Announcement

Collapse
No announcement yet.

GameCube Favourites

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Linkmastersword
    Το GC ήταν ισχυρότερο σύστημα από το ps2.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί έχασε. Και δεν ευθύνετε η library του ps2 για αυτό....

    Το f-zero πόσο αξίζει σήμερα;
    Θέλω να το αγοράσω εκτός ιντερνετ.

    Μπορω να βρω κανα πωλητη;
    To Xbox 1 ήταν πιο ισχυρό κι από τα 2 μαζί.Γιατί έχασε;

    Α ρε LMS.Μ' αρέσουν πολύ τα ποστς σου.Μου θυμίζουν εμένα στα νιάτα μου.Εποχές ps1 τότε.Ρίχνω πολύ γέλιο.
    Αλλά όπως θα έλεγε και ο Shao Khan, Don't make me laugh.

    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Λοιπόν γιατί όντως πολύ το κουράσαμε. Το "δεν είναι θέμα νιντέντο πλέον" είναι έκφραση που έχει χρησιμοποιήσει χιουμοριστικά και ο ground zero, ενώ έχει φτιάξει και video

      Τώρα ο τρόπος με τον οποίο εκφράζεσαι θεωρώ πως κάτι θα έχει για να προκαλεί τόσες αντιδράσεις.

      Το "παιδάκι" σε εισαγωγικά λοιπόν, το χρησιμοποίησα γιατί το να είσαι μικρός δεν αποτελεί άμυνα και δικαιολογία για ό,τι μπορείς να λες/ προασπίζεσαι. Όλοι ισότιμα μέλη είμαστε εδώ μέσα, όσο κι αν πολλούς αυτό κατά καιρούς τους ενοχλούσε. Συνεπώς το είπα γιατί θεωρώ πως ένας τέτοιος χαρακτηρισμός σε μειώνει- ένας διαχωρισμός ηλικιακός δηλαδή. Τώρα εσύ δεν ξερω γιατί το εξέλαβες πως το έγραψα για να σου την πω.

      Αν ανοίξεις λίγο το μυαλό σου και αρχίσεις να αποδέχεσαι κάποια πράγματα πχ οτι μπορεί και κάτι άλλο από αυτό που υποστηρίζεις να είναι καλό μόνο κερδισμένος θα βγεις. Και στα games που είναι το λιγότερο και αλλού. ;)
      EDIT
      Ρε δεν είμαι μεγάλος. "Εγώ είμαι 12 χρονώ και μεγαλοδείχνω"
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #33
        Burai εγώ δεν μιλάω στη βάση του fanboy-ισμου που έχει η κουβέντα. Όταν ο αλλος είναι 13, είναι παιδάκι και όχι "παιδάκι". Δεν μπορείς να τον συγκρίνεις με τους άλλους που είναι κοντά 30 χρονών. Εδώ γνωστό μέλος του φορουμ σε ηλικία 16-17 χρονών (ακόμα μεαλύτερος δηλαδή) έκανε την επανάσταση του μέσω internet και ερχόταν και μας έβριζε στο τότε gp forum-chat. Mικρός είναι, έχει καιρό να βάλει μυαλό...

        Και sub-zero δεν ξέρεις τι έχει περάσει απο τα χέρια μου.

        Και arcades και atari, τα οποία τα καταλαβαίνω.
        Μη μιλήσω για research-
        Πρέπει να καταλάβεις κάτι, αν εσύ ασχολείσαι με video games από το 2005 ξέρω γω, άλλοι ασχολούνται από το 1985. Όσο και να ψαχτείς (και καλά κάνεις) είναι αδύνατον να έχεις ολοκληρωμένη άποψη από πρώτο χέρι για το τι γινόταν σε εποχές 32, 16 ,8 bit κτλ. Και είναι αδύνατον λόγω ποσότητας αλλά και ακόμα και αυτά που θα δεις στις περισσότερες των περιπτώσεων δύσκολα θα καταλάβεις τι σήμαινε το καθένα στην εποχή του γιατί πολύ απλά δεν έχεις ζήσει αυτή την εποχή. Το να έχεις παίξει 10 φορές Atari και άλλες τόσες arcade στα luna park δεν λέει τίποτα.

