Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενα παιχνίδι που θα με φέρει κοντα στα RPG's;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Δεν υπαρχει ευρωπαικο δυστυχως το Mario RPG, επετρεψε μου να σε διορθωσω Γιωργο.
    Τωρα LMS αν θες να αγορασεις RPGs με 15ε ατυχησες, το χρονο σου χανεις πιστευοντας πως μπορεις να χαρεις gaming σε ενα SNES υπο τις συνηθηκες αυτες.
    Wii VC/ Pc+emus και τα ρεστα = μονοδρομος.

    Comment


    • #32
      To Breath of fire 2 poso mporei na to vrei?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #33
        ε μονο το cart αμα πετυχει 30-40
        με κουτι κτκλπ 50-80
        factory sealed αστα να πανε

        μιλαω σε δολλαρια

        βασικα οτι ειπανε τα παιδια emulators=μονοδρομος

        οποιο και να παιξει εκ των mario rpg, chrono trigger δε θα χασει ειναι οτι πρεπει για να αρχισει

        Comment


        • #34
          Τότε μάλλον VC, μισώ τους emulators.

          Κάνα φτηνό παιχνίδι που να είναι εύκολο να το βρεις υπάρχει για snes? Καλα δε θέλω και Sealed .
          Συγκεκριμένα ψάχνω το mario paint και το street fighter 2.(Να μην κάνω άλλο τοπικ μιας και έπεσε η συζήτηση)

          Βέβαια πιστεύω ότι σε 5-10 χρόνια θα κάνουν και αυτά όσο του NES, περίπου μέχρι 10 δολλάρια,

          Comment


          • #35
            με 10-15 euros Που θες εσύ όχι

            ΕΝΤΙΤ :

            Βέβαια εάν είσαι αρκετά έξυπνος και ψάξεις, θα βρεις online καταστήματα (εξωτερικού) με καλές τιμές
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #36
              Τότε μάλλον VC, μισώ τους emulators.

              Κάνα φτηνό παιχνίδι που να είναι εύκολο να το βρεις υπάρχει για snes? Καλα δε θέλω και Sealed .
              Συγκεκριμένα ψάχνω το mario paint και το street fighter 2.(Να μην κάνω άλλο τοπικ μιας και έπεσε η συζήτηση)

              Βέβαια πιστεύω ότι σε 5-10 χρόνια θα κάνουν και αυτά όσο του NES, περίπου μέχρι 10 δολλάρια,
              Καλά ρε συ, μου φαίνεται ούτε κι εσύ δεν ξέρεις τι θες. Καλά κλασικά παιχνίδια (ειδικά RPG) είναι πολύ δύσκολο να βρεις σε καλή τιμή. Γιατί μισείς τους emulators; H VC τι νομίζεις πως είναι; Επίσης τα Chrono Trigger και Mario RPG είναι παιχνίδια της Square οπότε είναι αρκετά απίθανο να τα δεις στη VC σύντομα. Κάνε στον εαυτό σου τη χάρη να αποβάλλεις οποιαδήποτε προκατάληψη και να απολαύσεις τα παιχνίδια για αυτό που είναι όχι πού τα παίζεις. Υπάρχουν άριστοι emulators του SNES για PC (και ήταν άριστοι 10+ χρόνια πριν) και τα RPG δεν έχουν φοβερές απαιτήσεις χειρισμού οπότε παίζεις άνετα με πληκτρολόγιο. Επίσης, επαναλαμβάνω, το Chrono Trigger έχει βγει και για DS.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Τα έχει (τουλάχιστον το mario rpg) στην VC σίγουρα.

                1ον θέλω να παίζω με pad.
                2ον τα roms είναι παράνομα

                Comment


                • #38
                  Απ'τη στιγμή που δεν κάνεις κακό στις πωλήσεις του παιχνιδιού (πολύ απλά επειδή δεν πουλιέται) κάθε παρανομία δεν υφίσταται. Εκτός κι αν είσαι διατεθειμένος να σκάσεις ένα σκασμό λεφτά λόγω παλαιότητας και σπανιότητας του τίτλου, δικό σου θέμα. Μη βλέπεις εμάς που δεν κολλάμε σε τέτοια. Απλά σου λέω επειδή είπες ότι τα roms είναι παράνομα. Α και το θέμα του pad λύνεται στο πι και φι. Αν βγεις απ'τη ψευδαίσθηση του ότι τα games πρέπει να παίζονται όλα αυθεντικά και στις κονσόλες που βγήκαν, που είναι καθαρά θέμα ηθικής και άποψης και τίποτε παραπάνω, θα ανοίξει ένας νέος, θαυμαστός παιχνιδοκόσμος για σένα εκεί έξω. Peace.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Μου θύμισε τις εποχές που κατέβαζα για πρώτη φορά Neo-Geo roms στο PC ~με τον ξάδερφό μου~ και πάντοτε είχαν την ένδειξη/προειδοποίηση "δε φέρουμε καμία ευθύνη γι'αυτά που μπορεί να συμβούν. πετάξτε τα μέσα σε 24 ώρες".

