Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Gaming Today

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ξεκίνησα να παίζω χτες το...DONKEY KONG COUNTRY.


    μιας και δεν έχω πάιξει άλλο παιχνίδι της Rare, τολμώ να πω ότι καταλαβαίνω την πώρωση που έχει τόσος κόσμος με αυτήν.από το λίγο που έχω παίξει και αναλογιζόμενος πότε κυκλοφόρησε είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.
    Carpe diem

    Comment


    • #47
      ξεκίνησα να παίζω χτες το...DONKEY KONG COUNTRY.
      μιας και δεν έχω πάιξει άλλο παιχνίδι της Rare, τολμώ να πω ότι καταλαβαίνω την πώρωση που έχει τόσος κόσμος με αυτήν.από το λίγο που έχω παίξει και αναλογιζόμενος πότε κυκλοφόρησε είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.
      [/b]
      Welcome to the club, έχουμε αρκετούς εδώ.

      Πραγματικά τα DKC είναι τίτλοι που αν δε τα έχει παίξει κανείς, αξίζει να τα κατεβάσει στην VC. Έχει και αρκετά μυστικά το παιχνίδι που χωρίς αυτά ο τερματισμός δε θα σου βγει πάνω από 40κατι %, με άλλα λόγια έχει πολύ πράμα.

      Αυτά να τα βλέπει ο Ραμπίδης που λέει πως σήμερα τα Donkey Kong φαντάζουν παρωχημένα.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #48
        ξεκίνησα να παίζω χτες το...DONKEY KONG COUNTRY.
        μιας και δεν έχω πάιξει άλλο παιχνίδι της Rare, τολμώ να πω ότι καταλαβαίνω την πώρωση που έχει τόσος κόσμος με αυτήν.από το λίγο που έχω παίξει και αναλογιζόμενος πότε κυκλοφόρησε είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.
        [/b]
        Σε λιγες μέρες πάω να πάρω Wii PointsCard. Θα το τσιμπήσω μαζί με το The Legend of Zelda: A Link to the Past. Και θα έχω άλλα 800 Points. Προτείνετε τίποτα άμα θέλετε...
        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


        Comment


        • #49
          Τις τελευταίες μέρες παίζω Final Fantasy 3.
          Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό με τρομερή μουσική.
          Θα ήθελα πολύ να το δω με γραφικά νέας γενιάς.
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • #50
            mame απο το πρωι δεν εχω σταματησει να παιζω. του εδωσα να καταλαβει και ακομα συνεχιζω. μου βγηκε η πιστη να τερματισω το megaman 3 :blink: και εγω που νομιζα πως το contra 4 ηταν δυσκολο.

            Comment


            • #51
              Όπως είχα πει, άρχισα το Donkey Kong Country. Αυτό είναι παιχνίδι. Μόλις το τελειώσω, σειρά έχει το The Legend of Zelda: A Link to the Past, και μετά μένω με 800 points.

              Όποιος θέλει, μπορεί να προτείνει ένα καλό παιχνίδι SNES από τη Virtual Console (Έχω ήδη το Super Metroid και το Super Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting).
              My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
              Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


              Comment


              • #52
                Insecticide!! Ωραίος. Τα άλλα 2 τι τα θες βρε συ;

                Βtw όταν με το καλο τα τελειώσεις, αν θέλεις πες καμιά εντύπωση από τα Βully & Kororinpa

                Όποιος θέλει, μπορεί να προτείνει ένα καλό παιχνίδι SNES από τη Virtual Console (Έχω ήδη το Super Metroid και το Super Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting).
                [/b]
                ένα από τα Super Probotector: Alien Rebels, Final Fight ή DKC2.
                Το πρώτο είναι το Contra 3, hardcore-ίλα και φοβερό run & gun & co-op game.
                Το δεύτερο είναι κλασσικό side scrolling beu.
                Το τρίτο είναι ένα από τα καλύτερα sequels και ίσως το ποιοτικότερο της σειράς DKC.
                NDS themes

                Comment


                • #53
                  Αλλη μια ψηφος σε Super Probo και DKC2.
                  Επισης Sin and Punishment - N64.

                  Comment


                  • #54
                    Εάν δεν έχεις παίξει Super Mario World τότε μη το σκέφτεσαι καν.
                    Αν ναι, με σειρά προτεραιότητας ένα Top-5 από εμένα.

                    1- Donkey Kong Country 2 (αν και ίσως θες κάτι διαφορετικό μετά το πρώτο)
                    2- Contra 3 ή όπως λένε στα βέλγικα (Super Probotector: Alien Rebels)
                    3- R-Type III
                    4- Final Fight
                    5- Super Ghouls & Ghosts

                    Το Sin & Punishment λέει πάρα πολύ, αλλά δυστυχώς είναι στα 1200 points. Είναι πάντως ένα από τα ελάχιστα παιχνίδια που θα κατέβαζα στη Virtual Console.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #55
                      1200 εχει το S&P.

                      Comment


                      • #56
                        Oops ναι.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #57
                          εγω να προτεινω και το Yoshi's Story 64

                          Comment


                          • #58
                            Όπως είχα πει, άρχισα το Donkey Kong Country. Αυτό είναι παιχνίδι. Μόλις το τελειώσω, σειρά έχει το The Legend of Zelda: A Link to the Past, και μετά μένω με 800 points.

                            Όποιος θέλει, μπορεί να προτείνει ένα καλό παιχνίδι SNES από τη Virtual Console (Έχω ήδη το Super Metroid και το Super Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting).
                            [/b]
                            Super Castlevania IV ειδικα αν σ'αρεσουν τα Castlevania και τα 2d action/platforms. Και βεβαια Super Mario World.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #59
                              <div class='quotetop'>(Ramparter &#064; Mar 14 2008, 12&#58;10 AM) [snapback]14296[/snapback]</div>
                              Super Castlevania IV ειδικα αν σ&#39;αρεσουν τα Castlevania και τα 2d action/platforms. Και βεβαια Super Mario World.
                              [/b]

                              Ραμπίδη ΕΓΡΑΨΕΣ&#33;&#33;&#33;Best Snes game Ever&#33;&#33;&#33;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #60
                                Triggerheart Exelica
                                Psyvariar 2
                                Giga Wing

                                My Dreamcast is on fire (shooters ολα btw).

                                Αρκετα συμπαθητικα ολα, αν και το καθενα ειχε διαφορετικα flaws.
                                Μεταξυ των τριων, το Exelica ηταν η πιο συμππαθητικη εμπειρια .. Το Psyvariar ηταν εντυπωσιακο τεχνικα και ειχε φοβερη μουσικη αλλα ηταν απιστευτα μικρο.. Το Giga ok .. αρκετα γνωστο σε σχεση με τα αλλα .. Καλο κι αυτο αν και δεν εχω παιξει και το 2 να συγκρινω.

                                Επισης παλευω τα Under Defeat και Mars Matrix αλλα ζοριζομαι καπως ... βασικα στο 2ο ιδιως εχω φαει τα μουτρα μου.

                                Comment

                                Working...
                                X