        Δεν μπορείς λοιπόν να βγαίνεις να μιλάς για ένα remake του οποίου το πρωτότυπο είχε βγει όταν ήσουν ενός χρονού, δεν το έχεις παίξει καν, και να λες κομπλεξικούς όσους κράζουν το remake. Απλή λογική είναι...

        Comment


        • #34
          Originally posted by Linkmastersword View Post
          OWWWW;
          Σε στενοχώρησα; Σας μείωσα τις απόψεις;

          Έλεος δηλαδή τι άλλο θα ακούσω. Τόσο πολύ εξαρτημένοι είστε εσείς οι "μεγάλοι" απο τι θα πει αυτό το "παιδάκι";

          Και BTW χιούμορ έκανα, σας αρέσει δεν σας αρέσει.
          Δεν πρόσβαλα κανέναν. Αν θέλω να είμαι fanboy είμαι fanboy, και δεν μπορεί κανένας να μου αλλάξει γνώμη, αλλά ούτε και εγώ μπορώ να αλλάξω τη γνώμη κάποιου άλλου.

          Και καταλαβαίνω ότι η Nintendo κάνει λάθη.
          Το gamecube δεν πούλησε, εξαιτίας της μικρής third-party support, και όπως είπατε, κατέληξαν τα 10-20 καλύτερα παιχνίδια να είναι της Nintendo.


          Και sub-zero δεν ξέρεις τι έχει περάσει απο τα χέρια μου.

          Και arcades και atari, τα οποία τα καταλαβαίνω.
          Μη μιλήσω για research-

          Τώρα για το τι νομίζετε εσείς δε μου καίγετε καρφί.

          Επειδή δεν μου αρέσει η Sony και η Microsoft και επειδή είμαι 14 χρονών σημαίνει ότι είμαι Ninty fanboy;

          Αυτή δεν είναι λογική.
          Να σου θυμίσω ότι σε άλλο τοπικ την είπες στον strawhat επειδή παραβίασε τους κανόνες του φορουμ.

          Το ίδιο κάνεις και εσύ κατ εξακολούθηση.

          Ένα φορουμ δεν είναι το χωράφι σου για να κάνεις χιούμορ επειδή υπάρχουν κανόνες.Μόνος σου το είπες.Ένα blog είναι ότι πρέπει για αυτήν την δουλειά.

          Όσον αφορά τον ισχυρισμό σου ότι δεν προσέβαλλες κανέναν,αυτό είναι αλήθεια,αλλά ενοχλείς με το ύφος των ποστ σου.Μια συμπεριφορά δεν είναι απαραίτητο να είναι προσβλητική για να μην είναι σωστή.

          Τέλος,δεν θα πείσεις κανέναν όταν γράφεις ότι έχεις δει/παίξει πολλά παιχνίδια.Οι δηλώσεις σου περί μίσους προς όλες τις εταιρείες πέραν της νιντυ αυτόματα ακυρώνουν αυτόν σου τον ισχυρισμό.Διαφορετικά θα εκτιμούσες το ότι έχουν προσφέρει και άλλες εταιρείες στον χώρο και δεν θα εκφραζόσουν έτσι.

          Παρεπιμπτόντως,τον έχω λατρέψει και εγώ τον κύβο και γράφω στα παλιά μου τα παπούτσια τις πωλήσεις του...Αγαπημένοι τίτλοι:

          Metroid Prime
          Metroid Prime 2
          Eternal darkness(δεν το έχω τελειώσει ακόμη,το έχω παίξει κάμποσο σε φίλο,αλλά πρέπει)
          Baiten kaitos
          Tales of symphonia
          Fire emblem(το τελευταίο πολύ καλό fe κατά την γνώμη μου,μετά η σειρά άρχισε να φθίνει)
          Zelda windwaker
          Remake
          Skies of arkadia(ούτε αυτό το έχω τελειώσει ακόμη,ασυγχώρητος)
          Resident evil 4

          Πρέπει να κάτσω και να παίξω και το baten kaitos 2 σε κάποια φάση...

          Το twilight prncess δεν το βάζω αφενός επεδή το έπαιξα στο wii και αφετέρου επειδή δεν μου άρεσε σαν παιχνίδι.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • #35
            Εδώ γνωστό μέλος του φορουμ σε ηλικία 16-17 χρονών (ακόμα μεαλύτερος δηλαδή) έκανε την επανάσταση του μέσω internet και ερχόταν και μας έβριζε στο τότε gp forum-chat. Mικρός είναι, έχει καιρό να βάλει μυαλό...
            14-15 ήμουν.

