Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crpl_shepherd View Post
    πολυ χαμηλα min frames ryu και ας εχουμε παρομοια καρτα γραφικων ! για windows κανε μια βολτα απο reddit αξιζει http://www.reddit.com/r/microsoftsoftwareswap/

    το triple buffering δουλευει μονο οταν εχεις vsync on και αφορα μονο τις openGL εφαρμογες. αν θες triple buffering σε D3D και δεν εχει επιλογη το ιδιο το game κανεις force με το D3D overrider και ταυτοχρονα βαζεις με το RTSS framerate cap στα 58fps γιατι στα 60 εχεις αισθητο input lag. http://www.overclock.net/t/1246149/b...ync-no-tearing

    Στα εξηγω ωραια ? μαθε μπαλιτσα λοιπον ! :p

    @ihne σκασε και κατεβαζε, 13ωρο βαρεσα με τα στοιχηματα χθες, γυρισα σπιτι κατεβασα το bench κουνησα την κωλαρα μου απο το υπνοδωματιο στο σαλονι για να εχω 1920*1080 αντι για 1680*1050 και το ετρεξα, μετα γυρισα στην 120αρα μου για να παιξω 1μιση ωρα το επικο misery 2.1 , αρα μπορεις να το κανεις κι εσυ

    @evans @ronoa @BB ξυπνατε !!
    Το κατεβασα και το εβγαλα στα 2 λεπτα δεν αντεξα να βλεπω..

    Comment


    • Χωρίς να πειράξω από advanced settings κάτι.

      PlayStation Classic - Διαγωνισμός 3.jpg
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • ronoa για σενα

        Comment


        • Originally posted by ChrisTop View Post
          Αμετανόητος φίλος μου AMDάκιας θέλει να πάρει FX6300 με 470GTS για να του βγει το budget κάτω απο 700 με SSD. Θα φάει τρελό bottleneck ή αντέχετε η διαφορά απο i5 4770 ας πούμε; Στα Ίντερνετ γενικά λένε οτι μια χαρά θα είναι, αλλά θέλω και την δικιά σας γνώμη. Εγώ ας πούμε του είπα οτι κάνει χοντρή μαλακία που δεν δίνει +100αρα να πάρει ι5.
          Κοίτα για τα λεφτά του ο FX6300 είναι θηριάκι, με ένα καλό σύστημα σηκώνει τα πάντα άνετα (μην κοιτάς τα min fps του δικού μου πιο πάνω, έκανε σπασίματα πιστεύω λόγω RAM που τρέχει στα 500 κάτι αντί για 800 MHz επειδή έχω μούφα motherboard, once a peasant...).

          Ειδικά αν πάρεις Black(ας) έκδοση ξεκλειδώνεις πυρήνες και clock speed και έχεις με 100 ευρώ 8 πύρηνο. Problem intel?

          Από την άλλη νιώθω λίγο ανασφαλής για το μέλλον, βλέπω π.χ. το Project Cars που θα ήθελα να παίξω όταν βγει έχει recommended 8350. Οπότε αν μπορεί να σκάσει 200άρα θα πρότεινα i5 για καλύτερη εξασφάλιση.
          Υπερνικάει σε όλα: http://anandtech.com/bench/product/699?vs=701

          Υ.Γ.: Ο Evans τρέχει με min fps ότι τρέχουν οι κονσόλες (της επόμενης γενιάς) με max :O
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Ότι τρέχουν οι κονσόλες με max;

            80-100 frames δεν πιάνουν με την καμία, παρακαλάνε για 60 σε ορισμένα games Μόνο .

            Comment


            • και o NTG χαμηλα minfps εχει ενω ειναι με 5870 και phenom στα 3.2 .... παιζει να ειχε κλειστο το tesselation και HBAO αντι για HDAO που ειναι το βελτιστο για AMD, amd στα 3.2 = intel στα 2.1, ποσες φορες θα το πουμε πια ? http://www.hardocp.com/article/2009/...4#.VHZCK4uUcmk

              Comment


              • Originally posted by Evans View Post


                Να υπενθυμίσω ότι τον έχω OC'ed στα 4.81 GHz.

                Edit: ξέχασα να βάλω τις ρυθμίσεις στο control panel, φαντάζομαι θα κάνουν κάποια διαφορά. Το απόγευμα που θα γυρίσω...
                Πώς γίνεται στη βροχή να έχετε καλύτερα fps;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                  και o NTG χαμηλα minfps εχει ενω ειναι με 5870 και phenom στα 3.2 .... παιζει να ειχε κλειστο το tesselation και HBAO αντι για HDAO που ειναι το βελτιστο για AMD, amd στα 3.2 = intel στα 2.1, ποσες φορες θα το πουμε πια ? http://www.hardocp.com/article/2009/...4#.VHZCK4uUcmk

                  Με ανέβασες μία. Με 5850 είμαι.
                  Στην ουσία τα min τα έχει με το που ξεκινάει. Σαν να διστάζει να ξεκινήσει.
                  Μετά δεν έχει θέμα.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Originally posted by crpl_shepherd
                    ronoa για σενα

                    Οριστε εδω φαινεται η μεγαλη διαφορα

                    Comment


                    • Το έκανα κι εγώ.Την πρώτη φορά κόλλησε το σύστημα πριν αρχίσει,την δεύτερη κόλλησε κατά τη διάρκεια και δεν ξέρω γιατί.Όλα ultra settings έβαλα,απλά με DX10.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Το έκανα κι εγώ.Την πρώτη φορά κόλλησε το σύστημα πριν αρχίσει,την δεύτερη κόλλησε κατά τη διάρκεια και δεν ξέρω γιατί.Όλα ultra settings έβαλα,απλά με DX10.
                        Μπλε και στην θαλασσα

                        Βασικα εσενα εχει προβλημα σωστα? Υπερθερμαινεται?

                        Comment


                        • Εντάξει ανέβασε,αλλά μη φανταστείς κάτι τρελό.Περίμενα θα φτάσει τίποτα 105 που το έχω βάλει να σβήνει,και αθ σβήσει μόνο του,αλλά όχι μέχρι 91 έφτασε.
                          Carpe diem

                          Comment




                          • Με τα advanced settings οπως τα εχεις, stock 4790k δεν εχω πειραξει τιποτα ακομα. Ο 8350 40αρια min ειχε στην καλυτερη θυμαμαι. Κανει ενα κολληματακι ομως στην αρχη, νομιζω ειναι θεμα της gpu αυτο.

                            Comment


                            • Ένα benchmarK σε έκανε να αγοράσεις νέο επεξεργαστή; Αν ήσουν γυναίκα, θα ήσουν η χαρά του χωριού .

                              Καφρίλα αλλά δεν άντεξα xD .

                              Comment


                              • Originally posted by Evans View Post
                                Ένα benchmarK σε έκανε να αγοράσεις νέο επεξεργαστή; Αν ήσουν γυναίκα, θα ήσουν η χαρά του χωριού .

                                Καφρίλα αλλά δεν άντεξα xD .
                                Ναι αλλαξα μονο και μονο για να εχω καλυτερα fps απο τον cprl ηταν θεμα χρονου δεν αντεχα αλλο με τον amd οτι παιχνιδι παιζω ετρεχε πολυ χειροτερα..

                                Comment

                                Working...
                                X