Announcement

Collapse
No announcement yet.

Top 20 Nintendo 64 Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by paixtis View Post
    Εδώ διαφωνώ.Έχει πολλά ποιοτικά παιχνίδια αν αναλογιστείς τη μικρή βιβλιοθήκη του.Είναι ίσως η πιο ποιοτική κονσόλα όλων των εποχών από άποψη ποιότητας των παιχνιδιών της σε σχέση με τη βιβλιοθήκη τίτλων πάντα.
    Tέτοιες μεγάλες δηλώσεις καλό είναι να γίνονται αφού έχουμε πλήρη γνώση της τότε αγοράς

    Dreamcast, 3DO, Saturn, PC Engine/CD, Neo-Geo/CD είναι μερικές απ'τις "σύγχρονες" κονσόλες ,με λίγα ~αγγλόφωνα~ παιχνίδια αλλά πολλές ποιοτικές επιλογές ... κι ας μη γεμίζουν το μάτι επειδή δε φέρουν το Sony ή Nintendo μπρος στην ονομασία τους.
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #32
      Εχουμε γεμισει fanboys εδω μεσα... GOD DAMN IT!
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #33
        Αν δε μπορούσε να μπει το Ocarina με το Majora's, δεν καταλαβαίνω γιατί μπήκε το Foldeneye με το Perfect Dark.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #34
          Πάντως εδώ μέσα μιλάμε συνέχεια για Nintendo fanboys, Halo whores και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, τελικά όμως αυτό με το οποίο έχουμε γεμίσει είναι GoldenEye haters. Απίστευτη αμφισβήτηση δέχεται εδώ μέσα αυτό το παιχνίδι.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • #35
            To exeis dei?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              Originally posted by Ground_zero View Post
              To exeis dei?
              Χμ, είναι αστειάκι πάνω στην κουβέντα που κάναμε τις προάλλες για τις ταινίες;

              Σε κάθε περίπτωση, το έχω παίξει, ναι.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #37
                Oxi kamia sxesh me tis taines.
                Sthn dikh mou periptwsh, peran tou oti den mou aresoun ta FPS ws eidos logw tou gameplay tous, den mporw me tipote na vlepw ta sygekrimena grafika (kai tou Nintendo 64 ws synollo, alla akoma xeirotera tou Goldeneye ta opoia pane na perasoun ws alithofanh).
                1000 Fores na vlepw gigantia pixels, para afta ta out of focus, kseplymena grafika.
                Gia na mhn anaferw kan to gegonos oti o titlos vasizetai se tainia pou exw dei kai ara oute se ypothesh mporei na me kairdisei.

                Me 2 logia einai ena apo ta xeirotera paixnidia pou exw katsei na paiksw pote mou.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #38
                  Πάντως εδώ μέσα μιλάμε συνέχεια για Nintendo fanboys, Halo whores και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, τελικά όμως αυτό με το οποίο έχουμε γεμίσει είναι GoldenEye haters. Απίστευτη αμφισβήτηση δέχεται εδώ μέσα αυτό το παιχνίδι.
                  Αν το λες για μένα αυτό, το αν είμαι hater ή όχι δεν έχει καμία σχέση με το γεγονός ότι το Goldeneye και το Perfect Dark είναι πολύ παρόμοια παιχνίδια και δε θα έπρεπε να υπάρχουν και τα δύο στη λίστα.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #39
                    Afta ta 2 einai paromoia games alla den einai to idio franchise.
                    Anyway o Loggo exei ekshgisei hdh se prwhgoumena top 20 me poio tropo dialegei ta games pou vazei sta Top tou, opote den xreiazetai na epanalamvanomaste pistevw.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #40
                      Όπως είπα και πιο πριν, ο περιορισμός έγκειται καθαρά στην ύπαρξη περισσότερων από έναν εκπροσώπους ανά franchise, είτε αυτό είναι το Zelda, είτε το Mario, είτε το Final Fantasy, εξαιρουμένων των spin offs φυσικά. Το Golden Eye με το Perfect Dark είναι δυο τίτλοι με τελείως διαφορετικούς πρωταγωνιστές, θεματολογία και setting, ενώ, σίγουρα, δε μιλάμε για εκπροσώπους ενός franchise.

