Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    egw to exw termatisei mono mia etsi perimenw na to termatisw kai sto 3DS

    Comment


    • #62
      Ένα remake του Majora’s Mask στο 3DS πραγματικά θα ήταν λουκούμι τόσο για σημαντική μερίδα κόσμου, όσο και για τον ίδιο τον τίτλο, καθώς θα του έδινε τη καλύτερη «δεύτερη ευκαιρία» που θα μπορούσε να υπάρξει. Μιλάμε πάντως για launch title κι, όπως είναι λογικό, άλλη δυναμική έχει το ένα κι άλλη το άλλο στη προσπάθεια να σπρώξει κονσόλες.

      Όπως και να χει, για να είμαι ειλικρινείς, όσες φορές και να χω τελειώσει το Ocarina of Time, ένα remake του δε με αφήνει ποτέ ασυγκίνητο. Βέβαια, από την άλλη, θεωρώ ότι ένα remake του συγκεκριμένου τίτλου θα έπρεπε να γίνει υπό διαφορετικές συνθήκες και με διαφορετική λογική, αλλά τέλος πάντων.

      Αυτό που μου κάνει εντύπωση πάντως, απ’ όσα έχω δει μέχρι στιγμής τουλάχιστον, είναι η σημαντική τεχνική διαφορά που φαίνεται να υπάρχει ανάμεσα στο OoT και άλλους 3rd Party τίτλους, όπως το Resident Evil, το Dead or Alive ή το Metal Gear Solid πχ. Η διαφορά που παρατήρησα ήταν, σχεδόν, αυτή μιας ολόκληρης γενιάς hardware, με το Ocarina να μου θυμίζει τα playthroughs στον Project 64 (ανώτερο βέβαια) και το Resident Evil, για παράδειγμα, να δείχνει πράγματα που 9 στα 10 games του Wii δεν έχουν κάνει ακόμα.

      Δε ξέρω τι μπορεί να παίζει εδώ, αλλά κάθε άλλο παρά λογικό μου φαίνεται για 1st Party game.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #63
        Περισσοτερο θα το ελεγα port παρα remake, δε πηγαν να φτιαξουν το παιχνιδι εξαρχης για 3DS απλα το μεταφερουν αλλαζοντας κυριως μοντελα και textures.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #64

          Comment


          • #65
            Nintendo Q2 2011 Wii line-up (USA):

            Activision Transformers™: Dark of the Moon™ Stealth Force Edition June 14
            Deep Silver, Inc. Get Fit with Mel B Spring
            Disney Interactive Studios LEGO® Pirates of the Caribbean: The Video Game May
            Disney•Pixar Cars 2: The Video Game Summer
            Graffiti Entertainment, Inc. Reader Rabbit® Preschool April
            Reader Rabbit® Kindergarten April
            Reader Rabbit® 1st Grade April
            Reader Rabbit® 2nd Grade April
            Konami Digital Entertainment Karaoke Revolution Glee: Volume 2 Spring
            NAMCO BANDAI Games America Inc. ExerBeat™ April 26
            Nintendo Wii Play™: Motion June 13
            Mystery Case Files™: Dust to Dust™ June 27
            SEGA Thor™: God of Thunder May 3
            The Conduit™ 2 April 12
            THQ Inc. Rio April 12
            SpongeBob SquigglePants April 12
            Kung Fu Panda® 2 May 24
            Warner Bros. Interactive Entertainment Green Lantern: Rise of the Manhunters June 7
            Αρχιστε απο τωρα να βαζετε λεφτα στην ακρη.

            Οn a more serious note, να τι ερχεται και στο 3ds, οχι πως εκει τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα, αλλα λεμε τωρα:


            Activision Transformers™: Dark of the Moon™ Stealth Force Edition 3D June 14
            Aksys Games Localization, Inc. BlazBlue: Continuum Shift II May 24
            Crave Games Cartoon Network Punch Time Explosion May 24
            D3 Publisher Dream Trigger™ 3D April
            Disney Interactive Studios LEGO® Pirates of the Caribbean: The Video Game May
            NAMCO BANDAI Games America Inc. DualPenSports™ May
            PAC-MAN® & Galaga® DIMENSIONS June
            Nintendo The Legend of Zelda™: Ocarina of Time™ 3D June 19
            NIS America, Inc. Cave Story 3D June 28
            TECMO KOEI AMERICA CORP. DEAD OR ALIVE® Dimensions May
            THQ Inc. SpongeBob SquigglePants May 17
            Ubisoft Entertainment Driver® Renegade Spring
            Rabbids® Travel in Time April 10
            Tom Clancy’s Splinter Cell® 3D April 10
            James Noir’s Hollywood Crimes™ June 7
            Warner Bros. Interactive Entertainment Green Lantern: Rise of the Manhunters June 7
            Αντε να δουμε ποιοι θα τσιμπησουν με το OoT 3d.

