Announcement

Collapse
No announcement yet.

DAEMAEOΝ:The Pentagon Grave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by sub_zero View Post
    Εντάξει κακά τα ψέματα, το σημερινό σκηνικό δεν ήταν για να μαζευτεί εκεί το g-o. Το σημαντικό ήταν να το δουν άλλοι το παιχνίδι εκεί και σύμφωνα με τα όσα λέει ο rampo αυτό εγινε.
    Βασικα πιστευω οτι αξιζε να ερθετε οχι μονο για μας αλλα γενικοτερα για ολες τις παρουσιασεις. Ειναι ωραιο να βλεπεις τοσες ελληνικες δημιουργιες μαζεμενες. Θα ανοιξω ενα σχετικο τοπικ γιατι ημουν απο το πρωι εκει, ειδα ολες τις ομαδες και καποια παιχνιδια μου αφησαν πολυ καλες εντυπωσεις.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #32
      Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δε μπορούσα να έρθω λόγω προβλήματος υγείας από τις αρχές της βδομάδας. Θέλω πολύ πάντως να δω είτε κάποιο demo είτε κάποιο βίντεο, και σίγουρα θέλω να μάθω και τι αντίκτυπο είχατε και πώς ήταν η έκθεση.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #33
        Δεν νομίζω ότι κάποιος που δεν έχει σχέση με το game dev θα είχε κάποιο λόγο να παρακολουθήσει γενικώς το όλο event.
        Αύριο σκοπεύεις να πας;

        Comment


        • #34
          Αν ερχοταν η Ε3 στην Ελλαδα δε θα πηγαινες; ΟΚ δεν ηταν εκθεση ομως υπηρχαν παρουσιασεις παιχνιδιων ενω ακουστηκαν και πολλα ενδιαφεροντα στοιχεια για την αγορα στην Ελλαδα αλλα και για τη πορεια των εταιριων στο χωρο και γενικα νομιζω οτι το ενδιαφερον δεν εχει να κανει με το αν εισαι developer ή οχι αλλα με το κατα ποσο σε ενδιαφερει να δεις σε τι επιπεδο βρισκεται αυτη τη στιγμη η παραγωγη των games στην Ελλαδα, ποσες εταιριες κινουνται, ποσοι indies, τι θεματα υπαρχουν κ.α...

          Προσωπικα ακομη κι αν δεν ειχα κατι να δειξω θα με ενδιεφερε να παω, αλλες χρονιες δυστυχως δεν ηξερα οτι ειχε γινει αυτο το συνεδριο.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #35
            Τον μέσο gamer πολύ απλά δεν τον ενδιαφέρει ποιο είναι το επίπεδο στην Ελλάδα. Εδώ που τα λέμε κιόλας καλά κάνει και δεν τον ενδιαφέρει, το ζητούμενο για αυτόν είναι να παίζει ποιοτικά παιχνίδια ασχέτως αν αυτά φτιάχνονται στην Αμερική, στην Ελλάδα ή στην Μπουτσουάνα. Βλέπεις τι ενδιαφέρον έχει υπάρξει και για το darkfall εδώ μέσα... Έτσι και αλλιώς όπως είπες κι εσύ, δεν ήταν έκθεση για να πάει ο πολύς ο κόσμος.

            Κι εμένα με ενδιέφερε (άσχετα αν δεν ήρθα σήμερα) αλλά όχι από την πλευρά του Gamer. Αύριο νομίζω ότι έχει περισσότερο ενδιαφέρον και πιθανότατα θα πάω, άμα είσαι εκεί τα λέμε και από κοντά.

            Comment


            • #36
              Δεν νομίζω ότι κάποιος που δεν έχει σχέση με το game dev θα είχε κάποιο λόγο να παρακολουθήσει γενικώς το όλο event.
              Αν ερχοταν η Ε3 στην Ελλαδα δε θα πηγαινες;
              Ένα συνέδριο που μπορείς να παρακολουθήσεις είναι πολύ πιο ενδιαφέρον από μια έκθεση όπως η Ε3 που είναι διαθέσιμη στο απλό κοινό.
              Πέρσι είχα πάει στο Tokyo Game Show και πραγματικά το μέρος που ήταν διαθέσιμο στον απλό κόσμο ήταν σχετικά αδιάφορο. Το όλο κλίμα και διάφορα videos είχαν φάση βέβαια αλλά δεν υπήρχαν ανακοινώσεις κλπ. Μόνο κάποιες εκδηλώσεις για το κοινό και κάποια demos (για κάποια παιχνίδια όπως το FF13 μιλάμε για ουρές της μίας ώρας). Το σημαντικό κομμάτι ήταν τις προηγούμενες μέρες που δεν ήταν ανοιχτό στο κοινό παρά μόνο στους δημοσιογράφους.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Βέβαια θα γινόταν κάνα Ε3, αν ο Σημίτης δεν είχε απαγορεύσει τα videogames. ~_~ Θέλω κι εγώ να γίνει κάνα Ε3 και άγιος ο Θεός !
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Ναι θυμαμαι ακομη τις συζητησεις για Ε3 στην Ελλαδα, τελικα ο Σημιτης ασκησε βετο και οι εταιριες στραφηκαν προς το Λος Αντζελες.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #39
                    Rampo τα έχουμε πει από κοντά για το game! Στις φωτό βλέπω πάρα πολλές βελτιώσεις σε σχέση με την πρώτη έκδοση. Ξέρεις ότι θα ερχόμουν αλλά αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στο εξωτερικό (πάντα ήθελα να το πω αυτό!! Εσείς που ξέρετε, σχεδόν όλοι δηλ. μην αποκαλύψετε όλη την αλήθεια!).
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Ramparter View Post
                      Ναι θυμαμαι ακομη τις συζητησεις για Ε3 στην Ελλαδα, τελικα ο Σημιτης ασκησε βετο και οι εταιριες στραφηκαν προς το Λος Αντζελες.

                      What; Σοβαρά;

                      Comment


                      • #41
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #42
                          Μου τη δίνει όταν επισκιάζουν τα posts μου.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #43
                            Πάντως παίδες, το promotion σας είναι τραγικό.

                            Ούτε ένα video ως τώρα? Τι περιμένετε?
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #44
                              μαλλον να ολοκληρώσουμε το παιχνίδι, theseis θα γίνουμε?

                              Comment


                              • #45
                                Θελουμε να δωσουμε βιντεο οκ αλλα πραγματικα το παιχνιδι δε παιζει να ειναι ετοιμο για τουλαχιστον 6 μηνες ακομη.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X