Announcement

Collapse
No announcement yet.

GameCube Favourites

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Legend of Zelda: Wind Waker
    Legend of Zelda: Ocarina of Time
    Eternal Darkness

    Μέχρι εδώ !

    Τα άλλα δεν έπαιξα ακόμα.

    Έχω το Wind Waker και το FF: Crystal Chronicles...
    sigpic

    Comment


    • #17
      Με σειρά προτίμησης έχουμε τα εξής:
      Resident Evil 4
      Resident Evil Remake
      Eternal Darkness
      Soul Calibur 2
      Baten Kaitos Origins
      Zelda: Twilight Princess

      Η κονσόλα ήταν αποτυχία αν την δούμε ως αριθμό GameCube που πουλήθηκαν αλλά στην Nintendo τόσο το software όσο και τα 23 μύρια Hardware sales απέφεραν μεγάλα κέρδη.

      Comment


      • #18
        Το GC ήταν ισχυρότερο σύστημα από το ps2.

        Δεν καταλαβαίνω γιατί έχασε. Και δεν ευθύνετε η library του ps2 για αυτό....

        Το f-zero πόσο αξίζει σήμερα;
        Θέλω να το αγοράσω εκτός ιντερνετ.

        Μπορω να βρω κανα πωλητη;

        Comment


        • #19
          Originally posted by Linkmastersword

          Δεν καταλαβαίνω γιατί έχασε. Και δεν ευθύνετε η library του ps2 για αυτό....


          Ε ναι... Σιγά τη library που είχε το PS2.

          Μάλλον ο ανάδρομος Ερμής έφταιγε...
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • #20
            Originally posted by Linkmastersword
            Το GC ήταν ισχυρότερο σύστημα από το ps2.

            Δεν καταλαβαίνω γιατί έχασε.
            Επειδη ο κοσμος μπαινει σε ενα καταστημα και ρωταει "ποια ειναι η πιο ισχυρη κονσολα που εχετε;" ...

            ΥΓ: Και βεβαια οταν κανει τη παραπανω ερωτηση παιρνει παντα τη σωστη απαντηση...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #21
              Ναι ρε γιατί ήξερε ο κόσμος για την μεγάλη library του ps2 στα πρώτα χρόνια κυκλοφορίας;

              Το GC KICKS ass btw.

              Μόνο που έχει τη λέξη nintendo επάνω, το κάνει καλύτερο απο οποιαδήποτε άλλη κονσόλα.

              Comment


              • #22
                Λινκμαστερ δεν σταματάς να λες βλακείες;


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #23
                  Πέρα από σαχλαμάρες αντιλαμβάνεσαι πως σου μιλούν άτομα που έχουν παίξει τριπλάσιους τίτλους από εσένα σε διάφορες κονσόλες, έτσι?( ενώ πολλοί από αυτούς, αν όχι όλοι είχαν παίξει το MGS για psone day one)

                  Btw θύμισε μου τα ps3 και 360 αφού είναι ισχυρότερα γιατί πουλάνε λιγότερο??

                  Α btw αν δεις τα τοπ10-20( παραπάνω δεν υπάρχει για GC, believe me) θα δεις μόνο τα αποκλειστικά games και τα περισσότερα είναι nintendo games, ενώ θα παρουσιάζουν σίγουρα ομοιότητες. Στο ps2 υπάρχει πολύ μικρότερη πιθανότητα να δεις ίδια τοπ10, 20 ή άκόμη και 30 και 40( ναι έχει τόσους και παραπάνω ποιοτικούς τίτλους) Τέλος πάντων πάλι καθόμαστε και εξηγούμε τα αυτονόητα σε άτομα που οφείλουν να ποστάρουν σε nintendo fora και μόνο και να ηδονίζονται με πωλήσεις κτλ κτλ.

                  Και κάτι τελευταίο. Οκ σου άρεσε το Twin Snakes. Δικαιώμά σου, ας πούμε πως είναι η κορυφαία έκδοση. Μια απορία έχω. Τα υπόλοιπα MGS πού θα τα παίξεις? Εκτός κι αν περιμένεις να περάσει καμμιά 20ετία να τα παίξεις σε κάποια multiplatform retro compilation
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #24
                    Τέλος πάντων πάλι καθόμαστε και εξηγούμε τα αυτονόητα σε άτομα που οφείλουν να ποστάρουν σε nintendo fora και μόνο και να ηδονίζονται με πωλήσεις κτλ κτλ.
                    .-

                    Comment


                    • #25
                      Aν υπήρχε το forum αυτό το 1996, πιθανώς πολλοί από εμάς να γράφαμε τις ίδιες βλακίες. Απαντάτε τώρα σε ένα παιδάκι που όταν κυκλοφόρησε το Ps2 και το Gc ήταν 3-5 χρονών αντίστοιχα, με ύφος που θα απαντούσατε σε έναν 25αρη.
                      Κι εσύ LMS δεν είναι κακό που είσαι 13 αλλά από το να γράφεις post δίχως νόημα κοίτα καλύτερα να διαβάζεις για να μάθεις 5 πράγματα αφού σε ενδιαφέρει το θέμα.Υπάρχουν άτομα που ασχολούνται με τον χώρο ίσα και με μία δεκαετία πριν καν γεννηθείς και έχουν ζήσει εκτός από Nintendo, από Atari, SNK, arcades, sega, μέχρι sony kai MS στα σημερινά.

