Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Μεγάλο Αφεντικό

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Έχουμε και λέμε:

    1) Carla the Swordmaster of Melee Island (The Secret of Monkey Island)

    Το γνωστό "Insult Swordfighting" από τα παιχνίδια Monkey Island σε όλο του το μεγαλείο.Δε θεωρείται ακριβώς "Boss Fight",αλλά ήταν από τα εκπληκτικά σημεία της θρυλικής σειράς.

    2) Yxonomei (Icewind Dale)

    Από τα αγαπημένα μου bosses σε όλα τα D&D games με τα οποία έχω ασχοληθεί.Η κυρία ήταν τεράστια είχε 4 χέρια και ουρά φιδιού(αν θυμάμαι καλά) και γενικά ήταν πολύ εντυπωσιακή.Μου άρεσε πολύ περισσότερο σαν boss και από τον Belhifet,το τελίκό boss του παιχιδιού.

    3) Όλα τα bosses από τα Diablo I και II φυσικά, με αποκορύφωμα για εμένα τους Diablo,King Leoric(τον οποίο τον έχουν κάνει και χαρακτήρα στο DotA),Andariel και The Butcher(Raaaar,Fresh Meat!!!).

    4) Sephiroth (Final Fantasy VII) (Πρωτοτύπησα πάλι ).

    Ο αγαπημένος μου κακός γενικότερα μαζί με τον Darth Vader από το σύμπαν του Star Wars.Πραγματικά από τους πιο εντυπωσιακούς,αλλά και ψαγμένους κακούς σε Video Game.

    5) Psycho Mantis και Vulcan Raven (Metal Gear Solid 1), Fatman και Vamp (Metal Gear Solid 2), The Boss,The End και The Sorrow (Metal Gear Solid 3)

    Ουδέν σχόλιο νομίζω.Όλα τα bosses των Metal Gear Solid είναι μοναδικά,αλλά τα συγκεκριμένα(καθένα για τους λόγους του) είναι τα αγαπημένα μου.Η λίστα,βέβαια,είναι λειψή μιας και σύντομα θα πρέπει να συμπληρώσω και τα αγαπημένα μου από το Metal Gear Solid 4:Guns of the Patriots

    6) Bowser από τα Mario Games και Ganondorf από τα Zelda Games.

    7) Kazuya - Devil Tekken Series και πιο συγκεκριμένα Tekken 2 στο οποίο ήταν τελικό boss.

    Αν κάτσω να σκεφτώ τώρα θα θυμηθώ άλλα τόσα και μετά ακόμα τόσα,αλλά δυστυχώς πρέπει να φύγω.Σε γενικές γραμμές αυτά είναι τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό ;)
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • #17
      1. Kefka
      2. Sephiroth
      3. Raven
      4. Virgil
      5. Sniper wolf
      6. The Fury
      7. Tyrant
      8. Kain
      9. Emerald weapon
      10. The Sorrow

      Αυτα, και ξεχναω σιγουρα παρα πολλα... ;)

      Comment


      • #18
        Έχουμε και λέμε:

        1) Carla the Swordmaster of Melee Island (The Secret of Monkey Island)

        Το γνωστό "Insult Swordfighting" από τα παιχνίδια Monkey Island σε όλο του το μεγαλείο.Δε θεωρείται ακριβώς "Boss Fight",αλλά ήταν από τα εκπληκτικά σημεία της θρυλικής σειράς.

        2) Yxonomei (Icewind Dale)

        Από τα αγαπημένα μου bosses σε όλα τα D&D games με τα οποία έχω ασχοληθεί.Η κυρία ήταν τεράστια είχε 4 χέρια και ουρά φιδιού(αν θυμάμαι καλά) και γενικά ήταν πολύ εντυπωσιακή.Μου άρεσε πολύ περισσότερο σαν boss και από τον Belhifet,το τελίκό boss του παιχιδιού.

        3) Όλα τα bosses από τα Diablo I και II φυσικά, με αποκορύφωμα για εμένα τους Diablo,King Leoric(τον οποίο τον έχουν κάνει και χαρακτήρα στο DotA),Andariel και The Butcher(Raaaar,Fresh Meat!!!).

        4) Sephiroth (Final Fantasy VII) (Πρωτοτύπησα πάλι ).

        Ο αγαπημένος μου κακός γενικότερα μαζί με τον Darth Vader από το σύμπαν του Star Wars.Πραγματικά από τους πιο εντυπωσιακούς,αλλά και ψαγμένους κακούς σε Video Game.

