Announcement

Collapse
No announcement yet.

2008: The year ahead

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    1.) Αγορα Next-era console (πιθανα PS3. Αλλα και το Xbox360 μου καλοφαινεται. Για Wii ουτε λογος)
    2.) GTA IV , Street Fighter IV, Star Craft 2 & Diablo 3 εαν βγει (ποτε). Καποια videos που ειδα για το τελευταιο απλα με εστειλαν αδιαβαστο
    3.) PsP RPGs . Το handheld πηρε τα ηνια σαυτο το κομματι και περιμενω σα λιγουρης. Παρα πολλες ανακοινωσεις κ ακρως..συγκινητικες.
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #32
      To 2008 είναι λίγο γρίφος αφού για πολλά παιχνίδια δε ξέρουμε ημερομηνία κυκλοφορίας και θα έλεγα οτι οι ανακοινώσεις για νεους τιτλους έρχονται με το σταγονόμετρο.

      Για Wii περιμένω τα Mario Kart, Wii Fit, Zack&Wiki, FE:Radiant Dawn, No More Heroes, SSBB και κυρίως την επόμενη Ε3 να ρίξει λίγο φώς στο τι έπεται απο Nintendo για τις γιορτές. Επίσης θελω να δω τα Fragile, Tales Of Symphonia:Knights Of Ratatoskr, Monster Hunter 3 και τι στο καλό έγινε με το Disaster.

      To Ps3 θα πάρει μαλλον τα πάνω του λόγω μεγαλων κυκλοφοριων όπως το MGS4 αλλα και εδω η κατασταση ειναι λίγο ομιχλώδες. Πολύ απλά δεν ξερουμε πότε θα βγούν πολλά σημαντικά παιχνίδια και αν θα προλάβουν μεσα στο 2008. FFΧΙΙΙ και τα συναφή, ούτε για αστείο φετος.
      MGS4, LPB, White Knight Story, Valkyrie of the Battlefield ειναι τα μόνα exclusives που θέλω. Να βάλω και το Tales of Vesperia αν όντως ειναι για το Ps3 exclusive.

      Το Xbox360 καλύτερη χρονιά απο το 2007 ειναι δύσκολο να έχει αλλα και πάλι υπαρχουν αρκετα παιχνίδια που έρχονται. Το Fable 2 θα ειναι αραγε καλό; To Gears 2 δεν το εχουν ανακοινώσει ακομα αλλα φανταζομαι θα βγει για τις γιορτές.

      Μετα εχουμε αρκετά καλα multiplatform όπως Soul Calibur 4, DMC4, και RE5. Aν και το GTAIV δε με αφορά, θα ειναι ενδιαφέρον να δούμε ποια κονσόλα θα οφελήσει περισσότερο.

      Στα Handhelds εχουμε μπολικο πραγμα.
      Για DS, τα αγαπημένα μου Advance Warsays Of Ruin και το Remake του πρωτου FE. Apollo Justice, P.Layton, Inazuma Eleven, νεο castlevania, Ninja Gaiden, το DQIX, Dungeon Explorer, το Sonic Rpg απο Bioware κ.α.
      Απο PSP, τα Patapon, God of War, Wipeout pulse, το remake του Yggdra Union, Wild Arms XF, MGSPO+, Tales of Rebirth κ.α.

      Comment


      • #33
        To 2008 επίσης θα είναι το έτος που πολύς κόσμος θα καταπιεί το βιτριόλι και την χολή που έβγαζε για το PS3 πέρισυ και θα πάει να τα ακουμπήσει στη Σόνυ να πάρει ένα

        Comment


        • #34
          Κακίες .

          Αρκετοί από εδώ μέσα θέλουν να αγοράσουν PS3, απλώς δεν έχουν κάποιο λόγο να το κάνουν. Προσωπικά, 1 παιχνίδι (επιδόρπιο παιχνιδιού τα λέω αυτά που τελειώνουν σε 7 ώρες ) δεν παίρνω κονσόλα. Ας βγουν τουλάχιστον 5-6 τίτλοι, για τους οποίους και "καίγομαι" και τότε θα πάρω και την κονσόλα.

          Εdit (τώρα το είδα):

          Τέλος, εφόσον διέκοψε την αναβάθμιση της ΒC[/b]
          WHAT?!

          Πανέμορφα . Η αγορά ενός ΧΒΟΧ μάλλον είναι μονόδρομος (ούτε θέλω -πολύ άσχημη κονσόλα-, ούτε έχω χώρο για τέτοια Behemoths).

          Comment


          • #35
            Ποιο έχει πεθάνει? Όπως λέει και ένας κολλητός μου "Όλοι το ξέρουν"
            LOOOOL

            Προφανώς το Wrath Of The Lich King θα είναι από φθηνόπωρο-χειμώνα το πετράδι του στέματος και πολλες ώρες θα φύγουν πάνω του.

            Θα ήθελα να παίξω το GTAIV / GT5 και μερικά ακόμα αλλά τόσα λεφτά για κοσνόλα δεν δίνω, μου φαίνονται πάρα πολλά ια δεν έχω ούτε διάθεση ούτε λεφτά να ξοδέψω.

