Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Meat Boy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Σε καμία 2 μέρες το αγοράζω και εγώ το SMB.Έλεγα ότι δεν θα βάλω άλλους 2100 πόντους αλλά με έχετε καταπορώσει εσείς.


    Comment


    • #17
      Από Ν+ σε SMB, εσύ θα φας γερό λούκι . Όχι ότι είναι δυσκολότερο, απλώς 2 τέτοια παιχνίδια στο ενεργητικό σου είναι μεγάλη υπόθεση. Άντε περιμένουμε να κάνεις join .

      Comment


      • #18
        Τελειωσα κι εγω με το main game αν και μαλλον δε λεει πολλα, μιας και αποτελει απ' οτι φαινεται ενα μικρο μερος του συνολου του SMB.

        Οντως ο 6ος κοσμος δε με ζορισε τοσο, σε καμια πιστα δεν τσαντιστηκα ιδιαιτερα. Παντως τις περισσοτερες ζωες τις εχασα μαλλον στο boss, αλλα οκ απλα το αναφερω.

        Εξαιρετικο level design αυτος ο κοσμος, αυτο το παιχνιδι καθε φορα που το βαζω εστω και για 20' δε σταματα να με εκπλησσει με αυτα που βλεπω.

        Θα παλεψω καποια στιγμη και το W7 και μετα ελπιζω να ριξω λιγο ρυθμους... Παντως το παιχνιδι εχει ατελειωτο content.. Με dark world, bandage hunting και warp zones μιλαμε για ενα παιχνιδι το οποιο σου δινει ατελειωτες ευκαιριες για να σπασεις pads, XBOX και ο,τι αλλο βρεις μπροστα σου.

        Thumbs up στην Τeam Meat, φτιαξαν ενα παιχνιδι το οποιο θα μπορουσε να σαρωσει απειρα awards φετος, απο best DLC game και best OST μεχρι best platformer, best level design Και δεν ξερω κι εγω τι. Ακομα και τα controls ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ, οποιος δεν το παιξει απλα δε μπορει να καταλαβει ποσο καλη δουλεια εχει γινει.

        Comment


        • #19
          Ο 7ος κόσμος θα σου αρέσει άπειρα. Η πρώτη αντίδραση λογικά θα είναι τύπου WHAT? αλλά με το που τελειώσεις την πρώτη πίστα θα κολλήσεις γερά. Για μένα με διαφορά ο καλύτερος κόσμος.

          Ξέχασες τους glitch worlds btw και το T3H INTERNETS .

          Comment


          • #20
            Ασε τι να λεμε, ειπα να δω πως ειναι χθες πριν την πεσω και εβγαλα τις 10 πρωτες πιστες σερι (πηρα και Α+ περιεργως).
            Οντως αρκετα hardcore αλλα ειναι τελειες. Το κερασακι στην τουρτα ειναι η αισθητικη του κοσμου. Χαλαρη μουσικη και τα παντα ειναι ροζ και λευκα και ολα αυτα συνοδευονται απο τις πιο μαζοχιστικες πιστες του παιχνιδιου.

            Απορω ποσοι ανθρωποι ασχοληθηκαν με το level design, υποκλινομαι πραγματικα.

            Comment


            • #21
              Πλέον μου μένει μόνο η τελευταία πίστα του The Cotton Alley. Αργά ή γρήγορα θα την καταφέρω, αν και προς το τέλος θέλει τρελή ακρίβεια.

              Στο ενδιάμεσο λέω να ασχοληθώ κυρίως με bandages+warp zones από w3 και w5. Ξεκλείδωσα και το That Guy warp zone που ok.... ok :

              Comment


              • #22
                το βαζω και εγω αραια και που παιζω sessions του μισαωρου , εχω φτασει 6 κοσμο kai φανταστειτε το αρχισα με το που βγηκε

                να προσθσω σε αυτα που ειπατε οτι λογω του απιστευτα solid χειρισμου και του muscle memory απο τα trial and error + οτι με συγκεκριμενα patterns περνας δυσκολα σημεια το κανει περισσοτερο βατο απο οτι φαινεται εξαρχης σε θεμα δυσκολιας
                ε και αμα κολλησεις υπερβολικα καπου υπαρχει και το youtube

                πιστευω το παραπανω ακομα και για τους dark worlds

                Comment


                • #23
                  ε και αμα κολλησεις υπερβολικα καπου υπαρχει και το youtube
                  True .