            LMS θυμάμαι κάποια στιγμή να με αποκαλείς ξεκάθαρα κομπλεξικό επειδή εξέφρασα την ανωτερότητα του MGS στο PSone έναντι της έκδοσης του GC. Δεν προσβλήθηκα προφανώς, ο τόνος σου όμως ήταν τελείως ξεκάθαρος και το "πλάκα έκανα" που πιθανώς να προβάλεις τώρα ως δικαιολογία θα είναι όντως δικαιολογία και μάλιστα φτηνή. Από την άλλη όμως θα μπορούσε κάλιστα να υπάρξει κάποιος που η στάση σου αυτή θα αποτελούσε προσβολή για τον ίδιο. Για αυτό και μόνο απλά χαλάρωσε λίγο και αν όντως κάνεις πλάκα σε όλες αυτές τις περιπτώσεις και εμείς απλώς παρεξηγούμε το ύφος σου, δικό μας λάθος που σου επιτεθόμαστε, δε λέω, από την άλλη εξέτασε το ενδεχόμενο μήπως εκφράζεσαι με λάθος τρόπο.

            Comment


            • #36
              Δεν απεκάλεσα όλους κομπλεξικούς.
              Αλλά αυτούς που δεν έπαιξαν το παιχνίδι, και κρίνουν μόνο και μόνο επειδή δεν δούλεψε τόσο πολύ ο Kojima, ή επειδή το έκανε η Silicon Knights, κλπ.

              Άλλο το αν δεν σου άρεσε το gameplay, το voice acting κτλ.

              Αλλά καταλαβαίνω ότι το "κομπλεξικός" είναι μεγάλη κουβέντα.


              Επίσης, με τα παραπάνω ποστ μου, Deus, δεν είναι το ίδιο με αυτό που έκανε ο Strawhat.


              Επίσης, πότε θα ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΟΝ Η ΝΙΝΤΕΝΤΟ!


              Το έχω πει 1 εκατομμύριο φορές.

              Αν κάποιος είναι μικρός(δηλαδή δεν έχει παίξει παλαιότερες κονσόλες στην εποχή τους) και νοιάζετε μόνο για μία απο τις καινούργιες εταιρίες, είναι fanboy.

              Δεν με ενδιαφέρει, ούτε πρόσβαλα κανέναν ούτε έβρισα την εταιρία που προτιμάει κάποιος, ούτε καμια τέτοια μλκ.

              Τώρα αν πάλι εσείς βλέπετε ότι έκανα κάτι τέτοιο και πχ θέλετε να με κάνετε ban, δεν με ενδιαφέρει, γιατί δεν θα θέλω να συνομιλώ με τέτοιους ανθρώπους.

              Να τώρα μιλάω σαν τον Akira. anyway.

              Εγώ δεν βλέπω κάποια προσβολή.
              Τη μία λέτε ότι πρόσβαλα κάποιον, και μετά μου λέτε ότι παραβίασα τους κανόνες επειδή έκανα "χιούμορ".
              Τι έγινε απο τα δύο;

              Εγώ δεν θέλω ούτε να προσβέλνω κανέναν, ούτε να παρενοχλώ. Δεν είμαι troll.
              Αν πάλι πιστεύετε ότι είμαι, δεν μου καίγετε καρφί.

              Comment


              • #37
                Καταρχάς να σου πω ότι έχουμε το twin snakes και για αυτόν τον λόγο το θάβουμε.Επειδή το παίξαμε και είδαμε ότι δεν είναι τόσο καλό.Για το αν δούλεψε ή όχι ο hideo δεκάρα δεν δίνουμε,από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;Από την στιγμή που ένα παιχνίδι είναι καλό θα το παίξω ανεξάρτητα του δημιουργού του.Ακόμα και αν ο Κατέλης βγάλει παιχνίδι ΑΝ είναι καλό θα το παίξω.

                Εγώ κατάλαβα ότι σου αρέσει μόνο η νιντυ επειδή εσύ έτσι όπως γράφεις αυτήν την εντύπωση δίνεις.Κατάλαβα λάθος όμως εσύ με έκανες να καταλάβω λάθος.Όπως σου είπε και ο εβανς πιο πάνω,το ύφος γραφής σου μπερδεύει.

