Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Να μην μπορώ να μπω ρε γμτ χωρίς το ps3...
    υ.γ.πρώτο ποστ από τη Reception του ξενοδοχείου.
    Carpe diem

    Comment


    • #77
      Νομίζω πως μπορείς να τα αγοράσεις και μέσω PC (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια).
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #78
        Στο Χ360 γίνεται,στο ps3 δεν έχω ιδέα πως και αν γίνεται.
        Carpe diem

        Comment


        • #79
          Νομίζω γίνεται με το mediaGO αν και πρέπει να είναι μόνο για PSP αγορές.

          Comment


          • #80
            Δοκίμασα αλλά νομίζω πρέπει να έχω και την κονσόλα στον ίδιο χώρο.Μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει καλά.
            Carpe diem

            Comment


            • #81
              Όλα τα dlc του uncharted 2 είναι δ ω ρ ε ά ν για ένα μήνα.

              Ξέρετε πολύ καλά τι πρέπει να κανετε.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #82
                Εμένα ακόμα πληρωμή θέλουν

                EDIT: Μετά το Maintence μπήκαν όλα δωρεάν κανονικά.

                Comment


                • #83
                  Από PC μπορείς να αγοράσεις μόνο για το PSP και μόνο με το media go. Αν θες για PSP ή Vita μπορείς να μπεις και να αγοράσεις μέσο Wifi από την κονσόλα και μέσω 3G για το 3G Vita.

                  Αν θέλεις να προλάβεις μία προσφορά για PS3 και δεν έχεις πρόσβαση στην κονσόλα μπορείς να μπεις από το remote play χρησιμοποιόντας PSP ή Vita.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment


                  • #84
                    Ρε παιδιά άσχετο, αλλά πως μετατρέπω τον λογαριασμό μου σε plus?

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Enpsty View Post
                      Ρε παιδιά άσχετο, αλλά πως μετατρέπω τον λογαριασμό μου σε plus?
                      Πας στο store,πανω γραφει ps plus,μπαινεις και αγοραζεις 90 μερες ή ενα χρονο.

                      Comment


                      • #86
                        Οποτε πχ αν γραφτεις στο plus μπορεις για 1 μηνα ξερω γω να παιζεις τα παρακατω παιχνιδια τσαμπα (για ποσο ισχυει ο καθε κυκλος προσφορων τωρα που το ειπα; ).
                        Οταν αλλαξουν τα δωρεαν παιχνιδια δε θα μπορω να παιξω κανενα απο αυτα που δινουν τωρα και οι μονες επιλογες που θα εχω θα ειναι τα εκαστοτε παιχνιδια on discount;
                        Ειμαι παντελως ασχετος με το θεμα online στο PS3, αλλα οταν βρω λιγο χρονο παραπανω να ασχοληθω με την κονσολα τωρα που δεν εχω και 360, ε ισως επιτελους βγαλω το CFW για να παιξω και τιποτα online μετα απο καμποσο καιρο.

                        Comment


                        • #87
                          Τα δωρεάν παιχνίδια τα κρατάς για πάντα εφόσον έχεις plus.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #88
                            Τα παιχνίδια αν τα κατεβάσεις θα μπορείς να τα παίζεις όσο θα έχεις plus, αν δηλαδή τελειώσει η συνδρομή σου δεν θα μπορείς να παίξεις αλλά εάν οποιαδήποτε άλλη στιγμή ξανάβάλεις Plus θα μπορείς να τα παίξεις.

                            Εκεί που έχω πρόβλημα εγώ είναι, εάν δεν έχω χώρο στο σκληρό τι κάνω ;
                            Mπορώ να τα κατεβάσω μια φορά το κάθε ένα και να τα σβήσω, νομίζω είμαι καλυμμένος έτσι, σωστά ;

                            Comment


                            • #89
                              Λοιπον,θα απαντησω με βαση τι εχω δει μεχρι στιγμης για plus ο ιδιος και τι εχω διαβασει.
                              Originally posted by Xeno View Post
                              Οποτε πχ αν γραφτεις στο plus μπορεις για 1 μηνα ξερω γω να παιζεις τα παρακατω παιχνιδια τσαμπα (για ποσο ισχυει ο καθε κυκλος προσφορων τωρα που το ειπα; ).
                              Το plus ειναι τριμηνο(14.99) ή ενος χρονου συνδρομη(49.99).
                              Καθε μηνα εδινε και δινει καποια παιχνιδια δωρεαν,τα οποια αλλαζουν τον επομενο.Συνηθως εδινε minis,φθηνα psn games και καποιες φορες μεγαλους τιτλους(πχ burnout paradise),πλεον δινει πολλους μεγαλους retail τιτλους.
                              Τα παιχνιδια αυτα εφοσον τα κατεβασεις εκεινο τον μηνα που εχουν βγει ως free,μπορεις να τα παιξεις για οσο εισαι συνδρομητης(Οχι μονο για εκεινο το μηνα)Καποια απο αυτα(λιγα) εφοσον δεν εχουν ημερομηνια ληξης τα κρατας για παντα,ασχετα αν εισαι συνδρομητης ή οχι.

