Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Talisman λογικά βασίζεται στο αντίστοιχο board game( τώρα που τα έσπασαν Fantasy Flight και GamesWorkshop θα αρχίσουν τα digital release από την δεύτερη, ήδη υπάρχουν τα Blood Bowl και Space Hulk σε game εκδοχές) Σε αυτά είμαι παραδοσιασκός βέβαια θέλω τα board games. Βασικά έτσι για να εκτροχιάσω και λίγο τη συζήτηση, το Space Hulk είναι μεγάλο board game και πολύ tactical, τα άλλα δύο δεν είναι του γούστου μου.

    Το Τales of Hearts R, το Trials of Cold Steel II, το Danganronpa 2 και και... δυστυχώς Grimmtak μου λείπουν πολλά ακόμη από αυτά που θέλω( στο PS4 ας πούμε πρέπει να έχω τα τριπλάσια σε physical, χρόνο δεν έχω )
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • That's it, δρομολογώ αγορά μερικών vita τίτλων. Σας ευχαριστώ, καταστρέψατε το πορτοφόλι μου :Ρ .

      Μεγάλο πρόβλημα τα JRPGs, εγώ πλέον είμαι αηδιαστικά επιλεκτικός μιας και χρόνος για να παιχτούν δε θα βρεθεί ποτέ.

      Comment


      • Ορίστε, φρέσκο θέμα στο gaf . Όλος ο κόσμος θέλει ένα βίτα!

        Comment



        • Final Fantasy XV στο Vita
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Πλάκα πλάκα παίζει αρκετά καλά στο βίτα, κυρίως επειδή δεν κάνει ιδιαίτερη χρήση των R2/L2. Ίσως παίζω στο vita από εδώ και ύστερα, μιας και θέλω να "ξεκουράσω" λίγο την plasma μου από το interface του παιχνιδιού και να αποφύγω burn ins . Το μισό παιχνίδι το έπαιζα χωρίς HUD μιας και ήμουν έτσι κι αλλιώς OP ή έμαθα πώς παίζουν οι διάφοροι εχθροί.

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Ορίστε, φρέσκο θέμα στο gaf . Όλος ο κόσμος θέλει ένα βίτα!

              http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1335545
              Η αλήθεια είναι ότι τα φορητά συνεχίζουν να αποτελούν βασική πηγή διασκέδασης.
              http://http://www.neogaf.com/forum/s....php?t=1335567

              Βασικά, γέλασα μόλις είδα αυτό το post

              Comment


              • Από περιέργεια μπαίνω ebay να ψάξω για 64άρες κάρτες και βρίσκω την παρακάτω αγγελία:



                PS Vita OLED (like new λέει) με 64άρα κάρτα £130.

                Πάω να κλείσω το tab και σκέφτομαι... £130; Ενώ η κάρτα από μόνη της έχει £80 και το μηχάνημα άνετα πιάνει £100-110 μεταχειρισμένο;

                Ε το αγόρασα απευθείας . Άντε να δούμε τι θα παραλάβω. Στη χειρότερη θα πάρω τα λεφτά μου πίσω από το ebay. Πουλώντας το μηχάνημα θα βγάλω τα περισσότερα λεφτά και ίσως να σκοτώσω και την 32άρα που έχω ήδη, οπότε σε βάθος χρόνου θα βρεθώ με μηδαμινό κόστος. Κάτι θα στραβώσει βέβαια, είμαι σίγουρος .
                Last edited by Evans; 19-01-2017, 07:49 PM.

                Comment


                • Καλα και εγω εχω ένα σωρο πραγματα που θελω να αγορασω σε vita σε φυσικη μορφη και τωρα εχω μονο 7 παιχνιδια, σε digital ωστοσο εχω τη μεγαλυτερη συλλογη απο ολες τις consoles και νομιζω με διαφορα. Παντως world of ff θα το παρω σε retail αν βρω καποιο καλο deal οπως και το odin sphere. Προσφατα οπως ειπα τσιμπησα τα persona 4 και muramasha rebirth, μπειτε γενικα στο january sales ολο και κατι θα εχει που θα σαν ενδιαφερει.

