε εμουλάτορα πριν από αρκετά χρόνια και τα γραφικά του ήταν ένα σκαλί πάνω από οτιδήποτε άλλο υπήρχε στο Ν64. Τέλεια χρώματα, τέλειο animation, θολούρα μηδέν. Δυστυχώς είχε την χειρότερη κάμερα που έχω δει σε παιχνίδι (σε κάποιες φάσεις έριχνε σβούρες γύρω μου χωρίς κάποιον συγκεκριμένο λόγο).
                  Το παιχνίδι ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του. Υβρίδιο platform-adventure με απίστευτο κάφρικο χιούμορ. Δυστυχώς το έφαγε η μαρμάγκα γιατί βγήκε προς το τέλος του Ν64 και ενώ ήταν ένα κατά βάση παιχνίδι για ενήλικες απωθούσε τους εφήβους γιατί ο σκίουρος δε φαινόταν αρκετά badass (ασχέτως αν είναι).
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Το είχα παίξει σε εμουλάτορα πριν από αρκετά χρόνια και τα γραφικά του ήταν ένα σκαλί πάνω από οτιδήποτε άλλο υπήρχε στο Ν64. Τέλεια χρώματα, τέλειο animation, θολούρα μηδέν.
                    Και το Goldeneye,σε emulator,έτσι είναι
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Και το Goldeneye,σε emulator,έτσι είναι
                      Μπορεί, αλλά σε σχέση με Mario και Zelda που δεν είχαν και πολύ θολούρα όσο άλλα παιχνίδια το Conker μου φαινόταν πιο καθαρό. Goldeneye δεν έχω δει για να είμαι ειλικρινής.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Είχα δοκιμάσει το Conker remake στο Xbox. Εκτός από τις υπέρτατες γραφικάρες, είχα λιώσει από το γέλιο. Κάποτε θα το αποτελειώσω αυτό το παιχνίδι.

                        Comment

                        Working...
                        X