Announcement

Collapse
No announcement yet.

Διαγωνισμός banners!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Και τα 2 logo θελουν αλλαγη ομως η ιδεα ειναι οντως καλη και το background πολυ ομορφο.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #17
      Το flashing logo το βγάζω στα καπάκια, υπόθεση 3 δευτερολέπτων είναι. ;) Θα βάζα το original μόνο, αλλά μετά σκέφτηκα να δώσω και έναν retro τόνο και δεν έβρισκα γραμματοσειρά της προκοπής. Η δεξιά γωνία είναι πλανήτης που δεν φαίνεται γιατί δεν έχει τον κατάλληλο φωτισμό btw.



      Done!

      Comment


      • #18
        Νομιζω οτι σε ολους αρεσε το flashing logo απλα δεν ηταν η καλυτερη επιλογη σε χρωμα και font.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Σ εμενα δεν αρεσει κανενα flashing logo, ειναι κουραστικα και kitsch.

          Comment


          • #20
            Συνήθως ναι, αλλά το join the journey όντως θύμιζε arcade εποχές και το προτιμώ

            Comment


            • #21
              ChrisTop,Elessar & Treetop πολύ καλές δουλειές μπράβο.Πιστεύω όμως ότι το μπανερ των είναι λίγο πιο μουράτα αν θέλετε ενώ του Treetop μου κάνει πιο παλιομοδίτικο.

              Καλό θα ήταν να συχναλλάσουν κάθε μέρα τα όσα υπάρχουν με τυχαία σειρά.Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι εφικτό αυτό...
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Είπα να κάνω κάτι σε λίγη ώρα. Αν σας αρέσει μπορώ να το κάνω καλύτερο.

                Comment


                • #23

                  Comment


                  • #24


                    Αυτό είναι ένα μικρό γραφικό για διαφήμιση κυρίως σε άλλα forum.
                    Αν θέλετε το βάζετε ως υπογραφή και το κάνετε έτσι ώστε να λινκάρει στο gamers-odyssey.

                    Comment


                    • #25
                      Διαφωνω με την αλλαγη banner ανα τακτα χρονικα διαστηματα ή τη μορφη του σε Gif γιατι :

                      1.) Gif = λιγα χρωματα και κατα συνεπεια χαμηλη ποιοτητα εικονας
                      2.) Πολλα μεγαλα Banners σε 1 Gif = pain in the ass αφου μεγαλωνει το μεγεθος τους
                      και οι αργες συνδεσεις ADSL δε φαινονται ικανες ~ακομη~ να ανταποκριθουν στις απαιτησεις μας....
                      3.) Με το να αλλαζει Banner τακτικα χανεται η εννοια του διαγωνισμου κι
                      αγνοειται η προσπαθεια των συμμετεχοντων που αναμφισβητητα κατεβαλαν κοπο

                      Ειμαι απολυτα συμφωνος στο να ΜΗΝ υπαρχουν μονιμα banners, δε τιθεται θεμα εδω. Αλλα να γινεται πχ ανα εποχη (χειμωνα αλλο, καλοκαιρι αλλο κτλ). Eπειτα, να ξαδιοργανωνεται διαγωνισμος/
                      Διαγωνισμοι με δημιουργικη "φυση" μονο κακο δεν κανουν στα ατομα.

                      Μαυτα κι αυτα, μπαινω κι εγω στο παιχνιδι...

                      Χρησιμοποιησα γυρω στις 20 εικονες και 3 προγραμματα επεξεργασιας εικονας. Προσπαθησα να κανω κατι που να συνδεει το σημερα και χθες αλλα με εναν ευθυμο τροπο.

                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #26
                        βασικα, μην τσακωθειτε κι ολας, ας βρεθει ενα ωραιο banner που να ταιριαζει και με το skin που θα μπει, κι απο κει και περα κατα καιρους οταν το βαρεθουμε ας γινουν διαγωνισμοι κι ας αλλαξει παλι. δε νομιζω να απουσιαζουν οι admins οπως στο Gamepro και να μεινει παρατημενο με τα ιδια χρωματα κλπ.

                        πολυ καλο το τελευταιο αν και δεν ειναι gif και ειναι χωρις κινηση. μονο τα fonts με χαλανε λιγακι. επισης ωραιο ειναι και του mR. Night στο πρωτο του ποστ, θα ταιριαζε με ενα μηχανικο αν υπαρχει skin, αν και φαινεται καπως "παγωμενο" γιατι ειναι σκετα γραμματα.