                              Originally posted by Xeno View Post
                              Οταν αλλαξουν τα δωρεαν παιχνιδια δε θα μπορω να παιξω κανενα απο αυτα που δινουν τωρα και οι μονες επιλογες που θα εχω θα ειναι τα εκαστοτε παιχνιδια on discount;
                              Originally posted by straier
                              Τα δωρεάν παιχνίδια τα κρατάς για πάντα εφόσον έχεις plus.
                              Θα μπορεις να παιξεις κανονικα οσα παιχνιδια εχεις κατεβασει απο τον καθε προηγουμενο μηνα οσο εισαι συνδρομητης plus.Αν δεν τα εχεις κατεβασει(ή βαλεις νομιζω στο καλαθι) εκεινον τον μηνα δεν θα τα βρεις τον επομενο.
                              Με λιγα λογια αν κατεβασεις ξερω γω το LBP2 αυτο το μηνα(ακομα και τελευταια μερα πριν την ανανεωση),για οσο εισαι συνδρομητης θα ειναι δικο σου.Αν σταματησεις να εισαι συνδρομητης το εχεις στον σκληρο(αν θες) και δεν μπορεις να το παιξεις.Αν ξανακανεις μια τριμηνη ξερω γω,μπορεις να το ξαναπαιξεις.

                              Συνοπτικα
                              Το plus δινει:

                              1.Kαποια free παιχνιδια καθε μηνα,τα οποια τα περισσοτερα δεν μπορεις να τα παιξεις οταν ληξει η συνδρομη(δεν τα χανεις ομως εφοσον τα εχεις κατεβασει).

                              2.Προσφορες καθε μηνα (αλλαζουν και δεν ισχυουν των προηγουμενων)με μειωσεις τιμης απο 1 εως 10 ευρω σε καποια psn games,κανονικα games και DLC.Οτι αγοραστει και κοστιζει εστω 1 ευρω,μπορεις να το παιξεις και οταν ληξει η συνδρομη.Αυτο περισσοτερο ας πουμε(γιατι δεν εχει φοβερες προσφορες) αξιζει για psn games,DLC και παλια παιχνιδια(των 10-20e) οπου και ενα ευρω λιγοτερο καλα ειναι.Στα καινουρια τωρα αν απο 70 μου τα δινει 60 το θεωρω κοροιδια.

                              3.Full game trials.Δοκιμαζεις το παιχνιδι για μια ωρα.Δυστυχως δεν ειναι παρα πολλα(αυτη την στιγμη 35) τα παιχνιδια.Και δεν ξερω αν αλλαζουν καθε μηνα και για αυτο ειναι λιγα.

                              4.Early access σε demos + beta
                              5.Could saving
                              6.Δωρεαν avatars και themes.

                              Δεν ξερω αν ξεχασα κατι.


                              Γενικα νομιζω οτι συμφερει και μετανιωνω που δεν εκανα συνδρομη για ενα χρονο.
                              Θελει χωρο στον σκληρο βεβαια,αν και μπορεις να τα διαγραφεις και να τα ξανακατεβαζεις εφοσον το εχεις κανει ηδη μια φορα.


                              YΓ.Θα μπορουσαν να μεταφερθουν τα ποστ σε ενα νεο ή σε παλιο αν υπαρχει για να μη χαλαμε αυτο.

                              Comment


                              • #90
                                Πάντως για μένα η όλη δομή και λειτουργία του PSN είναι deal breaker . Η υπηρεσία δε θα υποστηριχθεί, με την τωρινή της μορφή τουλάχιστον, στο PS4, μια που δε θα είναι backwards compatible. Δεν ξέρω επίσης για πόσο καιρό τα PSN games θα είναι διαθέσιμα μετά το θάνατο της κονσόλας. Αν τα έχεις σε φυσική μορφή, μπορείς να τα παίζεις όποτε θέλεις, αλλά έτσι... είσαι εξαρτημένος από ένα σύστημα που υπολειτουργεί στα "καλά" του.

                                Τώρα θα μου πείτε "Γιατί στο 360 ρε φίλε τι θα γίνει με τα XBLA;" Τα XBLA γίνονται εύκολα port, ειδικά από τη στιγμή που το νέο Xbox θα έχει ίδια αρχιτεκτονική.

                                Xeno, ένας φίλος μου είπε ότι βγήκαν νέα CFW που παίζουν τα πάντα. Πριν φύγεις, ψάξε το λίγο.

                                Comment

                                Working...
                                X