                      Πέρα από το γεγονός ότι μοιράζονται τα ίδια, λίγο πολύ, mechanics πρόκειται για δυο διαφορετικούς και αυτόνομους τίτλους. Μια Top λίστα του Nintendo 64 χωρίς την ύπαρξη και των δυο θεωρώ ότι θα ήταν ελλιπείς.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #41
                        Όπως είπα και πιο πριν, ο περιορισμός έγκειται καθαρά στην ύπαρξη περισσότερων από έναν εκπροσώπους ανά franchise, είτε αυτό είναι το Zelda, είτε το Mario, είτε το Final Fantasy, εξαιρουμένων των spin offs φυσικά. Το Golden Eye με το Perfect Dark είναι δυο τίτλοι με τελείως διαφορετικούς πρωταγωνιστές, θεματολογία και setting, ενώ, σίγουρα, δε μιλάμε για εκπροσώπους ενός franchise.
                        Δικιά σου είναι η λίστα αλλά θεωρώ πως στο συγκεκριμένο έρχεσαι σε αντίθεση με τον εαυτό σου. Σχεδόν όλα τα άτομα που ξέρω θεωρούν το Perfect Dark συνέχεια του Goldeneye. Το ότι έχει άλλο όνομα δε λέει κάτι, στην ουσία είναι τίτλοι του ίδιου franchise. Η φιλοσοφία τους είναι πολύ πιο παρόμοια από το Ocarina με το Majora's.
                        ΥΓ. Δεν έχω κάτι με τα παιχνίδια (δεν το κρύβω πως δε μου αρέσουν τα FPS) ούτε μαζί σου.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #42
                          Όχι straier, δε λέω όχι έχεις κάτι μαζί μου, αυτό έλειπε κάθε φορά που υπάρχει μια διαφωνία να ετίθετο προσωπικό ζήτημα.

                          Αντίθετα, καταλαβαίνω πλήρως τι εννοείς, όπως κατανοούσα και την ένσταση του Ground και του Scatman για τα τρία fighting στο Saturn, άσχετα αν και στα δυο διαφωνώ. Τυπικά δεν ανήκουν στο ίδιο franchise κι από τη στιγμή που, έτσι κι αλλιώς, βάζω τον εν λόγω περιορισμό ο οποίος και, εκ φύσεως, αποκλείει τίτλους, θα ήταν υπερβολή αν ταυτόχρονα εξαιρούσα και τίτλους που τυπικά δεν ανήκουν στο ίδιο franchise, επειδή απλά μοιράζονται κοινά στη λογική τους.

                          Η σχέση του Golden Eye με το Perfect Dark δεν διαφέρει ιδιαίτερα από εκείνη που υπάρχει ανάμεσα στο πρώτο με το TimeSplitters, το Radiant Silvergun με το Ikaruga κοκ. Το Majora's με το Ocarina δε μπήκαν μαζί στη λίστα όχι λόγω της ομοιότητας τους, (ή οποία όπως, σωστά, λες είναι μικρότερη από εκείνη που συναντάμε ανάμεσα στα Perfect Dark και Golden Eye) άλλα επειδή αμφότερα ανήκουν στο ίδιο franchise, χωρίς κάποιο από τα δυο να αποτελεί spin off.

                          Συμφωνώ πάντως ότι, ειδικά, στη περίπτωση του Majora’s Mask μια τέτοια κίνηση, για ευνόητους λόγους, θα είχε λογική. Απλά όλες οι λίστες είχαν βγει με τον περιορισμό του «one game per franchise» εξαιρούμενων των spin offs (περιορισμό τον οποίο και θεωρώ σωστό εφόσον μιλάμε για Top-20), θα ήταν άδικο αν αντιμετώπιζα μια κονσόλα διαφορετικά.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #43
                            Εντάξει αν το πάρεις εντελώς τυπικά έχεις δίκιο, αν και ακόμα κι έτσι δυσκολεύομαι να το καταπιώ.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by straier View Post
                              Αν το λες για μένα αυτό, το αν είμαι hater ή όχι δεν έχει καμία σχέση με το γεγονός ότι το Goldeneye και το Perfect Dark είναι πολύ παρόμοια παιχνίδια και δε θα έπρεπε να υπάρχουν και τα δύο στη λίστα.
                              Δεν το λέω για κανέναν συγκεκριμένο, ένα γενικό κλίμα περιγράφω. Μου κάνει φοβερή εντύπωση γιατί γενικά δεν είναι παιχνίδι για το οποίο ακούς συχνά αρνητικά σχόλια.

                              Κατά τα άλλα, με κάλυψε ο Loggo, συμφωνώ με την λογική του αν κι εγώ θα έβαζα και δυο ή παραπάνω παιχνίδια από το ίδιο franchise σε μια τέτοια λίστα.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • #45
                                Μου κάνει φοβερή εντύπωση γιατί γενικά δεν είναι παιχνίδι για το οποίο ακούς συχνά αρνητικά σχόλια.
                                Egw apo thn allh menw poly ekplhktos gia to pws einai dynaton na arese se kapoion, akoma kai an goustarei trella ta FPS games.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X