                        τεσπα, ελπιζω να μην αργησει να γινει η αλλαγη, για να φτιαξει το forum και να φαινεται πιο καλα οργανωμενο!

                        Comment


                        • #27
                          Πολύ καλή δουλειά Scatman.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Άψογοι! Scatman, πολλά συγχαρητήρια και μόνο για τη δουλειά σου! Mr Night, το πάνω banner μου αρέσει περισσότερο, ενώ το in media res που, αν δε με γελούν τα λατινικά μου, σημαίνει "εν τω μέσω η αλήθεια" μου φαίνεται πολύ ταιριαστό με την έννοια της Οδύσσειας. Εξαιρετική ιδέα. Επίσης, με όλες αυτές τις τρύπες από σφαίρες, πέταξέ του ένα background από Outlaws - Λούκι Λουκ - Κλιντ Ίστγουντ και στείλτο μου
                            Πολύ καλή ιδέα επίσης για το linking, έχω μερικές ιδέες...

                            Οι κανόνες του διαγωνισμού έχουν αναφερθεί ήδη. Από εκεί και πέρα, αν συνεχίσουμε με αυτό το ρυθμό θα γίνει πολύ δύσκολη η επιλογή ενός μόνο banner. Αυτό που είχα κατά νου είναι, αν παραστεί ανάγκη, να επιλέξουμε 3 εικόνες, να τις κάνουμε ένα εναλασσόμενο gif, και να το βάλουμε πάνω. Όποιος ξέρει από κάτι τέτοιο (Ramparter - Scatman πχ) ας μου στείλει ένα ΠΜ ή στο Σαμπ Ζίρο να δούμε τι μπορεί να γίνει. Από εκεί και πέρα, αν το βαρεθούμε το ξανααλλάζουμε, ενώ μην ξεχνάτε πως θα έχουμε και λογότυπα και κουμπάκια στη σελίδα. Ακατάσχετο brain storming...

                            Θα παρακαλούσα θερμά επίσης για το εξής. Επειδή θα μπλέξουμε αν δούμε 3 παραλλαγές του ίδιου banner από το ίδιο πρόσωπο (πχ μια με καράβι, μια χωρίς καράβι και μια με μισοβυθισμένο καράβι), να καταλήξετε σε ένα και τα δοκιμαστικά - παραλλαγές να τα σβήσετε ή μόνοι σας ή εμείς για σας, μετά από εντολή σας. Είστε ελεύθεροι να ποστάρετε όσα διαφορετικά banners θέλετε, αλλά 3 - 4 σχεδόν ίδια δεν προσφέρουν κάτι. Θα βοηθήσετε και τους εαυτούς σας και εμάς τους υπόλοιπους
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #29
                              Υπάρχει τρόπος να αλλάζει banner με κάθε ανανέωση της σελίδας.
                              Τουλάχιστον το έχω δει σε κάποια forums.

                              Διέγραψα την δεύτερη εκδοχή του banner αν και σκέφτομαι να φτιάξω ένα εντελώς καινούργιο μαζί με το παλιό μου.

                              Επίσης δεν νομίζω οτι, προς το παρόν, είναι πάρα πολύ δύσκολη η επιλογή. Εγώ θα διάλεγα αυτό του Scatman, αν πρώτα όμως έκανε ένα γυάλισμα στην γραμματοσειρά και καλύτερη εφαρμογή στους χαρακτήρες [Master Chief, Snake κτλ]. Το logo επίσης δεν θα πρέπει να στριμώχνεται, αυτή είναι η ουσία του banner.
                              Το δικό μου αν και προσωπικά μ'αρέσει [αυτό θα'λειπε] το θεωρώ κλινικό εντελώς και γι'αυτό θέλω να δοκιμαστώ σε άλλο.

                              Αν ο Quaja άλλαζε την γραμματοσειρά και της προσέθετε κάποιο effect τότε θα ήταν το banner της επιλογής μου.

                              Comment


                              • #30
                                Οντως καλη δουλεια Scatman απλα νομιζω οτι ψιλοπαραγκονιζεται το ονομα του site. Ενα banner imo, εχει σαν επικεντρο το ονομα, και συνοδευτικα καποιες εικονες. Εχεις κανει μια παρα πολυ καλη εικονα αλλα νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να χρησιμοποιηθει σαν background κι οχι σαν banner.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X