                Ban δεν θέλει κανείς μας να γίνεις πάντως.Οκ,αρκετά είπαμε,νομίζω ότι τα είπαμε όλα.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #38
                  Ας το κόψουμε.

                  Δε μιλούσα για άτομα απο αυτό το φόρουμ κυρίως, btw.

                  Σε ξένα sites, youtube, κτλ κτλ.

                  Comment


                  • #39
                    Burai εγώ δεν μιλάω στη βάση του fanboy-ισμου που έχει η κουβέντα. Όταν ο αλλος είναι 13, είναι παιδάκι και όχι "παιδάκι". Δεν μπορείς να τον συγκρίνεις με τους άλλους που είναι κοντά 30 χρονών.
                    Δε διαφωνώ καθόλου. Απλά δε θα μου άρεσε να με αποκλείουν από συζητήσεις λόγω ηλικίας. Τέλος πάντων μεσανατολικό έγινε και ζητώ συγγνώμη από την πλευρά μου. Πάμε παρακάτω.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #40
                      Φάση είχε. Να γιατί είμαι troll.
                      Τέτοιες περιπέτειες δεν τις περνάμε χωρίς trolls!


                      ......................

                      πλάκα πλάκα ok

                      Comment


                      • #41
                        ναι αλλά γράφετε 3 σελίδες και κανείς δεν έχει αναφέρει το beyond good & evil.
                        these walls built to stand come-what-may
                        lie shattered in the ashes

                        Comment


                        • #42
                          Οι πιο πολλοί το έχουν στο ps2 υποθέτω,ενώ εγώ το έχω στο ΧΒΟΧ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #43
                            LMS αγορινα η αληθεια ειναι οτι βαθια μεσα μας σε ζηλευουμε που εισαι 14 θελουμε και εμεις να ξαναγυρισουμε σε αυτην την ανεμελη ηλικια που καναμε οτι θελαμε (αλλα κρατωντας τις εμπειριες και τις γνωσεις που εχουμε σημερα! δηλαδη και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο) φυσικα η φυση του ανθρωπου ειναι τετοια...ειμαστε αχορταγοι and terrible human beings...

                            θα κανω καποια στιγμη edit αυτο το post να δωσω την δικια μου λιστα για να μην ειμαι και off topic

                            Comment


                            • #44
                              Καταρχάς, τον κύβο δεν τον είχα ποτέ σε εκτίμηση μέχρι πριν 1-2 χρόνια όταν και τον ανακάλυψα σε όλο του το μεγαλείο.

                              Mε διάφορους τρόπους απέκτησα πρόσβαση σε παιχνίδια που πιο πριν δεν είχα την ευκαιρία.

                              Από General τίτλους του, ξεχωρίζω τα :

                              Mario Kart Double Dash
                              Metroid
                              Dreamix Fighters
                              Smash Bros

                              Αξιοσημείωτο και παράδοξο ταυτόχρονα είναι το γεγονός πως διαθέτει κι αρκετά RPGs εκ των οποίων ορισμένα απ'τα πιο ιδιαίτερα που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

                              Αναφέρομαι στην περίπτωση του Giftpia για το οποίο θα ήθελα κάποια στιγμή να μιλήσω πιο αναλυτικά.

                              Υπάρχουν και τα Baten Kaitos, Homeland, Fire Emblem, Tales of Symphonia, Tower of Druaga κ.α που κρίνονται ως αξιόλογα.

                              Γενικά, "πλέον" τρέφω μία συμπάθεια για το σύστημα της Nintendo που για διάφορους λόγους μου θυμίζει την περίπτωση Saturn.
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • #45
                                O Κύβος είναι η χειρότερη κονσόλα που έχω αγοράσει. Μόνο το tales (και λίγο το metal gear) μου άρεσαν πολύ. Σίγουρα έχει και άλλα καλά παιχνίδια αλλά αυτά τελικά τα είδαμε και σε PS2 (πχ RE4).
                                https://www.emulator-zone.com
                                I am an iteration closer to my desired solution!
                                The World Ends With You

                                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                                Castlevania Lords of Shadow

                                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                                Hyperdimension Neptunia

                                Comment

                                Working...
                                X