Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περισοτερα χρηματα που δωσατε για ενα παιχνιδι

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Όντας γκαντέμης (no more βέβαια), είχα παραγγείλει κάτι καλώδια και ένα game για Saturn απο Play-Asia. 65 ευρώ συνολικό κόστος + 30 περίπου τα μεταφορικά (UPS σου λέει, περίμενα ότι θα τα έχω στα χέρια μου εντός 3 ημερών), το σύνολο με τα πολλά ανέβηκε στα 90-95 ευρώ.

    Το πρόβλημα βέβαια δεν ήταν εκεί, αφού ήθελα να μου έρθουν το γρηγορότερο δυνατό. Στο τελωνείο είχαν την φαεινή ιδέα να μου τα σταματήσουν, οπότε και κλήθηκα να πληρώσω 60-70 ευρώ επιπλέον..........χώρια την ταλαιπωρία που πέρασα με όλη τη γραφειοκρατία και την μ.........α που τους δέρνει ασύστολα.

    Αν αφαιρέσουμε λοιπόν τα 10 ευρώ που έκαναν τα καλώδια, το παιχνίδι μου βγήκε γύρω στα 150 ευρώ.

    Να σημειωθεί πως όποτε έχω παραγγείλει απο Play-Asia και έχω βάλει τον κανονικό τρόπο αποστολής (μέσω ταχυδρομείου), έχω τα πράγματα σε ακριβώς 1 εβδομάδα........ούτε μέρα παραπάνω.
    Hope that someday,
    I will actually live...

    Comment


    • #17
      @ GroundZero: Πως εδωσες 70 για παιχνιδι που επρεπε να κανει 60; [/b]
      2 lekseis: Games explorer
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #18
        75 euro για το ff10 ...ενα θα πω power games!!

        Comment


        • #19
          Από εκμετάλλευση άλλο τίποτα μερικοί... άκου εκεί να χρέωνουν παιχνίδι 60000...
          [/b]
          Κι ένας φιλος μου που το αγορασε οταν ειχε πρωτοβγει μαζι με μπλουζακι και οδηγο κτλ, καπου εκει το πηρε.

          Εδω παλι στα Τρικαλα μας εκμεταλυεονται ολη την ωρα, οσον αφορα τις τιμες στα videogames δηλαδη. Σχεδον ολα μου τ παιχνιδια αγγιζουν τα 60 ευρω και μερικα τα 70 (πχ FF XII την πρωτη μερα κυκλοφοριας). Και ενταξει τα FF να τα καταπιω-και παραπανω θα εδινα. Αλλα μερικα ειναι σκετη κοροιδια. Βασικα κρατανε τις τιμες στα ιδια επιπεδα, ακομα κι αν το παιχνιδι εχει κυκλοφορησει και πριν απο χρονια.
          Και μετα βγαινω εξω (Θεσσαλονικι, Αθηνα lol) και βλεπω κατι προσφορες να σου βγουν τα ματια. Και σε παιχνιδια καλα, οχι μλκιες. Ενω εδω στα Τρικαλα, στο Seven, ακομα και το Bob the Builder το πουλανε 40 ευρω <_<
          My blog:Doppel&#39;s Den

          Comment


          • #20
            Δεν θυμάμαι πόσο κόστισε το Majora&#39;s Mask + Expansion Pak, αλλά σίγουρα πολλά.

            Αυτό που θυμάμαι (παντού με κυνηγάει γμτ?&#33;), το Need For Speed: Hot Pirsuit II για GameCube... 75 Ευρώ.

            ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ

            Comment


            • #21
              Δεν θυμάμαι πόσο κόστισε το Majora&#39;s Mask + Expansion Pak, αλλά σίγουρα πολλά.

              Αυτό που θυμάμαι (παντού με κυνηγάει γμτ?&#33;), το Need For Speed: Hot Pirsuit II για GameCube... 75 Ευρώ.

              ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ
              [/b]

              Άσε με να απαλύνω τον πόνο σου.

              28.000 GT64

              Υ.Γ. Το χα πάρει κι εγώ το Need For Speed: Hot Pirsuit II για GameCube, αλλά ευτυχώς όχι 75.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #22
                Shenmue, 76,29e&#33; &#33; &#33; Βάλε και τα έξοδα αποστολής, πες 80e πάνω-κάτω
                ( http://www.shop21.gr//product/product.game...=4050&prid=2051 )
                Το πήρα αρκετά χρόνια μετά την κυκλοφορία του και δεν μπορούσα να βρω καλύτερη τιμή.
                Η ποιότητα όμως του τίτλου με έκανε να ξεχάσω την τιμή του
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • #23
                  To Shenmue εγώ το είχα πάρει γύρω στα 38 ευρώ. Επειδή όμως δεν είχα dreamcast αναγκάστηκα να πάρω και αυτό (40 ευρώ το 2004) και αν προσθαίσω και την κάρτα μνήμης και το cd για να κάνω το ιmport βγαίνει γύρω στο κατοστάρικο σύνολο . Η πλάκα είναι ότι ακόμα δεν το έχω παίξει κιόλας

                  Comment


                  • #24
                    A καλα, ειστε τρελοι ολοι σας μου φαινεται...

