Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Τα παλια παιχνιδια οπως αυτα που εγραψα, νομιζω εχουν καλυτερο gameplay και μεγαλυτερη διαρκεια απο πολλα καινουρια παιχνιδια.

    Comment


    • #17
      Den xero ti epatha k xanakolisa me to Shining Force tou Megadrive...a re sega...
      http://pressuridion.blogspot.com/
      http://frogenleaf.deviantart.com/
      http://www.myspace.com/pressureakaspirals

      Comment


      • #18
        Final Fantasy 5 για game boy advance.Χαλαρά ένα από τα πιο διασκεδαστικά FF με πολύ υψηλό replay value.Παρόλο που αυ΄τη ήταν η τέταρτη φορά που το τελείωσα το έπαιξα με μεγάλη όρεξη και ανακάλυψα μυστικά που δεν είχα δει τις άλλες φορές και βρήκα ακόμη καλύτερους συνδυασμούς με abilities.

        Πριν από λίγο νίκησα και τα omega και shinryu και τώρα έχω σκοπό να ασχοληθώ με το επιπλέον dungeon της gb advance έκδοσης.Άντε να δούμε τι λέει.



        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #19
          Ξεκίνησα χθές και εντελώς στο άσχετο, το Paper Mario για Ν64. Το είχα εδω και καιρό σε rom, αλλα δεν το είχε πάρει το μάτι μου.

          Μετα απο περίπου 2 ώρες παιχνιδιού, μπορώ να πώ οτι το παιχνίδι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!! Λυπάμαι τόσο πολύ που δεν έχασα την ευκαιρία να το παίξω τότε..... Το χιούμορ του και το γεγονός οτι δεν παίρνει τον εαυτό του στα σοβαρά είναι σίγουρα τα δυνατά του σημεία.

          Μετά απο αυτό θα πάω να πάρω το Super Paper Mario και ας μην έχω Wii!
          Hope that someday,
          I will actually live...

          Comment


          • #20
            Started Starfox64 ended Starfox64

            Το τελείωσα μέσα σε 2 μέρες(άφησα ανοιχτό το nintendo 64).Τα μόνα ψεγάδια του παιχνιδιού είναι το lag που έχει ορισμένες φορές και το ότι δεν έχει πουθενά save.Μικρό σε διάρκεια αλλά απολαυστικό.Σίγουρο replay though για να βρω καινούργιες διαδρομές και πίστες.Πολύ καλό game,με πόρωσε αν και είναι προ δεκαετίας


            Επιτέλους έμαθα τι εστί DO A BARREL ROLL!!!!!


            Comment


            • #21
              Μετά την εξεταστική έρχεσαι/έρχομαι για διπλό. Φέρε και κανένα φίλο/φίλη για τριπλό/τετραπλό. Pads βάζεις εσύ .

              Comment


              • #22
                Μετά την εξεταστική έρχεσαι/έρχομαι για διπλό. Φέρε και κανένα φίλο/φίλη για τριπλό/τετραπλό. Pads βάζεις εσύ .
                [/b]
                Μέσα με τα χίλια για διπλό ρε ;)(φέρνεις το δικό σου pad) .Τριπλό και να θέλαμε δεν έχω δεύτερο pad...


                Comment


                • #23
                  Σήμερα αφού τελείωσα το Metroid Prime 2 ξεκίνησα το Super Metroid στο PSP.
                  Φαίνεται καταπληκτικό.

                  Ακόμα σκέφτομαι να ξεκινήσω κάποιο από τα:
                  Chrono trigger
                  Final Fantasy 5
                  Α Link to the Past
                  Ποιο προτείνετε;
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • #24
                    A link to the past
                    εδώ http://www.gamers-odyssey.com/forum/...p?showtopic=61 εάν θες το ελληνικό rom ;)

                    Comment


                    • #25
                      Γιατι έχεις παίξει τα άλλα και του το προτείνεις ;

                      Παίξε και τα τρία παιχνίδια, είναι ΙΜΗΟ σταθμοί στο είδος τους (καλά το 5 είναι περίεργη κατάσταση). Θα σου έλεγα να αφήσεις το FF τελευταίο και να ξεκινήσεις ένα εκ των άλλων δύο. Δεν μπορώ να σου πω πιο γιατί απλώς δε συγκρίνονται. Αν έχεις όρεξη για RPG, τότε Chrono Trigger, αλλιώς A Link to the Past.

                      Comment


                      • #26
                        Γιατι έχεις παίξει τα άλλα και του το προτείνεις ;[/b]
                        Σωστός , απλά επειδή δεν γουστάρω rpg :icon_twisted: του το πρότεινα και επειδή έχω παίξει μόνο αυτό εκ των τριών παιχνιδιών

                        Comment


                        • #27
                          Σωστός , απλά επειδή δεν γουστάρω rpg :icon_twisted: του το πρότεινα και επειδή έχω παίξει μόνο αυτό εκ των τριών παιχνιδιών
                          [/b]
                          I'm teasing you mate δε θα του πρότεινα το Chrono Trigger παρά μόνον αν ήξερα ότι λατρεύει τα jrpgs (και επειδή δεν ξέρω τι παιχνίδια προτιμά ο φίλτατος το άφησα ανοιχτό ;) ) .

                          Comment


                          • #28
                            Chrono Trigger. Τα εχει ολα και συμφερει.

                            Mario RPG αν εισαι fan του Mario universe.. Φοβερο παιχνιδι, πολυ ευχαριστο, πολυ ολοκληρωμενο.. Μην αφησεις τον τιτλο να σε ξεγελασει.

                            To FF5 για την ωρα αστο.. Αν θες FF παιξε το 6.

                            Τελος το Zelda επισης αστο για την ωρα, εκτος αν θες να δεις πολυ καλα dungeons και πολυ καλο level design γενικοτερα.

                            Comment


                            • #29
                              Xenov has spoken. Chrono Trigger it is .

                              Comment


                              • #30
                                Το Mario RPG το έχω τερματίσει εδώ και λίγο καιρό. Τρομερό παιχνιδάκι.

                                Το FF5 πάντως το είχα παίξει και παλιότερα μέχρι εκεί που ενώνονται η κόσμοι αλλά χάθηκαν τα save.

                                I'm back bitches... Version 2.0

                                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                                Comment

                                Working...
                                X