        5) Psycho Mantis και Vulcan Raven (Metal Gear Solid 1),Fatman [size=3]και Vamp (Metal Gear Solid 2), The Boss,The End και The Sorrow (Metal Gear Solid 3)

        Ουδέν σχόλιο νομίζω.Όλα τα bosses των Metal Gear Solid είναι μοναδικά,αλλά τα συγκεκριμένα(καθένα για τους λόγους του) είναι τα αγαπημένα μου.Η λίστα,βέβαια,είναι λειψή μιας και σύντομα θα πρέπει να συμπληρώσω και τα αγαπημένα μου από το Metal Gear Solid 4:Guns of the Patriots

        6) Bowser από τα Mario Games και Ganondorf από τα Zelda Games.

        7) Kazuya - Devil Tekken Series και πιο συγκεκριμένα Tekken 2 στο οποίο ήταν τελικό boss.

        Αν κάτσω να σκεφτώ τώρα θα θυμηθώ άλλα τόσα και μετά ακόμα τόσα,αλλά δυστυχώς πρέπει να φύγω.Σε γενικές γραμμές αυτά είναι τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό ;)
        Πάντως εγώ τον Fatman στο Very Easy στο Xbox τον βρήκα πολύ μούφα...

        Comment


        • #19
          Κοίταξε γούστα είναι αυτά.Καθένας έχει την δική του άποψη.Μου άρεσε αρκετά το όλο fight με τον Fatman,αλλά και το όλο concept και η ιστορία γύρω από το πρόσωπο του και τις πράξεις του στο παιχνίδι.
          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

          Comment


          • #20
            Ο Ganondorf, σχεδιαστικά πάντα είναι μπροστά στις σειρές Zelda, αλλά ο καλύτερος ήτανε ο Ganon στο OoT - μουσική, κεραυνοί, τεράστιος με δυο τεράστια σπαθιά. Αυτά είναι. Δυστυχώς και εύκολος.

            Ridley από Metroid Prime (1 και 3)

            Resident Evil, όλα. Ξεχωρίζει ο Tyrant και το *δεξί χέρι του Salazar*.

            Tα Scarabs στο Ηalo 3 όντως είναι επιβλητικά.

            Επίσης, γεμάτο συναισθήματα τα Boss Fights των MGS.

            Comment


            • #21
              Απο Final Fantasy

              Sephiroth κλασσικα. Οχι, γιατι ειναι γνωστος, αλλα επειδη οντως αξιζει την πρωτη θεση. Ο ημι-θεος με το ενα φτερο, να πεταει αγερωχος μπροστα σου, ο φοβος και ο τρομος ολους του παιχνιδιου επιτελους ετοιμος να τον αντιμετοπισεις και μαζι με το attack πεφτει και το απολυτο One Winged Angel και τρελενεσαι.

              Dyne απο FF7 και οτι ακολουθησε μετα την μαχη

              Garland FF1 Αρχη και τελος

              Cecil FF4, στο σημειο που παλευες τον... εαυτο σου

              Kefka Final Boss FF6

              Ultros FF6 Χαζος, τρελος και cult

              Μηχανικη Αραχνη στην αποστολη για να γινουμε SeeD στην αρχη FF8

              Odin FF8 Η ολη διαδικασια και η μαχη

              Gerogero FF8 Ο zombie προεδρος

              Edea FF8 CD-1, CD-2

              Ο χοντρος Shummi στο Balamb Garden που δεν θυμαμαι το ονομα του FF8, επειδη εκανε τον Cid να βρισει

              Griever FF8 με το Maybe I'm a Lion απο πισω

              True Ultimecia FF8 με το...δεν θυμαμαι πως λενε την μουσικη...

              [b]Kuja Και Trance και μη FF9

              Black Waltz 1,2,3 Απλα κορυφαιοι και τρομακτικοι FF9

              Evrae? FF10 Boss εξω απο την Zanarkand

              Jecht FF10

              Yu Yevon FF10 επειδη τον νικησα με ενα overdrive του Auron κανοντας του 99.999 damage και χαρηκα. Αλλα και παλι με auto life παλι μουφα ειναι

              Metal Gear Solid Games

              Metal Gear Solid

              Phycho Mantis

              Metal Gear Solid 2

              Solidus Snakeμε σπαθι

              Metal Gear Solid 3

              The Pain
              The Fear
              The End
              The Fury
              The Sorrow
              The Boss

              Capcom Vs Street Fighter

              Apocalypse
              Cyber Akuma

              GTA Vice City

              Lance Vance
              Μαφιοζος στο τελος

              Pokemon Red/Blue/Yellow

              Rival aka Gary aka Ma**kas

              Silent Hill 2

              Δυο Pyramid Head[b] προς το τελος, επειδη ανακουφοζεσαι που μπορεις να τα σκοτωσεις. Αν και αυτοκτονουν το ενα με το αλλο <_<

              Αν θυμιθω τπτ αλλο...



