Announcement

Collapse
No announcement yet.

[σειρά] The Walking Dead

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Χαχα

    Βασικά λόγω στρατού είχα χάσει τα μισά επεισόδια οποτε τώρα με την άδεια μου δόθηκε η ευκαιρία να τα δω όλα

    Τα υπόλοιπα από Οκτώβρη
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #32
      Ξερει κανείς πότε βγαίνει η 2η Season της σειράς ;

      Comment


      • #33
        Το φθινόπωρο...Σεπτέμβρη Οκτώβρη...
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #34
          θελετε να σας πω τι ψυθηρησε ο Jenner στον Rick στη τελος του τελευταιου επισοδιου της 1ης season?....oops spoilerzzz οχι δεν ειμαι μαντης ουτε εχω διαβασει τα κομιξ απλα εχει διαρpευσει σε μια συνεντευξη

          η 2η season θα βγει στον αερα γυρω στις 12 οκτωβριου λενε

          Comment


          • #35
            Ξέρω:

             
            "Πες καμια κουβέντα στην παραγωγή εσύ που είσαι πρωταγωνιστής να απολύσουν την ξανθούλα που πέθανε η αδερφή της επειδή τα επεισόδια 4 και 5 τα γάμησε με τις μαλακίες και τις σάχλες τις."

            Comment


            • #36
              Είδα τα πρώτα δυο επεισόδια του δευτερου season. Πιστεύω η σειρά έχει επιτυχία κυρίως επειδή είναι κάπως μοναδική στο είδος. Έρημος κόσμος, zombies...

              Κατά τα αλλα, μαλακίες. Βασικά περιμένω πως και πως να πεθάνει η ξανθιά παλαβή, και να καθαρίσει η σειρά από βλακείες πριν γίνει σαπουνόπερα.

              Comment


              • #37
                Παει και για 3η Season η σειρα (λογικο μετα τα 7,3 εκατομμυρια τηλεθεαση στo πρωτo επεισοδειο της 2ης Season)

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Aion View Post
                  Είδα τα πρώτα δυο επεισόδια του δευτερου season. Πιστεύω η σειρά έχει επιτυχία κυρίως επειδή είναι κάπως μοναδική στο είδος. Έρημος κόσμος, zombies...

                  Κατά τα αλλα, μαλακίες. Βασικά περιμένω πως και πως να πεθάνει η ξανθιά παλαβή, και να καθαρίσει η σειρά από βλακείες πριν γίνει σαπουνόπερα.
                  Αν εχανες του παντες και αναγκαζοσουνα να σκοτωσεις την ιδια σου την αδερφη θα σου λεγα εγω Αστην ρε να ζησει παντως ωραιο καυλι ειναι

                  Comment


                  • #39
                    το ανθρωπινο δραμα που χαραχτηριζει την σειρα που, στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι αρκετα δυσκολο να μην γινει επιτηδευμενο σε μια σειρα που δειχνει zombie apocalypse , το βρισκω ποιοτικο ειδικα ο Andrew Lincoln παιζει εξαιρετικα, την κυριακη περιμενω με αγωνια το τριτο επεισοδιο της δευτερης season

                    ....και επειδη εχει κυκλοφορησει το dead island προσφατα, εχουμε και πολυ close combat στο walking dead πλεον

                    Comment


                    • #40
                      Πάντως άκουσα θα παίζει και ο Στάθης Θεοχάρης σαν guest star σε κάποια επεισόδια.

                      Comment


                      • #41
                        Είδα το πρώτο επεισόδιο χθες. Λατρεύω zombies, οπότε κλισεδούρες και αμερικανιές εύκολα παραβλέπονται σ'αυτή τη περίπτωση. Βλέπω και Frank Darabont στα credits, WTF? :resp:

                        Comment


                        • #42
                          μολις ειδα το τριτο επεισοδιο που βγηκε τα ξημερωματα....son of a bitch...

                          Comment


                          • #43
                            Best episode so far or what ? Πω ρε φιλε , αυτη η 2η Season οσο παει ολο και πιο επικη γινεται

                            Comment


                            • #44
                              Για καλύτερο επεισόδιο δεν θα το έλεγα. Ίσος για καλύτερο αυτού του season. Πάντως δεν ξέρω, με χάλασε κάπως η όλη φάση.

                               
                              Ο Shane προσφέρθηκε να μείνει πίσω, και ο Otis του είπε όχι. Μετά ο Shane τον μαχαίρωσε πισώπλατα από το πουθενά, για να "προλάβει" να πάει 5 μετρα μακριά που ήταν το αυτοκίνητο.

                              Comment


                              • #45
                                 
                                Εχει λογικη η πραξη του Shane , αν το σκεφτεις. Ειχαν μεινει με ελαχιστες σφαιρες και οι δυο και ο Ottis δεν μπορουσε να συνεχισει στον ιδιο ρυθμο για πολυ ακομα , οποτε το να τον τραυματησει για να αποσπασει την προσοχη των zombies ηταν καλο σχεδιο για να σωθει.Αλλη μια εκδοχη ειναι οτι το σχεδιαζε να το κανει καποια στιγμη ετσι και αλλιως οποτε του δινοταν η ευκαιρια γιατι ισως σκεφτηκε λογω του οτι χασανε τοσο χρονο οτι ο Carl δεν τα καταφερε και πεθανε και για να εξηλεωθει κατα καπιον τροπο , εκανε οτι εκανε.Επισης εχει να κανει με τον ανθρωπο , σκεψου οτι ειπε ψεματα σε μια παντρεμενη γυναικα οτι ο αντρας της πεθανε....Παντως οταν εισαι τραυματιας (ειχε χτυπησει στο ποδι απο την πτωση), δεν εχεις σφαιρες και σε κυνηγανε τοσα zombies δεν το ρισκαρεις.Κατα την γνωμη μου ορθως επραξε.Αυτο μας διχνει οτι πλεον ειναι θεμα επιβιωσης και οτι ισως ο συγκεκριμενος και γιατι οχι και καποιοι αλλοι για να σωθουν φτασουν σε πιο ακραιες ενεργειες ακομα και εναντιων των ιδιων των "μελων" της ομαδας.

                                Comment

                                Working...
                                X