                  Comment


                  • #24
                    Super update για το Super Meat Boy
                    http://www.gameover.gr/pc/news/Super-update-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Super-Meat-Boy.14483.html

                    Χωρις λογια, αν και ειναι pc only προς το παρον...Καταλαβαινετε ωστοσο οτι το πραγμα ξεφευγει...

                    Ειμαι πλεον στον 5ο κοσμο ενω εβγαλα ολοκληρο τον 3ο Dark World με Α+ εκτος απο το 3-13 το οποιο βγαινει απλα θελει αρκετη εξασκηση. Ο 4ος Dark ειναι παρα πολυ δυσκολος και εχω καταφερει να βγαλω μονο τεσσερα επιπεδα (για τον 5ο δεν μπαινω στον κοπο καν ). Θελω πολυ να δοκιμασετε να πετυχετε Α+ στον 3-1 Dark για να ακουσω εντυπωσεις, ειναι η επιτομη του απολυτου timing και μου πηρε απειρες προσπαθειες για να τα καταφερω...το ιδιο θεωρω και για το Α+ του 4-20 (αυτος με τα portals και τα 4-5 δωματια σε περιπτωση που κανω λαθος στον αριθμο του επιπεδου) για τον οποιο θεωρουσα οτι δεν μπορει να κανει καποιος καλυτερο χρονο απο μενα μεχρι που μπηκα στα leaderboards και ειδα το χρονο του evans .

                    Youtube btw δεν εχω χρησιμοποιησει ακομα καθολου, μπηκα λιγο στον πειρασμο σε ενα επιπεδο του 3 Dark που δεν εβρισκα την Bandage Girl αλλα τελικα το ξεπερασα. Εχω πει οτι θα καταφυγω μονο για bandages καθως μερικα μου φιανεται αδυνατο να τα παρω με το super meat boy (με αλλους χαρακτηρες ειναι καπως πιο ευκολο).

                    Εvans, τα dark worlds μεχρι τον τριτο τουλαχιστον παλευονται, πιστευω οτι στο επιπεδο που εισαι (δεδομενου οτι ο 5ος light εχει αρχισει και μου φαινεται δυσκολος ενω εσυ τον εχεις βγαλει) θα μπορεις να τους βγαλεις ανετα. Απο κει και επειτα ωστοσο το παιχνιδι γινεται πολυ πιο απαιτητικο. Πιστευω οτι αξιζει να ασχοληθεις μιας και το level design και ολες οι δομες απογειωνονται...

                    Τι να πω, ο τιτλος αξιζει να σαρωσει σε βραβεια και πωλησεις πραγματικα... Μεγαλο μπραβο.

                    Comment


                    • #25
                      Θέλω να τελειώσω πλήρως με το light για να πιασω τις σκοτεινές πιστές, θα γίνει σίγουρα όμως, μην ανησυχείς.ήδη είμαι λίγο πριν την ολοκλήρωση του στόχου μου, με μόλις 6 bandages στον 5ο κόσμο και την τελευταία πιστα στον 7ο. Κόλλημα άσχημο λέμε, όσο σκέφτομαι και το βίντεο που παρεθεσα παραπάνω...

                      Comment


                      • #26
                        Το παιχνίδι Γ@ΜΑΕΙ ΚΩΛΟΥΣ

                        Τερμάτισα τον 1ο κόσμο Light & Dark όλα με Α+ και τον 2ο μόνον Light όλα με Α+.Άσχημο κόλλημα και τρελό λιωσίδι αναμένεται!

                        To μόνο αρνητικό είναι ότι δεν γράφει σε όλες τις πίστες αν έχεις πάρει bandage ή όχι,δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.Είναι λίγο σπαστικό γιατί σε μία πίστα που πήρα το bandage την ξανάρχισα το ξαναπήρα και πάλι δεν το έγραφε.


