Announcement

Collapse
No announcement yet.

SEGA Club: Για τους fans της SEGA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ορίστε και μια πολύ δελεαστική συλλογή.

    Για το 3ds θα κυκλοφορήσει συλλογή με όλα τα shinobi!

    To πακέτο θα περιλαμβάνει τα shinobi arcade,revenge of shinobi,shadow dancer,shinobi II kai shinobi III.

    Καλή φάση,θα το έχω στα υπόψιν όταν αποκτήσω 3ds.Μακάρι η τιμή να είναι σε λογικά πλαίσια,αν το κοστολογήσουν 50 ευρώ τότε fail.

    Shinobi coming to 3DS?http://www1.computerandvideogames.com/302876/news/shinobi-3ds-outed-by-cv/


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Νόμιζα ότι επρόκειτο για κάποιο teaser για καινούργιο Shinobi game, κρίμα. Ένα καινούργιο Shinobi βασισμένο στο έπος του Shinobi III σε XBLA/PSN και με HD sprites θα ήταν epic win.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment



      • FAIL!!1!!!1

        Comment


        • Αφιέρωμα στα Wonder Boy/Monster World:
          Μετά τα Zelda, Sonic, Mario η αγαπημένη μου σειρά σε 8-bit & 16-bit.

          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Ο τυπάς είναι καταπληκτικός! Τα videos του έχουν πολύ ενδιαφέρον!

            happyconsolegamer > angrynerd ;)
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Οντως ειναι πολυ καλος(εχω δει ολα του τα video) αλλα δεν υπαρχει λογος να συγκριθει με τον avgn μιας και ειναι πολυ διαφορετικοι(aka και οι δυο τα σπανε ).Γενικα εχει κανει ωραια αφιερωματα και εχει ξυπνησει και δικες μου αναμνησεις.

              Όσο για τα wonderboy το wonderboy in monster world ειναι το αγαπημενο μου στο master system. Εκπληκτικό παιχνιδι,με ειχε καθηλώσει μικρο.

              Comment


              • Xwris na thelw na gino grafikos, mou thimizei prezaki

                Comment




                • LOL, το Blue Stinger ήταν μούφα αλλά τέλος πάντων.

                  Άκυρο αλλά θυμήθηκα, μετά από αιώνες, τα groups του forum και είδα αυτό της SEGA χωρίς κανέναν μέσα. Από τη στιγμή που υπάρχουν SEGA fans εδώ, η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι ο Jedah δε το είχε κάνει public και επειδή έχει αποχωρίσει δε μπορούσε κάποιος να γίνει μέλος. Το ξαναέφτιαξα λοιπόν οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε.

                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Ti les re Blue stinger rulez
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Ρε ήταν καλό το Blue Stinger! Και το Carrier! Χαχαχα τι λιώσιμο θέε μου... Και σε τι παιχνίδια. Εντάξει μετά ήρθε βέβαια το Code Veronica και έσβησε τα πάντα απ'το χάρτη. Dreamcast Rocks!
                      sigpic

                      Comment


                      • Nai den katalavainw kai emena mou arese poly to Stinger pantws.
                        Vazame kai pseftikh hmeromhnia sto Dreamcast gia na einai xristougenna!
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Ναι, ειδικά εκείνο το επικό collision detection που, ανεξαρτήτως από το αν χτύπαγες τους εχθρούς, έκανε τις μάχες απρόβλεπτες, έδινε σωστές horror διαστάσεις στον τίτλο.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Originally posted by Loggo View Post
                            Ναι, ειδικά εκείνο το επικό collision detection που, ανεξαρτήτως από το αν χτύπαγες τους εχθρούς, έκανε τις μάχες απρόβλεπτες, έδινε σωστές horror διαστάσεις στον τίτλο.
                            Χαχαχα! Κι αυτή η κάμερα ρε γμτ, αχ αυτή η κάμερα.... Σκηνοθεσία με "άποψη"
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by deus_d0pe View Post
                              Ρε ήταν καλό το Blue Stinger! Και το Carrier! Χαχαχα τι λιώσιμο θέε μου... Και σε τι παιχνίδια. Εντάξει μετά ήρθε βέβαια το Code Veronica και έσβησε τα πάντα απ'το χάρτη. Dreamcast Rocks!
                              QFT!!!

                              και μενα μου αρεσε το blue stinger το τελειωσα και δυο φορες παρακαλω μεχρι που βγηκε η θρησκεια το veronica βεβαια και πεσανε τα σαγονια στο πατωμα, φοβερες αναμνησεις απο το dreamcast λιγες (σχετικα με αλλες κονσολες) αλλα καλες

                              Comment


                              • Τρελή καλτίλα το stinger. Τα παλικάρια στο Αγγλικό Sega Saturn Magazine είχαν αφηνιάσει. Η κάμερα στο jp είναι pre-planned αλα code veronica. Αυτό άλλαξε στην Αμερικάνικη και την Ευρωπαϊκή έκδοση που έγινε 3ου προσώπου. Εμένα μου ψιλοάρεσε και το Alone in the dark. Ήταν αρκετά ατμοσφαιρικό.

                                Comment

                                Working...
                                X