                      Στο θέμα του topic τώρα, το cube είναι η αγαπημένη μου κονσόλα. Σε μία εποχή που μετά την πρώτη τριετία του PSone είχα σταματήσει να πολυασχολούμαι και βρισκόμουν στα όρια να σταματήσω τελείως, το πήρα ουσιαστικά κατά τύχη και με έβαλε για τα καλά και πάλι στον χώρο. Λίγα παιχνίδια αλλά πραγματικά τα χάρηκα όλα πάρα πολύ, από το metroid μέχρι και το luigis mansion...

                      Comment


                      • #26
                        Aν υπήρχε το forum αυτό το 1996, πιθανώς πολλοί από εμάς να γράφαμε τις ίδιες βλακίες. Απαντάτε τώρα σε ένα παιδάκι που όταν κυκλοφόρησε το Ps2 και το Gc ήταν 3-5 χρονών αντίστοιχα, με ύφος που θα απαντούσατε σε έναν 25αρη.
                        Όταν αυτό το "παιδάκι" προσβάλλει, μειώνει απόψεις άλλων μελών κτλ ε δεν είναι και άσχημο να πεις πέντε πράγματα στην κανονική τους διάσταση για να καθίσει να σκεφτεί. Σε τελική ανάλυση αν δείχνουμε ανέχεια σε τέτοια θέματα, προβλέπεται να σκάνε μύτη συνέχεια νέα thread για το πόσο γαμάτη είναι η Nintendo, το πόσο uber είναι το τάδε παιχνίδι, original posts της μια γραμμής για games etc. Οκ ίσως φαίνεται αυστηρός ο τονος μου αλλά δε θέλω να γίνουμε τόσο ξέφραγο αμπέλι. Ειδικά μια περίοδο που δείχναμε ανοχή και είχε φανεί να έχουν βρεθεί οι ισορροπίες, θυμάστε τι έγινε με mesh, akira και δε συμμαζεύεται( ήμουν στρατό τότε, έμπαινα να χαζέψω και έβλεπα ένα μπάχαλο)

                        Επίσης απαντώντας με αυτό τον τόνο, ελπίζεις να βάλεις τον συνομιλητή σε μια διαδικασία να σκεφτεί πέντε πράγματα και να καταλάβει. Κακά τα ψέματα κι εμείς τα έχουμε αντιμετωπίσει αυτά, ίσως και σε χειρότερο βαθμό από ειδήμονες του χώρου που δε σηκώναν μύγα στο σπαθί τους.

                        Και εν τέλει ας σου προσβάλει εσένα κανένα shenmue και να δούμε τι θα κάνεις μετα
                        Λίγα παιχνίδια αλλά πραγματικά τα χάρηκα όλα πάρα πολύ, από το metroid μέχρι και το luigis mansion...
                        Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Κι εγώ ό,τι game έχω στο Cube εξαιρουμένων των FE: PoR και ΤοS το έχω λατρέψει. Ακόμη και το Sphinx and the Cursed Mummy το οποίο- πέραν του ότι στο GC έχει την καλύτερη έκδοση- θεωρώ πως είναι ο ορισμός του underrated game, α μωρή THQ το έθαψες μόνη σου το παιχνίδι. Θα προσθέσω τα Mario Kart DD, Power Tennis( λιώσιμο σε 3πλο με αδερφό και ξάδερφο ειδικά το ΘΕΙΚΟ bomb omb blast!!), Zelda WW, Metroid Prime...

                        Αν έπρεπε να κάνω μια λίστα με προτiμήσεις μου, χωρίς σειρά προτεραιότητας- αν και μαλλον το Metroid Prime δικαιωματικά είναι πρώτο, θα πήγαινε κάπως έτσι...