                        Comment


                        • #27
                          Laharl καλά έκανες και το ανέφερες, υπάρχει bug. Το έπαθα κι εγώ σε ένα πολύ δύσκολο bandage (το οποίο έμαθα να το παίρνω με κλειστά μάτια, μια που αναγκάστικα να το πάρω 6 φορές). Μερικές φορές το παιχνίδι κολλάει και δεν εμφανίζει τα bandages που παίρνεις, ενώ ο counter αυξάνει κανονικά. Το κλείνεις, το ξανανοίγεις, ο counter επανέρχεται στα φυσιολογικά του, παίρνεις ξανά το bandage και είσαι άρχοντας.

                          Λοιπόν, να πω ότι ο nooto με έχει καταστρέψει. Ανέφερε ότι σε κάποια πίστα το score μου ήταν πολύ καλό και μπήκα στο τρυπάκι να δω τα scores όλων μας στα leaderboards. Άρχισα να ξαναπαίζω τις πίστες που είχα χαμηλότερο score από κάποιους άλλους, ενώ τώρα ακόμα πιο πωρωμένα προσπαθώ για τη βέλτιστη διαδρομή.Επίσης εγώ, Laharl, nooto, xeno, altair παίζουμε SMB, οπότε είναι σχεδόν αδύνατο να απέχεις.

                          Άφησα τα ελάχιστα πράγματα που μου έμειναν σε light world και έπιασα dark world. Dark world 2 completed λοιπόν με Α+ και σχεδόν όλα τα bandages (4 και το warp zone του DW για 100% completion) και μετά πάμε στον τρίτο. Προκαλώ να περάσετε τα scores μου .

                          Η σημερινή μέρα ήταν μέρα Alan Wake και διαβάσματος, το Alan Wake πήγε περίπατο για τα καλά, το διάβασμα ελπίζω να με τραβήξει. Με το ζόρι έκλεισα το 360.

                          Επίσης τα νέα για την PC έκδοση είναι τέλεια.

                          Comment


                          • #28
                            Τι?Bug?Όχι ρε γαμώτο...Άντε ξανά μανά να πάρουμε το bandage.... :/

                            Evans θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς για να να μας περάσεις στα scores,εν τέλη πάντα καλύτεροι από εσένα θα είμαστε


                            Comment


                            • #29
                              Τελειωσα την cotton alley, 19 πιστες με Α+, ενω στην 20 το Α+ ειναι μαλλον αρρωστο.
                              Στις αλλες δεν ειναι τιποτα γιατι αναγκαζεσαι να παιξεις γρηγορα για να τις τελειωσεις, οποτε στις περισσοτερες ή πεθαινεις ή τις τελειωνεις με Α+.

                              Φανταστικος κοσμος, φοβερες πιστες, γουσταρα παρα μα παρα πολυ. Θελω να βαλω μια ανω τελεια στον τιτλο αλλα και παλι δεν ξερω αν θα τα καταφερω .

                              Στην πορεια θα μπορουσα να ασχοληθω με bandages αν και ξενερωσα με αυτα που λετε για bugs κτλ... Επειτα υπαρχουν και τα warp zones και φυσικα ο Dark World o οποιος λογικα ξεφευγει για τα καλα.

                              Οπως και να χει, εστω και με αυτα που εχω δει δε μπορω να μην ξαναπω ποσο τελεια ειναι τα παντα σε αυτο το παιχνιδι.

                              Θελω να πιασω κατι αλλο, αλλα δεν ξερω τι πραγματικα. Θελω μια εναλλαγη, αλλα απο την αλλη δεν ξερω τι θα με γεμισει μετα απο αυτο το "τεντωμα" με το SMB.

                              Comment


                              • #30
                                πιασε dark world με τη φορα που εχεις λογικα θα βγαλεις αερα πατερα τους 4 πρωτους κοσμους

                                Comment

                                Working...
                                X