Announcement

Collapse
No announcement yet.

[σειρά] The Walking Dead

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
     
    ε καλα τωρα ο Shane εχει δειξει τη σιγανοπαπαδια ειναι ουκ ολιγες φορες, δικαιολογητικα για την πραξη που εκανε δεν υπαρχουνε ασχετα απο την τραγικη κατασταση που βρισκοντουσαν και οι δυο, η πραξη που εκανε εχει λογικη φυσικα αλλα δεν μειωνει το ποσο αποτροπαια και λιγοψυχη ηταν

    Comment


    • #47
       
      Συμφωνω απολυτα , το θεμα ειναι οτι για να σωσει το τομαρι του δεν θα κολωσει να κανει κατι παρομοιο και σε καποιον "δικο" του.Παντως θελω να δω πως θα εξελιχθει η ιστορια με αυτον και την Lori. Δεν μπορει καποια μαλακια θα γινει

      Comment


      • #48
         
        Ναι ρε παιδιά δεν αντιλέγω, συμφωνώ. Εγώ άλλο είπα. Λίγο πριν φτάσουν στην τελευταία ευθεία, ο Shane έπεσε και είπε στον Otis να πάρει τον εξοπλισμό και να προχωρήσει αφήνοντας τον πίσω, όμως ο Otis αρνήθηκε να τον αφήσει. E με πια λογική μας δείχνουν άμεσος μετά τον Shane να αντιδρά έτσι, από την στιγμή που ο ίδιος λίγο πριν προσφέρθηκε να μείνει πίσω? Και γιατί τον πυροβόλησε λίγα μονο μετρα πριν το αυτοκίνητο? Προλάβαιναν πιστεύω. Η μόνη απάντηση που μπορώ να σκεφτώ για το πρώτο μου ερώτημα, είναι ότι δεν είχε σκοπό να μείνει όταν το πρότεινε, απλά ίσος να ήθελε να δει την αντίδραση του Otis, και να εξασφαλίσει ότι δεν θα υπάρξει οποιαδήποτε καχυποψία προς το άτομο του αν έρθει η ώρα να φτάσει σε τέτοιο σημείο, να αφήσει δηλαδή τον Otis πίσω. Όμως αμφιβάλλω αν το σκέφτηκε τόσο πανούργα και να το έδειξαν και στη σειρά.

        Comment


        • #49
           
          Πολλα ειναι τα πιθανα σεναρια και απο οτι ειδα η AMC στην επισημη σελιδα της στο facebook ρωταει αν επραξε σωστα ο Shane και οι αποψεις απειρες και διαφορετικες οι περισσοτερες μεταξυ τους. Πιστευω πως σιγα-σιγα παντως καταλαβαινουμε τι καπνο φουμαρει ο καθενας και πως βλεπει την κατασταση που επικρατει. Επισης οπως πολυ σωστα ειπε ο Vaynard εχουμε δει σε προηγουμενα επεισοδεια οτι δεν ειναι και το καλυτερο παιδι και προσωπικα τον εχω ικανο για πολλα.

          Comment


          • #50
             
            Ο Shane μπορεί να είπε στη Lori πως ο άνδρας της πέθανε, και αυτό ήταν λάθος, όμως πιστεύω πως δε κρυβόταν δόλος πίσω απ' αυτή τη πράξη. Πράγματι πίστευε πως ο Rick ήταν νεκρός. Το flashback στο νοσοκομείο φωτίζει επαρκώς τη κατάσταση.


             
            Άσχετο... είναι ενδιαφέρον πως τα zombie ακολουθούν τους ρυθμούς των θηραμάτων τους. Αν ο πρωταγωνιστής τρέχει, τρέχουν και εκείνα. Αν είναι τραυματισμένος και κουτσαίνει, τότε κάνουν κράτει και 'κείνα.

            Comment


            • #51
              Συμφωνώ απόλυτος και στα δυο που είπε ο Raphael. Τα πρόσεξα και εγώ όμως ηπα να κάννος πως δεν είδα. Αν κάποιος πάει μπουσουλώντας, αναρωτιέμαι αν θα κάνουν το ίδιο.