                  Tα shortages παγκοσμιως τωρα τα ειδα και εγω, δεν το περιμενα για να πω την αληθεια, βασικα δεν περιμενα να βλεπω σε forum κοσμο που να λεει θελω να το αγορασω και δεν υπαρχει στις μεγαλες αλυσιδες (εδω βεβαια η sony ειχε μειωσει τα κομματια και οταν ειχε βγει το 2000 lol και ελεγε ο κοσμος οτι θελει να παρει το πακετο με το borderlands και δεν το βρισκει και η sony απαντουσε οτι δεν μπορουμε να καλυψουμε το demand ). Πολλοι εκαναν και πλακα οτι ερχεται το 3000 μοντελο Πλακα θα εχει η sony να κανει κανενα re-release της κονσολας (βασικα εγω αυτο θα εκανα και θα αφηνα και πιο open το λειτουργικο και θα ελεγα καντε οτι γουσταρετε, δεν θελω να ασχοληθω εγω αλλα υπαρχει κοσμος που θελει).

                  Παντως και το psp το αφησε απο ενα σημειο και μετα στην τυχη του απο πλευρας first party software αλλα εκει ρε γαμωτο του εκανε τουλαχιστον καλα updates και το προσεξε πολυ περισσοτερο με νeα μοντελα μεχρι και τη τελευταια στιγμη. Εδω οι καρτες εχουν ακομη και σημερα τιμη στο θεο (γιατι? αν το εχει παρατησει γιατι τουλαχιστον δεν κατεβαζει τις τιμες στις καρτες, εγω ακομα στη 16αρα ειμαι) ενω ενα αναθεματισμενο app για library οπως αυτο του ps4 (αφου δεν εχεις ολα τα παιχνιδια τουλαχιστον να βλεπεις τι εχεις αγορασει- τη συλλογη σου στο dashboard και να μην μπαινεις στο downloadlist καθε φορα) δεν εχει αξιωθει να βαλει.

                  Τελος παντων και εγω παντως το library του το θεωρω απο τα πιο sexy για συλλογη και καθε φορα που βλεπω φωτο οπως αυτη του Sinclair με σακατεβουν
                  Last edited by nooto; 19-01-2017, 08:38 PM.

                  Comment


                  • Παναγιώτη μακάρι να πάνε όλα καλά. Από το listing δε βλέπω κάτι στραβό πάντως, από καιρό σε καιρό βγαίνουν καλές προσφορές ebay. Επίσης δεν υπάρχουν νομίζω bootleg memory cards οπότε μια χαρά σου βγήκε

                    To world of FF μετράει για Vita, αλλά είναι πολύ όμορφο και στο PS4 όπως είδα στο demo. Επιπρόσθετα με remote play δεν νομίζω να είναι ιδιαίτερα απαιτητικό. Το Odin Sphere επίσης μετράει πολύ αλλά ήθελα το full experience στο PS4( το demo είναι ό,τι πιο όμορφο)[ ρε nooto μη μου βάζεις διλήμματα xD] Αλήθεια η Vanillaware δεν θα κυκλοφορήσει και το 13 Sentinels για PS4/ Vita? Αυτό που θα μέτραγε για rerelease στο Vita/Switch είναι το GrimGrimoire
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • μακάρι, τι να πω. σκάλωσα άσχημα όταν το είδα κι επειδή όντως έτυχε να πετύχω κι άλλες προσφορές που κώλωσα να τις αγοράσω απευθείας (βλέπε ένα ps4 με τέσσερα παιχνίδια πριν από δύο χρόνια στα 250 λιρόνια), προτίμησα να το ρισκάρω κι ό,τι κάτσει.

                      Comment


                      • Λογικά το ξέρεις,αλλά μιας και το πέτυχα,Sinclair για πάρτη σου.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Τhanks Altair! Το έχω κάνει ήδη προπαραγγελία για PS4 να κάνει παρέα με το The Moon Dwellers
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Όποιος θέλει ένα 3G OLED Vita σε πολύ καλή κατάσταση, με φορτιστή και θήκη + 32GB κάρτα εκεί στις £130 + έξοδα αποστολής Αγγλία-Ελλάδα... Πείτε XD .

                            Παίζω τώρα με το OLED Vita που μόλις παρέλαβα και φαίνεται κυριλέ (πέραν από κάτι γραντζινιές στο back panel).

                            Comment


                            • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                              Comment

                              Working...
                              X