            Κουβέντα σίγουρα θα προκαλέσει και το Starcraft II, μετά από καιρό ένς τίτλος ορόσημο επανέρχεται, δεν μπορεί απλά να μην τραβήξει τα βλέμματα των περισσοτέρων.

            Σε Hardware θέλω να δω τους Quad της AMD και να δω τι θα γίνει σε σχέση με την Intel και τον ανταγωνισμό μεταξύ τους.

            Ευτηχώς, μερικές φορές, δεν παίζω πολλά games με αποτέλεσμα να μην ξοδεύω πολλά εκεί και να τα αφήνω ούτε στην μέση. Μ'αρέσει να παίζω ένα, δύο Games και να τα τελιώνω ---στο μέτρο του δυνατού μιας και τα MMO δεν τελειώνουν, εκτός αν είσαι η Nihilum ---. Έτσι λοιπόν δεν νομίζω να μου φεύγουν πολλά......οι κάρτες όμως ανανέωσης είναι 30?....και όταν δεν τα έχεις σου φαίνονται πολλά

            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • #36
              Σίγουρες αγορές για μένα το 2008 θα αποτελέσουν τα παρακάτω παιχνίδια :

              Wii
              Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure
              No more Heroes
              Medal of Honor Heroes 2
              Okami
              Guitar Hero 3

              DS
              Ninja Gaiden: Dragon Sword
              Ace Attorney: Apollo Justice

              Comment


              • #37
                Αυτό που δεν κατάφερε να κάνει το 2007 πιστεύω ότι θα καταφέρει τελικά να το κάνει το 2008...

                Να πάρω νέο PC, that is.

                Ο κύριος λόγος είναι το Fallout 3. Αλλά μια που θα το έχω έτσι κι αλλιώς, σίγουρα θα περάσουν από πάνω του και τα Spore και Starcraft 2. Σατανιστικά πράγματα τύπου Wrath of the Lich King ξου ξου ξου. Εγώ είμαι Lineageάς!

                Comment


                • #38
                  Μέσα στο 2007 δεν κυκλοφόρησε ούτε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.

                  Ελπίζω το 2008 να είναι καλύτερο.


                  Giorgo effendi να πάμε μαζί για υπολογιστή μπας και μας κάνουνε και κανένα σκόντο.

                  Comment


                  • #39
                    ΓΙΕΕΕΕΕΕ ΗΡΘΕ!!!! Ο Βαβουτσικάριος είναι εδώ!!!

                    Επίσης, το να λες το Witcher αδιάφορο είναι όχι απλά άδικο μα ισοπεδωτικό.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #40
                      Χμ. Ένα δίκιο το έχεις.
                      Λιετ μι ριφρέιζ ντατ: Μέσα στο 2007 δεν κυκλοφόρησε ούτε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, εκτός από το witcher που παραήταν βαρύ για τον παπούλη τον υπολογιστή μου.

                      Μαθαίνοντας για το witcher ένιωσα για πρώτη φορά μετά από χρόνια ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω υπολογιστή. Θα περιμένω μάλλον μέχρι τον Απρίλη, αλλά μπορεί και όχι.

                      .
                      .
                      .
                      .
                      Και ναι επιτέλους κατάφερα/πρόλαβα να μπω!
                      Ήρθα και σκοπεύω να βάλω μια τάξη εδώ μέσα. Γιατί βλέπω πολλούς άπλυτους κονσολάδες να λυμαίνονται το χώρο και αναπουπουλιάζω άσχημα!

                      βτς, τί βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια;

                      Comment


                      • #41
                        καλώς τον παππού.θυμάμαι ήσουν από τους πρώτους που είχα μάθει όταν πρωτομπήκα.

                        bart simpson ακόμα να πάρεις okami;Ντροπή σου.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #42
                          Αν και τα έχει αναφέρει τα games του 08 ο noob (λεγε με xeno) στο πρώτο ποστ, ποστάρω εδώ και το preview απο το ign
                          http://xbox360.ign.com/articles/846/846309p1.html

                          και οι προβλέψεις
                          -Gears of War 2 Won't be Announced at GDC
                          -Microsoft Won't Release a Blu-ray Player
                          -Microsoft will Continue to Try to Break into Family Gaming
                          -Not Every Big 2008 Title Releases in 2008 (Here's a short list of a few of the games that have the sort of ambition or history to make us second guess their release stability: Alan Wake, Fable 2, Resident Evil 5, Fallout 3, Last Remnant, APB, Huxley and Age of Conan )
                          -We'll Stop Getting Three Red Lights E-Mails by December 2008(Μεγάλες προσδοκίες )[/b]
                          I attack sharks
                          when i smell them bleed
                          I dont go swimming
                          water just wants to be around me.

                          Comment


                          • #43
                            Περιμενω με τεραστιο ενδιαφερον δυο τιτλους: το Army of Two και το Fracture.

                            Απο εκει και περα απο οτι ξερω το HAZE ειναι PS3 exclusive...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • #44
                              bart simpson ακόμα να πάρεις okami;Ντροπή σου.[/b]
                              Φίλε αναφέρομαι στο Okami που αναμένεται να βγει στο Wii και όχι του PS2 ;)

                              Comment


                              • #45
                                Απο εκει και περα απο οτι ξερω το HAZE ειναι PS3 exclusive...
                                [/b]
                                Ακόμα... :icon_twisted:
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X