               
              Επίσης στη φάση με τα αυτοκίνητα στο πρώτο επεισόδιο του δευτερου Season, που μπήκαν από κάτω, είναι κάπως μαλακια επειδή στο πρώτο Season μας έδειξε ότι τα zombies ακολουθούν κυρίως από την μυρωδιά, ενώ στη φάση με τα αυτοκίνητα φάνηκαν όλα συναχωμένα.


              Αχαχα Raphael, από το quote μου πιο πάνω εμπνεύστηκες το ΕΠΙΚΟΤΑΤΟ avatar σου?:resp:

              Comment


              • #52


                Αυτό το ανήσυχο βλέμμα του ηγέτη, η βαριά ανάσα, ό,τι είχε ο Jack από το Lost και ο Michael από το Prison Break. Πόσο ίδιες είναι οι αμερικάνικες σειρές.

                Comment


                • #53
                  Αντικοινωνικός έγινες ε? Τςτςτς...

                  Όπως και να έχει, είδα και το τέταρτο επεισόδιο. Τα zombies άρχισαν να λιγοστεύουν, και η σαπουνόπερα πανηγυρίζει.

                   
                  Ναι, είναι γνωστό ότι το κάθε δεκάχρονο όταν φάει σφαίρα την ώρα που ο κόσμος γύρο του βυθίζεται στο χάος, και αγγίξει τον θάνατο, όταν ξυπνήσει η πρώτη του κουβέντα θα είναι "Είναι καλά η Σοφια?", με πλήρη σοβαρότητα και εντελώς συνειδητοποιημένα. Ναι, ο καθένας έτσι θα αντιδρούσε.

                  Αν βρούν τελικά τη Σοφια, θα μου την σπάσει απίστευτα.

                  Comment


                  • #54
                    Τα zombies άρχισαν να λιγοστεύουν, και η σαπουνόπερα πανηγυρίζει.


                    Ναι, ισχύει. Και η Lori έχει αρχίσει να γίνεται όλο και πιο σπαστικιά.

                    Comment


                    • #55
                      Είδα το και το 5 επεισόδιο. Όσο πάει η σειρά πεθαίνει για μένα, πραγματικά, από το κακό στο χειρότερο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το γύρισαν έτσι.

                       
                      Τώρα επεισόδια για να βρούν την Σοφια. Αν στο τέλος την βρούν θα είναι Η ξενέρα!

                      Comment


                      • #56
                        Daryl θεός!

                        Comment


                        • #57
                          Και εγω σε αυτο το επεισοδειο γουσταρα τον redneck φιλο μας.
                           
                          Γιατι πιστευετε πως ειχαν φιλαγμενα στον σταβλο τα zombies ;

                          Comment


                          • #58
                             
                            Έμαθα γιατί αλλά είναι spoiler, οπότε στο κρατάω για έκπληξη (δεν είναι κάτι αποκαλυπτικό βέβαια μη φανταστείς)


                            Βασικά δεν το κόβουμε αυτό με τα spoilers; Λίγο χαζό είναι.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Raphael View Post
                              Βασικά δεν το κόβουμε αυτό με τα spoilers; Λίγο χαζό είναι.
                              Δεν το θεωρω χαζο πως θα μιλησουμε για την σειρα αλλιως χωρις να σποιλεριασουμε τους υπολοιπους που δεν εχουν δει την σειρα ;

                              Comment


                              • #60
                                Αν δεν έχεις δει τη σειρά δε μπαίνεις στο topic και αν μπεις θα είναι με ευθύνη σου. Πρακτικά μιλάω, στο topic μπαίνουμε εγώ εσύ ο Aion και ο vaynard πού και πού. Τι και αν είναι όλα τα posts σε spoiler tags τι αν δεν είναι.

                                Ένας mod να το μετονομάσει σε "The Walking Dead (spoilers)"

                                Comment

                                Working...
                                X