                    Ο ξάδερφός μου είχε χεστεί επάνω του.

                    "Σκάτμαν πρέπει να τα πετάξουμε! Είναι παράνομα! Μπορεί να έρθει το FBI να μας πιάσει!"

                    LoL

                    Εάν είναι παράνομα τότε πρέπει να κλειστώ 6 φορές ισόβια γι'αυτά που έχω κατεβάσει όλα αυτά τα χρόνια
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #40
                      Απ'τη στιγμή που δεν κάνεις κακό στις πωλήσεις του παιχνιδιού (πολύ απλά επειδή δεν πουλιέται) κάθε παρανομία δεν υφίσταται. Εκτός κι αν είσαι διατεθειμένος να σκάσεις ένα σκασμό λεφτά λόγω παλαιότητας και σπανιότητας του τίτλου, δικό σου θέμα. Μη βλέπεις εμάς που δεν κολλάμε σε τέτοια. Απλά σου λέω επειδή είπες ότι τα roms είναι παράνομα. Α και το θέμα του pad λύνεται στο πι και φι. Αν βγεις απ'τη ψευδαίσθηση του ότι τα games πρέπει να παίζονται όλα αυθεντικά και στις κονσόλες που βγήκαν, που είναι καθαρά θέμα ηθικής και άποψης και τίποτε παραπάνω, θα ανοίξει ένας νέος, θαυμαστός παιχνιδοκόσμος για σένα εκεί έξω. Peace.
                      Ακριβώς αυτό. Σκέψου το και ως φόρο τιμής στους δημιουργούς τους το να τα παίξεις. Τα παιχνίδια βγήκαν 15 χρόνια πριν, οι ομάδες ανάπτυξης δεν υπάρχουν πλέον σε αυτή τη μορφή κλπ... Αν αγοράσεις κάποιο μεταχειρισμένο cartridge δεν προσφέρεις απολύτως τίποτα σε αυτόν που το έφτιαξε. Πραγματικά δεν υπάρχει θέμα ηθικής εδώ. Υπάρχει ίσως θέμα νομιμότητας αλλά αυτό είναι κάτι πολύ σχετικό. Ειδικά αυτά τα 2 παιχνίδια δε βγήκαν ποτέ Ευρώπη, που σημαίνει πως δεν τους ένοιαζε η Ευρώπη σαν αγορά, που σημαίνει πως παίρνεις κάτι δωρεάν από το οποίο δε σκόπευαν να βγάλουν λεφτά (ή δεν ήθελαν να το ρισκάρουν αν θες αλλά και πάλι δικό τους πρόβλημα).
                      Πολύ το αναλύσαμε τελικά. Υπάρχουν και οι νόμιμες εναλλακτικές όπως είδες και για τα 2 παιχνίδια που προτείναμε οπότε...
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #41
                        Θα σου προτεινα fable 1 στο xbox ή ακομα καλυτερα στο pc, το ειχα πειρατικο και ακομα ντρεπομαι που δεν το αγορασα ποτε Νομιζω ειναι οτι πρεπει για καποιον που δεν εχει ασχοληθει ποτε με το ειδος επισης εχει και μπολικη δραση, προσωπικα μεχρι τον τερματισμο δεν ειχα βαρεθει καθολου.

                        Comment


                        • #42
                          Αν είχες PS3 ή 360 θα σου έλεγα το FF XIII. Απλό, εύκολο, γρήγορο, τέλειο battle system, ό,τι πρέπει γενικά για έναν άσχετο με το είδος. Ρώτα και τον bart.

                          Comment


                          • #43
                            Δεν θα αγόραζα.

                            Comment


                            • #44
                              Για SNES λίγο δύσκολο, αλλά για αρχή πρέπει να πάρεις προπληρωμένη κάρτα για να αγοράσεις παιχνίδια από το εξωτερικό. Ούτε συζήτηση για εδώ Ελλάδα.

                              Όσο για το Street Fighter 2, το έχουν σε HD στο VC, απ' όσο θυμάμαι.

                              Δυστυχώς, LMS, είσαι WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAY πίσω για να τα ψάχνεις. Ο fanboyism σου σ' έκαψε και σ' έβαλε να παραμένεις πίσω.

                              Αυτά παθαίνεις, όταν ασχολείσαι με mario και τέτοια και δεν ψάχνεις για άλλα παιχνίδια που ίσως να είναι πολύ καλύτερα από τα συνηθισμένα. ~_~
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Μιας και το θέμα είναι η πρόταση rpgs,Nα πω πως μιας και είμαι λίγο πριν το τέλος του Chain of Memories (2o Playthrough) είμαι ανάμεσα στα εξής.
                                Chrono Trigger,Suikoden Tierkreis,Final Fantasy 4,Dragon Quest 4.
                                Ξέρετε ότι σας αγαπάω και γι'αυτό θέλω την άποψή σας,αλλά επειδή ως γνωστόν είμαι απρόβλεπτος μπορεί να αποφασίσω κάτι εντελώς διαφορετικό.Αλλά για πείτε,να βλέπω απόψεις.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X