Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φορητοί υπολογιστές...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Αν πας αύριο,αποκλείεται να γυρίσεις με PS Vita,μιας και δεν έχει βγει ακόμα.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Τέλεια τότε θα πάω καρφί να αγοράσω αυτό που θέλω χωρίς να χαζολογάω γύρω γύρω όπως κάνω συνήθως
      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by Ramparter View Post
        ΥΓ: Προσωπικα δε με βλεπω να ξαναγυριζω στα desktops ποτε και οσο πιο συντομα τα ξεχασει και η αγορα (οκ θελουμε αρκετα χρονια ακομη γι' αυτο), τοσο το καλυτερο...
        Originally posted by NickTG View Post
        Προσπαθω να βρω που ειναι το καλυτερο αλλα πραγματικα δυσκολευομαι.
        Φορητότητα και οικονομία στην κατανάλωση. Και γω desktoπάς είμαι, γιατί με αυτό έμαθα, αλλά πολύ ενέργεια πάει χαμένη.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #34
          Η οικονομία έρχεται σε βάρος των επιδόσεων.
          Η φορητοτητα σε gaming μηχάνημα είναι ψιλό περιττή.
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • #35
            Ναι, όλα έχουν 2 πλευρές. Για απαιτητικό gaming εννοείται desktop. Όμως υπάρχουν και δυνατά laptops, που κοστίζουν όμως, που συνδυάζουν και τα 2.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #36
              Ναι αλλά και πάλι δεν έχουν καμία σχέση σε δύναμη με ένα desktop ίδιας αξίας.
              Μη μιλήσουμε για την ευκολία αναβάθμισης που είναι απαραίτητη σε μηχανήματα με αυτό το σκοπό. Ή την ευκολία επισκευής και αντικατάστασης εξαρτημάτων.
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • #37
                Προφανως και δεν ειναι αμεσα συγκρισιμα τα 2 πραγματα, αλλα πλεον τα (καλα) laptops αποτελουν πολυ δυνατες all-around επιλογες.
                Αν θες να παιζεις Crysis οκ δεν εχει νοημα να παλευεις με ενα laptop, αλλα κι εγω καταλαβαινω πλεον και με το παραπανω οσους εχουν μονο 1 laptop και νιωθουν πως καλυπτει πληρως τις αναγκες τους.

                Εγω ειμαι με laptop 13.3'' εδω και μισο χρονο και πριν το παρω φοβομουν πως θα ναι μικρο, αλλα μου ειναι υπεραρκετο και πιστευω πως ειναι το ιδανικο μεγεθος για να κανεις ολες σου τις δουλειες και εντος και εκτος σπιτιου.

                Αν καποτε θελω σωνει και καλα μεγαλυτερο screen real estate που λενε, θα παρω μια 27αρα οθονη με IPS panel και τελος - θα το προτιμουσα κατα πολυ απο το να ξανασχοληθω με desktop.

                Οκ προφανως εδω γινεται λογος για παιχιδια κυριως και εγω το παω πιο περα, αλλα κουνεντα να γινεται.
                Dope για τις αναγκες σου το vita δεν εχει νοημα και δε νομιζω να σε καλυψει ουτε κατα διανοια στο διαστημα μετα το launch του. Το PSP δε νομιζω να σου προσφερει κατι που δεν εχεις δει, οποτε παρε κανα laptop οπως λες κι εσυ να κανεις τη δουλεια σου και σε καμποσα αλλα θεματα και τελος.

                Η HP εχει καλες σειρες στα 600ε περιπου το ιδιο και η Dell με καποια Inspiron. Turbo-X προσωπικα δε θα παιρνα, αλλα πιστευω πως δε θα χεις καποιο προβλημα εν τελει.

                Comment


                • #38
                  Συμφωνώ για το μέγεθος.
                  Είχα και εγώ πριν κάποια χρόνια ένα 12άρι και ήταν μια χαρά.
                  Πλέον μάλλον θα προτιμούσα ένα καλό tablet για τις εξωτερικές δουλειές. Αν βγουν και τα tablet με τα windows 8 τόσο καλά όσο λένε θα είναι καλές επιλογές.

                  Όταν όμως θέλουμε κάτι για gaming το να μιλάμε για laptop σαν κύριο μηχάνημα το θεωρώ τουλάχιστον αστείο. Εκτός αν κάποιος έχει λύσει το οικονομικό και μπορεί να δίνει μερικά χιλιάρικα όποτε χρειάζεται να παίξει την επόμενη γενιά.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • #39
                    Μια χαρά μπορείς να παίξεις games σε υψηλά settings με laptop. Φυσικά είναι πιο ακριβό από desktop αλλά όποιος ψάχνει για laptop προφανώς έχει τους λόγους του. Άλλωστε ο περισότερος κόσμος απλά ενδιαφέρεται να τρέχει το παιχνίδι ικανοποιητικά, δεν κάθεται να μετράει frames.
                    Τα tablets συνεχίζουν να μου φαίνονται παντελώς άχρηστα... Netbook keyboard >>>>> Touchscreen keyboard.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #40
                      Οκ, μιας και δημιουργήθηκαν νέα δεδομένα, αν αφήσουμε τον κόφτη των 500 στην άκρη, και θέσουμε ένα νέο ταβάνι ας πούμε τα 2.000 ευρώ.... Αξίζει ή όχι το laptop για gaming;

                      // Κάτι σαν κι αυτό δηλαδή http://public.gr/prod/computers-and-...prod2520010pp/
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Γενικά, όχι. Επιδόσεις 1000 ευρώ desktop PC >>> 2k Laptop. Βάλε και οτι περιορίζεσαι σε 17άρα (άντε 18,4) οθόνη, οτι θα πρέπει να είσαι συνέχεια δίπλα σε πρίζα, να μην το έχεις πάνω σου γιατί θα είναι 3,5 κιλά και θα βγάζει θερμότητα καλοριφέρ και οτι δεν είναι καθόλου futureproof επειδή δεν γίνεται να κάνεις upgrade.

                        Comment


                        • #42
                          Πάρε τούμπανο desktop, ένα iPad 2 και ένα καλό laptop με 2k €.

                          Comment


                          • #43
                            Σωστός. Θερμοκρασίες. Και εντός καλοκαιριού κιόλας.... Όχι έχεις δίκιο, τις θερμοκρασίες δεν τις είχα σκεφθεί καθόλου. Καλώς, δεν την ακυρώνω τη παραγγελία, θα πάρω εκείνο το Turbo-X και θα φυλάξω καλύτερα τα υπόλοιπα χρήματα να τα φάω με καμιά τουρίστρια.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              θα φυλάξω καλύτερα τα υπόλοιπα χρήματα να τα φάω με καμιά τουρίστρια.
                              αυτο.

                              Comment


                              • #45
                                Πρίζα και θερμότητα χρειάζεται/βγάζει και το desktop.
                                Μην τα φας με τις τουρίστριες. Χρειαζόμαστε συνάλλαγμα, καλύτερα να τα φας από τουρίστριες.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X