              My blog:Doppel&#39;s Den

              Comment


              • #22
                Μηχανικη Αραχνη στην αποστολη για να γινουμε SeeD στην αρχη FF8 [/b]
                Xaxaxa, ta palia kala xronia eixame valei toses fores to onoma aftou tou Boss sto scramble tou IRC pou akoma to thyammai: X-ATM092

                A nai sto prwhgoumeno post mou ksexasa na grapsw thn: THE BOSS apo MGS3
                San Boss battle den elege kai polla alla htan apistefta atmosferikh maxh, me thn mousikh, thn antistrofh metrish to senario kai ola

                Epishs: OCELOTO&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; Apisteftos in general, den xreiazetai sxolia...
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #23
                  Θα γράψω αυτά boss που μου έρχονται στο νου αυτή τη στιγμή και μου έκανα εντύπωση όταν τα πολεμούσα:

                  ## P.Mantis--MGS--PSone

                  ##Sniper Wolf--MGS--PSone

                  και σχεδόν όλα τα υπόλοιπα boss του MGS

                  Aπό το MGS2 στο ps2

                  ##Vamp

                  ##καθώς και Solidus Snake


                  Aπό το MGS3 στο ps2 σχεδόν όλα τα boss με προκάλεσαν ιδιαίτερη εντύπωση αλλά περισσότερο:
                  ## Τhe Boss

                  ##The End


                  Aπό το Ninja Gaiden στο xbox:

                  ##Doku



                  Aπό τη σειρά Devil May Cry μου άρεσαν αρκετά boss αλλά περισσότερο:
                  ##
                  Μundus
                  ##
                  Vergil

                  ##Nelo Angelo


                  πέρα από αυτά υπάρχουν και άλλα boss σε άλλα videogame τα οποία μου άρεσαν ιδιαίτερα, σε τίτλους όπως τα Silent Hill ή τα Shenmue. Kαλά το μεγαλύτερο boss στην ιστορία των videogame ίσως να είναι ο Lan Di, ηγέτης των Chiyoumen .
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #24
                    Ρε noobά BigBoss που είναι ο Cyborg Ninja;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Eίπα "θα γράψω αυτά που μου έρχονται στο νου αυτή τη στιγμή", οπότε μου διέφυγε ο Deepthroat ή Gray Fox ή Frank Gaeger. Nαι και αυτός είναι από τα καλύτερα boss που έχω πολεμήσει .
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #26
                        Deepthroat;
                        Γιατί έτσι;
                        PAIN

                        Comment


                        • #27
                          My fav boss of all time:

                          1st Time:
                          http://www.youtube.com/watch?v=di24w7BxcQc

                          2nd Time:
                          http://www.youtube.com/watch?v=2nPgw...eature=related
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #28
                            η πρωτη μαχη ειναι λιγακι "τυπικη" θα ελεγα, στο δευτερο μερος γινεται ο χαμος, που εχει και γαματη στολη ο Xemnas. αυτα τα lightsabers παντως ειναι κλεμμενα απ&#39;το StarWars.

                            Comment


                            • #29
                              Είμαι απαράδεκτος μιας και άφησα πολύ πράμα απ&#39;έξω.

                              Έχουμε και λέμε:


                              (OKAMI)
                              Orochi/True Orochi
                              Ninetails
                              Yami
                              Lechku & Nechku
                              Nechku


                              (ONIMUSHA series)
                              Marcellus1+3
                              Marcellus 2nd form 1
                              Hecuba 1
                              Fortinbras 1
                              Gogandantess 2
                              Nobunaga 1st form 2
                              Nobunaga all forms 3
                              Vega Donna 3
                              Heihachiro Honda 3
                              Gertrude 3

                              θα επανέλθω όταν θυμηθώ κι άλλα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                Nomizo pos tha itan kalitero na postarete photos apo ta boss k ohi videakia etsi oste na min ginonte spoilers...imo panta
                                http://pressuridion.blogspot.com/
                                http://frogenleaf.deviantart.com/
                                http://www.myspace.com/pressureakaspirals

                                Comment

                                Working...
                                X