                    Εγω θυμαμαι μονο τα 25 χιλιαρικα του MGS... Για PlayStation&#33;&#33;&#33;&#33; ΚΑΙ ΟΧΙ PSX&#33;&#33;&#33;&#33; ΗΜΑΡΤΟΝ&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#3 3;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#3 3;&#33;&#33;&#33;
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • #25
                      Telika ehi ponesi ..... i tsepi mas se pollous edo e?
                      Minion....hristougena...street fighter 2 epitelous sto megadrive....60.000 drh...spiti gia liosimo....auta ine
                      http://pressuridion.blogspot.com/
                      http://frogenleaf.deviantart.com/
                      http://www.myspace.com/pressureakaspirals

                      Comment


                      • #26
                        Re4 limited edition 80 ευρώ,ενώ είχε ήδη πέσει η τιμή του στα 25 ευρώ.Είμαι και συλλέκτης πανάθεμα με.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          DK 64, όπως αναφέρθηκε.
                          Πρέπει να ήταν 29.900 ή 32.900 δεν θυμάμαι, επειδή είχε στην συσκευασία και το expansion pak.
                          Η βλακεία ήταν ότι εδώ κυκλοφόρησε μόνο η έκδοση πακέτο με το pak, κι εγώ είχα ήδη ένα από τα Turok 2 & Rogue Squadron. Τουλάχιστον αργότερα βρήκα και αντάλλαξα το περιττό pak με Μario Kart 64 & Yoshi&#39;s Story.
                          NDS themes

                          Comment


                          • #28
                            80 ευρώ για το FFX.

                            Στις εποχές της δραχμής θα ειχα δώσει πολλές φορές 30 χιλιάρικα για παιχνίδι, πράγμα απολύτως φυσιολογικό για τότε.


                            Comment


                            • #29
                              Final Fantasy VII day one purchase 21.000δρχ
                              Tekken 3 το ίδιο με το προηγούμενο
                              Soul Calibur(DC) 20.000δρχ used
                              Killer Instinct 23.900δρχ
                              Super Probotector 19.900δρχ
                              Super Street Fighter II μτχ 24.000δρχ για SNES πάντα.
                              Επίσης επειδής η Itochu βασίλευε και νωρίτερα...
                              TaleSpin(NES) 17.000δρχ
                              MegaMan 2(NES)το ίδιο.
                              Tiny Toon(NES) το ίδιο.
                              Μια εποχή που ξεφραγκιαζόταν οι γονείς(δικαιολογιημένα έπαιρνα το πολύ 3 παιχνίδια το χρόνο)και οι ανταλλαγές με συμμαθητές πήγαιναν σύννεφο.

                              Σε πιο σημερινά € δεδομενα
                              BioShock Collector&#39;s(360) 80€ και γενικά για τα υπόλοιπα συλλεκτικά(και καλά...)jrpgs και λοιπά games μου από ebay ποτέ η τιμή δεν ξεπέρασε τα 50€.Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 50κάτι € για το Persona:Reveleations σε like new condition.

                              Επίσης όταν ήμουν νέους κάτοχος ps2 το GTA:Vice City γύρω στα 70κάτι€ από ένα Video Blue,το MKeadly Alliance 70€ από Game Center και μετά από κανά δίχρονο το Χenosaga II 60€(το μετάνιωσα όσο δεν πάει)Πλέον δεν αγοράζω games σε τέτοιες τιμές.Ειδικά τα φορητά με το region free τους με έχουν σώσει.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #30
                                Τουλάχιστον η ce του bioshock μπορείς να πεις ότι αξίζει, σε αντίθεση με αυτήν του Assassin&#39;s Creed. Μα καλά, σε βλάκες απευθύνονται; 100? για μία κούκλα και για το παιχνίδι, ενώ το παιχνίδι το βρίσκεις από παντού με 40 και την κούκλα με 30; lol

                                Άσχετο, αλλά τι ακριβώς περιέχει η ce του bioshock;

                                Comment

                                Working...
                                X