                        1. Μetroid Prime
                        2. Mario Kart Double Dash
                        3. Mario Power Tennis
                        4. Resident Evil 4
                        5. Resident Evil
                        6. LoZ: Wind Waker
                        7. Luigi's Mansion
                        8. Eternal Darkness( για την εποχή που το έπαιξα, δεν έχει γεράσει καθόλου καλά)
                        9. Super Smash Bros Melee

                        Σημειωτέον, δεν έχω παίξει τα Mario Sunshine και F-Zero GX. Το δεύτερο ήθελα πάρα πολύ να το παίξω όταν είχε βγει αλλά τα άλλα δύο μέλη της τριάδας του multi είχαν ψηφίσει Mario Strikers( πάρα πολύ υπερεκτιμημένο παιχνίδι στο GC) Tώρα βέβαια μένω να ελπίζω σε Wii release με online- λέμε τώρα... Επίσης το StarFox adventure μου άφησε μια πολύ μέτρια γεύση. Ο μόνος τίτλος που ήταν έκπληξη για μένα ήταν το Sphinx που ανέφερα πιο πάνω.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Burai_Fighter View Post
                          Όταν αυτό το "παιδάκι" προσβάλλει, μειώνει απόψεις άλλων μελών κτλ ε δεν είναι και άσχημο να πεις πέντε πράγματα στην κανονική τους διάσταση για να καθίσει να σκεφτεί. Σε τελική ανάλυση αν δείχνουμε ανέχεια σε τέτοια θέματα, προβλέπεται να σκάνε μύτη συνέχεια νέα thread για το πόσο γαμάτη είναι η Nintendo, το πόσο uber είναι το τάδε παιχνίδι, original posts της μια γραμμής για games etc. Οκ ίσως φαίνεται αυστηρός ο τονος μου αλλά δε θέλω να γίνουμε τόσο ξέφραγο αμπέλι.
                          OWWWW;
                          Σε στενοχώρησα; Σας μείωσα τις απόψεις;

                          Έλεος δηλαδή τι άλλο θα ακούσω. Τόσο πολύ εξαρτημένοι είστε εσείς οι "μεγάλοι" απο τι θα πει αυτό το "παιδάκι";

                          Και BTW χιούμορ έκανα, σας αρέσει δεν σας αρέσει.
                          Δεν πρόσβαλα κανέναν. Αν θέλω να είμαι fanboy είμαι fanboy, και δεν μπορεί κανένας να μου αλλάξει γνώμη, αλλά ούτε και εγώ μπορώ να αλλάξω τη γνώμη κάποιου άλλου.

                          Και καταλαβαίνω ότι η Nintendo κάνει λάθη.
                          Το gamecube δεν πούλησε, εξαιτίας της μικρής third-party support, και όπως είπατε, κατέληξαν τα 10-20 καλύτερα παιχνίδια να είναι της Nintendo.


                          Και sub-zero δεν ξέρεις τι έχει περάσει απο τα χέρια μου.

                          Και arcades και atari, τα οποία τα καταλαβαίνω.
                          Μη μιλήσω για research-

                          Τώρα για το τι νομίζετε εσείς δε μου καίγετε καρφί.

                          Επειδή δεν μου αρέσει η Sony και η Microsoft και επειδή είμαι 14 χρονών σημαίνει ότι είμαι Ninty fanboy;

                          Αυτή δεν είναι λογική.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Burai_Fighter View Post
                            Κι εγώ ό,τι game έχω στο Cube εξαιρουμένων των FE: PoR και ΤοS το έχω λατρέψει.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #29
                              Γαμώτο δεν πρόλαβα να κάνω edit Δεν τα έχω παίξει ρε χριστιανέ ήθελα να πω, αλλα όντως έτσι όπως το έγραψα φαίνεται πως δεν μου άρεσαν.

                              Ε μετά ρε linkmastahsword τι ποστάρεις και προκαλείς? Δεν είναι καν θέμα ηλικίας btw. Θέμα ωριμότητας είναι που δεν έχει και ιδιαίτερη σχέση με την ηλικία του καθενός. Α και μην ξεχνιόμαστε. Δεν είνα θέμα Νιντέντο πλέον

                              Α και λινκμαστερ πιάσε αυτό
                              1) Σωστή συμπεριφορά. Αυτό θα πει ότι δε θα συγχωρείται η προσβλητική χρήση του γραπτού λόγου με οποιονδήποτε τρόπο,
                              EDIT:
                              Τα εισαγωγικά που έβαλα δεν τα έβαλα τυχαία, think again.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #30
                                Λες και δεν το κατάλαβα.

                                Και αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα.
                                Δεν είναι θέμα nintendo πλέον.

                                Ποιον πρόσβαλα για πες;
                                Δείξε μου το κομμάτι του λόγου μου που πρόσβαλα κάποιον.

                                Αν πιστεύω ότι το gamecube kicks ass είναι άποψη μου.

                                Δεν σου είπα να μην ξανααγγίξεις ps ή καμια τέτοια μλκια.

                                Άσε που μου αρέσει το 360.

                                Εσύ λοιπόν που είσαι "μεγάλος" αφού λες, πως είσαι τόσο σίγουρος ότι αυτό δείχνεις;

                                Comment

                                Working...
                                X