            Comment


            • #66
              Αντε να δουμε ποιοι θα τσιμπησουν με το OoT 3d.
              Το επικό είναι που λέει πως το 3Δ επιτρέπεται μόνο για ηλικίες 7+ ενώ το ESRB rating είναι 10+.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #67
                Lol ότι να'ναι πραγματικά!
                Εγώ πάντως σίγουρα δεν θα τσιμπήσω.Ποτέ δεν μου άρεσε το ocarina και σίγουρα δεν είναι λόγος αγοράς της κονσόλας.Μπουχτήσαμε στα remake φτάνει!Βγάλτε φρέσκο πράγμα λέμε!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • #68
                  Originally posted by paixtis View Post
                  Ποτέ δεν μου άρεσε το ocarina και σίγουρα δεν είναι λόγος αγοράς της κονσόλας.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by paixtis View Post
                    Ποτέ δεν μου άρεσε το ocarina και σίγουρα δεν είναι λόγος αγοράς της κονσόλας.


                    Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Kανείς δεν κατάλαβε..Νομίζω έχω πει γιατί δεν μου άρεσε το ocarina όταν το έπαιξα.Δεν χρειάζεται να το αναλύσω περισσότερο.Απλά κάνει ότι κάνει ένα 3d zelda χωρίς να προσφέρει τίποτα παραπάνω.Είναι ένα τετριμένο zelda.Ίσως να φταίει και η εποχή που το έπαιξα αλλά κυρίως ότι το έπαιξα μετά απ'τα majora's,windwaker και twilight.Προσωπικά το βάζω πίσω απ' όλα αυτά.Δεν νομίζω να με συγκινήσει ένα απλό remake του παιχνιδιού με λίγο καλύτερα γραφικά και ότι άλλο μπορεί να έχουν βάλει μέσα.Αν είχε και το majora's μέσα σίγουρα θα το σκεφτόμουν αλλιώς βέβαια.Αλλά τώρα no way.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #71
                        Το βίντεο αναπαριστά τους 3 αλήτες που έχουν ξενερώσει τον θεό τους λέγοντας "huh" με την σειρά τους. Είναι από το American Footbal anime "Eyeshield 21".

                        Έχασες που δεν το έπαιξες! Στην εποχή του ήταν και θα παραμένει ως το καλύτερο action/adventure παιχνίδι. Εγώ το αγάπησα και το τερμάτισα 3 φορές. Όλα τα άλλα δεν είχα την τύχη, αλλά σύντομα θα τα παίξω(εκτός το Wind Waker).
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Twilight den exw paiksei, alla sigoura einai kalytero apo to wind waker IMO
                          Apo ekei kai ystera kapoia games prepei na paizontai ton kairo tous ta exoume ksanapei afta.
                          Sigoura ena remake den syginei kanenan apo mas, alla oxi kai oti den einai wraio game to OoT, tha pesei fwtia na mas kapsei...
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #73
                            Το Ocarina of Time για το 1998 ήταν υπερβολικά μπροστά από την εποχή του. Για να πω την αλήθεια, όσο κι αν ψάξω, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος άλλος τίτλος που να ήταν ποτέ τόσο μπροστά, σε τόσα πολλά πράγματα ταυτόχρονα, για την εποχή του.

                            Το θέμα είναι πως ό,τι έκανε το Ocarina τότε, σήμερα, όχι μόνο είναι δεδομένο, αλλά και, στη πλειονότητα των τίτλων τουλάχιστον, εξελιγμένο κιόλας (τα Zelda παρεμπιπτόντως, με εξαίρεση το Majora’s, δεν ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία). Αν και προφανώς παραμένει καλό παιχνίδι, λογικό είναι με τα σημερινά δεδομένα να μην εντυπωσιάζει.

                            Όσον αφορά το Ocarina 3DS, είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες ένα απλό remake έχει νόημα έτσι κι αλλιώς. Σε μια προσπάθεια να εκμοντερνιστεί ένας κλασικός τίτλος, ένα re-imagining προσφέρει πολύ περισσότερο χώρο και ελευθερία για παρεμβάσεις σε όλα τα επίπεδα (μηχανισμών, τεχνικό και εικαστικό). Προσωπικά θα ήθελα πάρα πολύ ένα re-imagining στο Ocarina, όπως και σε πολλούς ακόμα κλασικούς τίτλους είναι η αλήθεια.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #74
                              Έπαιξα λίγο 3DS σήμερα και μπορώ να πω ότι το 3D effect ήταν καλύτερο απ΄ότι περίμενα.
                              Το OOT remake δεν θα το αγόραζα αν είχα την κονσόλα μιας και το το έχω τελειώσει 20 φορές, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι μία βόλτα με την Epona στο Hyrule field σε 3D είναι κάτι που θα ήθελα να δω.

                              Comment


                              • #75
                                Και γω θα το κατεβάσω κάποια στιγμή όταν πάρω 3ds.Απλώς δεν με εντυπωσιάζει όπως θα το έκανε ένα remake του majora's mask ας πούμε.To reimagining που λέει ο Loggo θα ήταν σίγουρα λόγος αγοράς.Κάτι αντίστοιχο έγινε ως ένα βαθμό και με το goldeneye 007.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X