Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βασικά στα ίδια όρια κινούνται, απλά προτιμάω ΤΕΚΚΕΝ για τις πολύ επιτυχημένες εμφανίσεις των χαρακτήρων. Τέσπα, αυτή τη στιγμή κατεβαίνει και η anime ταινία ΤΕΚΚΕΝ του '97, πιστεύω πως δεν θα μου δοθεί καλύτερη ευκαιρία για να την τσεκάρω, αφού την ψυχρολουσία την έφαγα ήδη

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • kai to anime mh xeirotera einai.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Γιατί βλέπετε τέτοιες μούφες ρε παιδιά?

        Όπως και να έχει:

        500 Days Of Summer
        . Αρκετά καλο, έξυπνο θα έλεγα. Θεωρείτε πολύ καλή κωμωδία.

        Hot Tub Time Machine. Όταν πρωτοάκουσα για αυτή την κωμωδία μου κίνησε άμεσος το ενδιαφέρον. Κάποιοι μπαίνουν σε μια μπανιέρα και τυχαία πάνε πίσω στα 80s! Μιλάμε γίνετε χαμός.

        Grown Ups. Κωμωδία με Adam Σάντλερ. Έχει το γέλιο αλλα ok τίποτα το πολύ ενδιαφέρον. Παίζει και η Salma Hayek και o πάντα καλοδεχούμενος Steve Buscemi ο οποιος μαμάη για ακόμα μια φορα.

        1408. Το είχα δει και όταν βγήκε αυτό, όμως είπα να το δω ξανά σε Blu-Ray. Αρκετά καλο για horror αν και το τέλος που είχα δει την πρώτη φορα ήταν εντελώς διαφορετικό και ίσος πιο ολοκληρωμένο από αυτό, μάλλον το άλλαξαν στο Director's Cut.

        Comment


        • Giati tha mporouse na einai kai kalo.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Για δώστε τα φώτα σας όσοι είδατε το Tekken. Το ότι θα ήταν gtp ήταν κοινό μυστικό, το θεμα είναι αλλού.

            Είναι όσο αηδιαστικά κακό πρέπει να είναι για να το ευχαριστηθούμε, ή είναι απλά κακό ώστε να είναι αδιάφορο;
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • AN den exeis paiksei pote sthn zwh sou Tekken, einai generic tainia ksylou.
              An exeis paiksei tote einai 0/10 apo mena.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • The Joneses - Κωμωδία με David Duchovny & Demi Moore.Αρκετά ευχάριστη ταινία,τίποτα ιδιαίτερο.Έχει πρωτότυπη υπόθεση όμως,παρόλο που το τέλος το περίμενα από το πρώτο 20λεπτο.

                4 Μαύρα Κοστούμια - Αναρωτιέμαι πότε θα βγει μια ελληνική φυσιολογική ταινία.Καμμένο χιούμορ,καμμένοι χαρακτήρες,καμμένη υπόθεση.Αξίζει μια ματιά.

                Born of Hope - Η καλύτερη από τις 3 που είδα σήμερα.
                Ερασιτεχνική,μη κερδοσκοπική ταινία με θέμα τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών.Κρατάει περίπου 70 λεπτά.Αν είστε φαν της Τριλογίας του Άρχοντα μάλλον την έχετε δει.Αν απλά σας άρεσαν οι ταινίες αξίζει να την δείτε.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Loggo View Post
                  Είναι όσο αηδιαστικά κακό πρέπει να είναι για να το ευχαριστηθούμε, ή είναι απλά κακό ώστε να είναι αδιάφορο;
                  Αν έχεις παρέα που ξέρουν περί ΤΕΚΚΕΝ και δεν ξέρετε πως να σκοτώσετε την ώρα σας, μπορείτε να τη δείτε παρέα με πίτσες / να κάνετε χαβαλέ / να ρίχνετε μπινελίκια στους ηθοποιούς κλπ. Dragonball Evolution φάση με τη διαφορά πως δεν είναι τόσο κακή όσο το Dragonball.

                  Χωρίς παρέα απλά δεν παλεύεται.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • 4 Μαύρα Κοστούμια - Αναρωτιέμαι πότε θα βγει μια ελληνική φυσιολογική ταινία.Καμμένο χιούμορ,καμμένοι χαρακτήρες,καμμένη υπόθεση.Αξίζει μια ματιά.
                    Δες τον Κυνόδοντα, που βραβεύτηκε στις Κάννες και στο Βερολίνο (νομίζω). Από τις πολύ καλές ταινίες των τελευταίων χρόνων. Τα 4 κοστούμια δε μου άρεσαν για να είμαι ειλικρινής. Υπήρχαν 2-3 καλές στιγμές, συνολικά όμως ήταν βαρετό και οχι ιδιαίτερα αστείο. Από τη μέση και μετά γέλασα ελάχιστα προς καθόλου.

                    Από εκεί και πέρα αν προτείνω Αγγελόπουλο θα με πείτε κουλτουριάρη . Για να μην πάμε πολύ πίσω, δες το Λιβάδι που Δακρύζει και τη Σκόνη του Χρόνου (αν κυκλοφόρησε σε DVD), αποτελούν τα δύο μέρη μίας τριλογίας (το τρίτο μέρος δε βγήκε ακόμα). Η Σκόνη του Χρόνου είναι εκπληκτική ταινία, είχα μείνει άφωνος βλέποντάς την. Βέβαια το Βλέμμα του Οδυσσέα θεωρώ ότι είναι μακράν η καλύτερή του, την είδα και προχτές και μου πήρε ώρες να συνέλθω (δεύτερη φορά την είδα, φαντάσου).

                    Αν θες να σου προτείνω μερικές ακόμα πες, γενικά ψάχνομαι λίγο στον ελληνικό κινηματογράφο τον τελευταίο καιρό, υπάρχει ενδιαφέρον υλικό και με χαρά βλέπω ότι δεν έχω δει τίποτα .

                    Comment


                    • 4 Μαύρα Κοστούμια - Αναρωτιέμαι πότε θα βγει μια ελληνική φυσιολογική ταινία.Καμμένο χιούμορ,καμμένοι χαρακτήρες,καμμένη υπόθεση.Αξίζει μια ματιά.
                      Δες τον Κυνόδοντα, που βραβεύτηκε στις Κάννες και στο Βερολίνο (νομίζω). Από τις πολύ καλές ταινίες των τελευταίων χρόνων.
                      Μου αρέσει που ως φυσιολογική ταινία του προτείνεις τον Κυνόδοντα (ασχέτως αν είναι καλή).
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Το αστείο είναι ότι τον έχω κατεβάσει πάνω από μήνα κι ακόμα να τον δω τον Κυνόδοντα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Μου αρέσει που ως φυσιολογική ταινία του προτείνεις τον Κυνόδοντα (ασχέτως αν είναι καλή).
                          Εξέλαβα το "φυσιολογικό" ως "καλό." Όπως και να έχει, η έννοια του φυσιολογικού στην τέχνη δε στέκει.

                          Comment


                          • Insomnia 2002 Αλ πατσινο

                            Comment


                            • K-Pax (2001)
                              Πολυ ενδιαφερουσα ταινια.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Toy Story 3. Άνετα ΙΜΟ βάζει κάτω οτιδήποτε έχει κάνει η Pixar.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X