Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Εχει περισσοτερα πολυγωνα,καλυτερα textures,δεν υπαρχει θολουρα.
      υπαρχει διαφορα,αλλα λογικα το 3ds μπορει και καλυτερα.

      Comment


      • Nai re entaksei ontws einai kalytero, plaka ekana
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Οι εικόνες που έβαλες φαίνονται πολύ καλύτερες από το βίντεο αν και παίζει ρόλο το τι δείχνουν. Το animation είναι πολύ φτωχό και όλα μοιάζουν φτιαγμένα από τετράγωνα (σα να μην πέρασε μια μέρα λέμε).
          Θέλω να δω αν άλλαξαν τις τραβεστ...νεράιδες.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Τα γραφικά πράγματι καλύτερα αλλά στον βαθμό που επιτρέπεται σε ένα N64 παιχνίδι να γίνει ένα face lifting. Για περισσότερα θα έπρεπε να κάνουν κανονικό remake, κάτι που δεν είναι στην παρούσα περίπτωση. Πάντως το παιχνίδι αξίζει μόνο για το 3D εφέ του στο 3DS. Όλα τα βίντεο και οι εικόνες είναι σαφώς κατώτερες της εμπειρίας στην οθόνη του 3DS. Και εμένα τα βίντεο και οι εικόνες δεν με ενθουσίαζαν καθόλου ως που είδα το τρέιλερ του παιχνιδιού από το eshop του 3DS. Είναι σαν μέρα με την νύχτα η διαφορά....

            Κάτι που φοβάμαι πως πλέον θα ισχύει για όλα τα παιχνίδια του 3DS, δεν είναι δυνατόν να έχεις κανονική εικόνα του παιχνιδιού από το internet...
            Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
            ---------------------
            animEΛ_ΛΑΣ

            Comment


            • Comment


              • Dhladh o Robin williams onomase thn korh tou Zelda giati tou arese to game?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ναι.

                  Zelda Rae Williams (born July 31, 1989) is an American actress and the daughter of actor and comedian Robin Williams. She was named after Princess Zelda of the Legend of Zelda series of video games.

                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Kai gamw, cool stuff
                    Vlakeia IMO pou to spatalhsan gia to Ocarina sto 3DS, mporousan na to krathsoun gia kanena kainourio Zelda.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D - Review
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Originally posted by Ground_zero View Post
                        Kai gamw, cool stuff
                        Vlakeia IMO pou to spatalhsan gia to Ocarina sto 3DS, mporousan na to krathsoun gia kanena kainourio Zelda.

                        Πρεπει να εισαι ο μοναδικος που δεν το ηξερε

                        Comment


                        • Edw den hksera oti o Robin Williams eixe korh...
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Ούτε εγώ το ήξερα. Από άλλα ονόματα που βγάζουν τα παιδιά τους στο Hollywood χίλιες φορές αυτό πάντως...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Το έπαιξα σήμερα αρκετά, αλλά φοβάμαι πως οι εντυπώσεις μου είναι αλληλένδετες περισσότερο με το ίδιο το 3ds γενικά παρά με το Ocarina συγκεκριμένα. Πριν από αυτό είχα παίξει κάμποσο το SF, που δεν είχα νιώσει κάποια ενόχληση. Στο Ocarina όμως απ'το πρώτο λεπτό ένιωθα αναγούλα, σημειωτέον δε φοράω γυαλιά και γενικά έχω όραση επιπέδου τσακ νόρις και βάλε(οξύμωρο). Πέραν αυτού, απειροελάχιστη μεταβολή του 3ds είχε ως απότελεσμα την εμφάνιση δύο Link. Περισσότερη ώρα ξόδευα στο κεντράρισμα, παρά στο να προσέχω το παιχνίδι, προσοχή, δε μιλάμε για σοβαρή μεταβολή, αλλά για ανεπαίσθητη, που κατέληγε σε συνεχή προσπάθεια "ισορρόπησης" της κονσόλας και του κεφαλιού, ωστέ να κρατιέμαι στο soft-spot, που κατά βάση καμία στιγμή δεν το είχα στο 100%. Πέρα από αυτό, ακόμη και αν δεν υπήρχαν τα παραπάνω και το 3d δούλευε τέλεια ή εγώ απλά είμαι προβληματικός, δε βλέπω το νόημα του πέρα από το αρχικό awe-factor. Ίσως εγώ είμαι μίζερος, αλλά μετά από 5 λεπτά σκεφτόμουν 3d, so fucking what (βέβαια ίσως έφταιγε και το ότι ήθελα να ξεράσω). Εν πάση περιπτώσει, αν εφαρμοζόταν άνετα και εύκολα θα ήταν μια καλοδεχούμενη gimmickia, αλλά αν είναι να ζαλίζομαι, να πάθω αγκύλωση και να μην απολαμβάνω το παιχνίδι, χίλιες φορές το 2d, που τελικά δυστυχώς(?) αυτό κατέληξα να χρησιμοποιήσω, ουσιαστικά βέβαια ακυρώνοντας την κονσόλα, αλλά επί του πρακτέου απολαμβάνοντας το παιχνίδι. Το παιχνίδι αυτό καθ'αυτό είναι το Οcarina enchanced, με πεντακάθαρα γραφικά. Από'και και πέρα δε θα αναλύσω το most-reviewed game όλων των εποχών, τα ξέρετε.

                              Comment






                              • Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X